Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi zakon - manje žrtava na putevima Srbije  (Pročitano 11082 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
e bas tako brate dodji u italiju i svi tako divljaju i svi kojima padne napamet da izlete na trecu traku sa 180 rizikuju svoj zivot ali kad ti pricaju tvoji politicki istomisljenici o eu onda si prvi da jedes govna kako trebamo u eu i kako je italija primer koji treba da sledimo pa zasto sad brate ne sledis taj primer nego ko neka picka navodis primer kako se vozi u svajcarskoj i norveskoj koje nisu u eu a ovamo su ti puna usta evropske unije a neces saobracaj kao tamo!

a inace nisam majmun kao ti inace bih ti sad postavio slike sta sam sve vozio i sta teenutno vozim posto vidim da jedina nmera na ovom tvom forumu je da podjebavas a ne da das neki argument shvati covece da ako hoces nesto da menjas treba da promenis sve mlade kao ja sa dobrim automobilima da voze drugacije a to tvoje podjebavanje vodi ka tome da budemo jos gori a nikako da smanjis smrtnost na putevima pa ako ti je interes da smanjis smrtnost onda me ubedi kako da ja putujem od jag do kopsonika 4 sata umesto 1 sat nepostujuci propise a ako nemozes da me ubedis onda nadji resenje kako cu ja bezbednije da stignem do tamo za taj 1 sat a ako hoces samo da podjebavas onda podjebavaj ali ne zaboravi zakon fizike je da ako ti ides 50 a ja 200 da u 90 posto slucajeva ti gines a ne ja ali vidim da ti tvoji filozofi bolje razumeju i fiziku od fizicara pa ja ovo sto navodim kao primer sam cuo od nekog idiota ali zato neko ko je isao u saobracajnu skolu on se razume i u srpski i fiziku i matematiku i saobracaj a da pritom za svoje 30 godine zivota zna samo cvikeri na oci knjiga u tasnu i autobus do skole!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Naveo sam ti Nemačku, a ne Švajcarsku i Norvešku...

A taj primer iz fizike jeste (delimično) tačan (delimično - ti sa 200 da se zakucaš u bilo šta skupljali bi te nedelju dana)... Ali to jeste paradoksalno - uglavnom poginu ljudi ni krivi ni dužni, a ne kreten koji je u dobrom automobilu udes skrivio...

A kako ću da te ubedim? Jako lako, da se ja pitam - uhvati te pandur tako - ode i vozačka do kraja života i pa-pa...  Smile Pa probaj da voziš ponovo (i to bez vozačke) onda ideš na odmor da te guze i da vidiš kako ima da se promene mladi... čas posla... Problem je u tome što su uvek i zemlju "vozili" bolidi kao što si ti...
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
problem je u tome i sto je svaka drzava pravna a ne diktatorska tako da postoji pravni sistem a pravni sistem ima rupe tako da to ode vozacka a posle zatvor nema nigde a kamoli u srbiji problem je u tome sto hocemo moderno napredno drustvo koje zivi od turizma drustvo gde su najbolje ribe tamo gde ce da nicu turisticka mesta i hoteli zato sto hocemo nase tajkune da zadrzimo u srbiji i zato sto hocemo one iz inostranstva da dovucemo kod nas da bih privukao te ljude i da bi se srbija razvijala kao sto se razvija potrebno je sve to a uz to idu i dobra kola a uz dobra kola ide brza voznja!

ti to nemozes da izmenis i netreba da izmenis jel takvi ljudi mogu nesto da donesu srbiji za tvoju informaciju druze u hrvatskoj sam uleteo na auto putu gde je bila naplatna rampa nekad i sad je tu ograniceje 40 ja sam iso 120 i proso sa 10 evra a kod njih imas taj novi zakon ali naravno niko nece nikoga da maltretira jel ako me pandur naljuti ja cu da zaobilazim tu hrvatsku i necu da potrosim pare na putarinu i na gorivo itd tako da ako se diktatorski ponasas prema vozacima u tranzitnoj zemlji mozes samo da izgubis a nikako da dobijes tako moze da radi samo svajcarska iako je tranzitna zemlja jel njima se jebe za sve boli ih kurac za tranzit i posto im citava populacija razmislja kao ti dulisa onda moze to da funkcionise a kod nas bi prvi ko vidi tu kameru na auto putu zamazao sprejem ili je polomio ili tako nesto tako da ti mozes da trtljas koliko hoces ali i sam znas da sam ja u pravu i sam znas da se situacija svuda na balkanu odvija u moju korist razmisljanja i sad umesto da vidis kako u takvoj situaciji da nadjes resenje za manje smrtnosti ti samo nesto optuzujes a ustvari to je samo znak nemoci da bilo sta krene u tvoju korist!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
 Prošle godine je 16 odsto više kandidata položilo vozački ispit nego 2005.
Dozvola sve više, a dobrih vozača sve manje

