Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Sta mislite da li ce SNS pozvati jos neku politicku stranku i koju?

Glasanje završeno: 27. Apr 2014, 09:50:55

SPS-PUPS-JS
34.3%  (12)
NDS
31.4%  (11)
DS
0%  (0)
Formirace Vladu sa svojim kadrovima
14.3%  (5)
Manjinske stranke
20%  (7)
Ukupno glasova: 35
Idi dole
Stranice:
1 ... 75 76 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova Vlada Srbije ~ Apsolutna vecina ili koalicija!?  (Pročitano 28409 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
BIRAĆEMO, ILI „RUSKI RULET“ ILI KAPITULACIJU NA SVIM POLJIMA


Objavljeno: 29. jul 2014. u 15:08



Beograd ulazi u fazu kada će morati da bira između igranja ruskog ruleta i sukcesivnog puta do kapitulacije na svim poljima. Prvo je rizično ali makar ostavlja prostor da se nadamo spasu.

U naše medije procurela je vest da je ubrzo posle rušenja malezijskog aviona drastično pojačan pritisak vodećih evroatlantskih centara moći na Beograd sa ciljem da se Srbija konačno opredeli protiv Rusije.

Kako se saznaje uskoro će EU i formalno od naše zemlje zatražiti da se u punom obimu pridruži politici Brisela u odnosu na Moskvu, a ta politika će do tada pretrpeti ozbiljne korekcije u smislu jačanja sankcija.

UKRAJINSKI RAČAK

Što se tiče pomenutog obaranja putničkog aviona – da krenemo od toga – nije dokazano ni ko je to neposredno učinio, ni ko je isprovocirao takav razvoj događaja. Štaviše, na nedvosmislen način, do rasvetljavanja tog strašnog događaja u kome je stradalo 300 civila sigurno neće doći ni u dogledno vreme. Oni koji su smislili taj mračni scenario, plasiranjem bujice laži situaciju će činiti dodatno nejasnom.

No, kada stvari već nisu lako razmrsive, setimo se praktičnih Rimljana. Kada nije bilo jasno ko je počinilac zločina, na osnovu decenijskog iskustva, njihov poznati sudija Lucije Kasije polazio je od pitanja: Ko ima korist? Odmotavajući klupko istrage od te tačke, po pravilu, nalazio bi počinioce  zločina.
Rušenje malezijskog aviona se sigurno ne isplati Rusiji i federalistima na prostoru Donjecka i Luganska. I ovako se već mesecima sprovodi opsežna akcija njihove stigmatizacije, čiji deo je i njihovo uporno nazivanje „separatistima“ i „pobunjenicima“ dok se kijevski pučisti neosnovano tretiraju kao „legalna“ i „demokratska vlast“.

Otuda, i bez mnogo potencijala za prognostičko mišljenje lako se moglo pretpostaviti šta će se dešavati posle pogibije više stotina građana EU u zoni ratnih dejstva.

Jasno je da to šteti Moskvi i strani koju ona podržava. Zar bi onda (Malo)Rusi imali interes da učine nešto što suštinski predstavlja pucanj kako u njihovo tako i koleno Kremlja?

Teško je onda ne konstatovati da iza zločina o kome govorimo stoje Kijev i Zapad. Bilo tako što su ga direktno izvršili ili što su raznim manipulacijama – tipa namernog preusmeravanja u zonu sukoba leta kome su dodali pratnju borbenih aviona i plasirali informaciju da se radi o transportnom avionu punom oružja poslatom na neki aerodrom na istoku– prouzrokovali masakr.

Konačno, gde je zločin pripremljen nagoveštava i histerična nova etapa antiruske medijske kapanje, očito unapred pripremljena i do krajnosti orkestrirano, a koja se vodi od strane atlantisktičkih globalnih medija i sredstava masovnog informisanja koje kontrolišu u mnogim zemljama sveta.

Sve to u okolnostima kada ništa nije dokazano. A kada je pre nekoliko meseci u Odesi od strane ukrajinskih bojovnika brutalno spaljeno preko sto protivnika kijevske uzurpacije vlasti, medijski odjek je trajao par dana. Pri tome je sve relativizovano, iako je bilo nedvosmisleno dokazano ko je užasan masakr počinio.

Za evroatlantske moćnike nije bitno koliko je strašan zločin i ko je uistinu za njega kriv, već kako da se on maksimalno iskoristi za njihove geopolitičke ciljeve. Uostalom, to mi najbolje znamo. Dovoljno je da se setimo Markala, Račka i time trasiranih puteva za agresije na Srpsku i Srbiju. Ako, s obzirom na njenu moć, ne baš isti onda bar sličan scenario se sada odvija i u vezi sa Rusijom.

ANTIRUSKA HOMOGENIZACIJA

Zločin o kome smo govorili isplaniran je i izvršen kako bi se Zapad homogenizovao protiv Rusije.

Mnoge države članice EU nisu voljne da se ozbiljno konfrontiraju sa Moskvom. Ne samo što bi zbog toga imale enormnu ekonomsku štetu već bi bio prekinuti i proces njihove emancipacije od SAD.

Snažni američki zagrljaj – koji se posle okončanja Hladnog rata mnogima u Evropi čini nepotrebno sputavajućim – može da oslabi samo uz pomoć jačanja veza Nemačke i drugih relevantnih država „Stare Evrope“ sa Rusijom.

To u Vašingtonu i Londonu dobro znaju i zato su raznim marifetlucima učinili sve što su mogli kako bi prekinuli takav tok događaja. U mirnim okolnostima on bi se neminovno evolutivno odvijao.

Drugačije stoje stvari kada se iskopaju rovovi između EU i Rusije i uz buru ratnih pokliča svi sa njihove zapadne strane nateraju u borbeni stroj. Zato je, da se podsetimo, i stvorena „ukrajinska kriza“. Sada je u vezi sa njom došlo vreme da se i Srbija natera da se distancira od Rusije.

