Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:46:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: o bioenergiji - leciti ili ne??  (Pročitano 16108 puta)
28. Jun 2006, 03:22:57
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa dobro ja cu sad kao da se malo pravim pametan kao i obicno ali sve treba da posluzi da malo isprovocira vase odgovore. Naravno tematika je ZA ili PROTIV.

Bioenergija i lecenje, hmmm. Sta bioenergeticari rade je pomaganje ili ubrzavanje samoobnavljanja bolesnikovog bioenergetskog polja (aure ili kako god vec zelite da je zovete). Recimo da se polje obnovi i pokrene njen normalan rad - citaj samo-regeneracija - i da bolest krene na bolje kao rezultat toga - bolesnik prezivi i sve je super. Medjutim - ono sto nijedan bioenergeticar ne moze da izleci je UZROK koji je doveo do ostecenje bio-polja. Da budemo nacisto - da bi se bio-polje dovelo u stanje gde vise ne moze samo od sebe da se obnavlja mora mnogo toga lose da se desi. Ako iskljucimo prirodne uticaje na polje - zracenja i toksicne materije - veci deo losih uticaja dolazi od nas samih. NAsih misli i tj NEmisli kako bi ja to nazvao. Misli koje rasipaju energiju bio polja i ostecuju ga. Ne ulazim u njihovu prirodu. Ovo sve znaci da ako ne otkrijemo uzrok nase bolesti u nasim mislima opet cemo kad tad zavrsiti ili kod doktora ili kod bioenergeticara.

Sve u svemu bioenergeticar se svede na ego-manjaka koji dokazuje svoju 'moc' drugim ljudima koji iz svoje lenjosti ili ne znanja non stop dolaze kod njega na 'energetsko punjenje'. Svako od nas moze sam sebi da uradi ono sto bioenergeticar radi i to na mnogo bolji nacin. Vecina bioenergeticara nije svesna bas koje vrste energije pokrecu i sta zaista rade bio-polju kada popunjavaju crne rupe po njemu.

Zar nije bolje raditi na sebi nego da drugi rade na nama. Sve u svemu pitanje je - sta vi vidite u bioenergeticarima i zasto idete kode njih? Ovo se ne odnosi na ljude koji imaju teska oboljenja i koji idu kod bioenergeticara u 5 do 12 i ocekuju cudo (bez obzira sto se cuda cesto i desavaju).
Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pozdrav  Smile

Energijom moze da se izleci sve ali mora da se veruje posto svako ima u sebi energije i moze sam sebe leciti bez pomoci nekog bioenergeticara koji svoju energiju salje u vas. Nikad nisam isao kod bioenergeticara jer mogu sam sebe da lecim postoje nekoliko metoda prva je zamislite sebe kako stojite na zemlji i pustate korenje duboko u zemlju vucete energiju u sebe i tako se punite.Kada se napunite osecacete se extra ako zelite da ocistite unutrasnjost sebe samo zamislite da vam se bela lopta formira u stomaku i siri tako da sve crne toxike itd.. izbacuje iz vas i na kraju napravite stit od energije na foru zamislite ogledala oko vas ispod vas iznad vas i sve negativno koje krene ka vam ce se odbiti ili jednostavno zamislite da ste u beloj kapsuli i da vam negativna energija itd.. ne moze nista. Ja ovo radim svako jutro i pred spavanje i ne pamtim kad sam zadnji put dobio upalu grla ili tako nesto. Ili jednostavno krenite da trenirate Tai Chi ili Kung Fu gde se najvise rada koncetrise na kretanje energije kroz telo.  Smile
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Nesto je slaba aktivnost povodom bioenergije...

Hmm da bas o tome sam pricao ali nisam hteo da idem u detalje. Metod u sustini nije bitan - bitno je biti svestan svog energetskog tela. Razlika izmedju bioenergeticara (nekih - ne svih) i obicnih smrtnika je sto obicni ljudi ne mogu da vide energiju. Ja obicno imam stav da ako ne sto ne moze da se vidi znaci da nam nije dato da vidimo i da je to dobro za nas. Naravno to nas ne sprecava da koncentracijom i vezbama 'motovisemo' nasu energiju da sama sebe obnavlja.

