Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:50:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nuklearni avion do 2050. godine  (Pročitano 2377 puta)
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.3.154.9
mob
Tel.Me Your.Number
Koga zanima neka pogleda i Projekat Pluton Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Pluto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
I rusi su imali slican projekat u isto vreme, i nisu bas mnogo brinuli o bezbednosti posade, tako da su svi umrli od izlozenosti radijaciji tokom godina nakon eksperimenta. Samo jedan od 14 clanove posada koje su ucestvovale u eksperimentu je preziveo. Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Dobar link LaserXP (eh, da, cestitam na pobedi u kvizu Smile Smile)

A, ovo za zracenje, ma bilo ih briga i jedne i druge za ljude. Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
e,sto volim ove naslove "Nuklearni avion do te i te godine","ovo i ono do te godine"...
zvuci ko neka bajata fraza iz one komedijaske emisije Future Weapons na Discoveryju gde onaj celavi retard skace do neba kad top od 30 mm probusi kartonsku lutku...  Smile
svojevremeno,dok me je jace drmala faza interesovanja za kamione i vozila,citao sam i gledao (stare,arhivirane) nacrte i skice iz 50ih kako esu ksperti procenjivali da ce izgledati saobracaj u 70im godinama...
oni su crtali svemirske slepere,unakazene autobuse koji izgledaju ko elektricni brijaci,ne zna se sta je bilo ruznije.ili gluplje.mislili su da cemo svi sada ziveti na Marsu.pominjem to zato sto me je ovo podsetilo na te clanke i skice...
ja licno ne verujem da nece postojati uspesan avion ove vrste bar jos jedno 80 godina jer kao sto @ramon rece,da,RUsi su imali slican projekat i pokazao se kao  vrlo nepraktican i opasan.a i tezak i skup.
sem toga,umesto sto se i dalje davimo sa stvarima koje ni ne kapiramo(CERN) i koje nama skode i stete(sve vise i vise ratova oko nafte ili sve vise i vise hemikalija u hrani),treba da se okrenemo i nekim drugim stvarima.
skoro sam citao da je valjda uspesno testiran C-5 iznad Francuske i Nemacke na bio-dizel...u Berlinu vec postoji 1000 autobusa koji idu na vodonik i izbacuju cistu destilovanu vodu.
nema mnogo nade od nuklearne tehnologije kao pogon kod "malih" masina(avioni,tenkovi,itd...)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
I ja sam za nesto cisce od nuklearnih sprava Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Cekamo hladnu fuziju, pa tek onda  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Sto? Razmisli o besplatnom shishanju, a i sredjivanje noktiju je povoljno... Samo otreses shaku Smile Za bore se ne brines... Ma propali bi kozmeticari, pedikiri, manikiri Smiley Smile Smile
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Ali, na stranu sala, to bi bilo genijalno, samo da se definitivno zatvori krug i izbegne zagadjenje, jer produkti svih reaktora su radioaktivni i sve se to specijalno skladisti - Ameri su cak bacali burad u kojima je radiokativni materijal u more u svernom Atlantiku uz istocnu obalu - zamislite te debile. Sada se to ne radi, pakuju u napustene rudnike ili u nova napravljena skladista ili se dalje preradjuje, ili sto je isto tako pederski izbacuje u vidu sastavnog dela projektila po "neposlusnim" narodima.

Ako se vec zeli nuklearni pogon, onda treba smisliti da se iscedi i zadnja "kap" radijacije iz goriva, sve dok ne dodje u stabilan (neradioaktivan) element. Takav reaktor ili sistem reaktora je potreban. Sta ja znam, neka rese to, pa onda  - cepaj.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Na vodonik, sa celijama pravis elektricnu energiju a el. energiju dobijas u nuklearkama ako nema nafte i uglja. Tako nekako jos al nuklearni avion  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 19:50:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.