Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova sinteticka droga "krokodil" preti i Srbiji  (Pročitano 32409 puta)
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung S8 Plus
Jadna moze biti jedino ako su je naterali da je  uzme...u svakom drugom slucaju i meni je smesna  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Zombi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Ima li zaista debila koji će ovo smeće da unesu u sebe?
  E takve treba lopatati do smrti Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Narkomanima ne mozes da pomognes
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
E takve treba lopatati do smrti Smile
A ko će posle da ga skuplja po ulici  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
 Ех, па комунално бре Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Ne znam kako drzava moze da stane na put tome. Mozda da okaci bilborde kako su droge stetne, al im je glupo jer narkici imaju kontra argument. Pusenje i alkohol su stetniji.

Ne radi se o tome. Radi se o tome da drzave zive od dilovanja droge. Droga (odnosno narkomanija, odnosno zavisno ponasanje) je posledica necega, a ne uzrok. Znamo za polja maka u Afganistanu i cemu sluze, zar ne?

   Ako pogledas statistiku, samo nikotin ubije vise ljudi od svih ilegalnih supstanci zajedno. Za jednu godinu, od nikotina (bolesti povezanih sa konzumacijom cigareta) umre 5,5 miliona ljudi. Samo u SAD umre oko 400 000. A gde je alkohol?

   "Reci ne drogama", sta je to? Pa svako zna da su akohol i heroin losi. Nije zavisnost problem, zavisnost je samo pokusaj da se resi problem. Svako zna sta zavisnot oduzima, ali sta je to sto zavisnost daje? Zbog cega nije isto isto leciti zavisnost na heroin ili zavisnost na npr. internet (tehnologiju)?

   Sta je sa velikim korporacijama? Da li i kod celnika tih korporacija postoji zavisnost na moc, profit (novac), naftu itd? Koliko njihova zavisnost unistava planetu, a koliko narkoman sa ulice, koga smo nauceni da pljujemo, a ne da vidimo siru sliku? Zbog cega se ne postavljaju bilbordi "Reci NE profitu!"? Hajde da uporedimo jednu i drugu zavinost, pa da vidimo sta dobijamo/gubimo?

   Zbog cega CEO neke naftne kompanije ili duvanske industrije biva nagradjen za to sto je uspeo da od svoje kompanije istera maksimum u proizvodnji nafte/cigareta iako tokom ovog procesa bivaju ubijeni milioni ljudi? Sta cemo sa proizvodnjom oruzija?

   Zavisnost na moc i profit je prestizno, a zavisnost na heroin ili kockanje je "neprihvatljivo" iako prva stavka pravi nemerljivo vecu stetu okruzenju u kom zivimo, milioni ginu svake godine usled gladi za novcem. Dakle, sta je prestizno, a sta prihvatljivo su vrlo proizvoljni fenomeni u nasem drustvu

   Zavisnost nastaje kao kombinacija supstanci (ponasanja) koje imaju potencijal da stvore zavisnost i podloznosti neke osobe da razvije zavisnost. Posto ne mozemo ukloniti supstance, mozemo se pobrinuti da razumemo sta neke osobe cini podloznim na razvoj zavisnosti. Naravno, za ovo ne postoji volja, jer narkomanija (zavisno ponasanje) je unosan biznis.

   Cim pre se zavisnost prestane tretirati kao necija "losa odluka", "nedostatak volje" ili nesto slicno, a pocne tretirati kao drustveno-socijalno-ekonomski poremecaj, kao medicinski fenomen, tim bolje. Zavisnost je hemijsko-bioloski proces i nastajanje i formiranje zavisnosti i zavisnog ponasanja bi trebalo tako tretirati, a ne kao neciju "losu odluku".


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Meni bi bilo zanimljivije da se istrazi koje se sve droge koriste u ratovima.
Jedino su u ovom najnovijem balkanskom Hrvati nesto spominjali da su se vojnici pucali heroinom. Nemoguce da takvih slucajeva nije bilo i na drugim stranama.



To bih i ja voleo da saznam. Sto se tice ostalih ratova, znam da se u Africi koristila masovno (u kombinaciji sa alkoholom, cigarama itd). Tamo je bilo, i sada ima, jako puno "dece vojnika", njih su obicno drogirali...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1041
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.95
Strašnoo...Gledala sam slike na guglu,posledice...Smucilo mi se.  Smiley 1 Strašno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.