Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 15:21:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Peglom pekli staricu  (Pročitano 1348 puta)
15. Maj 2006, 00:24:53
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
U NOĆI između petka i subote, bračni par Sima (72) i Jana Vanucić, povratnici iz Švajcarske, zajedno sa Sofijom Dimitrijević (70), koja je živela sa njima u oko­lini Despotovca preživeli su pravi pakao. Dvojica razbojnika mučili su ih do jutar­njih sati u potrazi za novcem. Niko od komšija nije čuo da se kod njih nešto neo­bično događa.
Kada su supružnici Vanucić otkriveni, Jana je sa teškim opekotinama kože pre­vezena u ćuprijsku bolnicu, a Sima, posle ukazane pomoći u despotovačkom Domu zdravlja, upućen je na kućno lečenje.
- Simu i Janu su tokom cele noći dvojica provalnika sa čarapama na glavi zlosta­vljali u nameri da iznude priznanje gde čuvaju novac. Žrtve razbojnika pronašli smo ujutro izmrcvarene, svuda okolo bila je krv, kuća na dva sprata kompletno "preturena" - priča Marjan Vanucić, Simin brat.
Dvojici razbojnika Sima se fizički suprotstavio, a onda su ga udarili metalnim predmetom po glavi i savladali, a zatim vezali policijskim lisicama i šutirali noga­ma. Zadobio je povrede glave i uboje po celom telu.
- Zatekli smo ga sa lisicama na rukama. Uz pomoć komšija, sa makazama za sečenje gvožđa uspeli smo nekako da ga oslobodimo - kaže Marjan, dodaje:
- Janu su po telu pekli vrelom peglom pri čemu je zadobila teške opekotine, a Sofiju su, nakon kraćeg zlostavljanja, pretnjama primorali da bude mirna.
- Koliko se zasad zna, lopovi su, posle pretresa kuće, odneli dve lovačke puške, zlatni nakit i nešto malo novca koliko su starci čuvali kod sebe za plaćanje da­žbina - kaže Marjan.
Policija je izvršila uviđaj i otvorila istragu posle najnovijeg napada u Resavi na po­vratnike iz inostranstva, koji su učestali.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
 Smile eto sta smo mi
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile strašno
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Treba da provedu 15 godina iza resetaka -- minimum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Peglom pekli staricu da kaže gde je novac

DESPOTOVAC - Švajcarski penzioneri Jana i Sima Vanucić (70) iz Beljajke kod Despotovca i njihova komšinica Sofija Dimitrijević (72), preživeli su stravičnu torturu u noći između petka i subote u svom domu , kada su upala dva razbojnika tražeći novac.

Simo je pokušao da im se suprotstavi, ali su ga pljačkaši savladali i vezali lisicama, a kada starci nisu hteli da im kažu gde drže pare, napadači su započeli orgijanje nad nemoćnim žrtvama koje je trajalo celu noć, ne bi li penzioneri priznali gde su sakrili devize.

Nesrećnu Janu su čak pekli užarenom peglom, a kada nisu uspeli da iznude priznanje, krenuli su sami u premetačinu, da bi na kraju pobegli sa manjom sumom novca i dve lovačke puške. Posle neviđene torture Simi i Janu pomoć je pružena u ćuprijskoj bolnici, gde je starica zbog teških povreda zadržana, dok je njen muž, posle ukazane lekarske pomoći, pušten na kućno lečenje.

Bračni par Venucić su dugo radili u Švajcarskoj, gde su stekli i penziju, što je verovatno i privuklo razbojnike koji su očekivali veći plen. NJihov sin još radi u ovoj zemlji. Policija se ovim povodom nije zvanično oglasila, a u toku je potraga za napadačima.


Izvor: Glas Javnosti \ M. N
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraga o mučenju tapka u mestu

ĆUPRIJA - Policija još nije uhapsila dva maskirana razbojnika koja su u petak upala u kuću Vanucića u selu Beljajka kod Despotovca i odnela novac i oružje. Sima Vanucić (73), koga su tri puta udarili metalnom šipkom po glavi, ima desetak kopči, ali je nakon ukazane pomoći pušten kući. NJegova supruga Jana, koju su razbojnici pekli peglom da bi priznala gde se nalazi novac, oporavlja se na odeljenju za dijabetičare u ćuprijskom Zdravstvenom centru. Prema rečima lekara, njeno stanje je stabilno i poboljšano i trebalo bi da izađe za nekoliko dana. Međutim, ona je juče povraćala crni sadržaj, što ukazuje da ima krvarenje u želucu, koje lekari objašnjavaju stresom.

- Spavao sam s Janom u sobi, a Sofija Dimitrijević, moja posestrima, bila je u drugoj sobi. Odjednom su se vrata lupila, ušao je jedan omanji čovek i oborio Janu s kreveta na pod. "Govori gde su pare!", povikao je na nju. Tada sam ustao iz kreveta, on se okrenuo, a ja sam ga udario u grudi. Onda je on mene udario šipkom. Drugi razbojnik, koga nisam ni video jer je stajao iza mene, pritrčao je i vezao mi ruke lisicama. Seo sam na krevet, a krv je liptala na pod - priča deda Sima plačući. Razbojnici su potom, prema rečima Sime, doveli Sofiju i Janu, vezali im ruke konopcem i bacili ih na pod.

- Janu su oborili na stomak, uključili peglu i počeli da je peku po leđima. "Šta to radiš?" - upitao sam onog manjeg razbojnika, za koga mislim da je iz sela jer sam prepoznao da je Vlah, iako je govorio srpski. Rekao sam mu da je ne muči jer će ići na robiju i da ću ga kad-tad da ubiti. On ju je posle ostavio - nastavlja deda Sima.

U kući Vanucića žive samo Sima i Jana, povratnici iz Švajcarske, a njihov sin Dragiša i snaha Dobrila, sa svojom decom, sedam godina žive i rade u Grčkoj, gde su dobili i državljanstvo.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto Z. Gligorijević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 15:21:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.