Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:21:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi lanser raketa iz Kruševca  (Pročitano 4064 puta)
25. Apr 2013, 18:06:35
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 26.0.1410.64
IMK 14. oktobar iz Kruševca proizveo i montirao višecevni modularni lanser raketa kalibra 122 i 128 milimetara za potrebe Ministarstva odbrane. Lanser je savremeno oruđe u klasi sa najmodernijim svetskim rešenjima.

Za potrebe Ministarstva odbrane, preduzeće IMK 14. oktobar iz Kruševca proizveo je i montirao višecevni modularni lanser raketa LRSVM kalibra 122 i 128 milimetara.

Reč je o potpuno automatizovanom i sofisticiranom oruđu, koje je u klasi sa najmodernijim svetskim rešenjima i može predstavljati izvozni adut Srbije.

Lanser je proizveden u saradnji sa Vojno-tehničkim institutom, kao nosiocem razvoja projekta, i više srpskih preduzeća namenskih proizvoda.

Izvršni direktor za poslovni sistem 14. oktobra Dragiša Ivanović rekao je da se, pored  ovog, u fabrici završava i logističko vozilo namenjeno za punjenje raketnog lansera.

Prema njegovim rečima, Ministarstvo odbrane trebalo bi u sledećoj godini da naruči šest takvih vozila.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1312236/Novi+lanser+raketa+iz+Kru%C5%A1evca.html

IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Oganj! Zar mi nismo pravili to orudje i ranije  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE10.07.0
mob
Nokia 6300
Oгањ, Пламен и Град на истој основи. Модуларни лансер на камиону ФАП 1118 са контејнерима са ракетама који могу да се мењају.



http://www.vti.mod.gov.rs/index.php?view=actuality&type=projects&category=1&id=75

Добро је да производња полако креће  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0

Lepa vest.  Smile Smile Smile
Uz malo pameti mogli bi ovo da izvozimo Africkim i Azijskim drzavama sa kojima vec imamo konkretnu saradnju.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
mob
LG L7 OPTIMUS
Da li nam je trebalo toliko godina da napravimo ili smo aljkav narod  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 26. Apr 2013, 12:55:34 od Sasa971 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Da li nam je trebalo toliko godina da napravimo ili smo aljkav narod  Smile  Smile

Jesi ti aljkav?

Bravo za 14 oktobar.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
mob
LG L7 OPTIMUS
Da li nam je trebalo toliko godina da napravimo ili smo aljkav narod  Smile  Smile

Jesi ti aljkav?

Bravo za 14 oktobar.


Od 1986 god sam u vojsci od pitomca vojne shkole do sada oficira pa se pitam da li je toliko trebalo da se ta  "tehnologija" pocne proizvoditi u 14 Oktobru ???

Jer se isti proizvodio u Mariboru

A aljkav nisam niti cu biti !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
С обзиром коме су дали да ради то чуди ме уопште и да је изашао из фабрике  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Naravno da je bio problem kada su devedet devete amerikanci unistili pola fabrike.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Између осталог, али они су до пре неки дан спавали по улицама због неисплаћених зарада. Да не улазим у причу око тога како раде...нису ремонтовали један багер, чак ни свој, у последњих неколико година а да не причам о некој новој скаламерији попут ове...
Једноставно мала халабука, исто као и за оне силне тенкове м-84 које су најваљивани као посао века  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:21:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.