Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: О дефектима "посрбљивања" Бога и Цркве  (Pročitano 11956 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0

       Isus nije bio nacionalista jer je dosao kako je ucio da spase sav svet! sav! kada je samarjanki tj. samaritanki rekao da je dosao samo k iygubljenima doma iyraela mislio je to sto je prorocki najpre i kazano da ce medju svoje doci,a potom da ce jevandjelje ici prema paganima,tako on je samo imao tacno vreme kad je delovao po Pismu,ali to ga nikako ne cini nacionalistom. kao sto bi se sad umislilo,dok jevreji apsolutno od istog Boga imaju zaslepljene oci dok ne udje broj pagana pa ce se njima objaviti. to opet ne znaci da je on gledajuc na nedelovanje u jevrejima nacionalista da je nejevrejin u svojim emocijama. samo si lose razumeo Pismo. izvini. dobronamerno ukazivanjke. mir tebi.
Da je tvoju majku nazvao psom, šta bi mu ti kazao?
     za mastera: ideja da se kasnije pohodi paganski deo sveta nije tacna. prorostva vec govoremnogo ranije o tome. a i sam Isus je o tome jasno govorio. na kraju isao je u samariju.
         za predragona: o tome smo vec diskutovali,tu vazi po pitanju tvog naslovljavanja ovakih tumacenja rec,da slovo ubija a Duh ozivljava! izgovorena rec iz Pisma ubija ako se ne ozivi njen smisao i to samo Duhom,koji je jedini kljuc. takp da tvoja isprika je doista promasaj,ma kako ti to filozofski uokvirivao. ti si vec poznati restaurator Biblije i Bozjih misli,samo alat nije Duh Bozji vec umno dleto,a to je onda katrastofalana restauracija kao i uvek.ja priznajem da nisam plivac,i ne gazim stoga u vodu dublje od kolena. kakv tek treba biti "plivac" u Reci Bozjoj da se zaroni u njene dubine.ti ostajes dugo pod tom vodom dubinom a nisi poneo ni bocu sa kiseonikom.opasnost od davljenja ti je u tom slucaju zagarantovana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46924
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

       Isus nije bio nacionalista jer je dosao kako je ucio da spase sav svet! sav! kada je samarjanki tj. samaritanki rekao da je dosao samo k iygubljenima doma iyraela mislio je to sto je prorocki najpre i kazano da ce medju svoje doci,a potom da ce jevandjelje ici prema paganima,tako on je samo imao tacno vreme kad je delovao po Pismu,ali to ga nikako ne cini nacionalistom. kao sto bi se sad umislilo,dok jevreji apsolutno od istog Boga imaju zaslepljene oci dok ne udje broj pagana pa ce se njima objaviti. to opet ne znaci da je on gledajuc na nedelovanje u jevrejima nacionalista da je nejevrejin u svojim emocijama. samo si lose razumeo Pismo. izvini. dobronamerno ukazivanjke. mir tebi.
Da je tvoju majku nazvao psom, šta bi mu ti kazao?

Није употребио израз: "пас", већ "кученце".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2

         za predragona: o tome smo vec diskutovali,tu vazi po pitanju tvog naslovljavanja ovakih tumacenja rec,da slovo ubija a Duh ozivljava! izgovorena rec iz Pisma ubija ako se ne ozivi njen smisao i to samo Duhom,koji je jedini kljuc. takp da tvoja isprika je doista promasaj,ma kako ti to filozofski uokvirivao. ti si vec poznati restaurator Biblije i Bozjih misli,samo alat nije Duh Bozji vec umno dleto,a to je onda katrastofalana restauracija kao i uvek.ja priznajem da nisam plivac,i ne gazim stoga u vodu dublje od kolena. kakv tek treba biti "plivac" u Reci Bozjoj da se zaroni u njene dubine.ti ostajes dugo pod tom vodom dubinom a nisi poneo ni bocu sa kiseonikom.opasnost od davljenja ti je u tom slucaju zagarantovana.
Ja, opet, tebi ponavljam da tebe taj zli duh vara i ovo je očiti primer.
Može i da te pljune u lice, ati ćeš reći: Okupaše me divnom vodom.
Ali...to si ti.
Nemaš pojma o istoriji, kako i od čega ti je nastala vera, ali si spreman da je tumačiš.