Prica o pozitivnom i negativnom je isto malo varljiva - nasa aura ima i + i - energije ali ni jedan nije losa. Cak sta vise balans ovih energija je neophodan da aura i njeni mehanizmi funkcionisu kako treba. Jedino sto je lose su misli (nase i tudje) koje uticu na nas energetski disbalans i dovode do bolesti. To sto jackass radi je super - bolje spreciti nego leciti Smile

Ja sam licno protiv slepog verovanja ljudima koji tvrde da su bioenergeticari - posebno onih koji naplacuju za svoje usluge. Vecina njih je strasno nesigurna u sebe i to sto rade im je potrebno da bi osecali velicinu svog ega - nista vise od toga. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pozdrav  Smile

Svako moze da vidi energiju ima neke vezbe koje nisu teske ali ne bih da ulazim u detalje kako i sta ako nekog bas interesuje mogu da ispisem ili da me nadje na MSN.
Citat
Ja sam licno protiv slepog verovanja ljudima koji tvrde da su bioenergeticari - posebno onih koji naplacuju za svoje usluge. Vecina njih je strasno nesigurna u sebe i to sto rade im je potrebno da bi osecali velicinu svog ega - nista vise od toga.
Svi smo mi bioenergeticari svi mi imamo energiju u sebi energetsko telo bez toga ne bi postojali znaci neko ima vise energije neko manje uz one vezbice sto sam ispisao gore mozete raditi sa energijiom i leciti sami sebe itd...i nemoj niko da te zeza da mozes da zeznes energetsko telo jer je to nemoguce da ne ulazim u detalje nikako ne mozes da  zeznes energetsko telo jedino mozes malo da presusis ako radis neko lecenje kada se to desi uradio ono sto sam napisao izvlacenje energije iz zemlje ili jednostavno uzmi vodu odmori legni odremaj i sve ce da se vrati u normalu  Smile Smile
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
 Smile

Apsolutno se slazem
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa dobro ja cu sad kao da se malo pravim pametan kao i obicno ali sve treba da posluzi da malo isprovocira vase odgovore. Naravno tematika je ZA ili PROTIV.

Ovako, kad su u pitanju razlozi nastanka bolesti, poprilicno si u pravu, s tim da bih ja dala jos veci znacaj licnom uticaju, odnosno mislim da vecina bolesti nastaje kao posledica naseg pogresnog delovanja ili misljenja, i s tim da si preskocio i bolesti koje su ja bih rekla karmicke, ne morate bas upotrebiti taj izraz, ali one koje nam se moraju desiti kao deo neke lekcije koju ne mozemo izbeci.
Kada je rec o motivima bioenergeticara (energoterapeuta, reikista), tu mislim da gresis. Naravno, ne mislim na "bioenergeticare" koji su bioenergeticari taman onoliko koliko je Vidovita Zorka astrolog, nego ljude koji se ZAISTA time bave... Sta mislis, da nakon sto su otkrili da mogu pomagati drugima treba da kazu "Ko ih sisa, sto se ne lece sami"  Smile
I rekla bih da nisi bio ni kod jednog, jer, bar oni koje ja znam, uvek prilikom tretmana razgovaraju sa ljudima, pokusavaju da pronadju te unutrasnje pokretace bolesti, i pomognu im da promene nacin ponasanja/misljenja koji je doveo do bolesti, nauce vezbe za opustanje, meditaciju, kako da vide energiju, kako da sami sebi pomognu  Smile
I naravno da svako od nas ima potencijal, koji moze koristiti ili ne koristiti, ali to je van teme za i protiv bioenergije, jer nisu oni krivi zato sto mi ne koristimo svoj potencijal, odnosno to je kao da si rekao svi mi mozemo odluciti da ne budemo alkoholicari, a lekari su skotovi pa otvaraju centre za bolesti zavisnosti da bi se pravili vazni  Smile
Znaci, ZA bionenergiju i energoterapiju, PROTIV raznoraznih varalica vacaroskih koji uzimaju pare unesrecenim ljudima  :burn:
« Poslednja izmena: 02. Jul 2006, 06:17:28 od luche »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Provokacija je uspela  Smile - dobro de bio sam malo ekstreman - Bio sam kod bioenergeticara i sam se bavio istom stvari i jos uvek se bavim ali samo na sebi. Znanje je sve - veoma je mali broj njih koi rade na onome sto imaju, koji istrazuju i razvijaju sebe. Uglavnom se svede na to Bog mi je dao pa ja dajem ljudima. A ljudi onakvi kakvi su nasedaju na svakakve probisvete.

