Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:34:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: o bioenergiji - leciti ili ne??  (Pročitano 16167 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Kume bataljuj bre ovaj [/i]italic [i] tecko se cita - posebno mi sa manje razreda skole i slabovidi  Smile. E pa vidis dobro se to srocio ali ja samo da dodam nesto iz licnog sikustva.

Stvari sa aurom, chakrama i covekovom bioenergijom nisu ni malo tako jednodimenzione kao sto se cini na prvi pogled. Ljudi veoma vole da banalizuju stvari (posebno kvazi-bioenergeticari) pa se cini da ako imas crno na auri umires za 3 dana osim ako ne ides kod njega na 520 seansi itd itd..da ne idem opet u tu temu. Moje je licno ubedjenje da postoji inteligencija i mehanizmi u nasem energetskom telu koji daju sve od sebe da sami sebe obnavljaju i lece. Energija je svuda oko nas u izobilju i mi nismo vrece peska koje idu okolo i ako se izbuse na jednom mestu, pesak iscuri i gotovo. Zamislite enenrgetse balone povezane izmedju sebe sa vise ili manje energetskih veza - kako izmedju sebe tako i sa svim materijalnim stvarima sa kojima dolazimo u kontakt, sa svim energetskim poljima u nasoj blizini (zvuci, magnetizam, radijacija) i ono sto je najvaznije sa VAZDUHOM koji je svuda oko nas. E to ja Zemlja i mi na njoj kako je ja vidim - ne raskidivi organizam napravljen od energetskih jedinki koje su u stalnoj dinamici i interakciji. U takoj sredini mi stvarno treba da budem najveci zlocinci prema sami sebi da bi uspeli da nanesemo energetska ostecenja auri u toj meri da ne moze sama sebe da obnovi. Medjutim kljucni faktor je vreme - za sve je potrebno vreme i nista ne moze da se desi preko noci. Potrebno je vremena da se razbolimo kao posledica energetskih ostecenja ali tako je potrebno vremena da ozdravimo. Energetski balans - prvi i drugi zakon termodinamike - sve to funkcionise i na bioenergetskom planu.

E sad oni sto sam hteo na pocetku. Energija ima inteligenciju  - ona ZNA sta treba da radi kada je generisana ili od strane nas samih ili od strane bioenergeticara. Bioenergetska terapija ima nacin da izleci ili bar ublazi uzrok bolesti ali je potrebno strasno puno vremena i strpljenja. Bioenergeticak moze da pomogne vrlo jednstavnim sugestivnim razgovorom sa pacijentom i da mu ukaze na njegove pogresne radnje ili misli ali ulozena bioenergija isto tako radi na promeni svesti pacijenta. To je nesto sto mislim da vrlo malo bioenergeticara zna. Sa druge strane ima strasno mnogo razlicith vrsta energije koja moze da se fokusira na pacijenta na razlicite nacine - a samo jedan te energije je filtriran kroz auru coveka koji leci. Bioenergeticar moze da fokusira energiju drugih ljudi, drugih objekata ili onoga sto mi zovemo andjeli, sveci ili cak i Bog. Dosta toga je mistifikovano ali ima nasih bioenergeticara koji su se ozbiljno bavili istrazivanjem cele oblasti. Neki su malo zastranili u svojim ego tripovima ali sam ubedjen da ima dosta sveta koji je video i osetio blagodet njihovog rada.

Ja se jedino nadam da ce doci dan kada ce svi ljudi poceti da koriste svoj bioenergetski potencijal malo vise - ovaj svet bio bio mnogo srecnije mesto
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46867
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Uredu, zamjenicu italic za bold. Sa njim nema problema prilikom citanja.