Akcija tog tipa će punom parom krenuti da se sprovodi krajem avgusta ili početkom septembra. Do tada je akcenat još na konačnom prepariranju nemačke javnosti i paralisanju tamošnjih političkih struktura koje se opiru aktuelnom atlatnističkom pohodu na istok.

Srbija je računala da može da istraje u svojoj politici kombinovanja evrointegracija sa razvijanjem partnerskih odnosa sa Moskvom tako što će Berlin za to ne samo imati razumevanja već će nam i tiho pružati potporu. Ta strategija sada ubrzano pada u vodu.

Nemačka je ništa manje od Srbije pogođena obaranjem malezijskog aviona i sada će nastojati da spašava ono što joj je najbitnije, tj. ekonomsku saradnju sa Rusijom u najvažnijim oblastima po sebe.

Da bi se oko toka iscenkala za svojim anglosaksonskim „velikim bratom“, između ostalog, žrtvovaće Srbiju. Ranije je naša politika išla na ruku nemačkom nastojanju da se relaksira situacija na istoku. Sada, kada to više nije moguće, bićemo zgodna moneta za potkusurivanje kako bi Nemci minimizirali svoju štetu.

OD KOSOVA DO ATLANTSKOG PAKTA

Pritisak da se Srbija prikloni Briselu i Vašingtonu u vezi sa njihovom politikom prema Rusiji uskoro će postati unison. Niko na Zapadu za nas neće više imati razumevanja ako nas baš svi neće jednako terati da se okrenemo protiv Rusije. Doduše, Beograd će verovatno pokušati da takvo stanje promeni mazohističkim demonstriranjem pokornosti Nemačkoj.

Berlin, mnogo više od Vašingtona (kome odgovara da postoje tempirane bombe koje kontroliše), želi da se zatvori „kosovska kriza“ kako bi se situacija u Evropi maksimalno primirila.

To je moguće postići (ili imati iluziju da je to učinjeno) samo prisiljavanjem Beograda na totalne ustupke. Priština ima zaštitu SAD i ne pada joj na pamet da odustaje od svojih pretenzija.

Beograd će, plašim se, na Kosovu i Metohiji davati sve što može kako bi izdejstvovao pomilovanje u vezi sa stavom prema Rusiji koji se od njega traži. Verovatno polazi od toga da je javnost već preživela kosovski udar a da bi zaokret u vezi sa Rusijom drastično oštetio imidž vlasti.

Drugo, što je već sa nacionalnog stanovišta objektivan faktor, izgleda da se shvata da bi Srbija odsečena od Rusije bila potpuno okupirana i bez šanse da u povoljnijim okolnostima povrati ono što joj je oteto i u vezi sa Kosovom, i kada se radi o našim drugim ugroženim vitalnim interesima. I ne radi se samo o tome da gubimo potencijale za budućnost, već ugrožavamo i opstanak u sadašnjosti.

Rusija ne samo što je stub odbrane ono malo naših preostalih pozicija u vezi sa KiM (npr. sprečavanje ulaska kosovske kvazidržave u OUN), već ima i suštinsku ulogu u očuvanju još koliko-toliko dejtonskgo statusa Republike Srpske. Uveren sam da Moskva, čak ako se Beograd i prikloni antiruskom bloku, neće prestati da podržava Banja Luku i našu stvar na KiM, ali sve će biti nekako u očima celog sveta devalvirano. Tako će erozija naših nacionalnih interesa biti ubrzana. O ekonomskim i strateškim da i ne govorimo. Tu će se stvari još brže odvijati.

Ako će Južni tok (s svim višeslojnim koristima koje nam donosi), u kontekstu eskalacije krize, i bez promene naše pozicije biti kočen, to će se sa njom desiti i sa značajnim delom našeg izvoza u Rusiju. Ako formalno ne bude suspendovan bescarinski režim, on svakako neće podrazumevati i toliku neformalnu rusku blagonaklonost prema nama (sada nam se svašta toleriše).

Uz to, pašće u vodu i razni drugi finansijski aranžmani, najavljeni projekti, itd. S druge strane, od zapada ništa nećemo dobiti osim ispraznih evrointegracija. Od njih ako koristi i bude, to će se desiti u dalekoj budućnosti. Druga stvar je šta zapad loše može da nam učini momentalno. To je već u domenu mafijaške logike, ali znamo sa kim imamo posla.

Na mig Vašingtona i Brisela život bi počele da nam zagorčavaju razne međunarodne finansijske organizacije tipa MMF-a, najavljene (makar i „prijateljske“ arapske) investicije i krediti za budžetsku konsolidaciju otišli bi u zaborav, pomoć za oporavak od poplava raznim birokratskim procedurama bila bi blokiran.

Dalje od toga, verujem,ne bi se išlo u domenu privrede jer bi za Zapad to bilo kontraproduktivno, ali i pomenuto bi vlast, koja se koprca na ivici ekonomsko-finansijskog kolapsa, dovelo u skoro neodrživ položaj.

A za nju bi to bio tek početak muka. Uz navedeno usledio bi i udar na oficijelni Beograd od strane evroatlantskog ideološkog aparata u Srbiji, nalik onome sa kojim se DSS suočio 2008. godine.

Državni vrh bi bio izložen i udarima u leđa od strane nekih koji ga sada u propagandnoj sferi podržavaju. Zapadni klijenti koji su mu sada dati na pozajmicu bili bi aktivirani protiv njega a i mnogi koji se vode isključivo oportunim računima počeli bi da beže na stranu jačeg.

Paralelu sa dešavanjima sa kraja prošle decenije jedino remeti činjenica da sada nema snažne opozicije koja bi mogla da bude stavljena u funkciju Zapada.

No, i to se da prevaziđi munjevitim sklapanjem opozicionog mozaika od parlamentarnih i vanprlamentarnih stranaka koje su sada van vlasti i uključivanjem u njegove redove onih koji bi na mig napustili kako redove vladajućeg bloka tako i njegove noseće partije. Ko zna kako se to radi, samo kada poželi da se time bavi (i da pare), preko noći može da napravi relevantnu opoziciju!