Vozačku dozvolu u Srbiji prošle godine dobila je čak 140.141 osoba, što je za 16 odsto više nego 2005. Razlog tome je veća zainteresovanost mladih da vozačku dozvolu dobiju pre izglasavanja novog zakona o bezbednosti saobraćaja koji predviđa daleko komplikovaniju proceduru polaganja ispita.

- Beograd je prošle godine umesto uobičajenih 18.000 novih vozača dobio čak 30.000. Zbog najavljivanja zakona, mnogo mladih je bukvalno nagrnulo da polaže vožnju. Do tada, ispit je polagalo oko 400 kandidata dnevno, a prošle godine taj broj se povećao na 600, pa i na čak 1.000 kandidata. Sada se taj broj ponovo smanjio - kaže za „Blic“ Filip Pejović, načelnik Uprave saobraćajne policije Beograd.

Poplava novih vozača, smatraju stručnjaci, sigurno će se negativno odraziti na stanje bezbednosti u saobraćaju. Upozoravajuća je činjenica da u saobraćajnim nesrećama najčešće ginu osobe između 26 i 35 godina, dok povrede najčešće zadobijaju osobe u ranim dvadesetim godinama.

Prošle godine, prema podacima MUP-a, najveći broj saobraćajnih nesreća izazvali su vozači sa šest godina vozačkog staža, čak 5.166. Slede vozači u prvoj godini, koji su vinovnici 4.996 udesa, a zatim oni sa trogodišnjim stažom koji su u Srbiji izazvali 2.728 saobraćajnih nesreća.

- Od ukupno 329 poginulih vozača, njih 97 je bilo staro od 26 do 35 godina. Među povređenim učesnicima u saobraćaju, najviše je mladih od 19 do 25 godina, čak 3.877 - kaže za „Blic“ Stojadin Jovanović, načelnik saobraćajne uprave MUP-a Srbije. Kao najčešće uzroke nesreća, Jovanović navodi prekoračenje brzine, koja je uzročnik trećine udesa, neustupanje prvenstva prolaza, preticanje i obilaženje, dok je vožnja pod dejstvom alkohala bila uzrok 3,4 odsto svih saobraćajnih nesreća, čiji su vinovnici mladi vozači.

Milan Vujanić, profesor na beogradskom Saobraćajnom fakultetu, navodi da prema statististikama u poslednjih 20 godina, najviše prekršaja i nesreća izazovu vozači u prvoj godini saobraćajnog staža.

- Tada su najizraženije greške u upravljanju vozilom, u proceni situacije, u signalizaciji drugima šta će da urade. Još gora od prve godine je treća jer dok u drugoj paze, u trećoj godini već misle da su postali prvaci sveta... - kaže profesor Vujanić. On navodi i da vozači, posebno mladi, nisu dovoljno edukovani o bezbednosti saobraćaja i nisu svesni posledica.

- Koliko vozača zna da će udarac u zid pri brzini od 60 kilometara na sat, a da nisu vezani pojasom, biti smrtonosan? Isto je i kada čovek padne na trotoar sa četvrtog sprata. Kolike su šanse da preživi? A udarac brzinom od sto kilometara na sat identičan je padu sa 14. sprata - objašnjava profesor Vujanić.

Najčešći uzroci nesreća su izletanje s puta pri velikoj brzini. Takve nesreće u Beogradu su se uglavnom dešavale na autoputu i na dužim ulicama.

- Najveći problem je što se mladi vozači u auto-školama obučavaju samo da polože vozački ispit, a ne i da budu dobri i oprezni vozači. Ispit sada traje samo pet minuta, a to je nedovoljno da se proceni kvalitet znanja za vožnju - kaže profesor Vujanić.

I načelnik Filip Pejović upozorava da povećanje broja kandidata za polaganje vozačkih ispita smanjuje kvalitet obuke vožnje.

