Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odrzavanje kontakta sa ljudima sa kojima ste nekad bili u dobrim odnosima?  (Pročitano 11235 puta)
28. Okt 2009, 23:23:42
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Alcatel One Touch Idol X
Можда је наслов теме мало рогобатно осмишљен, али ћу пробати да објасним.

Да ли вам се догађало у животу да просто изгубите везу са људима са којима сте некада били у пријатељским односима, проводили квалитетно време заједно, једноставно речено, са којима сте процентуално највећи део свог времена, делили?

Нисам баш компетентан да судим о овоме, пошто имам 18 година, нисам много тога прошао, али када погледам, чак и оне особе које су ми у најближем комшилуку, а које се могу окарактерисати као горе наведени пријатељи, су некако, отишле својим путем... Не физички, већ ментално. Суштински, као да их више не познајем.

Да ли је баш школа та линија одвајања, или можда друштво?

Поенту сигурно схватате, али разлог отварања теме још нисам изнео, а он је у ствари следећи:

Чини ми се да се можда превише трудим да одржим контакт са свима који су ми били драги (пре 5,6 година), тако што их зовем на пиће, да прошетамо, одемо до града, испричамо се, освежимо сећања.
Ретки су они који после мог позива узврате исти после неког временског интервала. Наравно, да се не схвати погрешно, не избегавају ме, нити сам ја црна овца у друштву, већ је једноставно тако. А зашто, то не могу да објасним. Примери из моје непосредне околине показују да се други људи такође не труде око одржавања контакта са особама из основне школе на пример, а са којима су били добри.

Да ли је ово нека аномалија, можда чак нуспојава глобалног ширења интернета међу свим популацијама једног друштва, или навале ''друштвених'' сајтова, можда чак виртуелизације друштва? Или можда људи не сматрају за сходно да враћају време уназад, како би се подсетили старих дана, већ сматрају да им је добро тако како је?

Немојте ме погрешно схватити, није ми био циљ да нападнем интернет као такав, већ само јавно износим своје хипотезе.

Надам се да сам био довољно егзактан и директан, и да нисам удавио. Изнесите своје мишљење, у сваком смислу је добродошло на овој теми, све са циљем каналисања мојих мисли.

Хвала.  Smile
« Poslednja izmena: 28. Okt 2009, 23:26:08 od Bassnectar »
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Ja imam ortaka iz osnovne koji mi je u to vreme bio najbolji drug, bleja zajedno pre i posle skole i za vreme skole...otpadanje svakog vikenda i slicno. Upisali smo razlicite srednje skole, upali u razlicita drustva.

Sada se cujemo sa vremena na vreme, odemo u zezanje ili neku bleju.

Eo. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
pa hteli mi to da priznamo ili ne , vecina prijateljstava su "sluchajna" - ljudi idu u istu shkolu ,fax,posao ,vojsku i imaju neke zajednichke sklonosti i interese. ako se razdvoje malo i prijateljstvo gubi osnovu  Smile .

za prava prijateljstva potrebanje neki dublji zajednichki cilj u zivou ,a to je u ovo danashnje vreme retkost .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Kontam da se to svima i stalno desava - osim u sluchajevima kada su neka prijateljstva stvarno jaka i ne tako prolazanja...Dakle kad je to prijateljstvo ''ono'' a ne nesto sto je eto tako, dobro, kvalitetno...
jbg, tako uvek ide.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Alcatel One Touch Idol X
Морам да напоменем још нешто, један куриозитет  Smile

Са мојим најбољим пријатељем се знам још од четврте или пете године живота, и како ми је пролазило детињство, јесам се са њим дружио, али не у толикој мери као са осталима... Он је некако био увек у позадини, нисмо били много блиски... А онда, када су мање, више сви отишли својим путем (око 14. године), постали смо најбољи пријатељи, и то траје, већ 5 година, иако смо отишли у тотално различите школе и крећемо се у различитим друштвима...

Али, то је оно недокучиво, нешто што не може да се предвиди, прорачуна...  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
za prava prijateljstva potrebanje neki dublji zajednichki cilj u zivou ,a to je u ovo danashnje vreme retkost .

Najjaci odgovor.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG Frizider
Ја сам срећан човек по том питању, имам заиста 5 човека који су ми прави пријатељи.
Знам тачан број, и знам тачно ко.

Са некима од њих се нисам виђао и по годину дана али кад се видимо, утисак ти је као да си блејао са њима сваки дан к'о и раније. Проблеми, статус, живот су се нама свима мењали али прича и однос је остао исти..........
« Poslednja izmena: 29. Okt 2009, 01:16:01 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
u poslednje vreme obnovila sam par prijateljstava posle 7-8 godina pauze i ne pamtim da sam u skorije vreme bila vise srecna zbog necega .. jednostavno putevi se ukrste i ako je odnos ostao isti, ako se i dalje kapirate isto kao i nekad, to je stvarno dar  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Ja imam par prijatelja sa kojima se druzim verovali ili ne od samo detinjstva,tj sa po pet/sest godina i oni su mi pravi drugovi..Sto je za neverovati,tacno znam kako razmisljaju,ma znam sve o njima.Sa druge strane imam prijatelje sa kojima sam isao zajedno u srednji i sad trenutno na faksu..Sa dosta njih cujem se ponekad u mesec dana,dok sam sa najboljima gotovo svakog dana.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
 @ Bassnectar..Ti imash samo 18. godina, mlad si momak, i ne treba da se opterecujesh, oni koji nece sa Tobom, zashto bi Ti sa njima...Sigurno nisi bez drushtva...i, ja ne bi zvala vishe te drugare kojima je sve preche nego ja.
 Znash kad se vidi ko Ti prijatelj pravi...kad si u nekoj neizlaznoj situaciji...a, za sve ima izlaza...i, reshenja.
I, tada, oni koji se sklone, ne treba ih osudjivati...takvi su ljudi..., i nemoj da Te to razochara,jer tek treba da zhivish, i tek cesh sticati prijateljstva..i, nazhalost uvek ce se naci neko, ko mozhe da Te razochara, tachnije da nema vremena za Tebe...Glavu gore, zhivot i druzhenje pred Tobom....

 

 
« Poslednja izmena: 29. Okt 2009, 13:21:36 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.