IZNUĐENI SUNOVRAT KOLABORACIJE

Ukratko, situacija je i za Srbiju, i za vlast – više nego teška. Vlast se sigurno „znoji“ i zbog ugroženosti nacionalnih interesa gde će svi porazi ići njoj na savest. „Znoji“ se i zbog noža koji nesumnjivo vidi da se nalazi nedaleko od njenog „grla“. Zasigurno je svesna i da za nju u igri koja joj se nameće kao spasonosna zapravo nema spasa već samo kupovine vremena.

Ako sada popusti kada se radi o Rusiji (sa svestranim konsekvencama koje to ima po naše interese) i izdejstvuje vraćanja noža u korice, račun za to će platiti posle nekog vremena.

Rejting će početi da joj se kotrlja nizbrdo a i oni koji je sada prisiljavaju da sledi njihovu politiku od nje će dići ruke. Ustupcima će izdejstvovati da je sada ne napadnu i da se načelno prave da su joj prijatelji ali kada procene da je potpuno istrošena, a to će se u slučaju antiruskog scenarija brzo dogoditi, pustiće je niz vodu.

No, neće biti rizika od toga da glava ne ostane na ramenima. A oni koji se ozbiljno suprotstave „imperiji zla“ uistinu reskiraju i život, pa je to ključ za razumevanje i nekih, u prošlosti i danas, naizgled iracionalnih poteza naših političara koji nisu spremni da pristanu na sve što Zapad on njih traži ali se i suprotstavljaju tako da pre izgube bitku nego nešto stvarno urade.

Lekciju u vezi sa sudbinom Miloševića – koji je i sam pravio ozbiljne ustupke Zapadu ali ipak i po cenu otvorenog sukoba nije pristajao da Srbija kapitulira – svi su ovde izgleda dobro naučili.

Naši političari od tada iznad svega čuvaju svoje glave i samo je razlika u tome da li pokušavaju da, minimizirajući rizik po sebe, spasu ponešto od nacionalnih interesa, ili pak do kraja egoistično kolaboriraju kako bi se oni i njihovo okruženje bogatili na saučestvovanju u nacionalnoj nesreći a onda kada budu odjureni sa vlasti negde u potaji nastavili lagodan život.

PARALIŠUĆI FATALIZAM

Toliko o našim vladajućim političarima i njihovoj sudbini, a šta sa Srbijom? Da je Rusija i sama prestala da kalkuliše i žestoko odgovorila na posrednu agresiju na sebe,nedvosmisleno bi rekao Srbija nema drugu opciju nego da čvrsto stane uz nju. Kakve god to posledice imalo moramo da uđemo u „rat“ kao što smo to učinili i 1914. (odnosno što su učinili Rusi zbog nas), pa šta bude da bude.

Bez toga tiho propadamo a sa tim, uz sve žrtve, možda i iznađemo spas. Međutim, problem je što i Moskva – uz svu taktičku mudrost – strateški vodi politiku koja počinje da deluje da je po istom receptu kao i srpska.

Ruska kalkulacija je jasna: odmerenim postupanjem (ali na način da se ne prepuste ključne pozicije) Moskva nastoji da spreči da se javno mnenje i sledstveno političari država „Stare Evrope“ (okrenu protiv Rusije.

Problem je u tome što je zanemaren potencijal evroatlantskih centara moći da po cenu izazivanja ma kakvih žrtva usmere političke procese u smeru koji žele. Nema te odmerenosti i popustljivosti koja može da parira njihovoj monstruoznosti. Zato joj se treba totalno suprotstaviti.

Već onda kada je počela ukrajinska kriza Rusija je imala pravo da priskoči legalnoj vlasti i interveniše. Trebalo je ići na Kijev a ne na Krim! Ista prašina bi se digla na Zapadu ali linije budućeg fronta bi bile bitno drugačije. Ali za Kremlj je, bilo bi nepravedno to ne reći, problem sopstveno javno mnenje.

Ono nije mnogo bolje nego naše početkom 90-ih godina. Načelno podržava rusku stvar ali mnogi Rusi ne bi hteli da zbog toga podnose bilo kakvu žrtvu.

Drugo, što je već greška oficijelne Moske, potcenjuje spremnost evroatlantskih centara moći da do krajnosti kidišu i na državu kakva je moćna Rusija.

Kremlju je jasno da je krajnji cilj Vašingtona deputinizacija Rusije tj. njeno vraćanje u korito rusko-zapadnih i unutrašnjih odnosa kakvo je bilo za vlade Borisa Jeljcina. Međutim, kao da se ne shvata koliko je on spreman daleko da ide radi toga.

Posle ovoga što se desilo sa malezijskim avionom krajnje vreme je da Moskva to shvati i okrene novi list. Do sada je – u okvirima postojećeg razvoja događaja a bez sagledavanja krajnjih dometa monstruoznosti atlantističkih protivnika – možda i bilo racionalno taktizirati. Sada više nije.

Evropsko javno mnenje će totalno biti okrenuto protiv Rusije. Ona nema šta više da izgubi.Ako Rusija preuzme rizik i ozbiljno odgovoriti može samo da dobija.

U protivnom obruč oko nje će se sužavati sa nesagledivim posledicama i svakim danom sve gorim pozicijama za rusku kontraofanzivu. Vratimo se sada u svetlu rečenog na naš slučaj.

Odluči li se Moskva za ozbiljnu akciju i Beograd mora da smogne snage da – ako je već doveden u dilemu da bira – stane na njenu stranu. Krene li naša vlast tada u suprotnom smeru zaslužuje energičan otpor, i to ne verbalni već na ulicama i trgovima, patriotski nastrojenih građana i političkih snaga.

Unutrašnja vatra ne sme da joj deluje manje strašna od spoljne pretnje požarom sa stimulativnim efektom koje to tada ima po stajanje na stranu burno iskazane volje svog naroda.

