Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: “O, Gringo”: Film o Srbinu, zvezdi brazilskog fudbala  (Pročitano 18302 puta)
23. Apr 2011, 15:05:08
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart


Film “O, Gringo” (“Veliki stranac”) govori o tome da ne postoje neostvarivi snovi ma koliko neverovatni bili. To dokazuje slavni srpski fudbaler Dejan - Rambo Petković, o kom je Darko Bajić snimio film koji će premijerno biti prikazan 4. maja u Sava centru. Film o Srbinu, zvezdi brazilskog fudbala, otvoriće festival “Beldoks”, a publici će se pokloniti čuveni Rambo. U razgovoru za “Blic” Bajić se priseća vremena provedenog u Rio de Žaneiru, u kom je snimao ovaj dokumentarni film. "Dejana je u Brazil doveo Teo Fonseka, tadašnji potpredsednik kluba Vitorija. Doveo ga je da odigra jednu utakmicu, ali ga je na prevaru zadržao. Rekao je da je Papa u poseti Brazilu, da su svi aerodromi zatvoreni i da vlada vanredno stanje, pa ne može da izađe iz zemlje. Lagao je, naravno. Danas su njih dvojica nerazdvojni prijatelji, tako da će i Fonseka doći na premijeru 4. maja" - kroz smeh priča Darko Bajić. Slavni reditelj bio je potpuno fasciniran Rambovom popularnošću. "Kad uđe u restoran, prvo mora da se pozdravi i slika sa svim gostima; kad izađe na ulicu - zaustavi saobraćaj! Teško je i zamisliti toliku popularnost. Rambo ima 48 miliona navijača! Dame u svečanim haljinama ga mole da im se potpiše na koži, na ramenu, muškarci žele autogram na svojim uštirkanim košuljama" - priča Bajić. Darku je veoma prijao boravak u Brazilu i rad na filmu “O, Gringo”. Kaže da se u ovu zemlju zaljubio još ‘88. godine, kada je na festivalu u Riju dobio gran pri za film “Zaboravljeni”. Ramba je sreo 2001. godine. "Poveo me je u kafiće i da mi pokaže grad. Čim smo izašli na ulicu, ljudi su počeli da ga opsedaju. Ima sjajan odnos sa obožavaocima i uvek je nasmejan i prijatan. Nikada ga nisam video bez osmeha. Takav je i u kući sa suprugom i ćerkom" - objašnjava Bajić i prepričava jednu od scena u filmu koja mnogo govori o Petkoviću. "Došao je kući mrtav umoran nakon dva treninga i snimanja, a sutradan ga je čekala važna utakmica. Spavalo mu se, ali je seo kraj svoje ćerke koja je svirala gitaru. Pridržavao joj je note i pevušio sa njom. Dejan je jedan fascinantan tip, pun energije, pun šarma i stvarno nije ni čudo što ga ljudi toliko vole" priča Bajić i ističe kako mi u Srbiji nismo uspeli da prepoznamo da je vrhunski fudbaler. U trenutku zabeleženom u filmu, kada mu milioni Brazilaca skandiraju “Peći! Peći!” dok ostavlja otiske stopala ispred stadiona Marakana i uz zvuke srpske himne objašnjava kako je njegov narod hrabar i dobar, brazilski novinar ga pita da li mu je žao što nikada nije zaigrao u srpskoj reprezentaciji... "Rambova reakcija na to pitanje je najdirljivija scena u filmu" kaže Bajić, ali ne želi da otkrije da li je zaplakao. Dejan često priča o sličnostima u karakteru i temperamentu između Brazilaca i Srba, pa pitamo Bajića koliko ima istine u tome. Smeje se i kaže da se veoma razlikuju Brazilci koji žive na moru od onih s kopna. "Oni kraj mora ne misle puno na posao, neorganizovani su i opušteni. I Rio je primorski gradić od nekoliko miliona stanovnika (smeh). E pa, mi Srbi - za koje je poznati istoričar Iriček rekao da smo super narod ali imamo vekovno odsustvo bilo kakvog osećaja za organizaciju - mi smo carevi za organizaciju u odnosu na njih!" Nakon premijere u Sava centru, 4. maja, film “O, Gringo” biće prikazan 26. aprila na Festivalu u Rio de Žaneiru, a 5. juna videće ga 100.000 ljudi na Marakani na oproštajnoj utakmici Dejana - Ramba Petkovića. I kamere Darka Bajića biće tamo da zabeleže veličanstveni ispraćaj fudbalske legende.

Izvor: Svet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Дадоше те, питао нас нико није!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4626
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia E71
Jedva cekam!
IP sačuvana
social share


"Srce heroja zauvek zivi ne mogu da ga ubiju
Srce heroja kuca vecno samo za Srbiju!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Ericsson jeste
jedva ne chekam
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Tel.Me Your.Number
Da nam je on bio na svetskom prvenstvu, šteta... biće mator za sledeće.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.205
Rambo legenda
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 273
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
SonyEricsson W660i
Ovo moze biti vrlo zanimljivo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Rambo: Ronaldinjo će doći na moj oproštaj

"Na moj oproštaj u Beograd će doći ceo brazilski klub - sa Ronaldinjom, koji je posle povratka glavna zvezda", izjavio Dejan Petković.



Dejan Rambo Petković istinska je zvezda u Brazilu, u šta će se uskoro uveriti i ovdašnja publika filmom Darka Bajića "O Gringo", koji će biti premijerno prikazan 4. maja u Beogradu.

Taj film je autobiografski i govori o njegovom fudbalskom životu i slavi, a sam Rambo tvrdi da će se mnogi iznenaditi kada ga vide.

Iako ima 38 godina, Petković je i dalje aktivan, ali uskoro sprema oproštaj. Najpre će se oprostiti u Brazilu, a zatim u Beogradu.

"Oproštaj će biti na stadionu Crvene zvezde. Blizu sam dogovora sa čelnicima kluba iz Ljutice Bogdana za organizaciju mog oproštaja, samo treba odrediti datum. U obzir dolaze termini od avgusta do oktobra. Zvezda je moj dom, a Flamengo posao. Na oproštaj će doći ceo brazilski klub - sa Ronaldinjom, koji je posle povratka glavna zvezda. Znamo se odavno, jer sam igrao u Brazilu pre nego što se on pojavio", izjavio je Petković za "Blic".



On je dodao da će po završetku fudbalske karijere raditi kao trener, najverovatnije u Brazilu, jer se njegova porodica tamo odomaćila.

Petković će pomagati Zvezdi narednih meseci, jer će zajedno sa Ivanom Adžićem, sportskim direktorom crveno-belih, tražiti pojačanja u Brazilu.

"Još nisam počeo da gledam igrače za Zvezdu, ali uradiću to kad Adžić stigne u Rio. Znao bih ja koga da dovedem, ali su brazilski biseri preskupi", izjavio je Petković, koji je već asistirao bratu Bobanu, fudbalskom menadžeru, prilikom dovođenja Evandra i Borhe u Zvezdu.


Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Covek je legenda srpskog i brazilskog fudbala, svaka mu cast...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
super
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.