Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:59:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Obrenovici - Karadjordjevici  (Pročitano 15715 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6120c
Citat
Да смо и ми ударили, још брже би се сломили, а ко зна колику територију би добили...

Pitanje je cime to da udarimo?? Sve sto je valjalo i bilo sposobno da se bori vec je poginulo pod vodjstvom coveka koji nije znao za drugi nacin sem kursumom u glavu...

Citat
Па рекао бих да им није баш било у интересу поред толиких унутрашњих проблема да улазе у рат против једне врло јаке империје. Шта ти мислиш? Осим што си незахвална? 

Rusi su rat objavili austrugarskoj upravo iz tog razloga-da smanje unutrasnja previranja, klasican primer kada vlast odvraca paznju javnosti i pravi sebi izgovor za sve probleme... "Nemate hleba? Rasturaju vas u mozak retardirani plemici? Pa sta hocete, rat je jbte..." Tj. isto ono sto SAD danas radi Smiley Uz to, najveci problem su predstavljali upravo oni ljudi koji su poslati na front i time efektivno sklonjeni...

Citat
А да Карађорђевићи стоје иза убиства, још није доказано.

Da, i Kenedija je ubio Li Harvi Osvald jer je bio komunista... Smile

Citat
Карађорђевићи вуку даље сродство са њима

E ovo nisam znao... Gde si to procitao?
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pitanje je cime to da udarimo?? Sve sto je valjalo i bilo sposobno da se bori vec je poginulo pod vodjstvom coveka koji nije znao za drugi nacin sem kursumom u glavu...

Није баш тако. Није баш све изигнуло (К'о на Косову Smile), имали би све балканске народе са собом, а то није мало. Помогла би нам Русија, вероватно.

Rusi su rat objavili austrugarskoj upravo iz tog razloga-da smanje unutrasnja previranja, klasican primer kada vlast odvraca paznju javnosti i pravi sebi izgovor za sve probleme... "Nemate hleba? Rasturaju vas u mozak retardirani plemici? Pa sta hocete, rat je jbte..." Tj. isto ono sto SAD danas radi Smiley Uz to, najveci problem su predstavljali upravo oni ljudi koji su poslati na front i time efektivno sklonjeni...

Не бих се сложио. Проблем се не решава уваљивањем у још гори проблем. Држава која није спремна за рат не улази у дотични "из интереса". Руси очигледно нису били спремни.

Da, i Kenedija je ubio Li Harvi Osvald jer je bio komunista... Smile

Па ако ћемо да баратамо недоказаним чињеницама...

E ovo nisam znao... Gde si to procitao?


http://www.royalfamily.org/history/roots/nrmanic_srp.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 152
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Obrenovići iz jednostavnog razloga jer su bili pragmatični,vodili su politiku u skladu svetskih zbivanja.Obe dinastije imaju značajno mesto u razvoju srpske državnosti,ali se ne može oprostiti lako 1921. god. i 1928. god. kada smo se mogli sa lakoćom osloboditi najvećih krvnika u istoriji našeg njaroda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Posto ti je Zen delimicno odogovorio, da se nadovezem...

Sto se tice Srbije u EU... Karadjordjevici, srecom, nemaju nista sa novijom istorijom... ocigledno je da je knez Pavle bio jedina razumna osoba u 200-godisnjoj istoriji porodice Karadjordjevic... Ostali Karadjordjevici su bili najobicniji populisti koji su delovali samo i iskljucivo u sopstvenom interesu...
U tvom izlaganju ima toliko "ako" i "da su"... To "sta bi bilo kad bi bilo", nema apsolutno nikakvu politicku ili istorijsku tezinu... S druge strane, cinjenica je da su Karadjordjevici bili vinovnici vecine srpskih stradanja...
Sto se tice casti... to je kada je u pitanju vodjenje drzave apsolutno nepotrebna kategorija... Cilj je ostvarivanje opstih, a ne licnih interesa...
Opet provlacis tu pricu o Rusiji... kao sto sam rekla... Rusija (kao i Austro-Ugarska, Nemacka, Britanija, Francuska, Italija, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Grcka i ostale svetske zemlje i tzv. saveznici) je uvek i iskljucivo delovala u sopstvenom interesu... Balkan je uvek bio samo igraliste velikih sila... To je ono sto Srbi ni za 200 godina nisu ukapirali...
Ostavimo po strani ruski (ili grcki) narod... ovde govorimo o ruskoj drzavnoj politici koja nikad nije bila blagonaklona kada su Srbi u pitanju...
Petar je izvrsio prevrat, a njegov tata je uveo diktaturu... to nisu odlike autokrata?
I na kraju... zaludjenost... ja nisam zaludjena Obrenovicima... ja nikad nisam rekla da oni nisu autokrate, ali samo su dve vladarske loze Srbima podelile nezavisnost... Nemanjici i Obrenovici...  Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2007, 15:39:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Sto se tice Srbije u EU... Karadjordjevici, srecom, nemaju nista sa novijom istorijom...

