Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:35:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odrasli pre vremena  (Pročitano 3013 puta)
01. Maj 2009, 14:58:48
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Deca se sve češće ne ponašaju u skladu sa svojim godinama
Odrasli pre vremena
Autor: E. B. | Foto:northfoto | 30.04.2009. - 05:00



Svidelo se to nama ili ne, deca danas odrastaju u kompleksnijem svetu nego roditelji. Prednosti su što će u životu imati mnogo više izbora nego vi. A mane... Deca danas ranije sazrevaju, sve ranije pokušavaju da budu odrasli, odnosno da rade stvari rezervisane za odrasle. Šta treba da uradite ako vam se čini da se dete ne ponaša u skladu s njegovim godinama?

Poslušajte američke psihologe.

Budite mu primer
Vaš partner i vi prvi ste mu uzor. Ako vi volite da se šminke i nosite kratko, nemojte da se čudite što to voli i vaša ćerka. Ako ste pušač ili često pijete, i vaše dete će te stvari da smatra normalnim.
Savet: Devojački razgovori o kozmetici su OK, ali ne razgovarajte samo o tome. Naučite ih da postoje i druge, važnije stvari.

Budite strpljivi

Deca danas znaju više o svetu i zabranjenim temama nego što ste znali vi kada ste bili mladi. Seks je danas svuda, na TV-u, u muzičkim spotovima, i koristi se za prodaju svega - od čokolade do parfema. Veliki uticaj na sve ima i pritisak vršnjaka, pa ako njegovi ili njeni prijatelji već imaju dečka ili devojku, i oni će želeti isto. Bez obzira na to koliko god odraslo delovali, znajte da je reč o deci i tako treba i da ih tretirate. U redu je da sa decom imate prijateljski odnos, ali vi niste njihov prijatelj već roditelji, pa se tako i ponašajte.
Savet: Ne paničite. Jačajte samopouzdanje svog deteta tako što ćete mu davati komplimente, ne samo za izgled, već i za njegov karakter i inteligenciju. Ignorišite, koliko god možete, nezrelo ponašanje kojim samo pokušavaju da pridobiju vašu pažnju.



„Ne” je čarobna reč
Vaš sin (ili ćerka) žele kompjutersku igricu koja nije namenjena njihovim godinama. Objašnjavaju vam da je već svi u razredu igraju. Ili, ćerka želi da sama sa drugaricama ide na more, a vi mislite da za to još nije spremna.
Savet: Vi najbolje poznajete svoje dete. Samo vi možete da procenite de li je vaše dete spremno da se nosi sa nasiljem u igricama ili filmovima. Takođe samo vi znate da li je spremno da ode na odmor bez nadzora odraslih. Ako smatrate da nisu spremni za takve stvari, jednostavno recite - „ne”. Nekada se deca prave da su zrelija nego što jesu. Zato ste vi tu da im objasnite zbog čega ste rekli „ne”. Takođe, deca moraju jasno da znaju gde im je granica.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Deca se sve češće ne ponašaju u skladu sa svojim godinama
u ovo,izmedju ostalog,spadaju oni idiotluci i trendovi da devojke od 15-25 godina traze 5 godina starije likove,jer misle da ce im oni pruziti nesto vise,a i da su one zrelije od svojih vrsnjaka...  Smile
a sto se tice drugog dela,da,slazem se.
i ja poznajem par somova mojih godina koji su totalno izgubili osecaj za humor,salu,zabavu,itd... i misle da time sto se prave ozbiljni i izigravaju sve i svasta da pokazuju svoju zrelost,a u stvari su samo iskompleksirane budale koje samo gundjaju i smaraju,a kada ostaju bez argumenata,okrecu glavu(mislim,sto je to zrelo...)...  Smile
nazalost,takve idiote moram da gledam svaki dan,i zaista mi se povraca od njih,al,jednog dana ce se kajati zbog svih svojih glumatanja i ravnodusnosti...
radije cu da kad god imam priliku(naravno,u odredjenim uslovima i meri) da se iscerekam i time ucinim uslugu i sebi i svom telu,da radim ono sto volim,da pricam sta mislim,itd,itd,jednomrecju-da zadrzim dete u sebi,nego da pokusavam da glumim 10 godina stariju osobu i time samo odbijam ljude od sebe...  Smile 
i niko mene,niti druge takve ljude,zbog toga ne smatra manje muzevnim,pametnim,sposobnim ili sta vec...cak naprotiv... a i sem toga,svako ko to radi ocigledno ima neki problem.
ucinite uslugu sebi:zadrzite dete u sebi ; i smejte se svaki put kad mozete!!!
(naravno,kada je prikladno...  Smile  Smile)
« Poslednja izmena: 01. Maj 2009, 16:58:04 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
''Dete je otac coveka'' ~ Sigmund Frojd  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ništa iritantnije od starmalog štrebera koji neprekidno nešto dubokoumno krekeće.

