Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ode Mobtel na dobos ~ Ko je raspolozen da pljune 800.000.000e?  (Pročitano 2752 puta)
28. Apr 2006, 22:16:51
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Mobi 63 vredi 800 miliona evra

Agencija za privatizaciju i Republička agencija za telekomunikacije obajavili su javni poziv za učešće na tenderu za kupovinu licence za mobilnu telefoniju i kompanije Mobi 63.

Dozvola za mobilnu telefoniju izdaje se na period od 10 godina i moći će da se obnovi. Na prodaju se nudi oprema i pretplatničku baza kompanije Mobi 63. Ponuđači će biti pozvani da dostave jedinstvenu finansijsku ponudu za 100 odsto udela u kapitalu Mobi 63 i za licencu za mobilnu telefoniju, a prema uslovima tendera ponuđena cena ne može biti manja od 800 miliona evra.

Od prodajne cene 20 odsto, odnosno ne manje od 320 miliona evra, je naknada za licencu, dok je ostatak naknada za udeo u kapitalu Mobi 63.

U slučaju da kupoprodajna cena bude veća od 1,1 milijarde evra, prema ugovoru suvlasnika Mobi 63, Republika Srbija će biti u mogućnosti da pobedniku na tendreu proda 100 odsto učesća u toj kopmaniji, dok će, ako cena bude manja od te sume, austrijski inevestitori imati mogućnost, ali ne i obavezu, da prodaju svoj udeo od 30 odsto.

Na tenderu mogu da učestvuju samo kompanije koje imaju više o tri miliona mobilnih telefonskih pretplatnika i čiji je prihod u poslednjoj fiskalnoj godini bio iznad 500 miliona evra. Oglas tendera objavljen je u domaćoj štampi i britanskom Fajnenšel tajmsu.


Izvor: Blic \ E. B.
« Poslednja izmena: 28. Apr 2006, 22:22:10 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Tender za prodaju kompanije Mobi 63      
Beograd -- Agencije za privatizaciju i telekomunikacije objavile su poziv na tender za kupovinu licence za mobilnu telefoniju i Mobi 63.



Dozvola za mobilnu telefoniju izdaje se na 10 godina i moći će da se obnovi. Na prodaju se nude oprema i pretplatnička baza kompanije Mobi 63, koja je nasleđena od kompanije Mobtel, kojoj je Vlada Srbije početkom ove godine oduzela licencu za mobilnu telefoniju.

Kompanija Mobi 63 osnovana je u aprilu ove godine, a njeni osnivači su Srbija, u čijem je vlasnistvu 70 odsto kapitala, i grupa privatnih austrijskih investitora.

Ponuđači će biti pozvani da dostave jedinstvenu finansijsku ponudu za 100 odsto udela u kapitalu Mobi 63 i za licencu za mobilnu telefoniju, s tim što ponuđena cena ne može biti niža od 800 miliona evra. Dvadeset odsto prodajne cene, odnosno ne manje od 320 miliona evra, jeste naknada za licencu, a ostatak naknada za udeo u kapitalu kompanije Mobi 63.

Na tenderu mogu da učestvuju samo kompanije koje imaju više o tri miliona mobilnih telefonskih pretplatnika i čiji je prihod u poslednjoj fiskalnoj godini bio preko 500 miliona evra.

Izjave o zainteresovanosti za učešće na tenderu dostavljaju se do 15. maja. Najkasnije do 19. maja biće objavljene lista pretkvalifikacionih ponuđača, a očekuje se da će kupoprodajni ugovor s najpovoljnijim ponuđačem biti potpisan do kraja jula.

Za finansijskog savetnika u postupku prodaje druge licence za mobilnu telefoniju u Srbiji i udela u kompaniji Mobi 63 izabrana je francuska kompanija Rotšild, a poziv za učešće na tenderu objavljen je u beogradskoj dnevnoj štampi i u Fajnenšel tajmsu.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Vredi on i vise....nazalost ta kompanija je stradala u prepucavanju vlasti i porodice Karic. Mislim da je izgubila na vrednosti bar 600 miliona...
Ne treba zaboraviti da je to jedan od prvih operatera mobilne telefonije u regionu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
ja sam raspolozen samo da pljunem....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Objavljen medjunarodni tender za prodaju kapitala mobi 63

Agencija za privatizaciju i Republička agencija za telekomunikacije uputile su javni poziv za učešće na medjunarodnom tenderu za prodaju najmanje 70 odsto udela u srpsko-austrijskom preduzeću Mobi 63 i licence za mobilnu telekomunikacionu mrežu, koja se izdaje na 10 godina.