Sve u svemu se u potpunosti slazem sa tvojim zakljuckom - i kamo lepe srece kada mi zvanicna medicina najzad pocela da uci ,alo vise od alternativaca i da najzad pocne da leci uzroke umesto samo da ublazuju posledice ili da otkriva nove gene koji su izgleda ovih dana krivi za sve (jadni geni  :[1]Smiley
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Joooj, ne spominji mi zvanicnu medicinu, mogla bih ceo traktat da napisem o njihovim greskama i promasajima  Smile
Naravno, svaka cast pojedincima, ili su mozda moji rodjaci, prijatelji i poznanici zestoki maleri, ali vecina lekara sa kojima su se susreli su bili problem, a ne resenje problema  Smile
Svima bih savetovala naravno najpre rad na sebi, a ako zaskripi, alternativna medicina... Tek u posebnim slucajevima, zvanicna medicina  Smile

ps. Izvinjavam se ako sam malo zaletela u prethodnom postu, jedna meni vrlo bitna osoba, koju jako cenim, bavi se energoterapijom, pa sam malo licno reagovala  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pozdrav  Smile

U pravu si kada bi medicina krenula da proucava alternativnu medicinu to bi bio pravi boom nasli bi razne nacine za sprecavanje bolesti pre nego sto se one pojave itd.... ali sta mi tu mozemo Smiley) kad niko nece da slusa.  Smile Smile
Dalaj Lama je radio na kamerici koja je imala mogucnost da slika covekovu auru i energetsko telo i da se odmah vidi bolest ako ti je aura zelena a na ruci crna znaci imas oboljenje ruke i taj deo ruke bi se lecio bojama ne znam kako ali lecio bi se bojama ako ti je aura zelene leci se zelenom bojom itd.... osim dalaj lame  neki engleski naucnici ne znam kako se zovu su napravili aparat koji se slikao auru ali neka medicinska organizacija je razmisljala da li to da prihvati dok su oni razmisaljali izasao je rengen i ovi engleski naucnici su ispali a ta organizacija koja je uzela to do njih rekla im je da je uredjan neispravan i kad slika uhvati samo svetslost blic sta znam  Smile Smile Smile. I tako propade jos jedna evolucija u medicini zamislite kakav bi svet bio da je dalaj lama to zavrsio ali nije iz finansiskih problema i da su ovim naucnicima koji su nastavili njegov rad prihvatili uredjaj.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46764
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ja sam vec ranije pisao tekst o bolesti ali ga nisam postovao pa cu to uraditi na ovu temu:

 
moje misljenje...

svaka bolest koja se pojavljuje ima svoj uzrok i posljedice koje ostavlja po organizam. Bolest je zapravo proizvod uzroka, i ogleda se u simptomima koje izaziva.  Postoji vise metoda lijecenja bolesti, npr. medicina, bioenergija, vracanje i gatanje, koriscenje ljekovitog bilja itd. Medicina tretira lijecenje tkiva i organa na materijalnom planu, medjutim ona su energecki iscrpljena da bi tako nesto bilo od velike koristi samo po sebi. Svaki organ koji ce da oboli prvo biva poremecen na energetskom nivou, a tek poslije se to prenosi na materijalni plan. To se jasno uocava u ekstrasenzorstvu. Buduci da je medicina danas dosta uznapreovala do izljecenje odredjenog organa dolazi ovom metodom, ali se problem ( uzrok ) bolesti prenosi sa jednog mjesta na drugo, ili u jos gorem slucaju potiskuje dublje u podsvijest. Kod bioenergeckog djelovanja je slicna stvar, bioenergeticar praktikuje slanje energije organu koji ima poremecaj u energeckom balansu, ali od toga je slaba vajda jer poremecaj energiju "prosipa" i trosi. Zato se obicno koristi vise redovnih terapija, kako bi se koliko - toliko stvar poboljsala, ali uzrok je i dalje prisutan i bolest se neminovno vraca. Sto se tice gatara i vracara stvar moze biti i opasna. Desava se da ozbiljno oboljela osoba gubi vrijeme na sarlatanima koji su nastali kako bi izvukli neku korist iz toga svega. Postoje metode po koijima se navodno bolest "izvuce" iz covjeka i prebacuju u okolin, recimo u potok ili rijeku i zajedno sa njima otplliva, medjutim covjek se samo zavarava da je nesto uradio. Stvar je u tome sto potraznja stvara ponudu. Novine su pune oglasa: [i]"Cistim karmu, otvaram i cistim cakre, skidam magiju, otklanjam cini, garantujem isceljenje i srecu u ljubavi"
itd.