No, šta ako Rusija ne radikalizuje svoj pristup te nastavi da se gasi federalistički otpor kijevskoj uzurpaciji vlasti i antiruskoj liniji koju ona nameće? Iz ove pozicije nemam kategoričan odgovor. Na onima na vlasti je da sve izvagaju i pragmatično, nadam se pre svega za državu a ne samo za njih lično, donesu odluku.

Što se mene tiče da sam u prilici da odlučujem ja se i tada ne bi opredelio protiv Rusije, i to prevashodno ne zbog nje već radi Srbije. Ne radi se tu ni o kakvoj iracionalnoj rusofiliji već o hladnoj nacionalnoj kalkulaciji.

Krenemo li putem pune kapitulacije potpuno prepuštamo svoju sudbinu onim čiju milost je teško očekivati. Prihvati li vlast rizik i krene stazom makar pasivnog otpora možda spase i zemlju i sebe.

Svašta će se dešavatiali u turbulentnim globalnim vremenima gde se mnogo toga ubrzano menja nikada se do kraja ne zna, kako naš narod kaže, ko će biti „živ“ a ko „mrtav“ dok nam „ne dogori do nokata“.

Vidimo i na primeru Sirije, gde su izazovi mnogo teži nego oni koji su mogući u Srbiji, odlučan otpor može da se isplati.

Amerika mnogo toga postiže baš na osnovu propagandnog preuveličavanja svoje moći i stvaranja fatalističke predstave da može da postigne sve što hoće. Ne može! Samo treba imati hrabrosti da se proba kretanje linijom većeg otpora. Pogotovo kada nacija zasigurno gubi ako vlast bude išla linijom manjeg otpora!

(Pečat)
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini


IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Sony 
Carski, okačio sam ja već na temu o ekskurziji vlade u Niš  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Sony xperia
100 DANA VLADE Vučić: Marljiv, pošten i odgovoran rad, ali nikad nisam potpuno zadovoljan

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zadovoljan angažmanom, poštenjem i odgovornošću Vlade Srbije koja je u prvih 100 dana obezbedila investicioni ambijent i zapošljavanje pre svega mladih, koji moraju da stvore posao za sebe.

Ipak, premijer, kaže da ne želi da daje ocene, da je škrt po tom pitanju, jer, kako kaže, on nikada nije potpuno zadovoljan.

Ukazao je i da nije bilo moguće predvideti najtežu privrednu katastrofu koja nas je zadesila, ali da je uprkos tome ostvareno sve što je bilo planirano.

- Zadovoljan sam trudom, marljivošću, angažamom, poštenjem i odgovornošću. Nije bilo moguće da predvidite najtežu privrednu katastrofu koja nas je zadesila, a mislim da smo i pored toga, sve ono što smo u našem planu, a važno je reći da Srbija ima plan - rekao je Vučić i dodao da je vlada posvećena da je ozbiljna i rešena da se bavi najtežim problemima.

Misli da je aktuelna vlada uspela u pravljenju temelja i osnova za bolji investicioni ambijent i sa tim su, kaže, bez izuzetka saglasni svi koji u našu zemlju ulažu.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić i članovi Vlade će povodom obeležavanja 100 dana od rada Vlade danas obići poljoprivredno gazdinstvo porodice Muzlaj u Bačkom Gradištu.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0

Погледи са стране
МЕСЕЧНИК Драгутин Минић Карло
Јулско мењање свести

Осим климатских услова, у јулу је,чини се, почело мењање и свести наших грађана. Иде се на то да што више личимо на Немце. Дакле, да што мање личимо на себе. Рад, ред и дисциплина. Што се рада тиче, тешко, јер све што се гради раде Кинези, Руси, Арапи, па чак и Грци. Ред и дисциплина су већ нешто друго, за нас помало имагинарне именице, али трудићемо се да не разочарамо канцелара. Све ћемо то прогутати: ако треба јешћемо кромпир без хлеба, закачићемо перушку на шајкачу, обући оне кожне шпилхозне, јодловаћемо...Само да нас не хушкају против Руса и да нас не терају да сами себе оптужимо за почетак Великог рата. Или да не учествујемо у сопственом бомбардовању.

Засад су најближи том идеалу наши ватерполисти. Онај Енглез Линекер једном је рекао да је фудбал игра у којој на крају побеђују Немци, а сада је ватерполо игра у којој на крају побеђују Срби. Проблем настаје кад дођу нови избори. Што рече онај сатиричар Ранкић: Не терајте нас да мењамо свест, ми смо вас при овој свести изабрали.

У јулу се догодила и „Кристална ноћ” директора јавних предузећа. Само Бајатовић не пада, држи се као Стаљинград. Уз велике жртве грађана Србије. Та сеча кнезова треба, тврди се, да донесе нешто добро. Ако ништа друго да се пензије смање десет, а не двадесет одсто. И то је нешто, више него ништа. И пензионери ће морати да мењају свест и да тренирају са 63. падобранском, како би преживели и у немогућим условима.

Овај свет нема милости према нама, стално захтева да се одредимо према нечему. Да ли смо за Русе или Украјинце, за Израелце или Палестинце, за Црногорце или Србе у Црној Гори, за БиХ или Српску... У тим дилемама често заборавимо да се одлучимо за Србију.

Запад покушава да нам наметне Обаму, а огади Путина, што узнемирава оне бајкере из Ниша. Већ су нам, помоћу Бугара, заврнули славину „Јужног тока”, а ко зна шта ће нам још заврнути.

Али, Србин се не предаје. Ни после тачно сто година одпочетка Великог рата. Да ли? Прешли смо Албанију да бисмо на крају, са савезницима, победили. Сада су и Албанци и наши савезници прешли нас.

Јул нам је мало улепшао онај Немац Новак и они Немци у базену. То је оно чему тежимо, чим променимо свест. Онда такви нећемо веровати нама оваквима.