Slozio bih se sa tobom kada si rekao:
 "E to ja Zemlja i mi na njoj kako je ja vidim - ne raskidivi organizam napravljen od energetskih jedinki koje su u stalnoj dinamici i interakciji."
i imam ocigledan primjer za to:


"Zivim na selu i u domacinstvu imam krave i svinje. Jednom podjem da hranim svinje. I tu se jedno prase nekako vrlo drsko guralo napred. Ja se razljutim i udarim ga stapom. Nakon toga je prase pocelo da boluje. Ni nega, ni pojacana ishrana nisu pomagali. Zatim je prase sasvim prestalo da jede. Odem ja kod vracare koja zivi u nasem selu:
            - Prodaj prase, - rekla je, - tada ce ono ozdraviti.
            - Ali takvo prase niko nece da kupi, - rekoh ja, - od njega su ostali samo kost i koza.
            - A ti ga prodaj svome sinu za jednu rublju.
Dosao sam kuci i sve ispricao ukucanima, i sledeceg dana u prisustvu rodjaka, sin mi je svecano dao rublju, a ja sam izjavio da sam mu prodao prase. I, mada sam posle toga hranio zivotinje kao i ranije, to prase je naglo pocelo da se popravlja i kroz mjesec dana je cak prestiglo po rastu i tezini ostale."


ovde je ocigledno da je prase zavisilo od energeckog potencijala gazde koji ga je hranio, jer domace zivotinje cesto pocinju da zavise od gazda koje im omogocavaju skloniste i hranu. Nakon negativnog balansa koji se odigrao prase je pocelo da se muci. U stvari emocija, koja se razliva u vremenu i prostoru pocela je da ubija prase, koje se toga oslobodilo tek nakon sto je dobilo novog vlasnika.

Energecka polja organa obuhvacena su opnom organizma. Svi organizmi obuhvaceni su opnom zemlje. Po tom principu citav kosmos je jedna energecka jedninka. I evo jednog pitanja:

              Šta je gore i od same smrti ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav

Negativne misli i negativne emocije su magnet za negativnu energiju znaci ako negativno razmisljas o nekoj osobi ta osoba ce isto o tebi i moze da dodje do svadje itd..... i to se siri kao virus e kada bi svako razmisaljo pozitivno i kada bi svi delili pozitivnu energiju itd.... svet bi bio mnogo lepse mesto.
Smile

IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Apsolutno jackass - pozlatila tis e svaka rec koju si rekao.

Sta je gore od smrti??? Hmmm - ajde da ti odgovorim pitanjem - A  zasto mislis da je smrt losa? Mozemo podosta da tupimo na datu temu (sto meni ni malo nije strano - mislim tupljenje).

Vise bih voleo da se vratim na temu - i da dodam - lose misli su same negativna energija - ono zasta su one magnet je mnogo gore od negativne energije - kondenzovana energija nastala kao racun nasih negativnih misli idela - vrsta energetskih bica koja zive oko nas i hrane se nasom mrznjom, arogancijom, besom i tugom. Da li ste se osecali slabi i bez energije posle neke svadje ili prepirke sa nekim. E pa to je to. Sreca je da smo ipak mi sami sebi i bog i djavo - pitanje je samo kako ko izabere.

Sad nek moze da kaze - e jeste ti sad tupis da je moj taj-i taj sam izabrao da dobije rak - mozda nije izabrao da dobije rak ali je izabrao da ga pokrecu energije koje su ga do te mere iscrple da njegova aura vise nije mogla sama da se obnavlja i odrzava fizicko telo zdravim. Cak sta vise - po mnogima - rak je vrlo specificna bolest koja nastaje kada aura ne samo prestane da se obnavlja vec pocne da se ponasa reverzibilno - umesto da obnavlja energiju ona je crpi iz fizickog tela. Obicno se kaze tada da aura ima rupe. Mnogo bioenergeticari su imali vrlo cudna iskustva sa obolelima od raka i generalno se zna da je oni ne zrace sa uobicajenom 'toplom' energijom nego sa 'hladnom' . Pokazalo se da zracenje raka pozitivnom energijom aure pomaze razvoju raka - jer je on kako od fizickog tako i od energetskog tela prepoznato kao sastavni deo organizma. Hladna tj. negativna energija je ona koja balansira auru i njene mehanizme i ona je prva koja nestane iz aure pre nego rak krene da se razvija. Nadohnadjivanje nje tj. balansiranje aure pomaze organizmu da nauci da je rak 'uljez' i da ga treba izbaciti iz organizma.