Важно је да твоје комуњаре имају...

ocigledno je da je knez Pavle bio jedina razumna osoba u 200-godisnjoj istoriji porodice Karadjordjevic... Ostali Karadjordjevici su bili najobicniji populisti koji su delovali samo i iskljucivo u sopstvenom interesu...

Очигледно само теби изгледа... докази за другу тврдњу?
 
Sto se tice casti... to je kada je u pitanju vodjenje drzave apsolutno nepotrebna kategorija..

Можда у твојој слици света...

Opet provlacis tu pricu o Rusiji... kao sto sam rekla... Rusija (kao i Austro-Ugarska, Nemacka, Britanija, Francuska, Italija, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Grcka i ostale svetske zemlje i tzv. saveznici) je uvek i iskljucivo delovala u sopstvenom interesu... Balkan je uvek bio samo igraliste velikih sila... To je ono sto Srbi ni za 200 godina nisu ukapirali...
Ostavimo po strani ruski (ili grcki) narod... ovde govorimo o ruskoj drzavnoj politici koja nikad nije bila blagonaklona kada su Srbi u pitanju...

Могу ли да знам онда какав је то интерес вукао привредно измрцварену и социјално бедну Русију у Први светски рат?

Petar je izvrsio prevrat, a njegov tata je uveo diktaturu... to nisu odlike autokrata?

За време Петра и Александра постојало је нешто што се назива парламентарна монархија. Док су за време Обреновића одлучивали Милошеви хирови.

I na kraju... zaludjenost... ja nisam zaludjena Obrenovicima... ja nikad nisam rekla da oni nisu autokrate, ali samo su dve vladarske loze Srbima podelile nezavisnost... Nemanjici i Obrenovici...  Smile

За време Обреновића и последњи геџа би нам донео независност...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6120c
Pitanje je cime to da udarimo?? Sve sto je valjalo i bilo sposobno da se bori vec je poginulo pod vodjstvom coveka koji nije znao za drugi nacin sem kursumom u glavu...

Није баш тако. Није баш све изигнуло (К'о на Косову Smile), имали би све балканске народе са собом, а то није мало. Помогла би нам Русија, вероватно.
Od balkanskih naroda mislis na Albance, Muslimane iz Bosne ili Bugare? Radije bi da su sa druge strane...Sto se tice Rusije..Sam si sve rekao... Verovatno... (optimista si)  Smile

Citat
http://www.royalfamily.org/history/roots/nrmanic_srp.html
Hvala Smile Al' po ovome, ja sam blizi Nemanjicima...

Citat
Могу ли да знам онда какав је то интерес вукао привредно измрцварену и социјално бедну Русију у Први светски рат?
Ja sam ti vec rekao koji im je bio interes... Veliki broj istoricara se slaze samnom...

Citat
За време Обреновића и последњи геџа би нам донео независност.
E ovo si, brate mili, prosuo glupost... Smiley
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T28
To koliko su nas Krađorđevići zadužili nikad nećemo moći platiti, ja kad god sretnem njihove praunuke obavezno se poklonim i kažem Eh da nije bilo Petra Mrkonjića, po bosni bi sad turci šetali neka mu je vječna slava!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Od balkanskih naroda mislis na Albance, Muslimane iz Bosne ili Bugare? Radije bi da su sa druge strane...Sto se tice Rusije..Sam si sve rekao... Verovatno... (optimista si) Smile

Мислим првенствено на Грке.

Hvala Smile Al' po ovome, ja sam blizi Nemanjicima...

Ако ти тако кажеш...

Ja sam ti vec rekao koji im je bio interes... Veliki broj istoricara se slaze samnom...

Али то се коси са логичким законима. Као што рекох, ко је то у историји икада решио проблем тако што је гурнуо себе у још гори проблем? Мислим, јасно је као дан да је у доба ратова могућност револуције у позадини вишеструко увећана. Да не причам о осталим стварима...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Anea, da li ima i jedna politiska ikona iz nase slavne i burne istorije, da je tebi po mjeri, citajuci tvoje posotve, od Milosevica do Kublaj Kana tebi niko ne odgovara!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 6120c
Citat
Али то се коси са логичким законима. Као што рекох, ко је то у историји икада решио проблем тако што је гурнуо себе у још гори проблем? Мислим, јасно је као дан да је у доба ратова могућност револуције у позадини вишеструко увећана. Да не причам о осталим стварима...

Slazem se da se kosi sa logickim zakonima, al' gospoda Romanovi nikada nisu bili nesto jaki na tom polju... Zato su i zavrsili kako su zavrsili...
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:59:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.