Драгутин Минић Карло

објављено: 31.07.2014.

Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
„Srbija je zaštićena zahvaljujući Putinu i Medvedevu!“


Objavljeno: 3. avgust 2014. u 17:46

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zadovoljan angažmanom, poštenjem i odgovornošću Vlade Srbije koja je u prvih 100 dana obezbedila investicioni ambijent i zapošljavanje pre svega mladih, koji moraju da stvore posao za sebe.



Vučić je gostujući na TV Pink povodom 100 dana rada vlade rekao da je njen cilj zapošljavanje kako bi se 2017. godina stopa nezaposlenosti bila spuštena ispod 18 odsto.

- Ne postoji niko ko neće reći da je bilo teško, ali ćemo dočekati da nam bude bolje, jer ova vlada ima jasan plan koji ceo svet podržava – rekao je premijer napomenuvši da tu ne misli na one koji su pogazili i ono što je radio ubijeni premijer Zoran Đinđić.

Ipak, premijer, kaže da ne želi da daje ocene, da je škrt po tom pitanju, jer, kako kaže, on nikada nije potpuno zadovoljan.

Ukazao je i da nije bilo moguće predvideti najtežu privrednu katastrofu koja nas je zadesila, ali da je uprkos tome ostvareno sve što je bilo planirano.

- Zadovoljan sam trudom, marljivošću, angažamom, poštenjem i odgovornošću. Nije bilo moguće da predvidite najtežu privrednu katastrofu koja nas je zadesila, a mislim da smo i pored toga, sve ono što smo u našem planu, a važno je reći da Srbija ima plan – rekao je Vučić i dodao da je vlada posvećena da je ozbiljna i rešena da se bavi najtežim problemima.

Misli da je aktuelna vlada uspela u pravljenju temelja i osnova za bolji investicioni ambijent i sa tim su, kaže, bez izuzetka saglasni svi koji u našu zemlju ulažu.

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija neće doživeti ekonomsku sudbinu Argentine ili Grčke zasto što ima odgovornu vlast koja ne kupuje glasove već donosi teške ali spasonosne zakone.

- Srbija nije u opasnosti od bankrotstva – rekao je Vučić govoreći na televiziji “Pink” o prvih sto dana rada vlade.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić i članovi Vlade će povodom obeležavanja 100 dana od rada Vlade danas obići poljoprivredno gazdinstvo porodice Muzlaj u Bačkom Gradištu.

On je rekao da se suočava sa ogromnim nasleđenim problemima, jer oni koji danas kritikuju vlast su u vreme dok su bili u poziciji da odlučuju donosili katastrofalne odluke čija je posledica bila njihovo lično bogaćenje, a siromašenje države.

Zato će vlada, prema njegovim rečima, morati još dve godine da se zadužuje da bi pokrivala deficit pre nego što finansije države budu stavljene na zdrave osnove.

- Nama je počeo dug dramatično da se uvećava jer doveli su nas na ivicu bankrotstva kupovinom glasova i socijalnog mira. Naš je posao da sredimo javne finansije, da pokažemo da možemo da napravimo nešto bolje i da napravimo zdravu ekonomiju, jer je danas nemamo. Dobar deo ljudi misli da će nešto da nam padne sa neba, neće, moramo na tome sami da radimo – rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, sto dana nije dovoljan period da se da se vidi dovoljan efekat po živote ljude, ali dovoljno da se vidi nečija posvećenost, ozbiljnost i rešenost.

Kako je istakao, u proteklih 12 godina niko nije doneo tako važne zakone, jer nije lako donositi zakone kojima se ljudi suprostavljaju zbog svojih prava ili privilegija.
Vlada je, kako je objasnila, uspela da napravi osnove za bolji investicioni i ekonomski ambijent i svi koji ulažu u Srbiju sa tim su saglasni.

- Stvaramo uslove za konkurenciju i tržište, želimo da mladi imaju šansu da dobiju posao, da ljudi mogu da rade umesto da imamo određen broj učaurenih i da niko drugi ne može de dobije posao – objasnio je Vučić.

„Direktori, vi služite državi“

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da problemi postoje u svim javnim preduzećima, a najteža je u onima u kojima se većina novca krije umesto da se taj novac vraća državi.

On je gostujući na TV Pinku menadžerima javnih preduzeća poručio da “oni služe državi”. Osim u dva tri javna preduzeća koja dobro posluju, u ostalim se nedovoljno profitira, dodao je premijer.

- Te pare su državne, a u tim preduzećima oni kriju na deset računa razne novce, kao da je to njihova prćija, a ne državno. Mi smo vas oformili, dali smo vam monopolsku poziciju da biste to državi plaćali. A mi mnogima od njih i dalje plaćamo – rekao je Vučić.

Upitan za privatizaciju JAT-a, Vučić je rekao da se ona može očekivati naredne godine i da bi to, kako je rekao, trebalo da bude podsticaj razvoju srpske ekonomije.

- Treba da sednemo sa rukovodstvom, ali očekujem da to bude završeno 2015, da to bude dodatni podsticaj razvoju srpske ekonomije i do sada najveća investicija u Srbiji – rekao je Vučić napomenuvši da je zaodovoljan JAT-a, jer više, kako je rekao, to više nije problem.

Vučić: Vlada na gorivu ušštedela 4,5 miliona dinara

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je vlada u junu ove godine uštedela 4,5 miliona dinara, što nije očekivao, te da će ta i ubuduće ušteđena sredstva biti iskorišćena za dalje podsticaje.

- Neću da odustanem od državne pomoći za preduzeća koja ulažu u našu zemlju. Hoću da i dalje podstičemo naš izvoz i zapošljavanje. Sve što radimo najveći cilj je postiuzanje što veće zaposlenosti – ponovio je Vučić.

- Mi smo danas parkiranjem 2.029 vozila, od ukupno 4.727, uštedeli u junu ove godine u odnosu na jun prošle 4,5 miliona i to samo za gorivo. Kad to izračunate na godišnjem nivou biće više – kazao je Vučić gostujući na TV Pink povodom 100 dana rada vlade.