Najveci problem je sto cak kada se rak izleci - veoma je tesko spreciti njegov ponovno pojavljivanje jer je izvor raka u nama samima - mislima i ponasanju. I to je cela poenta ove diskusije - bioenergeticari pomognu ljudima a onda ti isti ljudi odu i cine iste misaone zlocineprema sebi idrugima. Posle odredjenog vremen covek se zapita zasto radi to sto radi - da li zaista pomaze ljudima ili pomaze njihovim misaonim ne-delima.

Pretpostavljam da je ako nista drugo, pozitivno to sto se ljudima da vise vremena da shvate svoje greske i isprave ih pre nego sto je suvise kasno.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Svaki čovjek ima svoje energetsko polje sa svojim karakterističnim energijama i njihovim posebnim frekvencijama. Toplinu tijela osjećamo, ali je ne vidimo. Nova tehnička pomagala učinili su mjerljivim i vidljivim energetska polja čovjeka koja se formiraju u samom tijelu i oko njega.

Kada su energetska polja čovjeka uredna i skladna ,onda je organizam zdrav. Ako postoji poremećaj u energetskom polju tada i fizički dio tijela nije u redu. Najprije dolazi do bitnih promjena u energetskom polju ,a tek kasnije nastaju smetnje u fizičkom dijelu tijela.

Slično je i sa Zemljom, atmosferom i ozonskim rupama. Poremećaji u atmosferi , svojevrsnom energetskom omotaču, uzrokuju kasnije promjene
Ovako govore bioenergetičari:
" Dok radim s pacijentom ja moram sebe dovesti u takvo stanje da kroz mene prolaze energije onih frekvencija koje trebaju pacijentu. U početku svaki se organizam ponaša inertno i jednostavno se opire promjeni stanja. Zbog toga je izuzetno bitno da se između energija pacijenta i terapeuta uspostavi rezonanca. U tom momentu pacijent postaje otvoreniji , terapeutovo jače energetsko polje popunjava slabije pacijentovo polje . Kroz dogledno vrijeme pacijentovo energetsko polje ojača i stvore se preduvjeti da pacijentov organizam može pokrenuti procese ozdravljenja."
 

Štetna zračenja

Prostor oko nas prepun je raznih energetskih polja koja ne osjećamo svojim osjetilima ,ali koja na žalost,vrlo štetno djeluju na naše zdravlje. U posljednjih pedeset godina tehnički napredak je donio niz novih izuma koji imaju utjecaj na cijelu planetu. Pojavio se ogroman broj elektromagnetskih valova ( radio,televezija isl.) kojih do tada nije bilo. Ozonske rupe mijenjaju dotadašnju energetsku ravnotežu i omogućuju prodor zračenjima na Zemlju koja ranije nisu bila moguća.

Neću objašnjavati ovdje sve vrste zračenja . Objasnit ću princip kako ona štetno djeluju na ljudski organizam i kako se zaštititi od njih. Procesi u ljudskom organizmu , na nivou najsitnije stanice, mogu se poistovjetiti s protokom istosmjerne struje. Dok je taj protok normalan i uobičajen ,ljudski organizam je zdrav.

Zbog djelovanja raznih zračenja dolazi do utjecaja na te tokove u stanici i oni se mijenjaju. Posljedica je ta da nastaju degenerativne promjene na organizmu
izvor
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
BIOTERAPIJA

Kod tretiranja odnosno iscjeljivanja Bioenergijom, ruke se polažu na oboljeli dio tijela, tzv "Kraljevski dodir" ili se drže u blizini oboljelog mjesta.

