Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Okončano bekstvo deteta  (Pročitano 532 puta)
27. Jan 2011, 14:39:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
Okončano bekstvo deteta
KURIR SPASAO NESTALOG DEČAKA!
(10)    Četvrtak, 27. Januar, 2011.| Autor:
Zahvaljujući tekstu u našem listu, svi se bacili u potragu za nestalim dečakom Petrom Rakanovićem (13) i na kraju ga našli živog na Zelenom vencu

BEOGRAD - Petar Rakanović vraćen je kući zahvaljujući Kuriru!
Zagrljaj mališana koji je pre četiri dana pobegao od kuće i njegove majke bio je najveća nagrada koju smo mogli da dobijemo.
- Odmah mi je potrčao u zagrljaj. Kad sam ga osetila u naručju, srce je htelo da mi pukne. Bila sam besna, mislila sam da ću ga istući zbog svega, ali nije bilo tako - kaže Katarina Rakanović, Petrova majka.

Petar živi u Bijeljini, sa ocem, a povremeno dolazi u Beograd, gde žive njegova majka, dve sestre i očuh. Zbog problema koje ima u školi u Bijeljini nije hteo da se vrati kod oca, pa je rešio da malo „luta Beogradom“. Pobegao je i za sobom ostavio oproštajno pismo, koje je Kurir objavio u jučerašnjem broju.

A kako je pronađen? Pre dve večeri malog Petra (13), u autobusu na liniji broj 52, video je bivši školski drug. Popričao je s njim, a onda, kad je došao kući, svojoj majci Anici Rovčanin rekao koga je sreo. Anica je sutradan pročitala tekst u našim novinama i odmah pozvala Petrovu majku Katarinu i rekla joj da je njen sin video Petra u autobusu. Katarina je alarmirala svu rodbinu, ali i kumu, Ljubicu Arbutinu, koja ima radnju na Zelenom vencu.

Juče pre podne Ljubica se dala na lepljenje plakata s Petrovom slikom. U jednom trenutku, dok je lepila plakat na autobuskoj stanici, videla je Petra. On joj je potrčao u susret i zagrlio je.
- Da bacim ove plakate - pitala je kuma.
- Baci. Rešio sam da se vratim - odgovorio je mali Petar.

Samo nekoliko minuta kasnije, po njega su došli majka i očuh Dane Stuparević.
Petru su se obradovale i sestre. Jedna je premala da bi shvatila šta se dešavalo, ali ona starija, sedmogodišnja Nina, rekla je da se „nikad dosad nije ovoliko uplašila“:
- Bilo je strašno. Molila sam se Bogu da Petru bude dobro. Svi smo jurili za njim. Baš sam srećna što se vratio.


Ivana Mihajlović

Petar: Više neću da bežim

- Stvarno više neću da bežim. Nesiguran sam. Lažem. Iz mene stalno čupaju kleštima reči. Obećavam - neću više da lažem. Ovo što sam prošao nikad neću zaboraviti - rekao je Petar.
Tri noći je prespavao na otvorenom, skrivao se na samo njemu poznatim mestima. Hranu je dobijao od pekara na Zelenom vencu. A poslužila ga je i sreća: na ulici je pronašao hiljadu dinara.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
Strašno. Fala bogu pa je gotovo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.