Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Okončajte vezu u kojoj samo vi dajete  (Pročitano 2341 puta)
08. Dec 2007, 19:36:29
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
I muškarci i žene često znaju biti u vezi u kojoj postoje samo jednostrani osjećaji. U takvim vezama u želji da u potpunosti zadovolje partnera, osobe počinju gubiti same sebe, te postaju i ovisni o ljubavi i partneru.

Njihov život se svodi na razmišljanje i postupke koji bi se trebali svidjeti partneru. Gotovo svaka osoba ima svoj primjer kada se gotovo očajnički trudila zadobiti pažnju i ljubav druge strane. Muškarci kupuju darove, popravljaju vodoinstalacije, te subotnja predvečerja provode moleći je za izlazak, na koji će ona pristati, naravno ako nema ništa pametnije za raditi.

Žene više koriste staromodnije pristupe. «Žrtvuju» sebe kako bi ugađale objektu svojih želja. Napuštaju sve feminističke slobode i teško stečena ljudska prava, samo kako on ne bi otišao od njih. Gotovo opsesivno i pod svaku cijenu žele zadržati tog muškarca uz sebe.

I u jednom i u drugom slučaju sram, krivnja i gubitak osjećaja za ono što je «normalno» je prisutan svakodnevno. Kada on ili ona ne odgovara, osobe mijenjaju sebe kako bi bile ono za što misle da će im se svidjeti.

Kada on ili ona ponekad ponudi mali zalogaj nečega što se čini kao ljubav, zaljubljena osoba će reagirati poput psića. Njima svaka čast, ali svakoj osobi koja se spušta na tu razinu mora opasti samopoštovanje i samopouzdanje, te polagano ide prema dnu. Često se te osobe potpuno odriču sebe i svojih života kako bi uvjerile drugu stranu u svoju prikladnost i vrijednost. Međutim to nije ljubav. Ljubav ne traži žrtvu, ni gubitak sebe.

Pročitajte slijedeća pitanja. Prepoznajete li se u njima trebali biste reagirati. Partner se neće zaljubiti u vas zbog vaše žrtve, on će se zaljubiti u vas zbog onoga što jeste, a ako ste samo ono što mislite da se njemu sviđa, tj. ako niste ništa,  nema se u što zaljubiti.
- Treba li vam očajnički ljubav druge strane?

- Uzimali vas on ili ona zdravo za gotovo?

- Uglavnom vi pravite planove, inicirate razgovore, kupujete poklone…

- Često nakon susreta ste loše raspoloženi?

- Konstantno ste zabrinuti zbog mogućnosti gubitka partnera?

- Često pomislite kako ste rekli nešto pogrešno?

- Prije svakog poziva ili poruke razmišljate više o tome što će druga strana misliti o tome, nego što vi želite reći? 

- Često se osjećate iznevjereno ili povrijeđeno?

- Ponekad se zapitate čime ste to zaslužili?

Pustiti nekoga, koga vrlo iskreno volite, da ode je  izazov s kojim se je teško suočiti, ali kada jednom shvatite da ne možete natjerati nekog da vas voli, shvatit ćete da ostati u vezi ili zadržavati na silu nekoga pokraj sebe, rastužuje više od samoće!
Napustite li nekog takvog, napustit ćete i misao da ne možete pronaći pravu ljubav, napustit ćete misao da niste vrijedni istinske ljubavi i najvažnije, vas će napustiti strah od samoće!
Biti sam nije lako, ali je teže održavati vezu s nekim tko je ne želi, tolerirati partnera koji vas ne tolerira, razumijevati nekog tko vas ne razumije, poštovati nekog tko vas ne poštuje ili zavoditi nekoga tko ne pokazuje nikakvo zanimanje za vas.

Možete izabrati vjerovati da ste dovoljno vrijedni i posebni, da možete pronaći vezu koja vas potpuno ispunjava. Možete izabrati kome dajete svoju ljubav i možete izabrati reći ne... Ili možete izabrati biti jadni.

Covermagazin
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
- Treba li vam očajnički ljubav druge strane?

- Uzimali vas on ili ona zdravo za gotovo?

- Uglavnom vi pravite planove, inicirate razgovore, kupujete poklone…

- Često nakon susreta ste loše raspoloženi?

- Konstantno ste zabrinuti zbog mogućnosti gubitka partnera?

- Često pomislite kako ste rekli nešto pogrešno?

- Prije svakog poziva ili poruke razmišljate više o tome što će druga strana misliti o tome, nego što vi želite reći?

- Često se osjećate iznevjereno ili povrijeđeno?

- Ponekad se zapitate čime ste to zaslužili?

I muškarci i žene često znaju biti u vezi u kojoj postoje samo jednostrani osjećaji. U takvim vezama u želji da u potpunosti zadovolje partnera, osobe počinju gubiti same sebe, te postaju i ovisni o ljubavi i partneru.

Njihov život se svodi na razmišljanje i postupke koji bi se trebali svidjeti partneru.

