Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:35:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi kineski avion pete generacije - J20  (Pročitano 28001 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ala ti ne volis Kineze...
Ni ti ostali nisu bili imuni na slicne stvari, Ameri sto sta pokupili od Nemacke (ali ponesto i od Rusije, ali su i kupovali), Rusi su maznuli bitne podatke za atomsku od Amera (a i kupuju od njih, recimo starija postrojenja za cipove npr. od AMD-a) , a citav svet uzimao od Kineza vekovima (barut itd.). Sve to ide u krug.

---------------
Inace, prema glasinama ugradjen je kineski motor WS 10.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 02:57:10 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
pa,otkako sam video koliko su opicena nacija,nisu mi bas dragi,bez obzira sto su i dalje relativno mirni.

no,ovde nije to problem.tj-ne pricam ja o tome.ja pricam o tome da je ceo svet mrsio muda 50 godina,dok su se oni razvijali.i to ne samo mrsio muda,nego ih jos pumpao tehnologijama i sada pocinju da stvaraju jedan veliki disbalans na svetu.

o tome sam pisao vec na politici.

ko da nije bilo dovoljno sto su ih Sovjeti pumpali donacijama i tehnologijama,pa ih jos i pustali da se bezbroj puta izvlace za industrijsku spijunazu i kradju,umesto da ih nalupaju,nego jos povrh svega dodju ameri 90ih i 00ih i presele sve svoje fabrike (i time i tehnologije) kod njih,eto,samo zato da bi trutovi od direktora mogli da kupe 15tu vilu na Beverli Hilsu.  Smile

pumpas najbrojniju i najopiceniju,ali! i verovatno najvredniju naciju sveta tehnologijama,donacijama i fabrikama.sasvim je jasno sta ce se dogoditi.no,zbog gluposti i inertnosti jednih(Sovjetskih politickih debila sa svojim "ideoloskim partnerstvom") i pohlepe drugih(Amera),ta nacija se docepala svega sto joj je bilo potrebno.da,jos su oni daleko od Rusa i Amera u tehnologijama i generalno jacini vojske.ali im zato polako preuzimaju trzista.no,ko im je kriv.
ja sam siguran da je cak i tada,pre 50 godina,bilo nekih analiticara koji su govorili "nema veze sto su zaostali i opiceni,nemojte ih pumpati tehnologijama",kao i onih koji su govorili da ih treba kazniti za industrijsku spijunazu(sto je i trebalo),ali niko nije slusao.
epa sad neka kukaju kad ovi pocnu da im otimaju posao.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 12:37:09 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Eh, opet tripuju - jeste da ovo slici onome na fotkama ali cini mi se da nije tacan - usisnici kako da su deblji neg sto jesu a i nekako koso zarezani, sto mi se cini da na fotografijama nije. Ima izgleda mnogo kineskih fanova koji crtaju u f'shopu i 3dmaxu ili cemu vec i prave ovako spektakularne ali, priznajem,lepe slicice. A, moguce je i da ja gresim - vremenom ce da izrone i neke reprezentativne fotke, a verujem da ce Aleksa to garant pronaci. Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 09. Jan 2011, 21:44:38 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S10
Kako vidim po netu, ovo će isto biti stelt avion?
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Nisam siguran da Kinezi u"poseduju" stelt tehnologiju!
Nije sve u tome napraviti avion koji lici na F-22 ili YF-23,i reci,stelt je...
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S10
Kako? Pa evo RTS objavio vest na svom sajtu:

Објављене фотографије кинеског "невидиљивог" авиона

Фотографије кинеског стелт авиона "Ј-20" спремног за полетање, објављене на више сајтова, оповргле тврдње америчких војних стручњака да Кинa неће у употреби имати "невидљиви" авион пре 2020. године.



Citat
Запад је потпуно промашио у предвиђању да ратно ваздухопловство Кине неће у употреби имати невидљиви војни авион, базиран на стелт технологији, до следеће деценије, оцењују војни стручњаци, пише британски Дејли мејл.

У јавност су процуриле фотографије "невидљивог" авиона "Ј-20" спремног за полетање, објављене на више сајтова, што, бар незванично, говори да Кина своје војне пројекте не држи у великој тајности.

Амерички секретар за одбрану Роберт Гејтс је, прошле године, категорички изјавио да кинески невидљиви авион неће бити у употреби пре 2020. године.