On je najavio nove uštede na gorivu koje će, kako kaže, iznositi više od pola miliona evra.

- To govorim samo kroz vladina vozila, a ne govorim o javnim preduzćima, MUP i vojsci gde je broj vozila desetostruko veći. Kad se to izračuna kao i troškovi održavanja i registracije vidite da to prealazi 20 miliona evra ušteda – istakao je premijer i dodao da je to jedan odsto plata u javnom sektoru na godišnjem nivou.

- Kada stvari samo malo drugačije postavite možete domaćinskim odnosom da pokažete da promene i uspeh mogu da se naprave. Zzao mi je što to drugi nisu radili, ali ovo je tek početak… Sad ćemo i sve druge stvari da radimo zato što je to pitanje odnosa – naglasio je Vučić.

Osvrćući se na međunarodne odnose, Vučić je rekao da je, kada je reč o projektu Južni tok, kakva god njegova sudbina bila, Srbija zaštićena, na čemu je zahvalan predsedniku Rusije Vladimiru Putinu i premijeru Dmitriju Medvedevu.

“Hvala predsedniku Putinu i premijeru Medvedevu što su nam izašli u susret i što su svih pet naših uslova prihvatili. Imamo dobar ugovor o Južnom toku”, rekao je Vučić gostujući na TV Pink povodom prvih sto dana rada vlade.

On je podsetio da je vrednost radova na “Južnom toku” kroz Srbiju 2,1 milijardu evra, a da će Srbiju to koštati samo 19 miliona evra.

- Nećemo da ugrožavamo poziciju Srbije, izabran sam na mesto predsednika vlade da bih se borio za interese Srbije i srpskog naroda, a ne nekih drugih zemalja i naroda. Kada za to budem izabran, a ne pada mi na pamet da za to budem i biran, niti je to moguće, onda bih se možda i nekim drugim poslom bavio – rekao je premijer.

Vučić je naglasio da, kada je reč o spoljnopolitičkim aktivnostima vlade, ne treba zaboraviti napredak u odnosima sa Nemačkom, čija preduzeća imaju najveći broj zaposlenih u Srbiji u poređenju sa svim drugim zemljama čije su kompanije ovde prisutne.

Veoma je, prema Vučićevim rečima, značajna i politička podška Nemačke na evropskom putu Srbije.

(Tanjug)
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Sony xperia
Vučić: Stiglo milijardu dolara iz Emirata

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć u emisiji B92 da je ovih dana stigla milijarda dolara iz UAE za popunjavanje državnog budžeta - penzije i plate, kao i za pokrivanje nekih kredita.

Vučić je rekao i da će solidarni porez biti ukinut u septembru.
Prema njegovim rečima, plate u javnom sektoru i penzije porašće kad dođe do povećanja proizvodnje od tri odsto, rasta BDP i kad "budemo zaradili dovoljno".

Vučić je rekao da su javne finansije dovedene do ruba propasti, ističući da razume mere koje je hteo da preduzme bivši ministar finansija Lazar Krstić, uključujući smanjenje penzija od 20 odsto i plata u javnom sektoru od najmanje 15 odsto, ali bi one, prema njegovim rečima, bile "neka vrstu šok terapije" koju građani Srbije ne bi mogli da prežive.

- Te mere je bilo nemoguće sprovesti u delo, to je kao da pacijent boluje od teške bolesti koja se ne može rešiti aspirinom, ali ne može ni da preživi operaciju, ne može da preživi ni anesteziju. Pa da ne bude - operacija uspela, pacijent umro, dajte da uradimo nešto što je bolno, ali što možemo da preživimo - rekao je on.

Vučić je ocenio da će ova vlada posle preduzetih mera "stradati" u političkom smislu, ali da se bori za ljude, narod i budućnost.

- Mi smo napravili plan koji smo ispunili skoro u potpunosti, svi ga podržavaju, i Svetska banka i MMF i šef Misije EU u Srbiji Majkl Devenport - istakao je on.

Premijer je poručio da će Srbija, ukoliko sve predviđene mere budu i ispunjene, za dve godine biti normalna zemlja.

Srbija ne sedi na dve stolice

- Srbija ne sedi na dve stolice već je u vagonu koji ide u Evropu. S druge strane, razmišljamo kako da nam bude udobnije u tom vagonu - rekao je Vučić.

On je rekao da Srbija po pitanju ukrajinske krize ostaje na poziciji da poštuje norme međunarodnog javnog prava, da se ponaša odgovorno i usklađuje svoje odluke najčešće sa EU, ali da iz ekonomskih, a ne samo tradicionalnih i istorijskih, razloga smatra da je najbolje rešenje za nas da ne uvodimo sankcije Rusiji.

- Poštujemo međunarodno javno pravo, ali za Srbiju je važno da ne zavisimo od ukrajinskog gasa - precizirao je premijer.

On je rekao da ovakav stav nije krio ni pred nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, niti pred ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, kojem je potvrdio da Srbija ostaje na evropskom putu.

Na pitanje da li je Putin na to nešto rekao, on je naveo da je šef ruske držžave na to uzvratio da zato što Srbija ne ide u Evroazijski savez, on ne možže bez svojih partnera da donese odluku o uvozu Fijat automobila iz Srbije.

Vučić je rekao da poziciju Srbije ne bi definisao kao neutralnu, već kao politiku koja odgovara Srbiji.

- Voleo bih da mi neko odgovori šta bi Srbija radila kada bi cena gasa skočila na 500 dinara ili kada bi nam bio zabranjen izvoz poljoprivrednih proizvoda - poručio je on.

Nema ultimatuma

Vučić je rekao da nije bilo nikakvih ultimatuma iz Evrope, ali da oni očekuju veće približavanje stavova sa EU. Kako je dodao, ako bi bilo nekih ultimatuma, a nije ih bilo, vlada bi sa tim pitanjem izašla pred parlament.

