Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
- Pre postavljanja pitanja, pročitajte "Najčešća pitanja korisnika" i ConQUIZtador Help!
- Prijave nedoličnog ponašanja igrača možete obavljati na način opisan ovde. Samo i jedino tako.
- Pregledajte forum, pročitajte top teme i tek nakon toga, ukoliko ne pronađete traženo - otvorite novu temu.
- Pročitajte pravilnik foruma, jer svaka kuća ima kućni red, a grubi prekršaji se ne tolerišu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novogodisnji turnir opsteg znanja - 24. decembar 2010. od 20h  (Pročitano 7745 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 50
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6310
imas pravo,Majkl,slzem se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2959
Zastava Pancevo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b7
mob
HTC Wildfire S
@micabgd
Slazem se sa skoro svim izrecenim. Sto se tice novih pitanja na turniru, voleo bih svakako, ali ne verujem da to moze sad od jednom, mozda kad bi se igrala samo jedna oblast, a ovde su sve oblasti u pitanju, mnogo pitanja treba smisliti. E sad, vidim imas zamerku i na laka pitanja, pa mora i njih da bude, ne znaju svi nesto pretesko, mislim neke sitnice. Naravno nekad je nesto sto je za nekoga lako zapravo tesko onome sa najvecim PI, nema tu pravila, ko koliko zna - zna, a to sto moze da se prevari (pomogne guglom ili cime vec) problem je mnogih igara na netu koje igramo od kuce, bez nadzora. I to sta je tu je (prihvati ili ne).
Srpski jezik koji spominjes (mislis na cirilicno pismo?) ne bi nista pomogao, jer... mislim da ljudi na koje mislis vise brzo kucaju nego sto kopiraju pitanje (ako je uopste moguce kopirati u igri).
Vidim nekako uporedjujes turnir i onu vecitu igru, kao na turniru treba da bude iskljucivo znanje, a tamo ne? Smiley Igra strategije i znanja. Turnir nije jaci od one liste, mislim to iz prostog razloga sto je na turniru potrebno igrati samo 9 igara (6 u kval. + jos 3 do pobede), a ovamo bar 100. Samo kazem nije vise poseban turnir, osim sto u isto vreme igra veliki broj ljudi, ali ne igramo svako sa svakim, zavisi i od srece, volje zreba, zavisi koji nam protivnici zapadnu. Na turnirima u finalu ne odlucuju uvek najbolji, jer... posto je mali broj igara moguce je da nekog prati nevidjena sreca... ili znanje, padnu laka pitanja ili laki protivnici (ko lako srusi nekoliko kula ima vecu prednost od onoga koji je mnogo dobro odgovarao, a igrao vise partija sa jakima i nije uspeo da ih srusi). Da je turnir samo za jake onda bi uvek najboljih 27 sa vecite liste proslo dalje, a ne prodje ustvari ni polovina, nego mnogi i sa 5500-6000 PI.
Hocu da kazem nisu potrebna nova pitanja ili izbacivanje nebuloza samo na turniru, nego i u samoj "vecnoj" igri... Smiley
Mozda su mislili od sledece godine da se pocne sa tom velikom cistkom pitanja. Smiley U svakom slucaju treba poceti, nekad... Uvek je dobro vreme za to. Vidim odbacuju se pitanja tipa "U kom filmu nije nastupao..." ne znam zasto, da li zato sto je tesko za guglere ili sta. OK je strozije filtriranje kod ubacivanja pitanja ali sta cemo sa postojecim koliko kosta neki gramofon i slicno, po cemu je jos to u igri, a nesto mnogo bitnije nije u igri?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Cistka pitanja je napravljena, ali naravno, nije uklonjeno sve... uklanja se redovno sve sto nadjemo kao neadekvato za igru, ali nasi i vasi kriterijumi u odredjivanju toga se sigurno razlikuju.

Ne verujete da je potrebno 20 000 pitanja za turnir? Nije, potrebno je minimalno 10 000. Zasto? 9 partija iscrpi bar 120-150 ak pitanja po igracu. Ima dve kategorije, po 10+ oblasti, da kazemo 25 oblasti ukupno i to znaci da je u svakoj oblasti po 400 pitanja... To je neki minimum minimuma da se ne sedi cesto da se pitanja igracima ponove tokom igranja tih partija... Naravno, moze da se desi da se ne ponove ni kad ih je 1000, ali sanse za to su prilicno male. Pritom, gotovo je nemoguce napraviti bazu od 20 000 ili 10 000 ok pitanja lepo rasporedjenjih bez ovih sad pitanja.