Da kazem nesto o uzroku. Uzrok problema je najcesce duboko u podsvijesti osobe koja toga nije ni svjesna. Ja podrzavam tezu da smo svi mi vlasnici vlastite sudbine pa prema tome, nase zdravlje zavisi od nas samih. Covjek je tjelo, duh i dusa i po tome se prostire na tri plana: materijalni , duhovni i dusevni. Zavisnost od bilo koja od ova tri plana radja agresiju, koja zatim prelazi u bolest ili udarce sudbine. Covjek neminovno gubi ono za sta je vezan. Onaj ko je vezan za novac gubi ga, dok onaj ko je vezan za intelekt gubi zelju da uci, osjeca bol u prsima, slabi mu vid itd. Nekada se covjeku koji je previse vezan za intelekt dogadja trauma ruke. Onome ko je vezan za dusevni plan puca emotivna  veza, a tu je najbitnije kako ce on da to prihvati. Ako pocne da osudjuje i kriticki da se ponasa prema svijetu koji ga okruzuje neminovno ce rasplamsati agresiju, i bolest ce doci kao blokada agresije. Ako shvati da je sve to volja Bozija, i da se sve to desva kako bi se spasila dusa, vratice mu se izgubljene mogucnosti.
... Bogat je onaj ko je na to spreman, talentovan je onak koga talenat nece ubiti ... Evo, ja cu licno priznati da sam vezan za duhovni (intelektualni ) plan. Kod mene je doslo do slabljenja vida i prekida zelje za ucenjem. Ali sa svim tim cu se nekako izboriti, potrebna je samo volja za radom na sebi, zelja da se ucini bilo kava promjena. Samo mjenjajuci sebe mozemo uticati na promjenu sudbine.

Dalje, bolest nastaje i zbog nagomilanih negativnih emocija vezanigh za odnose prema drugim ljudima. Ljutnja na neku osobu negativno se odnosi na nase zdravlje, pogotovo ako se ona duze zadrzi u podsvijesti. Psiholog Frojd je uocio da se emocije ne povlace odmah nakon sto je prosla situacija koja ih izaziva, nego da se po inerciji zadrzavaju na mjesece pa cak i godine. Za to je veoma vazno oprostiti. Ama bas svaku uvredu, nepravdu, ponizenje  i ostale slicne situacije treba oprostiti. To nije moguce uciniti zadrzavajuci obicna shvatanja, vec i njih treba mijenjati. Potrebno je shvatiti da je svaka uvreda, nepravda, ponizenje i slicno dolazi kako bi nas dovelo u red. Kada nas to ne dovodi u red onda stupa bolest, pa poslije bolesti smrt i sve je to milost Bozija kako bi se spasile nase duse. Svaka osoba sadrzi bozansko jer je iz njega nikla. Kada volimo neku osobu mi ne volimo ljudsko u njoj, vec bozansko. Vezivanje za ljudsko stvara probleme.



sto se tice uzroka, postoji citava lepeza a ja sam naveo samo neke moguce.
svaki organ ima posebno energecko polje, i prije nego sto dodje do boleti ono slabi jer se energija trosi. Mrlja na energeckom polju upija energiju, a tako se trosi i pridosla energija koju bionergetzicar salje. Ciscenje ovoga izgleda povrsno i problemi nakon nekog vremena opet zapocinju i zato je uzrok kao sto sam rekao najbitniji.

Treba shvatiti da jedino covjek moze sam sebe da izleci, dok ostali mogu samo da pomognu kak bi do toga doslo. Nisam za bioenergiju iz razloga sto nekakada ni covjek sam ne moze biti svijestan sta cini. Manipulacija energijom ima granica !
       
 sto mozes danas ne ostavlaj za sutra
« Poslednja izmena: 03. Jul 2006, 01:05:21 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:46:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.