Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ogroman problem sa psom, molim vas pomozite!  (Pročitano 3418 puta)
24. Avg 2014, 20:43:04
Zodijak
Pol
Poruke 1
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Imam psa Lea, koji ima godinu dana.   Staford/jazavicar mesanac.   Uzeo sam ga kad je imao mesec dana i bilo je super, pre pet meseci sam se odselio iz tog stana i nisam mogao da ga povedem u novu kucu jer vlasnici nisu dozvoljavali i morao sam da ga ostavim sa roditeljima.   On je u medjuvremenu postao veoma agresivan, ujeda, laje celu noc jer pretpostavljam oni ne znaju sa njim uopste.   Pokusali smo da ga damo nekim ljudima ali bi se odmah vratio ispred nase zgrade i lajao i napadao ljude.   Sad jedina opcija je da ga damo nekoj ustanovi za usvajanje ili nesto slicno jer ne vidim nikakvu drugu opciju.   Trazio sam po internetu i ne vidim nista tog tipa pa sam dosao ovde jer sam i ranije dobijao pomoc kakvu nigde drugde nisam mogao.   Jel zna neko nesto vise o tome?
« Poslednja izmena: 24. Avg 2014, 20:44:39 od vampyrmisha »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
 socijalna ustanova za usvanjae kerova,tako0 nesto ne postoji,mozda ima neki privatni odgajivac koji bi ga uzo uz odredjenu nadokanadu,ako ni on nece preostaje ti ladna morava,dunav,nisava
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
Ne razumem se u pse tako da ne znam sta bi mogao da uradis. Ja bih ga na tvom mestu dao na usvajanje, preko interneta mozes da nadjes novog vlasnika koji zeli da usvoji tvog psa. Vlasnika mozes da nadjes preko fejsbuka, mnoge fb stranice postavljaju oglase za usvajanje (stranice za ljubitelje pasa, udruzenja za zastitu zivotinja i slicno). Uzmi fotoaparat i slikaj psa. Napravi oko 10 kvalitetnih fotografija, okaci slike na fejsbuk, napisi nesto o svom psu (koliko je star, da li zivi na selu ili gradu, da li je kastriran i vakcinisan i slicno), napisi mesto u kojem zivis, ostavi svoj broj ili e-mail za kontakt. Zatim zamoli admine starnica da te oglase na njihovoj stranici kako bi brze nasao novog vlasnika. Kada stupis u kontakt sa potencijalnim vlasnikom pitaj ga da li ima iskustva sa psima, koliko iskustva ima, gde zivi, da li ce da se brine o tvom psu, zasto ga usvaja i slicno. Nemoj da dajes svog psa bilo kome.
Evo jedne stranice na kojoj mozes da probas da pronadjes novog vlasnika ako odlucis da das svog psa na usvajanje: https://www.facebook.com/pages/Udru%C5%BEenje-za-za%C5%A1titu-%C5%BEivotinja-Novi-Sad-SPANS/139019632825822?fref=ts
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ništa ne traži.

Zodijak
Pol Žena
Poruke 229
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Svaka čast za prethodni post, čovek se stvarno potrudio da bude od pomoći.  Smile

Nažalost, ono zbog čega ja pišem neće biti ni od kakve koristi bivšem vlasniku, već - nadam se - budućim.

Uzimanje psa (ne volim baš taj izraz, ali mi drugi zvuče previše pk), nije zajeb.ancija. Gro ljudi uzme kuče zato što je slatko onako malo i pufnasto i buckavo i na onim kratkim nespretnim nožicama... Jako nas se mnogo nađe u muci kad to preslatko kuče izraste u 35-40 kg džukca koji lajanjem razbudi po grada i na dan mu treba jedna poštena butkica da se propisno najede. Da ne bih dalje nastavljala ko tetka Saveta koju niko ništa nije pitao, molim bilo koga da pre nego se uopšte upusti u avanturu zvanu uzimanje pseta - dobro razmisli. Imati psa otprilike je kao da se obavezujete da ćete narednih 10-15 godina u kući imati petogodišnje dete, naprimer. Bez obzira koliko ga dobro trenirali i obučili i vaspitali; to je svejedno ogromna odgovornost i obaveza.

