Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi talas " 419 " Nigerijskih prevara  (Pročitano 3299 puta)
05. Feb 2013, 16:30:39
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Mozda je neko od vas vec cuo za ovu vrstu prevare, ja nisam, pretpostavio sam da se radi o legitimnom e-mail-u,
upecao se, ali sam uspeo da vratim novac... Radi se o sledecem, u sredu 30.01. primam e-mail od prijatelja iz SAD
( sa kojim sam radio 11 godina ) sa njegove adrese koju je koristio u svakoj nasoj komunikaciji, koji glasi :

" Hello,
I really did not want to disturb you with this but I had no one else to turn to. I'm in London,United Kingdom to see my cousin (Raja) who is a missionary there, she was diagnosed with Lymphoma, stage 2, it's a kinds of gland cancer that grow around your neck,under your armpits and inside your body and she mush undergo a chemotherapy to save her life, the news of her illness arrived to me as an emergency she is going through a lot of pain at the moment and the doctors have advised that it is necessary for her to undergo a chemotherapy soon to avoid any complications. I need a loan of $2,500 to make the necessary arrangement. I traveled with little money due to the short time I had to prepare for this trip and never expected things to be the way it is right now. If you can help, please let me know to provide you with the details to get the money to me.
I await your response
Thanks,
Davey Houston "

Posto znam da Dave ima religiozne rodjake nisam nijednog momenta posumnjao u legitimitet poruke i odmah odlucio da mu pomognem tako sto cu mu poslati 80$ Western Union-om na londonsku adresu koju mi je poslao u sledecem e-mail-u. Kada sam tako i uradio, poslao sam e-mail sa MTC brojem, nakon toga je stigao e-mail sa malo drugacije adrese koja vise nije bila prodigy.net nego hotmail.com, ovog puta na "Ja Tarzan, ti Dzejn" engleskom i glasi :

" Glad to read back from you, I want you to know that i really understand you situation beside i am unable to pick up the money here due to the money is too small i have contact my one of my cousin in west African, Nigeria and is ready to wired me some funds that i need so i want you to go back to western union and change the information that you use to send the money to my cousin details below so that he can cash the money and resend it to me with the money he want to wired to me so kindly use below details for the western union.

Name: PHILIP ABIODUN OLADIPUPO
Address: 75, Opebi Road, Ikeja, Lagos, Nigeria
Text question: God
Answer Bless you.

Hope to read back from you with the western union details.

Thanks "

Odmah mi je bilo jasno o cemu se ustvari radi, i jutros sam u Posti/Western Union-u  uzeo 7 crvenih natrag.
Otisao sam u MUP da prijavim slucaj, i u RTV koji je odlucio da o tome snimi prilog za " Novosadske razglednice "
da bi se javnost upoznala sa slucajem i "pazljivo citala" poruke ovog tipa koje prolaze sve "spam controle" .....

Ovi nigerijski prevaranti ce verovatno usavrsiti ovu vrstu prevare da bi odmah mogli da dizu novac koji ce
tada biti izgubljen zauvek....... Cuvajte se .....
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Uvek proveriti header poruke... Smiley

Ima ona varijanta sa - Skype vas nagradjuje... samo sto je:
a) e-mail adresa tipa customers.skype@live.com
b) ip u headeru Tanzanija ili tako nesto...



« Poslednja izmena: 05. Feb 2013, 16:51:24 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
neko ko zivi u ameriku trazi lovu odn ekog ko zivi u Srbiji
nije li to malo sumnjivo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
LG Nexus 5
Nigerijska prevara nikada nije stala.

Pokusaj prevare ovakvog tipa postoji vec skoro 10 godina:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/1431761.stm

Namera tih prevaranata nikada nije ni bila rasipanje i pozivi. Cilj je da od tebe uzmu pare, a ne ti od njih. Jedino sto ce uraditi, slace ti opsezne mailove ili SMS-ove putem besplatnih sms servera i tu se cela prica zavrsava.

Jos 2005-te jedna osoba je imala slicnu ideju:

http://www.elitesecurity.org/t131354-0


Neko ko pokusava prevaru putem interneta na ovakav nacin, retko kad ce pozvati zrtvu telefonom i trositi svoj novac uludo.

Ovaj sajt je napravljen da ukaze na takve prevare kao i Scam Tracker gde se vidi odakle poticu takve prevare.

Na ovom sajtu imas spisak prevarenih i koliko su para dali.

Opet, dovoljno je kliknuti ovde i videti o kakvim stvarima je rec.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Jeste da je malo skretanje sa teme, ali meni ekstra ono lancano pismo... Sa sve citiranim SAD zakonima o postanskim posiljkama.
Apsolutno mi je neverovatno da klinci ostavljaju svoje licne podatke na netu nadajuci se da ce zaraditi 300-400 dinara...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Alcatel One Touch
Apsolutno mi je neverovatno da klinci ostavljaju svoje licne podatke na netu nadajuci se da ce zaraditi 300-400 dinara...
Zato što su klinci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Citat
upecao se

чуди ме како си се ти упецао? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
upecao se

чуди ме како си се ти упецао? Smile

Zato što je tako određeno i zapisano.Seti se,uzročno posledična stvarnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Samsung 111111
Nigerijske prevare su morale da se dese  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Tako je.

It iz inevidabl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.