Kazete banalnosti... peti razred... Prvo se kukalo kako je pretesko, sad kako ima prelakih pitanja... Jedan solidan deo igracke publike upravo i cine klinci koji su u osnovnoj skoli i kojima su takva pitanja sasvim ok... Moraju se i oni susresti sa necim na sta znaju odgovoriti, i sto im je blisko, jer ce se sa onime sto nije i sto ne znaju susresti sigurno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1830
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
bilo sta posle ovoga je suvisno reci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b7
Nasi i vasi kriterijumi se veoma razlikuju ako je bitnija neka (verovatno promenljiva) cena gramofona ili fena za kosu od neke relevantne stvari, drzavne zastave i slicno.
Ako ovako nastavite, potrajace ta cistka.  Smile
« Poslednja izmena: 29. Nov 2010, 13:05:12 od nenad_xD »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 80
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Zahvaljujem se Dax-u na konstruktivnom komentaru i razmišljanjima. Slažem se da je igra i lista važnija od turnira, ali sam mislio da je turnir dobar povod da se nešto promeni, a da se to onda prenese i na samu igru.

Što se tiče srpskog, nisam mislio na ćirilično pismo, nego na to da se strani nazivi i imena transkribuju na srpski, pošto je engleska verzija Vikipedije glavna pomoć guglerima.

Kada je reč o banalnim pitanjima, evo jednog primera : ’’Ko je, po legendi, ubio sultana Murata u Kosovskoj bici?’’, pri čemu je jedan od ponuđenih odgovora ’’da ga niko nije ubio’’. Da li je potrebno da licitiramo koliko godina mora imati neko da ne bi znao odgovor na ovo pitanje? Pet, šest, deset? Sličnih primera je još dosta, a poseban problem je pitanje ’’1 od 4’’. Nikada se nisam žalio na teška pitanja i smatram da ste uvođenjem silnih pomoći dovoljno olakšali stvar.
Meni se takođe ne dopadaju ta pitanja o cenama raznih tehničkih uređaja, ali to je stvar ličnog ukusa i takva pitanja mi ne smetaju, jer su raritet. Smetaju mi čitave liste pitanja prepisanih sa Vikipedije. Imam oko 500 svojih pitanja u igri i uložio sam određeni trud da ih sastavim i pošaljem, a vodio sam računa da pokrijem najrazličitije oblasti. Neko je isti posao uradio za pola sata tako što je prepisao recimo desetak rang lista ili kompletnih diskografija sa Vikipedije.

Kada licitiramo sa brojem pitanja potrebnih za turnir, bio sam spreman da vam ustupim određenu količinu pitanja iz svoje baze, jer na turniru neću učestvovati. Vidim da od tog posla nema ništa.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.62
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Kada je reč o banalnim pitanjima, evo jednog primera : ’’Ko je, po legendi, ubio sultana Murata u Kosovskoj bici?’’, pri čemu je jedan od ponuđenih odgovora ’’da ga niko nije ubio’’. Da li je potrebno da licitiramo koliko godina mora imati neko da ne bi znao odgovor na ovo pitanje? Pet, šest, deset? Sličnih primera je još dosta, a poseban problem je pitanje ’’1 od 4’’
Budi ubedjen da napravis nasumicno anketu medju 1000 odraslih ljudi da barem 300 ne bi znalo odgovor...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2959
Zastava Pancevo
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
HTC Wildfire S
Something new? Nagrade? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Verovatno ce biti nesto slicno kao za prethodni turnir, jos uvek nisam finalizirao...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lep zgodan nepohodan.....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1122
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 1200
SF u francuskom CQ ili slovenskom pomoci nema na turnirima ima samo pola pola,cim su oni mogli da iskljuce verovatno mozemo i mi,isto vidim da mi dooosta zaostajemo za njima.Ne znam da li je isti vlasnik svih CQ na svetu ali bas me cudi da toliko zaostajemo,imamo najmanje oblasti u igrama sa prijateljima,nemamo chatador-slobodan chat na kojem nema banova sluzi da ne bi punili javni chat raznim budalastinama.Moze li se uciniti neki napredak? Smile
IP sačuvana
social share
Ja baraba,a vile nema...Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.