- Mi ne sedimo na dve stolice, već u vagonu koji ide u Evropu, a mi u tom vagonu razmišljamo kako da nam bude udobnije, da sednemo u normalnu fotelju, a ne u drvenu klupu. Sedeli bismo na drvenoj ako bismo se ponašali neodgovorno prema građanima - istakao je Vučić.

- Imao sam ogromnu tremu kada sam se sretao sa Merkelovom, sa Putinom, zbog velike odgovornosti prema Srbiji i našem narodu, ali nema straha. Angela Merkel dobro razume probleme u Srbiji, našu situaciju i mislim da je njihova želja jaka srpska ekonomija - rekao je premijer.

Vučić je potvrdio da će Putin posetiti Srbiju i rekao da očekuje da će tada manje razgovarati o ukrajinskoj krizi.

Neki ugovori ne mogu u javnost

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je večeras da ne postoje nikakvi tajni ugovori sa Emiratima, pa ni za strujomere. Osvrćući se na spekulacije u vezi privatizacija, kao i starih, ali i novih ugovora sa stranim partnerima, on je rekao da je puno izmišljenih priča, na koje se posle očekuju odgovori i dodao da je o nekim ugovorima obavestio javnost na svoju odgovornost, ali i da ima onih o kojima bez dozvole partnera ne može da priča.

Vučić je, povodom nekih od tih spekulacija, poput mogućnosti da neko od njegovih stranih savetnika učestvuje u nekim privatizacijama ili imati neke koristi, zapitao da li neko stvarno misli da Fratini ili Guzenbauer žele da kupe Telekom ili EPS.

- Ne postoji ni bilo kakav tajni ugovor između EPS i Arapa - podvukao je Vucić i naveo da su to sve pitanja iz izmišljenih tekstova iz "Miškovićevih novina".

Kako je naveo, Nikola Džomba, poznatiji kao bivši vlasnik Fudbalskog kluba Hajduk iz Kule, je pokušao da nešto uradi kakao bi se sprečila realizacija ugovora sa arapskim partnerom o zakupu zemljišta i naveo da je reč o dobrom ugovoru, da Srbija ima "zlatni glas", da će uložiti još 42 miliona evra za preradu voća i povrća i zaposliti još 100 ljudi.

On je rekao i da je ugovor sa Etihadom takav da su ljudi zadovoljni u Srbiji sa njim, i naveo da smo umesto "letećih kanti" dobili modernu flotu, koja će do 2018. godine imati najmoderniju flotu u ovom delu svetu.

Premijer je rekao da je neke detalje ugovora sa Emiratima izneo, na svoju ruku, u javnost, ali da ništa ne može da kaže o ugovoru s Fijatom, jer nije učestvovao u njegovom sklapanju.

Kako je rekao ima i onih ugovora baziranih na strateškom partnerstvu kao što je most Borča-Zemun ili autoput Ljig-Preljina, koji se takođe ne mogu iznositi u javnost, ali i podvukao da sigurno ne smatra da je u to vreme predsednik Srbije Boris Tadić uzimao novac za te ugovore.

- Siguran sam da nije i siguran sam da je njegova ideja bila da se izgradi infrasruktura u Srbiji - rekao je Vučić koji je dodao da mnogi napisi dolaze od onih koji polaze od sebe i koji su lopovi pa misle i da su drugi kao i oni ili i veći lopovi od njih.

- Ja polazim od toga da su ljudi pošteni - dodao je Vučić.

Ne zanima me politika, već misija

Premijer je rekao da ga ne zanima bavljenje politikom kao takvom, već da svoju poziciju predsednika vlade vidi kao mogućnost da ispuni svoju misiju.
- Nemam nameru da se bavim političkim životom kad ne budem predsednik vlade - rekao je Vučić.

- Mogu nekoga da savetujem, da kažem šta mislim o nečemu, ali, da idem u parlament i izgovaram najružnije reči o nekome zato što mi se ne dopada kako vodi zemlju, ne pada mi na pamet - naveo je on.

Vučić je istakao da ne misli da je njegov rejting u narodu veoma visok i da veruje da će, između ostalog i zbog mera koje preduzima, biti sve niži.
- Srpski narod je takav da lako prigrli nekog i još brže ga pusti niz vodu, a oni koji su sprovodili ozbiljne i teške refome nikad neće biti popularni - ocenio je on.

Premijer je objasnio da je njegova misija da u ovom mandatu stvori ne samo temelje, nego i prvu ploču na kući koja može da bude udobna, normalna i lepa.
 
- Ako u tome ne budemo uspeli, neko drugi će imati još više problema. Ja neželim da propustimo priliku, hoću da nam deca žive u ovoj zemlji, da se ovde školuju i rade - rekao je Vučić.

Tri kompanije zainteresovane za Železaru

Premijer je rekao da su u ovom trenutku tri kandidata zainteresovana za "Železaru Smederevo" i da će sutra razgovarati sa predstavnikom američkog Esmarka, koji će boraviti u Beogradu.
Za Želežaru su zainteresovani američki Esmark, Mital i ruski Crveni oktobar.
- Pokušavamo da napravimo rezultat. Sutra će šef Esmarka biti u Beogradu, a za mene sutra ne postoji važnija stvar od razgovora sa njim - rekao je Vučić i zahvalio američkom ambasadoru Majklu Kirbiju koji u tom poslu pomaže.

Penzioneri da ne brinu

Vučić je izjavio da je Vlada Srbije donela odluku da najbezbolnijim merama zaustavi put Srbije ka bankrotstvu, koje bi, kako je rekao, usledilo za šest meseci, ako bi se nastavilo kao do sada.