- Time se kasnije ugrožava bezbednost saobraćaja jer mnogi mladi vozači nedovoljno spremni i obučeni izlaze na ulicu - kaže načelnik Pejović.

Bojana Jelovac - Tamara Marković-Subota

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Kao najčešće uzroke nesreća, Jovanović navodi prekoračenje brzine, koja je uzročnik trećine udesa, neustupanje prvenstva prolaza, preticanje i obilaženje, dok je vožnja pod dejstvom alkohala bila uzrok 3,4 odsto svih saobraćajnih nesreća, čiji su vinovnici mladi vozači.

Najčešći uzroci nesreća su izletanje s puta pri velikoj brzini. Takve nesreće u Beogradu su se uglavnom dešavale na autoputu i na dužim ulicama.

Ma jede govna ova budala... i on mi je neki profesor... srkich je u pravu... krivi su ovi traktoristi i ove "babe" što voze ispod "stotke"...
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Nokia 5610
Предлажем Дулишу и Сркића за креаторе новог закона о безбедности саобраћаја! Све сама реплика на реплику.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Предлажем Дулишу и Сркића за креаторе новог закона о безбедности саобраћаја! Све сама реплика на реплику.  Smile Smile Smile

Pa kombimene srkich i ja se bar trudimo da doprinesemo a ti samo podjebavaš, što srkich kaže...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Nokia 5610
Предлажем Дулишу и Сркића за креаторе новог закона о безбедности саобраћаја! Све сама реплика на реплику. Smile Smile Smile

Pa kombimene srkich i ja se bar trudimo da doprinesemo a ti samo podjebavaš, što srkich kaže... Smile
Како је кренуло вас двојица има да постанете најбољи пријатељи. Супротности се привлаче!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Brzina od 260 kilometara na sat nije opasna
Subota, 17. mart 2007. 12:18

Vožnja brzinom od 260 kilometara na sat ne predstavlja opasnost, odlučio je sud u španskom gradu Burgosu koji je, ipak, ocenio da je takva vožnja "očigledno nepromišljena", piše španska štampa.

Neimenovani vozač snimljen je u prebrzoj vožnji u februaru 2006, na putu izmedju Leona i Burgosa, a sud je ocenio da nije reč o krivičnom delu, imajući u vidu da je "vidljivost bila dobra i da nije bilo gužve u saobraćaju".

Nije bilo "nikakve konkretne opasne okolnosti, kakvi bi bili manevri izbegavanja drugih vozača", piše u presudi, koju je objavio dnevnik "ABC".

Prema krivičnom zakonu, neophodno je da postoji "konkretna opasnost po život ili integritet osobe ili osoba", kako bi bilo reč o ugrožavanju bezbednosti saobraćaja, piše list.

Neimenovani vozač osudjen je u prvoj sudskoj instanci na šest meseci zatvora i oduzimanje vozačke dozvole na dve godine.

Sud je naveo da je vožnja od 260 kilometara na sat "očigledno nepromišljena" i da predstavlja "teško kršenje saobraćajnih propisa" i potez koji izaziva "neodobravanje većine".

Zbog toga, sud je pozvao Upravu za saaobraćaj da primeni svoje sankcije - oduzimanje gubitak šest (od 12) poena iz vozačke dozvole, 600 evra novčane kazne i šest meseci bez vozačke dozvole.

Broj poginulih na španskim putevima prošle godine smanjen je za 9,5 odsto u odnosu na 2005. i najmanji je od 1969, pre svega zahvaljujući uvodjenju vozačkih dozvola sa poenima, 1. jula prošle godine.

(Beta)

IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
eto o tome vam ja i pricam da je tako u svim juznjackim zemljama evrope jel jednostvano je takav mentalitet i tako se vozi i takav je saobracaj i u srbiji moze da bude samo gore a ne bolje jelsve vise ljudi imaju para kupuju se jaca kola i svi su kao besni ali imamo problem zbog tranzicionog perioda pa jos uvek imamo i mngo krntija ali docice sve na svoje mesto za neku god mozda ipak uspete da shvatite nesto iz ovoga i pomirite se vec jednom sa tim da ce uvek nova s klasa da leti 250 po auto putu pa makar to bila srbija bugarska italija nemacka i da moze 10000 zakona da se promene uvek ce toga biti jel zakon donosi pravnu drzavu a pravna drzava sud a sud advokate i uvek ce oni koji imaju mnogo bolje da prolaze u bilo kom zakonu i bilo kojoj drzavi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.