Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Од данас у еу забрана продаје лековитог биља и чајева! !  (Pročitano 8986 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
Pa normalno...sto da se ljudi lece kad mogu da se rokaju tabletama...pa dok srce izdrzi.... Smile

да ти имаш представу брате ... колико којекаквих травара ''једном месечно ти тај долази из Босне, он ти живи горе на планини знаш, има све те траве, лечи бога оца болештина, излечили се код њега тај овај и онај а све их лекари отписали'' ... да знаш колико има таквих травара и надрилекара који ваћаре рају, и без имало блама ил трунке људскости искоришћавају очај људи којима ништа друго није преостало ... и то за огромне паре ...

па ја бих бре такве камионом шлепером до врха натовареним газио ... прва ... рикверц... прва ... рикверц... а не донео закон по ком би можда могли кривично да одговарају.

Ти травари и надрилекари су ти најнижи шљам који се шверцује као људско биће. 10 празних места изнад корумпираног политичара на скали лицемерја и нељудскости.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Ma vazi...to sigurno od Jove travara.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Što bi rekao Teri Pračet, većina ljudi vjeruje da sve što je prirodno i sve što je ljekovita biljka mora da liječi i pomaže.
Pri čemu zaboravljaju da je arsenik prirodan, a beladona, pored toga što je ljekovita biljka, spada i u najjače postojeće otrove.

Što ne znači da ću mirno da pustim da mi neko stavi lisice zbog kesice kamilice.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
Citat
Što bi rekao Teri Pračet,

Што би рекао стриц, човек сељак, паор илити земљорадник ... е он има једну симпатичну скоро па узречицу ''сви кажу е то је лек ... знају они да је то лек за нешто, знам и ја ... ал нико не зна шта то тачно лечи а шта не'' ...  Smile

Ma vazi...to sigurno od Jove travara.... Smile

јок бако ... од Робије, прва рука. Smile

Имао сам несрећу да гледам шта раде ти травари и народни лекари људима који су изгубили и последњу наду па се окрећу било коме ко им неће рећи да нема помоћи, и при том не питају ни пошто, ни како, нит размишљају да ли је то имало вероватно ...

нема много људи које бих газио без трунке кајања ... ал ти травари, надрилекари и видовњаци су међу њима.
« Poslednja izmena: 08. Maj 2013, 00:26:46 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Pa normalno...sto da se ljudi lece kad mogu da se rokaju tabletama...pa dok srce izdrzi.... Smile

да ти имаш представу брате ... колико којекаквих травара ''једном месечно ти тај долази из Босне, он ти живи горе на планини знаш, има све те траве, лечи бога оца болештина, излечили се код њега тај овај и онај а све их лекари отписали'' ... да знаш колико има таквих травара и надрилекара који ваћаре рају, и без имало блама ил трунке људскости искоришћавају очај људи којима ништа друго није преостало ... и то за огромне паре ...

па ја бих бре такве камионом шлепером до врха натовареним газио ... прва ... рикверц... прва ... рикверц... а не донео закон по ком би можда могли кривично да одговарају.

Ти травари и надрилекари су ти најнижи шљам који се шверцује као људско биће. 10 празних места изнад корумпираног политичара на скали лицемерја и нељудскости.
Ovo nema nikakve veze sa njima, vec sa kontrolom. GMO hrana, pa sad ce da bude i administrativno kontrolisana priroda.

Kako je krenulo ne ce Srbija ostati samo bez kajmaka, rakije, pihtija itd, vec i od svega sto je zdravo i prirodno.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.15
Citat
Kako je krenulo ne ce Srbija ostati samo bez kajmaka, rakije, pihtija itd, vec i od svega sto je zdravo i prirodno.

а шта мислиш да сад није остала?

Па 90% Србије ти кајмак, ракију, пихтије, и све остало здраво и природно купује по Максијима, Дисовима и јебемлига којима све трговинским ланцима. Села су пуста одавно, а становници и оних која нису немају толико робе нит толико купаца да би њихов учинак гледе снабдевања природном непрсканом храном и чистом ракијом, био имало релевантан у односу на укупно стање ...