Iscjeljivanje Bioenergijom(rukama koje zrače, iscjeljuju) poznato je još od vremena Hipokrata (oko 370g. prije Krista), i on sam primjenjivao je tu metodu, uz ljekovito bilje, prehranu, dietu i još neke druge načine liječenja.

Bioterapijom-Bioenergijom mogu se uspješno tretirati/iscjeljivati lakša i srednje teška oboljenja, mehaničke i sportske povrede, dok teža i teška oboljenja zahtjevaju komplementarniji pristup i metode poput Holističkog iscjeljivanja ili Pranoterapije, koje uspješno prakticiram.

Bolesti koje uspješno tretiram Bioenergoterapijom-Bioterapijom ;
epilepsije, astmu, aritmije, infarkt miokarda, ishemijski i hemoragijski moždani udar, hipo i hipertireoze, ciste, pareze, konjuktivitis, razne hematome, alergije, migrene, oboljenja očiju, artroze, artritis, reume, išijas, išialgije, diabetes i druge bolesti.

Mehaničke ozljede,sportske povrede koje uspješno tretiram/iscjeljujem Bioenergoterapijom-Bioterapijom; kontuzije, lomovi, rupture, napuknuća, hematomi.

Neki od naših i svijetski priznatih sportaša, kao što je najbolja skijašica svijeta "snježna kraljica",zatim nogometaši,rukometaši,kick bokseri,tai bokseri,boksači,također su surađivali samnom u potrazi za oporavkom i ozdravljenjem.

Moram napomenuti da na terapije Bioenergijom-Bioterapijom,kao i Pranoterapijom dolaze i svečenici kada ih savlada oboljenje,a pomoć ne pronalaze drugdje.

Bioterapija-Bioenergoterapija metoda je energetskog iscjeljivanja koja se odlično slaže i nadopunjuje sa klasičnom medicinom. Bioenergija-Bioterapija potpuno je neinvazivna,dakle neagresivna metoda iscjeljivanja,ne izaziva bolove i lako se podnosi,a može imati čudotvorni efekt na oboljelog i bolest. Bioenergija-Bioterapija energija je od koje svi živimo,koja nas održava na životu i iscjeljuje, zovu je još i univerzalna,božanska,duhovna,kozmička.Naučnici su dokazali na običnim ljudima i bioenergetičarima koje su testirali,da samo jedan posto svih testiranih ima izuzetan bio-potencijal,petnajst posto vrlo snažan,dvadeset pet posto pojačan,a svi ostali prosječan ili slab,prema tome nisu niti svi bioenergetičari ili bioterapeuti jednako moćni i uspješni u iscjeljivanju bolesti. Moj bio-potencijal je u onih jedan posto(izuzetan). Bioenergija-Bioterapija je ukupna akumulirana atomska energija našeg tijela(energija koju upijaju i isijavaju naši atomi). Bioenergija-Bioterapija može pomoći i potpuno promjeniti kvalitetu života,bolest u zdravlje,podvrgnemo li se njenom blagotvornom učinku. Bioenergija-Bioterapija je dar iscjeljivanja energijom,koju akumulira tijelo i aura iscjelitelja. Reiki majstori u kontaktu sa Bioenergetičarima-Bioterapeutima priznaju da je Bioenergija-Bioterapija prirodni dar,a ne naučena tehnika.Do sada sam iscjeljivao nekoliko oboljelih,koji su prošli Reiki tečaj i imali diplomu Reiki majstora,ali ipak ih je snašlo oboljenje ili njihove bližnje,te ih je bolest natjerala da potraže pomoć iscjelitelja. Bioenrgetičari-Bioterapeuti ne služe se istim načinom iscjeljivanja kao Reiki majstori. Iscjeljivanje Bioenergijom-Bioterapijom je dar,ne možeš platiti tečaj kao kod nekih tehnika i postati iscjelitelj.Kod Bioenergije-Bioterapije ili imaš ili nemaš sposobnost/dar iscjeljivanja. 
izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 03:34:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.