Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: NVIDIA nForce Networking Controller - Nešto ne radi...  (Pročitano 9389 puta)
18. Maj 2011, 19:33:05
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ovo je mrežna kartica: NVIDIA nForce Networking Controller, na lap topu. Problem je što, kada ubacim mrežni kabl (kablovski internet), izbacuje obaveštenje da ne može da se konektuje...

Da li je moguće da je problem sa drajverima? ( Pomogao bi mi "siguran" link za njihovo skidanje, kao i neko kratko uputstvo za reinstalaciju.)

(Isti problem javlja i kada pokušavam da se konektujem na wireless... Ali nije ova kartica...)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Ovo je mrežna kartica: NVIDIA nForce Networking Controller, na lap topu. Problem je što, kada ubacim mrežni kabl (kablovski internet), izbacuje obaveštenje da ne može da se konektuje...

Da li je moguće da je problem sa drajverima? ( Pomogao bi mi "siguran" link za njihovo skidanje, kao i neko kratko uputstvo za reinstalaciju.)

(Isti problem javlja i kada pokušavam da se konektujem na wireless... Ali nije ova kartica...)



 Ako se isto desava s WiFi-om, onda nije problem do kartice, nego do systema ili do provajdera.
Kako se kacis na wireless, tj. na koji net, jel isi provajder...?
Jel imas neki dodatni uredjaj tipa router, switch ili samo direktno modem koji ti je provajder dao?

- Pogledaj da nije mozda rucno ubacena ip i subnet mask-a i IPv4 podesavanjima...
- Kada povezes se na modem, idi Start>Run> kucaj "cmd" (bez znaka navoda) i onda u konzoli kucaj: "ping www.google.com" (takodje bez znaka navoda). Rezultate postavi ovde.
- Jos jednom idi Start>Run> kucaj "cmd" (bez znaka navoda) i u konzoli kucaj "ipconfig /all"

 Sve to postavi ovde pa da vidimo sta dalje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Nije isti provajder. Za kablovski net je PTT KDS, a wireless je bio iz nekog kafića, ne znam koji je provajder tamo...


1. Ne znam šta je to i kako da vidim to za ip i subnet mask???

2. Start>Run>cmd>ok>Enter. Otvara se: C:/WINDOWS/system32/cmd.exe, i ukucam ping www.google.com, rezultat je sledeći: Ping request could not find host www.google.com. Please check the name and try again.

3. E a za ovo treće, evo slike. ( Samo sam obrisao one dve IP adrese koje je izbacio.)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cmd.JPG
(61.18 KB, 962x714)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Nije isti provajder. Za kablovski net je PTT KDS, a wireless je bio iz nekog kafića, ne znam koji je provajder tamo...


1. Ne znam šta je to i kako da vidim to za ip i subnet mask???

2. Start>Run>cmd>ok>Enter. Otvara se: C:/WINDOWS/system32/cmd.exe, i ukucam ping www.google.com, rezultat je sledeći: Ping request could not find host www.google.com. Please check the name and try again.

3. E a za ovo treće, evo slike. ( Samo sam obrisao one dve IP adrese koje je izbacio.)

Pa bravo, sakrio si najbitniju inf. Ne brini, niko nece da ti hakuje komp a i kad nam se vec obracas za pomoc, nemoj nam davati polovicne inf. koje ti se traze, ok?

 A sad, jel ti ranije radio net, ili si ga tek sad uveo...?

Uradi sledece:

- Bocni kabl iz modema u laptop i resetuj modem (ima ili prekidac ili dugmence koje pritisnes i drzis 20-ak sekundi), sacekaj malo posle toga i vidi da li radi net.
- Koji operativni sistem imas? U sustini, u Control Panel-u pronadji spisak kartica (lan iwireless karticu) U win7 je Control Panel>Network and Sharing Center>Change adapter settings>desni klik na lan karticu, properties>Networking> internet Protokol version 4 (TCP/IPv4), tu sve mora da ti bude na Obtain automatically.
 Kod Xp-a je Control Panel>Network Connections i sve ostalo je isto.
- Okaci screen shot toga gde je spisak kartica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
LG Nexus 5
Mislim da su ovde u pitanju drajveri. Imao sam slican problem sa jednim lapom marke lenovo. Odradio sam update mreznih drajvera, najsvezijih sa neta i proradilo sve posle restarta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Sorry za IP adrese...
Internet radi na mom kompu i na mom lap topu, bez problema, samo ubodem kabl i to je to. Na ovom lap top-u, kome treba da osvežim antivirus, ne radi.
Radio je nekada, neki wireless, nemam pojma, ali sada neće ništa. ( A skoro je i windows reinstaliran.)

Kada resetujem modem, opet isto, ne radi.

Windows XP je u pitanju.

Ovo jeste na Obtain automatically...

Uglavnom, kada ubodem kabl, počinje da traži net, i onda izbaci text: Limited or not conectivity. (You might not be able to access the Internet of some network resources. This problem occurred because the network did not assign a network address to the computer.)

Evo slike:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kRTICW.JPG
(62.62 KB, 1218x747)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
 @Crowz: U pitanju je ASUS-ov lap top.

Jel možeš da mi daš neki "siguran" link da skinem drajvere za ovu karticu?
( I neko uputstvo, kako da ih reinstaliram?)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
A to nisi odmah mogao reci, da na ostalim racunarima radi net...
 Pitacu te jos jednom, jel koristis kakav router, switch i koji, kako su povezani ostali racinari?

@Crowz, mogu biti i drajveri samo je meni sumnjivo jer ne rade obe kartice  Smile

@Gaus_Coa, mozda neki malware pravi problem, u tom slucaju ja nemam ovlascenja, moraces sacekati da se javi neko ko ima.

I da, vidim tu je kacen i telenor 3G net, jel se pali sa systemom njegov program? Ako se pali, probaj da ga ugasis iz start up-a (da se ne pali sa systemom) pa onda vidi sta se desava

======

Nije dovoljno samo "ASUS-ov lap top", mora i model...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Pa imam modem i kabl. Samo premeštam kabl sa kompa na lap top i to je to. Nema router-a...  Smile
I kod mene tako radi, tj. radi i na kompu i na lap top-u. Samo neće na ovom ASUS-ovom.

OK. Lap top je: ASUS: AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile, Tehnology TL-56, 1.79 Ghz, 1,87 GB of RAM, Psysical Address Extension.

Ne pali se telenor...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Pa imam modem i kabl. Samo premeštam kabl sa kompa na lap top i to je to. Nema router-a...  Smile
I kod mene tako radi, tj. radi i na kompu i na lap top-u. Samo neće na ovom ASUS-ovom.

OK. Lap top je: ASUS: AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile, Tehnology TL-56, 1.79 Ghz, 1,87 GB of RAM, Psysical Address Extension.

Ne pali se telenor...



 Model sine, model... ne konfiguracija...  Smile
Na ta dva druga racunara gde radi net, jel su Win7 ili XP?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.177 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.