Jednostavno, prihvatio si da si pas (ili što reče Magic kučence, što je još gore), a svetinje se ne daju psima. Zato ti nikada nećeš spoznati jevrejskog boga, niti mu razumeti nameru. To te, naravno, neće sprečiti da tvrdiš da  razumeš.

A pošto ti nisi skupio hrabrosti da odgovoriš, odgovoriću ja:
Da je Isus bilo koga meni dragog nazvao psom, skupljao bi svoje zube po Jerusalimu 10 dana.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2012, 08:52:44 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46924
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
A pošto ti nisi skupio hrabrosti da odgovoriš, odgovoriću ja:
Da je Isus bilo koga meni dragog nazvao psom, skupljao bi svoje zube po Jerusalimu 10 dana.


Сви незнабожци су за Јевреје били улични пси - џукеле. И то нема никакве везе са тим личним нивоом како га ти доживљаваш. Исус је ту доста ствари постепено промјенио, па није ни чудо што се сматра темељом космополитистичког хришћанства.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2012, 11:33:36 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0

         za predragona: o tome smo vec diskutovali,tu vazi po pitanju tvog naslovljavanja ovakih tumacenja rec,da slovo ubija a Duh ozivljava! izgovorena rec iz Pisma ubija ako se ne ozivi njen smisao i to samo Duhom,koji je jedini kljuc. takp da tvoja isprika je doista promasaj,ma kako ti to filozofski uokvirivao. ti si vec poznati restaurator Biblije i Bozjih misli,samo alat nije Duh Bozji vec umno dleto,a to je onda katrastofalana restauracija kao i uvek.ja priznajem da nisam plivac,i ne gazim stoga u vodu dublje od kolena. kakv tek treba biti "plivac" u Reci Bozjoj da se zaroni u njene dubine.ti ostajes dugo pod tom vodom dubinom a nisi poneo ni bocu sa kiseonikom.opasnost od davljenja ti je u tom slucaju zagarantovana.
Ja, opet, tebi ponavljam da tebe taj zli duh vara i ovo je očiti primer.
Može i da te pljune u lice, ati ćeš reći: Okupaše me divnom vodom.
Ali...to si ti.
Nemaš pojma o istoriji, kako i od čega ti je nastala vera, ali si spreman da je tumačiš.

Jednostavno, prihvatio si da si pas (ili što reče Magic kučence, što je još gore), a svetinje se ne daju psima. Zato ti nikada nećeš spoznati jevrejskog boga, niti mu razumeti nameru. To te, naravno, neće sprečiti da tvrdiš da  razumeš.

A pošto ti nisi skupio hrabrosti da odgovoriš, odgovoriću ja:
Da je Isus bilo koga meni dragog nazvao psom, skupljao bi svoje zube po Jerusalimu 10 dana.

za mastera i predragona: kao sto sam rekao,duhovne stvari se ne daju razumeti umom.govoriti besmislene stvari da je Gospod Isus koni je stradao na krstu za sav svet o cemu i proroci su jasno stavili akcenat za njega i koji je toliko ljubio svet,sav ne samo jevreje ,da je ljude tako tretirao  je doista van komentara,skoroda kometar i nije potreban svakome ko hoce biti  i malo razuman. on je jednostavno isprovocirao samo cas i vreme svog prorockog delovanja kod samaritanke i kao sto je petru upuceno,idi od mene satano,a nije se odnosilo na petra vec na ono sto je petar kao covek izgovorio pod nadahnucem satane,tako je i ovde ucinjeno . problem je sto vi hocete tako postaviti stvari,a ne ja. pa ako doista vi mozete drzati da isus nije ljubio ljude onda je ovde prici kraj.izmisljati takve apsurde iz materijalistickog umnog rezonovanja ,je dokaz koliko je doista nemoguce razumeti Pismo. i nikad i nece moci.ako nemate neki ozbiljniji komentar,onda licite na ljude koji se ovde zabavljajua ne disakutuju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
A pošto ti nisi skupio hrabrosti da odgovoriš, odgovoriću ja:
Da je Isus bilo koga meni dragog nazvao psom, skupljao bi svoje zube po Jerusalimu 10 dana.