па бре јбне прасиће за славу људи купују међу рафовима Максија јер је јефтиније, праве су килаже, цена је ок, а и не морају да зивкају сељаке и распитују се ко има каквих и коликих прасића ... Давно би време кад је Србија имала прасића за извоз и снабдевала јбну Аустроугарску ... данас је то земља где људи убаце у колица замрзнуто и испечатирано прасе и гурају га између рафова док пазаре шећер, индијске зачине, кинески пасуљ, технику мејд ин Тајван и остало ... без да се запитају кад је бре то прасе заклано, колико је било замрзнуто, колико пута се одледило па поново заледило ... и поготово не где је одгајано и чиме је храњено ...

У јбној Србији се не отварају фабрике, поготово се не отварају велике фарме ил лепо послују нека привредна газдинства ... овде ти се отварају само нови објекти нових трговинских ланаца који ти продају немаш појма шта што је прављено немаш појма где ...

ни 10% Србије ти се не храни здравом храном са села ... јер јбга сељаци нит могу да држе корак, нит им се исплати да продају непрскан парадајз ил домаћи сир ... све то њихово буде прескупо. Па се и они довијају и сналазе и продају какво год ћубре стигну.

Јбна шљива кошта типа 30 динара кило ... а теби човек продаје литар ''домаће, одличне, праве'' ракије за 300 динара ... ало земљаче, за тај литар ако је природна теби је требало 10 кила шљива, значи сама шљива, сам материјал без трошкова производње ил твоје зараде је скупљи од крајњег производа ... и ко кога ту лаже?

Сума сумарум ... курац природно, ако ниси купио од неког свог.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Covece kako ste vi do jaja....ej...ovde zabavno skroz....jel znate vi kako je nastala medicina.... Smile

Izgleda da se i na tom zanatu doktorira tako sto ubijes ucitelja....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Па 90% Србије ти кајмак, ракију, пихтије, и све остало здраво и природно купује по Максијима, Дисовима и јебемлига којима све трговинским ланцима.
Smile
Јбна шљива кошта типа 30 динара кило ... а теби човек продаје литар ''домаће, одличне, праве'' ракије за 300 динара ...
добра шљивовица 0.75 не може да кошта испод 1500дин. ко мисли да може, боље одмах да зна да пије шпиритус

што се тиче "травара", одавно од медицине признајем само хирургију, али апсолутно верујем у лековита својства трава. По навици кад те заболи стомак не пијеш нану, или када си узнемирен валерију, него рокнеш персен, бенседин, бруфен, због бржих резултата. Али на дуге стазе, тј као начин живота, траве су се показале као одличан лек психосоматских болести. Наравно када их препоручује фитотарапеут или неко ко је њиховом изучавању посветио живот. Веруј ми лично сам видела људе који су излечили или поприлично залечили неизлечива кожна обољења чајевима који се пију по неколико месеци. Хоћу рећи, из искуства, много мије реалније да верујем у то него у козметику и хемију (фармацију) која се ових дана гута ко бомбонице
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Moram da priznam da prvi put cujem da neko prije brufen i persen za stomak...

doduse... i persen je na biljnoj bazi (valerijana i maticnjak)... sto ce reci da se te lekovite trave mogu fino pakovati u tabletice i sa atestom i sta ti ja znam cim... tako da ovaj propis i nije toliko strasan...  Smile

Inace, gro problema sa lekovima... kako prirodnim, tako i laboratorijskim potice od pogresne primene i pogresnog doziranja...

Kao sto rece Patka, beladonu (iliti u srpskom - buniku) mozes da koristis za lecenje u malim dozama... ali ako pogresis... cao djaci....skidaju te sa plafona jer tripujes da si Spajdermen...  Prosecan covek ne zna kolika je to "mala doza"...

A kad vec ide i prica o tome kako je moj deda, baba, cukundeda.. znao... Pa, znao je za neke neke stvari, ali kada bi nastupila neka zesca bolest, opet bi zva "onu zenu iz Rekovca" da mu dize decu iz kreveta ili stoku na noge... Sto ce reci.... cak i pre razvoja savremene medicine, nisu svi sve znali...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Citat
добра шљивовица 0.75 не може да кошта испод 1500дин. ко мисли да може, боље одмах да зна да пије шпиритус

ако рачунаш трговинске марже и зараду препродавца ... у принципу ко има више воћа и бави се производњом мало озбиљније реална цена је рецимо око 500-600 динџи ... остале су мало скупље  Smile

Citat
Веруј ми лично сам видела људе који су излечили или поприлично залечили неизлечива кожна обољења чајевима који се пију по неколико месеци.

није ми проблем да верујем... само ми је питање у том неком раскораку између тврдњи ''лечи'' и ''помаже'' ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.