U pozivu, koji je objavljen u dnevnim listovima 'Politika' i 'Fajnenšel tajms', navedeno je da kandidati za predkvalifikaciju na tenderu moraju da dostave svoje 'Izjave o zainteresovanosti' najkasnije do 15. maja ove godine do 16 časova po lokalnom vremenu u Beogradu. Javno otvaranje 'Izjava o zainteresovanosti' biće istoga dana pred Tenderskom komisijom u 16 časova i 30 minuta, u prostorijama Agencije za privatizaciju.

Ponudjači će biti pozvani da dostave jedinstvenu finansijsku ponudu za 100 odsto udela u kapitalu Mobi 63 i licencu, s tim da ponuda mora iznositi najmanje 800 miliona evra, od čega će pobednik na tenderu morati da plati za licencu najmanje 20 odsto od te sume, ali ne manje od 320 miliona evra.

Prema Ugovoru Vlade Srbije i grupe austrijskih partnera u zajedničkom preduzeću Mobi 63, ako na tenderu bude postignuta cena veća od 1,1 milijardi evra, austrijski partner je u obavezi da proda svojih 30 odsto udela srpskoj strani i Republika Srbija će biti u mogućnosti da pobedniku tendera proda 100 odsto udela u Mobi 63.

Ako pobednik na tenderu ponudi manje od 1,1 milijardi evra, austrijski partner može da zadrži svoj udeo u vlasništvu zajedničkog preduzeća, ali u tom slučaju mora da plati 96 miliona evra na ime naknade za licencu Republici Srbiji, za mobilnu telekomunikacionu mrežu.

Što se tiče uslova za kandidate na tenderu, u javnom pozivu je navedeno da potencijalni učesnici moraju da imaju više od tri miliona telefonskih pretplatnika, da je u poslednjoj revidiranoj fiskalnoj godini ostvario ukupan prihod veći od 500 miliona evra i da može da pruži dokaze o vlasničkoj strukturi i strukturi upravljanja.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
BlackBerry bold 9000
nikada vrednost 063 nije prelazila 1mld eur. Idu mi na nerve procene totalnih laika po tom pitanju i frljanju s ciframa. U jednoj zemlji cena operatera u zbiru uvek vredi isto i to kao spojeni sudovi. Za koliko padne mobtel za toliko skoči MTS. Država je napravila sjajan potez, a to što neko ne voli koštunicu, ne mora da pljuje po svemu što uradi.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Apple Iphone 5
nikada vrednost 063 nije prelazila 1mld eur. Idu mi na nerve procene totalnih laika po tom pitanju i frljanju s ciframa. U jednoj zemlji cena operatera u zbiru uvek vredi isto i to kao spojeni sudovi. Za koliko padne mobtel za toliko skoči MTS. Država je napravila sjajan potez, a to što neko ne voli koštunicu, ne mora da pljuje po svemu što uradi.
Ma ajd pricaj mi o tome kako je vrednost Mobtela ista sada kao i pre dve-tri godine posle svih ovih afera?! Kod kupca cenu obara i sama sumnja da nesto nije u redu a kamoli sve ovo sto se izdesavalo oko samog mobtela.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson K310i
Samo da kupe neka velika kompanija kao što je T-com, vodafone, orange i slični, a ne neki ruski/grčki/offshore likovi, gde se ne zna tko stoji iza tih para
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Apple Iphone 5
Samo da kupe neka velika kompanija kao što je T-com, vodafone, orange i slični, a ne neki ruski/grčki/offshore likovi, gde se ne zna tko stoji iza tih para
Koliko je meni poznato uglavnom najvece telekomunikacijske kompanije su izrazile zainteresovanost za Mobtel. Doduse i vlada je donela odluku da se detaljno provere svi ucesnici na tenderu i da se itekako gleda ekonomska snaga kupca kao i njegov znacaj u telekomunikacijskom smislu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson K310i
Zainteresovani su, naravno... samo da ne ispadne kao RTL televizija... pa da dobije Avala, umesto prave Evropske kompanije :srpska posla:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.