Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Obuka za vozače poskupljuje na 1.000 evra!  (Pročitano 11964 puta)
07. Nov 2009, 04:22:12
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Obuka za vožnju u auto-školama poskupeće sa dosadašnjih 300 evra na oko 1.000, zbog primene novog zakona o bezbednosti u saobraćaju koji stupa na snagu 10. decembra, kaže za Press sekretar Zajednice auto-škola Srbije Petar Rašeta. U auto-školama objašnjavaju da će budući vozači morati uz teorijski i praktični deo da polažu i prvu pomoć, a obuka će ukupno trajati oko šest meseci!

- Novo je to što će ubuduće biti tri polaganja, umesto dva kao do sada. Sada u većini škola polaznici nemaju teorijsku nastavu, ali će po novom zakonu sada biti obavezni da je pohađaju. Čak će im se upisivati ako propuste neki čas. Kada odsluša teorijski deo i obuku iz prve pomoći, kandidat će morati posebno da polaže i jedno i drugo. Naravno, posebno će se polagati i praktični deo - objašnjava Rašeta. On kaže da će u školama morati da budu zaposleni novi instruktori, koji će dobijati posebne licence.

Novi zakon bi trebalo da se primenjuje od 10. decembra, do kada i MUP Srbije mora da donese pravilnik o minimalnim cenama obuke i polaganja.

Kao u Sloveniji

I dok načelnik Saobraćajne policije Stojadin Jovanović kaže da cene ne bi trebalo da budu mnogo veće od dosadašnjih, u auto-školama tvrde da će obuka i polaganje za B kategoriju drastično poskupeti!

- Moraćemo da nabavimo dodatnu opremu i zaposlimo nove ljude. Tako da je sigurno da će cena obuke i polaganja poskupeti. Realno je da će nove cene za B kategoriju biti kao u Hrvatskoj ili Sloveniji i iznosiće od 800 do 1.000 evra - kaže Petar Rašeta.

Slično mišljenje ima i Jovica Ostojić iz Auto-škole „Spid trejd", koji tvrdi da će obuka biti kao studiranje na fakultetu, pa će i cene biti takve.

- Sada su obuku za vožnju zamislili da izgleda kao studije Mašinskog fakulteta. Imaćete prvu pomoć, poznavanje propisa, vozila, bezbednost saobraćaja... Šta nekoga ko vozi briga šta je levi zamajac?! Pa, kad se pokvari auto sada svi idu kod majstora, a ne popravljaju sami. Nije u redu da novi đaci uče kako se nameštaju kosti i slično. I ne može obuka da traje šest meseci. Zbog svega ovoga cene će morati da skoče, a realno je da budu iznad 800 evra - kaže Ostojić.

Gužva u školama

Vlasnik AŠ „Sušić" Zoran Sušić kaže da je zbog najavljenog povećanja cena i restriktivnog polaganja navala u auto-školama ogromna!

- Mnogo je veliko interesovanje u poslednjih nekoliko meseci, svi bi hteli da dobiju dozvolu pre 10. decembra! Meni se čak dešava i da odbijem neke ljude. Mislim da nije realno da zakon počne da važi već u decembru. Realno bi bilo da primena novih odredbi počne u maju ili junu iduće godine, kako bi i škole mogle da se na vreme spreme. Ne verujem da ćemo moći da dižemo cene od onog momenta kada počne da se primenjuje zakon - kaže Sušić.

Međutim, kako nam je objasnio načelnik Odeljenja za saobraćajno-tehničke poslove MUP-a Branimir Pejović, oni koji budu upisali vožnju do 10. decembra, a ne završe do tog roka, moraće da ispune nove uslove.

- Još se ništa ne zna o cenovnicima, ali je sigurno da će i oni koji sada upišu vožnju, a ne obave sve do 10. decembra, morati da polažu po novom sistemu. Zbog toga će imati i dopunsku nastavu. Najmanje tri časa teorije i tri časa praktične obuke. Ako je neko već položio testove, neće morati da polaže i prvu pomoć, ali će i on morati da ima dopunske časove pre polaganja praktičnog dela - kaže Pejović.         

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Зар нису рекли да од новог закона још нема ништа јер нису основали неку агенцију?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 3220
Smanjice ce oni to na 500, ili ce lepo moci da zatvore svoje auto skole,  jer ce jaaakoo malo ljudi moci da izdvoji te pare za obican vozacki ispit.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Nisam bas siguran. Vole ljudi da voze. Dace oni tih 800 jura kako znaju i umeju. Pa koja im je varijanta, da ceo zivot nemaju vozacku? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 3220
 Pazi, nije isto 800-1000 eura u Beogradu ili npr. u nekom Boru, Zajecaru itd.... Treba imati u vidu da ljudi u manjim gradovima uglavnom rade za 150-200 eura mesecno, i da ce izuzetno tesko moci da izdvoje toliko para za polaganje vozackog ispita.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung i9300
Citat
Pa koja im je varijanta, da ceo zivot nemaju vozacku?
a sta fali milionima holandjana i danaca koji idu javnim transportom i svojim bilciklima svuda?  Smile
manja guzva u saobracaju, vise mesta za nas sadasnje vozace, manje izduvnih gasova Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Citat
Pa koja im je varijanta, da ceo zivot nemaju vozacku?
a sta fali milionima holandjana i danaca koji idu javnim transportom i svojim bilciklima svuda?  Smile
manja guzva u saobracaju, vise mesta za nas sadasnje vozace, manje izduvnih gasova Smile

Ja sam apsolutno za to!
800evra jeste velika kinta, sad ce ljudi morati sami da zarade. Nema vise: Tata, mama daj za voznju... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
obuka za voznju bi trebalo da bude ukljucena u sistem srednjoskolskog obrazovanja kao u SAD i to bi trebao da bude poseban predmet koji bi se slushao cele godine . na taj nachin bi se popravila saobracajna kultura ,jer bi bar bili sigurni da ce ucenici morati da pohadjaju casove.

 shto se tiche ovog poskupljenja - deca bogatasha ce i dalje lako dobijati dozvole - onima kojima nije skupo da izdvoje par desetina iljada jevreja  Smile za auto nece biti skupo ni da daju 1000 jevra za dozvolu . najgore ce proci ljudi kojima vozachka dozvola treba za posao ,a koji nece imati odakle da je plate - ali shta to briga tadicevu vlast  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
ne podrzavam cenu,a za skolu veeeelllllliiiiikkkiiii +.Polazem ja za C,a debil pretice na punu liniju niti migavac niti ista,svira mi da ubzam,a da sam ga pokupio kamionom ne bi ziv ostao,i na sred puta izasao do prodavnice(kad mu tad kola nisam pokupio nikad necu).Zbog tog debila sam i pao jer sam ga na**** i psovao (pandur me gledao ko da sam pao sa marsa) jbg bio sam besan..Toliko o nasoj kulturi u saobracaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Citat
Pa koja im je varijanta, da ceo zivot nemaju vozacku?
a sta fali milionima holandjana i danaca koji idu javnim transportom i svojim bilciklima svuda?  Smile
manja guzva u saobracaju, vise mesta za nas sadasnje vozace, manje izduvnih gasova Smile

dodjes u Uzice i vozas se po gradu biciklom i posle 20 minuta ces da ides na hitnu da primas infuziju zbog premorenosti Smile Smile


Meni se beje imam dozvolu za profi vozaca samo drzavni ispit da dam i mogu instruktor da budem Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.