Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Одлив белих мантила  (Pročitano 7006 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Nokia zvrr

Tuzna istina. Ako jos racunamo podatak da vise ljudi godisnje zavrsi tu medicinu nego sto nasa drzava ima potrebu dobijemo to da ces mozda sedeti na birou dok za to vreme mozes lepo da odes u neku stranu zemlju koja je deficitna sa medicinskim kadrom, zaradis lepe pare i dobijes bolje uslove zivota. A tu je vec racunica vise nego jasna...

I Crna Gora i Srbija imaju itekako potrebu za ljekarima. Broj ljekara na 1000 stanovnika je 2.1 (slično je i u CG), dok je taj broj u većini zemalja Evrope duplo veći -> http://www.nationsencyclopedia.com/WorldStats/HNP-physicians.html . Nedovoljan je i broj bolnica i domova zdravlja. Sad, druga je stvar što u budžetu nema novca tako da se desi  i tužna situacija da svršeni student po nekoliko mjeseci čeka na pripravnički staž. I kad ga dočeka   i odradi pa dobije stalno zaposlenje sačeka ga plata koja je tek nešto iznad republičkog prosjeka -  u CG prosječna plata je 480 evra, mislim, a početna plata kliničkog ljekara je 490 evra. Ne čudite se što mito cvjeta kad ima takvo tle. I u originalnoj Hipokratovoj zakletvi (ova koja se sad polaže je modifikovana) je stajalo da ljekari treba najbolje da žive jer rade najodgovorniji posao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Sad, druga je stvar što u budžetu nema novca tako da se desi  i tužna situacija da svršeni student po nekoliko mjeseci čeka na pripravnički staž.
Upravo o tome i pricam.  Smiley

Dzaba sto ti mozda i trebaju kadrovi kada nema novaca da ih platis tako da realna potreba ne postoji. Vise ljudi godisnje zavrsi od stvarne potrebe pa ispada da drzava skoluje nepotrebne kadrove jer nema gde da ih uposli.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 12.0
A napolju i ne možeš baš da uzmeš kintu ako ne znaš gde si šupalj ili te prosto boli piša za pacijente, kao što je to ovde uveliko slučaj.
Наши доктори нису ништа мање стручнији од колега у другим земљама.
Ne znam za starije generacije (odnosno, znam, ali na osnovu ličnog iskustva sa lekarima koji su mi pisali pogrešne dijagnoze i još pogrešnije terapije, a važe sa neke bajne stručnjake; kog naplaćivanja usluga nikada se nisu zajebali), ali iz moje generacije medicinu i stomatologiju upisivale su (među onom šačicom stvarno pametnih, talentovanih i vrednih ljudi) nevaploćene budaletine koje nacrtanu ovcu ne bi mogle da pričuvaju, i to su upisivali što privatno što na državnom, uz debele veze i privatnu praksu koju će lovarni roditelji da im osnuju kad završe. I većina je završila, ljudi uredno poplaćali ispite i sad imaju dr ispred imena.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Nokia zvrr
To u Novom Sadu? Ja imam drugačije informacije o tamošnjem medicinskom fakultetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Nokia zvrr
Sad, druga je stvar što u budžetu nema novca tako da se desi  i tužna situacija da svršeni student po nekoliko mjeseci čeka na pripravnički staž.
Upravo o tome i pricam.  Smiley

Dzaba sto ti mozda i trebaju kadrovi kada nema novaca da ih platis tako da realna potreba ne postoji. Vise ljudi godisnje zavrsi od stvarne potrebe pa ispada da drzava skoluje nepotrebne kadrove jer nema gde da ih uposli.

Potreba postoji. Danas imaš situaciju da u toku jedne smjene ljekar u domu zdravlja pregleda po 30, 40 i više pacijenata. Naravno da ne može svakome od njih adekvatno da se posveti. I naravno da je u takvim uslovima lakše napraviti previd.




Libijci nude posao našim lekarima


Petoro medicinskih sestara i doktora, prva su grupa zdravstvenih radnika koja će u nedelju otputovati u Libiju kako bi radili u bolnici u Sirtu. U ovoj zemlji je potrebno još oko 1.300 medicinskih sestara i doktora, a uskoro će se organizovati novi intervjui za odlazak na rad u još tri bolnice u Tripoliju.

Među onima koji u nedelju putuju je i Lidija Ninković, medicinska sestra koja je u Libiji ranije radila dve godine. „Pre Libije sam živela u Srbiji bez posla, snalazila sam se da preživim. Bilo me je strah, ali on je nestao čim sam počela da radim“, priča Lidija.

Agencija “Mess Research”, zvanični predstavnik ministarstva zdravlja Libije, očekuje dolazak delegacije iz Tripolija sledeće nedelje i koja će obavljati intervjue sa medicinskim radnicima svih profila.
 
Predstavnici ministarstva zdravlja iz Libije posetili su Srbiju pre dva meseca i obavili intervjue sa nekoliko stotina medicinskih sestara i doktora. Ponuđen im je besplatan smeštaj u kampovima u sklopu bolnice, obrok, povratna karta za odmor. Plate se kreću od 1.075 do 1.600 dolara za sestre i od 3.200 do 4.500 dolara za doktore.

Izvor: Blic

edit.. poruka za redom... nisam primijetio.. izvinjavam se moderatorima. ako može , neka se ova poruka spoji s prethodnom.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2012, 15:28:00 od slavko_pg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Libijci nude posao našim lekarima
Боље у Швапску!  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Citat
Potreba postoji.
Nemas realnu potrebu. Isto tako ja mogu da pricam kako svaka skola treba da ima i psihologa i pedagoga i kako na toliko i toliko dece treba da imas jednog strucnog saradnika ali dzaba kada je realno stanje takvo da drzava ne moze da zaposli te ljude. Jedno su standardi a sasvim drugo stanje u realu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
pa jeste.. al dok se to desava, tebe ovde operise stazista koji ne razlikuje plastiku od sluzokoze.. jer hirurg ima bitniju operaciju koja je iskrsla u isto vreme.. ili neku za koju su ga podmitili  Smile

odliv najvaznijeg kadra u medicini je ogroman minus za drzavu, jer drzava jeivo mnogo placa njihovo skolovanje, staziranje, specijalizacije.. i onda oni odu, drzavi ostane kita, a gradjani cekaju duze na ozbiljne operacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 12.0
To u Novom Sadu? Ja imam drugačije informacije o tamošnjem medicinskom fakultetu.
U Novom Sadu i svim mestima gde postoje privatni medicinski i stomatološki faksovi (valjda u Pančevu?), ali ne znam tačno da ti kažem. Ne kažem da ovde na medicinskom nema dobrih studenata koji će jednog dana biti dobri doktori, ali je njihov broj u odnosu na one kojima mame i tate načelnici kojekakvih klinika plaćaju ispite, godine i diplome mizeran. Toga je oduvek bilo, nije to ništa novo, samo su im se sad pridružila ova paščad sa privatnih fakulteta.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
pa jeste.. al dok se to desava, tebe ovde operise stazista koji ne razlikuje plastiku od sluzokoze.. jer hirurg ima bitniju operaciju koja je iskrsla u isto vreme.. ili neku za koju su ga podmitili  Smile

odliv najvaznijeg kadra u medicini je ogroman minus za drzavu, jer drzava jeivo mnogo placa njihovo skolovanje, staziranje, specijalizacije.. i onda oni odu, drzavi ostane kita, a gradjani cekaju duze na ozbiljne operacije.
Иселимо се и ми за докторима  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.