Naravno, niko ne zna šta mu se može dogoditi sutra - možda budem morao da emigriram, naprimer? Možda me udari kamion na ulici? Ali ne pričam o tome, jer tako možemo počet brinut i o apokalipsi i ratu zvezda. Jedino što želim zamoliti bilo koga ko planira uzeti (bilo koje) kuče, jeste da o tome jako dobro promisli, da se pažljivo raspita koliko truda i volje (i ponekad) živaca sve to iziskuje, da bude svestan da će pas, jednom kad ga uzme, postati njegova doživotna (mislim pseća doživotna) odgovornost i da će ga morati voditi sa sobom gde god ubuduće bude išao, selio -  i da to uradi tek ukoliko je siguran da mu sve pobrojano odgovara. Jer, naprimer, gotovo sam sigurna da pas o kojem je reč prosto sledi svoj pseći rezon i prati ljude koje je doživeo kao vlasnike - a vlasnik je sasvim posebna kategorija u psećim očima - i da laje i ponaša se agresivno prema ostalim ljudima zato što njihov (hoću reći, svojih bivših vlasnika) novi dom doživljava kao teritoriju koju mora da brani. Zato što su to još uvek njegovi vlasnici, znate. I on ih, prosto, prati, kao što bi ih pratio i gde god drugde pošli.
Pretpostavljam da se o tome radi, a ako sam u pravu, svaki će budući vlasnik imati određene probleme da reši kad psa preuzme - i mora biti upozoren da će takve probleme imati, jer je to jedino pošteno i spram njega, i spram psa.



Izvinjavam se na dužini posta, pogotovo što je malo off, i neka se slobodno obriše ako nije primeren. Puno sreće u udomljavanju!


IP sačuvana
social share
"Don't be afraid."
"I'm not afraid."
"Then come out."
"Then you'll be afraid."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Promena vlasnika psima ubija psihu. Zato je tvoj pas razdrazljiv i agresivan a takav ce biti kome god da ga das.
Postoje pansioni za pse (to moras placati) a postoje i prihvatilista (mislim da su na periferijama Beograda) gde mozes da napravis dil da donosis hranu.
Postoji i treca opcija a to je da ga das u neku ruralnu sredinu, pa kako mu Bog da.

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
Svaka čast za prethodni post, čovek se stvarno potrudio da bude od pomoći.  Smile
Hvala! Vidim da si se i ti potrudila da budes od pomoci buducim vlasnicima, svaka cast i tebi! Smiley
Tvoj savet je dosta koristan, bice od koristima buducim vlasnicima ne samo pasa vec i drugih kucnih ljubimaca. Ljudi cesto ne razmisljaju o tome kada usvajaju psa ili nekog drugog kucnog ljubimca. Ja sam jednom zeleo da usvojim persijsku macku (naleteo na fejsbuku slucajno da je neko daje na usvajanje), nisam uopste razmisljao, bezveze sam to rekao mojoj majci jer i ona kao i ja voli macke. Odmah mi je rekla da ne radim to jer imati persijsku macku je velika odgovornost. Kad sam bolje razmislio shvatio sam da je u pravu, nikada nisam ni imao persijsku macku i ne znam nista o njima osim toga da su mnogo slatke. Smiley Ipak imati persijsku macku je velika odgovornost, naravno imati i obicnu macku je velika odgovornost, a jos veca je kada imas persijsku macku.
Savet Andreth Saelind buduci vlasnici treba da shvate ozbiljno.
Izvinjavam se za off.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
psi kad promjene vlasnika..obicno dobiju depresiju  Smile
a posebno ti mladi psi od godinu dana Smile
inace po ogajivacnicama pasa..svih rasa.... Smile imaju zaposlene psece psihologe  Smile
da se lijece cuke...kad treba da promjene vlasnika..da ne budu agresivni i napasni i da ne laju... Smile
to je sasvim neprirodno... Smile


 inace psima pri promjeni vlanika kad ode psiha ...desi se to da pocnu kokodakati a ne lajati... Smile
i bas je cudno sto taj tvoj mali cuko laje  Smile misim ono... jbg...laje jebo svoju mater  Smile

i ja misim da si ti pogresio temu... trebao si tog cuku na psihologija -podforum dovesti... Smile
da mu zavire u daleku proslost...i proglase ga pederom....
i da mu uspostve i  dijagnozu ...i propisu terapiju... Smile

misim taj tvoj mali cuko ...on uopste nije normalan... Smile
misim...mjesanac staford- terijera i jazavicara  Smile
to je kombinacija..savrsena. Smile

davno sam ja rekao..psi nisu igracke...
da kad se izigras uzmes je i bacis... Smile

prodaj ga kinezima...ili sipcima...oni ce se adekvatno pobrinuti za njega... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.5
Browser
Safari 537.78.2
mob
I-mate 30 Pro
Nisu zivotinje za svakoga... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.