Сви незнабожци су за Јевреје били улични пси - џукеле. И то нема никакве везе са тим личним нивоом како га ти доживљаваш. Исус је ту доста ствари постепено промјенио, па није ни чудо што се сматра темељом космополитистичког хришћанства.

Pas je kod Jevreja vazio za necistu zivotinju koja je ipak bila rasprostranjena za razliku od svinje, koja je naravno isto necista. Pas se ipak drzao kao cuvar kuce u dvoristu zbog provalnika, strah od "nocnih poseta" je ipak bio jaci od religioznog gadjenja. To se zadrzalo u Islamu, gde pas takodje vazi za necistu zivotinju a jedna od vecih uvreda na Arapskom je nekom reci da je pas (kalb na Arapskom) i cesto se vezuje uz "nevernika" tj. kafira...


Da je Isus bilo koga meni dragog nazvao psom, skupljao bi svoje zube po Jerusalimu 10 dana.


Srbija 
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Сви незнабожци су за Јевреје били улични пси - џукеле.
И то нема никакве везе са тим личним нивоом како га ти доживљаваш.
Ima veze, svako bi to trebalo da razume na ličnom nivou...ali nije svakom data hrabrost da razmišlja, niti dovoljno duha da razume.

Исус је ту доста ствари постепено промјенио, па није ни чудо што се сматра темељом космополитистичког хришћанства.
Isus nije ništa bitno promenio...i dalje je sve isto, samo je u novom pakovanju.
I kakva je ovo besmislica? Isus kojega zovu Hrist se s pravom smatra utemeljiteljem hrišćanstva. Pazi slučajnosti.
Hrišćanstvo ima kosmopolitsku odliku, ali je takodje ima i grip.


za opsednutog:
Prvo se pozivaš na odbacivanje razuma, pa na upotrebu istog, pa opet na odbacivanje...u jednoj poruci!
Ja ti lepo kažem da te je demon bezumlja poseo. Zapitaj se koliko je to strašno.

Uz to, svi znate da Isus nije bio razapet na krstu. Samo se pravite.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2012, 23:08:12 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46924
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Дакле истина је да се твоја потенциална мржња не односи на Исуса, већ на Јевреје који су све многобошце сматрали џукелама. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Дакле истина је да се твоја потенциална мржња не односи на Исуса, већ на Јевреје који су све многобошце сматрали џукелама. Smile
1. Ja ne mrzim Jevreje...ali prezirem naše slaboumne ljude siromašne duhom koji bi da budu veći Jevreji od Jevreja.
2. A šta je bio Isus? Drugorazredni drvodelja i trećerazredni madjioničar jevrejsko - ''ko zna čijeg'' porekla, sa talentom da se okruži prevarantima i jednako podmuklim gadovima. I onda te takav uporedi sa psom.

Mišljenje jevrejskog naroda danas može da se promeni, a i ne znamo kako je svaki Jevrejin tada gledao na druge narode. Ono što znamo je  kakvo je navodno mišljenje lažnog mesije Isusa i to ostaje zapisano u Bibliji. A kako nikada neće doći da ga promeni...
Jevreji te danas možda ne nazivaju džukelom, ali te Hrišćanstvo svakako tako definiše...i tu ne možeš ništa više da promeniš. Samo da cviliš i nadaš se  mrvama sa stola.
« Poslednja izmena: 25. Mar 2012, 15:15:36 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Problem je sto je Hriscanstvo nastalo iz Judaizma, isto tako i Islam i medju te tri vere jos danas nisu nacisto kako da se odnose sa druge dve. Dok prema paganima je stvar bila jasna, to su nevernici...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: tanak quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.