Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novac od mita advokati i policajci delili u kafanama  (Pročitano 1880 puta)
16. Jun 2008, 08:04:04
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
BEOGRAD - Protiv grupe advokata, policajaca i doktora koji su za mito oslobađali klijente krivične odgovornosti policija je kao dokazni materijal sakupila 12 video snimaka i 42 diskete prisluškivanih razgovora.

Prvi video snimak zabeležen je 8. novembra prošle godine, nakon što je Milivoje Zarubica isplatio 3.000 evra advokatu Slavoljubu Mitroviću, kako bi kod bivših kolega u Odeljenju za maloletničku delinkvenciju beogradske policije urgirao da se njegovom sinu ne piše krivična prijava za razbojništvo. Isplata mita izvedena je na brodu „Lahor“, nakon čega je novac podeljen u restoranu „Stara Hercegovina“.
„Uzeo sam ‘cevi’ (novac). Neka ‘majstori’ (inspektori) rade svoj deo posla, da malog puste“, citira se u transkriptima prisluškivan razgovor advokata Mitrovića koji je tog dana u 9.44 sati pozvao osumnjičenog Jugoslava Kovačevića, inspektora maloletničke delinkvencije, preko koga je sredio puštanje Zarubičinog sina.
Narednih nekoliko minuta, advokat Mitrović je na telefonskoj vezi sa kolegom Nebojšom Pavlovićem, inače osumnjičenim organizatorom grupe, i Kovačevićem sa kojima dogovara sastanak u restoranu „Stara Hercegovina“. Pre sastanka, Mitrović u telefonskom razgovoru sa Pavlovićem priča kako je Zarubica pokušao da ga isfolira i isplati mu samo 500 evra, a ostatak posle realizacije.
„Ali, insistirao sam da mi isplati celu sumu“, obaveštava Mitrović kolegu Pavlovića u 9.55 sati.
U „Staroj Hercegovini“ u 10.28 sastaju se Pavlović i Mitrović, koji poziva Kovačevića i kaže mu da ga čekaju.
„Spremio sam ti 900 evra“, kaže Mitrović Kovačeviću.
Radeći na „oslobađanju“ Zarubičinog sina, koji je zbog razbojništva uhapšen sa još dvojicom prijatelja, osumnjičeni Mitrović i Kovačević skovali su plan još jedne iznude.
„Momak J. S., koji je uhapšen sa Zarubicom nije do sada krivično gonjen. Mogli bi barem soma evra da uzmemo i od njegovih roditelja“, predlaže Mitrović inspektoru Kovačeviću.
Upravo ovaj mladić imao je ključnu ulogu u „oslobađanju“ mladog Zarubice. U svojoj prvoj izjavi policiji J. S. je priznao da su on i Zarubica izvršili razbojništvo.
„Ja sam držao upaljač u obliku pištolja, a Zarubica nož“, rekao je J. S.
Dva dana kasnije, J. S. oslobađa Zarubicu optužujuću trećeg saučesnika da je nosio nož.
„Zarubica nas je samo dovezao svojim automobilom do mesta razbojništva“, menja izjavu osumnjičeni J. S.
Dan ranije Mitrović u razgovaru sa inspektorom Kovačevićem kaže: „Probaj kod tužioca da središ da Zarubica nije znao da ostali planiraju razbojništvo. Ako uspeš, pošalji mi poruku: ‘Prijava ili šleper ide’, a ako ne: „Cigle ne idu na Divčibare’.“
Na sličan način, krivične prijave oslobođen je i sin Ljiljane Purić, osumnjičene za davanje 6.000 evra mita. U ovom slučaju Mitroviću je glavni saradnik bila supruga inspektora Kovačevića, takođe radnica Odeljenja za maloletničku delinkvenciju u PS Stari grad. Sin osumnjičene Purićke trebalo je da odgovara za nasilničko ponašenje, ali mu je delo ublaženo u „oštećenje tuđih stvari“ koje se goni samo po privatnoj tužbi.
„Prijava može da se ne piše ako ovaj drugi uzme sve na sebe, a ove kolege će sve probati da P. (Purića) izvuku“, piše u SMS-u koji je Kovačevićeva 12. decembra u 16.08 poslala na Mitrovićev mobilni telefon. U 17.20 sledi nova poruka Nataše Kovačević na isti broj: „Završeno“.
Mitrović i Nataša Kovačević tog dana sastaju se u kafiću „Parlament“ i dele novac uzet od Ljiljane Purić. Prema ranijem dogovoru, u prisluškivanom telefonskom razgovoru Mitrovića i Kovačevićke podela je: „Meni, tebi i Neši po 2.000“.
Isplata novca za treći slučaj u kojem su za 3.000 evra osumnjičeni Pavlović i Mitrović obećali Drašku Kojoviću iz Kragujevca odlaganje saslušanja kao osumnjičenog za falsifikovanje, što je policijskom kamerom dokumentovano/snimljeno 16. aprila u 17.10 sati u kafiću na benzinskoj stanici „Sunce“ u Beogradu. Polovinu dogovorene sume, Mitroviću je to tada doneo Kojovićev otac. Nekoliko minuta ranije, Mitrović je zvao kolegu Pavlovića i rekao: „Ovaj čovek stiže. Posle ćemo doći kod tebe, da me naučiš kako da uzmem još.“
Mitrović potom poziva i Pavlovićevu blisku saradnicu i kaže: „Sve sam završio. Tatko je došao sa ‘jugom’ kragujevačke registracije.“ Za posrednika koji je trebalo da stupi u kontakt sa policajcima u Šapcu, u kome se vodio postupak protiv Kojovića, Mitrović je angažovao inspektora Žiku Živkovića. Preko njega, Mitrović je u decembru sredio i slučaj osumnjičenog Milutina Kneževića, kome je za 3.000 evra mita obećan izveštaj kojim bi mu bilo omogućeno viđanje unuka. Živković je u tom slučaju profitirao 300 evra, koje su mu Mitrović i Pavlović dali 11. februara u 21 sat u kafani „Lipov lad“ u Beogradu.

„Žena je puna kao brod“
Osumnjičeni Draško Kojović, 18. aprila obaveštava advokata Slavoljuba Mitrovića da mu je odbijena molba za odlaganje izvršenja zatvorske kazne. Mitrović u tom momentu sedi sa Nebojšom Pavlovićem.
„Mora da se napravi varijanta da se hitno smestiš na VMA, ali će to da košta. Mitrović ima neku doktorku, koja je glavna tamo“, rekao je Pavlović u telefonskom razgovoru Kojoviću.
Četiri minuta kasnije, Mitrović poziva osumnjičenu doktorku Miru Tomović i kaže joj da mu treba u toku dana. U 12.11 sati Mitrović obaveštava Kojovića: „Pričao sam sa čovekom koji je na VMA i 90 odsto može da završi da te prime sa dijagnozom tuberkuloze. Javiću ti kolika je cena.“
Doktorka Tomović se, prema krivičnoj prijavi, tereti za nezakonito posredovanje kod kolega kako bi se na lečenje primio sin Ljiljane Purić. Doktorku je u slučaj „uveo“ Mitrović rečima: „Žena je puna kao brod. Samo je saslušaj i naplati.“



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Alcatel 258
a pali su samo zato sto nisu mogli ili hteli da dele sa nekim glavonjom pare...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.