Авион, заснован на стелт технологији која га чини невидљивим за радаре, јесте већи него што се претпостављало, што, такође, указује да је капацитет наоружања којим се опрема велики.

Слике су објављене свега недељу дана пошто је командант ратне морнарице САД рекао да Кина развија ракете које могу уништити америчке носаче авиона. Америка страхује да ће њена војна надмоћ бити угрожена, јер постоје и кинески планови о изградњи носача авиона.

Кинеско министарство спољних послова наводи да се ново оружје развија само у сврху јачања одбрамбене моћи земље.



Citat
Војни аналитичари кажу да ће невидљиви авион заједно са балистичком ракетом за уништавање носача авиона и носачем авиона сопствене производње Кину учинити глобалном војном силом.

Ипак, развијање ракетног система за уништавање носача авиона захтева веома софистицирани систем навођења који није једноставно развити, сматрају војни аналитичари оценивши да Кина неће представљати војну претњу бар још десет година.

Али, ако се погрешне процене у вези са авионом и у случају ракета обистине, то би могло да се деси много раније, посебно ако се има у виду да се ради о кључном елементу одбрамбене стратегије којом би требало да се спречи да амерички авиони и бродови приђу кинеском акваторију.
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
vidi,nemoj se previse uzdati u obicne medije.  Smile kad sam video da nisu u  stanju da razlikuju AEGIS sistem od razaraca,ali ce zato rado nalupati pola strane o tome(Da bi ispali pametni) manje obracam paznju na njihove tvrdnje,bar kad se radi o obicnim,generalno-orijantisanim medijima.

zato je uvek bolje oslanjati se na net ili specijalizovane medije.ne samo zato sto su tacniji,nego pruzaju i bolji uvid i vise znanja.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2011, 18:30:21 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Nokia 6267
A sto Kinezi ne bi "posedovali" stelt tehnologiju.............pa to vise nije nikakv SF vec svima dostizna tehnologija (samo je pitanje $$$). Mislim da ova pticica jos neko vreme nece (ako u opste ikada i bude) uci u operativnu upotrebu.Cini mi se da je ovo samo Kineski "marketinski trik" i natrljavanje noseva Amerima pogotov sada kada je odnos izmedju dve Koreje uzaren a zna se koju Koreju podrzavaju jedni a koju drugi. I da zasto mi je ovo iznenadno "curenje" fotografija u javnost vec jako poznat scenario.ZAr ovako nesto slicno nije procurelo i za postojanje ruskog Mig 1.44.Lokacija aerodrom, fotograf sakriven na obodu piste u zbunju, cak  neke slike prikazuju i avion iz istog ugla kao sto je tada uslikan Mig.Uvek sam mislio da se nesto sto je tajno drzi pod visokim stepenom obezbedjenja i bez i truncice mogucnosti da oko javnosti vidi ono sto ne bi trebalo.A ovde paparazzo useta i odslika ceo foto sesn aviona.
« Poslednja izmena: 06. Jan 2011, 21:40:36 od woodpecker »
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
A sto Kinezi ne bi "posedovali" stelt tehnologiju.............pa to vise nije nikakv SF vec svima dostizna tehnologija (samo je pitanje $$$).
nisam ja rekao da nemaju,samo sam rekao @mladenu da je bolje da se za ovakve stvari oslanja na druge izvore,jer em sto je danas svetski trend "copy-paste" novinarstvo,em sto gomila novinara,cak i kada smisli nesto svoje,nema pojma o cemu prica,ali ce da se nalupeta i iznabada,samo da bi ispali pametni.
te zato kazem da se za ove informacije,o vojskama i njenoj tehnici,treba oslanjati na druge izvore.

i,da,da ti kazem-jesu Koreje uzarene,i jeste da Kenjazi zvanicno podrzavaju Sever,ali,sudeci po onome sto je objavljeno u WIkileaksu,a i sto je za ocekivati vec-Kenjazima je dosta Severnjackog kurcenja.(sto i ne cudi,jer su se i oni i jug vise celom svetu popeli na glavu).i mada bi sigurno pomogli severu u slucaju rata,pitanje je da li bi se skroz umesali u situaciju.mozda samo zato da ne bi dali da im se ameri nacvore tu u kraju.ali,na kraju krajeva,nije ni bitno,jer tog rata nece ni biti,nego sam samo hteo da ti kazem da je i Kenjazima vise dosta tog severnjackog histerisanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:35:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.