Gotovo svaka osoba ima svoj primjer kada se gotovo očajnički trudila zadobiti pažnju i ljubav druge strane.

Muškarci kupuju darove, popravljaju vodoinstalacije, te subotnja predvečerja provode moleći je za izlazak, na koji će ona pristati, naravno ako nema ništa pametnije za raditi.

Žene više koriste staromodnije pristupe. «Žrtvuju» sebe kako bi ugađale objektu svojih želja. Napuštaju sve feminističke slobode i teško stečena ljudska prava, samo kako on ne bi otišao od njih. Gotovo opsesivno i pod svaku cijenu žele zadržati tog muškarca uz sebe.
I u jednom i u drugom slučaju sram, krivnja i gubitak osjećaja za ono što je «normalno» je prisutan svakodnevno. Kada on ili ona ne odgovara, osobe mijenjaju sebe kako bi bile ono za što misle da će im se svidjeti. Kada on ili ona ponekad ponudi mali zalogaj nečega što se čini kao ljubav, zaljubljena osoba će reagirati poput psića. Njima svaka čast, ali svakoj osobi koja se spušta na tu razinu mora opasti samopoštovanje i samopouzdanje, te polagano ide prema dnu. Često se te osobe potpuno odriču sebe i svojih života kako bi uvjerile drugu stranu u svoju prikladnost i vrijednost. Međutim to nije ljubav. Ljubav ne traži žrtvu, ni gubitak sebe.

Još jednom pročitajte pitanja s početka teksta. Prepoznajete li se u njima trebali biste reagirati. Partner se neće zaljubiti u vas zbog vaše žrtve, on će se zaljubiti u vas zbog onoga što jeste, a ako ste samo ono što mislite da se njemu sviđa, tj. ako niste ništa,  nema se u što zaljubiti.

covermagazin
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73
Slazem se potpuno sa svim iznesenim konstatacijama. Bila sam u vezi u kojoj sam samo ja davala i ulagala sebe i na kraju sam se izgubila,vise nisam znala pozeleti nesto nego sam samo gledala sta on zeli. Uzasno je kad izgubite vlastite zelje i potrebe. Najgore od sega je i saznanje da nije bio vredan nicega a ja sam mu digla cenu. Pitam se sta bude sa tim ljudima kad shvate sta su izgubili i kad shvate da su zgazili nekog ko ih je zaista voleo?Znate li vi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Slazem se potpuno sa svim iznesenim konstatacijama. Bila sam u vezi u kojoj sam samo ja davala i ulagala sebe i na kraju sam se izgubila,vise nisam znala pozeleti nesto nego sam samo gledala sta on zeli.
Tako je to sa egoistima.

Citat
Pitam se sta bude sa tim ljudima kad shvate sta su izgubili i kad shvate da su zgazili nekog ko ih je zaista voleo?Znate li vi?
Ne znam.Ali mozda je i u nama do nekle probelm,mozda ne kazem sigurano.Sta ako smo mi nekim delom ucinili nesto slicno nekome drugom.Koliko smo mi srca povredli,koliko je njig od strane nas zgazeno i to bas one koji su nas voleli.Ja sam pokrenuo temu zasto neki ne vole one koji njih vole ali niko da odgovori.Zasto je nekima tesko da uzvrate na neciju ljubav.Ja sam svoj bivsoj devojci rekao da se ljubva pokazuje a ne dokazuje ako ti je nisam pokazao onda te mozda nisam ni voleo.Mozda je to problem sta ako smo mi te voleli i cinili sve da bi mi bili sa njima a ne da bi zaista mi njima davali jer ako im dajes od srca kako nesto moze da dosadi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
U škakljiva tema. Nekadd precenjujemo ono što dajemo i uzimamo zdravo za gotovo ono što primamo. Može nam se činiti da dajemo mnogo a nije tako. Može nam se činiti i da ne dajemo dovoljno pa udaviti partnera.

Mislim da je rešenje u razgovoru. Partneri tzreba da razgovaraju o svojim emocijama i percepciji. Bez takvog dijaloga ne može se oblikovati veza, ne može se ništa promeniti, a ni uvideti sopstvena greška i pronaći mera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73
Ljubav i jeste uzimanje i davanje.Kad si sa nekim bez obzira na sve razlike medju vama ali to mora biti obostrano u suprotnom se potvrdjuje tvrdnja da je izmedju ljubavi i mrznje nit tanka.Ko ce biti toliko lud da laze sebe kako je srecan dok partner misli samo na sebe i svoje potrebe i navike.Zar ne treba njegov partner da mu bude potreba,navika i da misli na njega?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Realno, do situacija u kojima lupam, ja vise dajem, a moj decko drzi prst u uhu i boli ga briga za mene ( uslovno receno ), dodje upravo zato jer se ja nisam nikad pozalila na takvo stanje ( mozda mi je odgovaralo da igram zrtvu neko vreme ). Sto rece Sim, resenje je razgovor; ako i posle toga on ostane isti, onda je to resena stvar.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.