Ništa gluplje od štikli, šminke, frizure i kravate za malu maturu.
« Poslednja izmena: 01. Maj 2009, 17:57:03 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
''Dete je otac coveka'' ~ Sigmund Frojd  Smile

potvrdjujem Smile
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Bez obzira na to koliko god odraslo delovali, znajte da je reč o deci i tako treba i da ih tretirate

Pa sad .. ne mozes siliti nesto samo zato sto si ti prije 50 i kusur godina se sa 12 godina jos igrao barbika, a tvoja cerka se pocinje sminkati.
Prilagodi se vremenu. Glupo je ocekivati da ce danasnje cetrnaestogodisnjakinje fascinirati stvari koje su fascinirale njihove roditelje, ali to opet ne znaci da su djeca na putu razvrata i sodome i gomore.
Ja bih prije rekla tim roditeljima da vjeruju svojoj djeci prije nego sto ih pocnu kontrolisati i nametati neke obrasce ponasanja. Sve u granicama, naravno.

Postoji i druga strana price; recimo dijete koje se od malena suocavalo s teskim situacijama; od smrti roditelja, blize porodice, nekim vrstama diskriminacije i slicno .. ono ne moze da se ponasa kao neko kome je citav mali zivot bio med i mlijeko. Neki ljudi ne mogu da se smiju na gluposti, jednostavno su to prerasli. To ne znaci da su streberi ili fejkeri, vec da imaju drugacije potrebe koje, ili hoces ili neces da shvatis. ROditelji prvi bi to trebali da razumiju kod svog djeteta.

Citat
Ignorišite, koliko god možete, nezrelo ponašanje kojim samo pokušavaju da pridobiju vašu pažnju.

Divan savjet.
A da za pocetak roditelji pocnu zaista obracati paznju na svoje dijete, pa ono nece morati glumiti tarzana kako bi pridobilo njihovu paznju?
Obozavam ove tekstove u kojima su djeca inferiorna u svakom pogledu na roditelje ..

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ništa iritantnije od starmalog štrebera koji neprekidno nešto dubokoumno krekeće.
Taj mali ima sansu da se promeni, da svoje ponasanje koriguje, odraste i od zivota napravi nesto. On je dete. Ima opravdanje.
Sa druge strane, ljudi srednjih godina koji se i dalje ponasaju kao teenageri iako su zagazili u petu deceniju dobrano, nemaju ni vremena, ni opravdanja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Jel to nešto na moj račun?
Čudi me totalno odsustvo poštovanja prema članu foruma, ničim izazvano.
Ukoliko ne želiš da na tvoj forum dolaze i stariji od trideset godina - slobodno kaži, nema ljutnje... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
zavladao svinjski grip mislim da je to u pitanju Smile


odrastao sam ja pre vremena ne svojom krivicom doduse ali bolje i prerano nego nikad Smiley
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Jel to nešto na moj račun?
Čudi me totalno odsustvo poštovanja prema članu foruma, ničim izazvano.
Ukoliko ne želiš da na tvoj forum dolaze i stariji od trideset godina - slobodno kaži, nema ljutnje... Smile
A sto si se ti nasla prozvanom?
Ja se sa vecinom onoga sto kazes ne slazem, narocito se ne slazem sa nacinom na koji izlazes svoje misljenje, ali ne vidim neki poseban razlog da te napadam.
Uzgred, vecina mojih prijatelja, ljudi sa kojima zaista delim ovaj zivot, dobro i zlo, su upravo ljudi stariji od trideset godina.

Gde je problem sa mojom izjavom? Ti si se nasla prozvana... pa? Za sve sto kazem a u formi je kritickog komentara nacice se neko ko ce se osetiti prozvanim, pa ne vidim da to treba da bude moj problem. Jel ja tebi branim da zivis svoj zivot onako kako hoces? Ne branim ti. Jel ti se mesam u zivot? Ne mesam se. Dakle problem ne postoji. A da... moje misljenje ti se ne svidja? Nema problema, ako ti smeta ti ga sledeci put ignorisi.

Ja i dalje stojim iza toga da taj klinac koji samo zeli da ispadne vazan ima sansu da nesto u zivotu napravi, nista manju nego neki drugi, mozda cak i vecu, a da ljudi koji su u 35-40-45 ili vise godina na nivou teenagera sto se tice svega u zivotu a narocito odnosa prema njemu, imaju vrlo malu sansu da nesto urade. Korenite promene se ne prave kad prodje pola zivota, ni ljudski organizam nije predvidjen da zapinje kao sivonja sa 50, narocito ako je naviknut na odmor.

U svojim izjavama (koji se retko sastoje od vise od dve proste recenice) redovno etiketiras ljude, i zaista nije moj problem ako se u nekom mom komentaru pronadjes...

Iskren da budem, niti te poznajem, niti imam neku narocitu zelju da te upoznam, a ponasanje ljudi koje ne poznajem i ne zanimaju me, nemam obicaj ni da komentarisem i analiziram. Mislim da sam u svom odnosu prema korisnicima vrlo fer, korektan i otvoren. A to da li mi se neko na prvu loptu i povrsno poznanstvo svidja ili ne, nikada nikome od njih nije predstavljalo problem da na forumu ucestvuju, pa ne vidim zasto bi trebalo predstavljati tebi.

Ovo je mesto javnih okupljanja. Ja sam tu da regulisem one koji se ponasaju nedolicno, a svo ostalo vreme trudim se da provedem u konstruktivnoj diskusiji ili prijateljskom razgovoru.

Verujem da deluje kao da je svako ko odgovori na neku tvoju polurecenicu tvoj neprijatelj... moguce da je to zbog toga sto ides djonom... razmisli o tome... ili nemoj... tvoja stvar zaista...
Samo nemoj vise nikad da se pozivas na godine... one su potpuno nebitne.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:35:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.