- Mere neće biti kakave predlaže Fiskalni savet, iako oni veoma dobro procenjuju situaciju - rekao je Vučić i poručio penzionerima da ne brinu, jer neće biti dovedeni na ivicu propasti. (FoNet)

Vučić: Razgovaraćemo s Bekom o Železnici
Premijer je rekao da će vlada odlučiti o tome da li će se biznismen Milan Beko naći na čelu Železnica Srbije.
- Da li će nešto biti od toga ili ne, ostaje na vladi i da mi razgovaramo sa Bekom i da vidimo da li će nešto da bude - rekao je Vučić.
On je istakao da nije bilo nikakvih tajnih razgovora sa tajkunima, već da je sa Bekom i drugim privrednicima razgovarao dva puta na sastancima koji su bili javni o tome kako bi srpska privreda mogla da se spase, kad je postavio i pitanje rešenja za Železnice Srbije.
- Svi ostali navodi u medijima su izmišljotine - rekao je Vučić, ističući da se niko ne otima o propala preduzeća.
Vučić je rekao da su oni koji danas napadaju tu ideju, čutali kao zaliveni i "plašili se Beka i Miroslava Miškovića", dok je Beko za vreme mandata vlade u kojoj je Vučić, šest puta bio na saslušanju, a pronađen je i neplaćen porez za Luku Beograd.

Telekom 2015. na tenderu
Govoreći o srpskoj privredi, Vučić je rekao da će Telekom ići na tender 2015. godine, da se nada ceni od dve milijarde, ali da je i milijardu i po evra sasvim zadovoljavajuća cena.
On je rekao i da će ugovor sa Mercedesom biti potpisan 8. septembra, a da će za nekoliko dana doći i predstavnici kompanije "Sisu", koji će potpisati ugovor sa pribojskim Fapom.

Neću razgovarati s Mijatović, nije se izvinila
Vučić je rekao da nije dobio izvinjenje od predstavnice OEBS-a zadužene za slobodu medija Dunje Mijatović i da neće da razgovara sa njom. On je, odgovarajući na pitanje da li je stiglo izvinjenje iz OEBS-a u vezi sa skidanjem sajtova i optužbama za cenzuru rekao:
"Od pristojnih ljudi dobijete izvinjenje, a od onih drugih ga ne dobijete".
Vučić je dodao i da neće da razgovara sa Mijatović "zbog njenih laži i neistina".

Karikature

Na pitanje kako reaguje na karikature u medijima gde je i on "meta" premijer je rekao da je lepo kada ljudi rade posao koji dobro znaju, da ipak to ne prati baš redovno, ali da ga je nasmejala ona u kojoj leži na ekserima na letovanju.
Vučih je odgovorio i da će mu odmor biti vikend na Borskom jezeru i da smatra da mu je kao premijeru obaveza da novac troši u svojoj zemlji posebno u vreme krize.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Sony 
 Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
LG Google Nexus 5
SKUPŠTINA SRBIJE
Dušan Vujović je novi ministar finansija: Rebalans budžeta polovinom septembra



Ministar finansija Dušan Vujović očekuje da će rebalans budžeta ući u skupštinsku proceduru početkom idućeg meseca i da će biti razmatran posle 15. septembra



Ministar finansija Dušan Vujović očekuje da će rebalans budžeta ući u skupštinsku proceduru početkom idućeg meseca i da će biti razmatran posle 15. septembra, kao i da u prvoj polovini oktobra počnu pripreme za budžet za 2015. sa projekcijama za 2016. i 2017. godinu.

Prema njegovim rečima, prvi put se sada priprema rebalans i budžet za idući godinu sa projekcijama za 2016. i 2017. godinu.

"Moj cilj je da te projekcije ne budu samo indikativne nego precizan plan koji ćemo ostvarivati u naredne tri godine i tako doći do održivog nivoa deficita", rekao je Vujović novinarima u Skupštini Srbije nakon što je izabran za ministra finansija.

Cilj je da se do 2017.godine smanji deficit "ispod linije", odnosno da se smanji na dva do 2,3 posto društvenog proizvoda, rekao je on, istakavši da će u funkciji toga biti preduzete sve mere.

"Ja sam rešen da se deficit smanji, u prvom koraku radimo one mere gde možemo da kontrolišemo sve elemente, paralelno započinjemo mere na štednji troškova, mere na povećanju prihoda, pogotovo u borbi protiv sive ekonomije i podizanju prihoda od PDV-a", naveo je Vujović.

U vezi sa tim istakao je da postoje gradovi i čitave "industrije" koje ne plaćaju PDV ili ga ne plaćaju u celosti.

"Prema tome krećemo sa rezanjem troškova, paralelno pripremamo mere na podizanju prihoda, i u meri u kojoj ne budemo ostvairli prihode, moraćemo da povećavamo PDV, ali mislim da je mnogo bolje da imamo podršku svih, i političku podršku, podršku svih preduzeća i naroda, da podignemo te prihode, i tako ćemo na najlakši način doći do održive putanje i smanjenja deficita", podvukao je ministar.

On je istakao da je njegov princip da svi pođednako podnesu smanjenje deficita i duga i da u tom smislu niko neće biti pošteđen, a ni previše opterećen. Doskorašnji ministar privrede je komentarišući, šta ostavlja u tom resoru, naveo da se ta oblast nalazi u stanju u kome je donet Zakon o privatizaciji i Zakon o stečaju koji će stupiti na snagu sledeće nedelje.

"Posle toga objavljujemo poziv svim potencijalnim investitorima, svim potencijalnim partnerima, preduzećima u restrukturiranju i ostalim preduzećima u Agenciji za privatizaciju da u roku od 30 dana, verovatno ćemo ostaviti rok do kraja septembra, da podnesu kredibilne planove ozdravljenja ovih preduzeća.", rekao je Vujović.

On je naglasio da će se za preduzeća koja budu imala osnovu potruditi da nađe rešenje za njihove dugove, nagomilane obaveze kako bi uspešno prošla proces privatizacije i započela novu proizvodnju, a da će se u onima gde takve mogućnosti ne bude ponuditi socijalni program i rešenje kroz stečaj.

novosti.rs
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 75 76 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.