Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 11. Jun 2024, 18:30:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: AM2+ ploca i AM3 procesor  (Pročitano 1460 puta)
24. Nov 2013, 13:48:56
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 182
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Nokia n73
Potrebna mi je pomoc oko nadogradnje racunara.Imam MB gigabyte ga-m61pme-s2p am2+ i na njoj AMD X3 435 procesor a sam nedavno procitao da am2+ ploce mogu da podrzavaju nove AM3 procesore ako se uradi nekakav update  biosa...e sad mene interesuje dali je zaista u praksi ostvarivo ? dali ce procesor ipak raditi nekim manjim kapacitetom neko da je na am3 ploci ? dali na ovu plocu mogu stavljati graficke kartice novije generacije ili sam i tu ogranicen ? i posto imam 2 ddr2 slota toj ploci kakva je najbolja ram memorija koju mogu da stavim na nju.Jer pokusao bi da malo produzim vek ovog racunara ,da neuzimam neku novu slabiju konfiguraciju,neko posle nekog vremena da uzmem nesto bolje.
Svaka pomoc dobrodosla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
Potrebna mi je pomoc oko nadogradnje racunara.Imam MB gigabyte ga-m61pme-s2p am2+ i na njoj AMD X3 435 procesor a sam nedavno procitao da am2+ ploce mogu da podrzavaju nove AM3 procesore ako se uradi nekakav update  biosa...e sad mene interesuje dali je zaista u praksi ostvarivo ? dali ce procesor ipak raditi nekim manjim kapacitetom neko da je na am3 ploci ? dali na ovu plocu mogu stavljati graficke kartice novije generacije ili sam i tu ogranicen ? i posto imam 2 ddr2 slota toj ploci kakva je najbolja ram memorija koju mogu da stavim na nju.Jer pokusao bi da malo produzim vek ovog racunara ,da neuzimam neku novu slabiju konfiguraciju,neko posle nekog vremena da uzmem nesto bolje.
Svaka pomoc dobrodosla.
Sto se tice maticne i procesora imas na njihovom sajtu nadjes maticnu i ides na cpu support tu pise koji             mogu procesori . A graficku mozes da stavis koju oces ako imas na maticnoj pcie port .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
SonyEricsson 
Potrebna mi je pomoc oko nadogradnje racunara.Imam MB gigabyte ga-m61pme-s2p am2+ i na njoj AMD X3 435 procesor a sam nedavno procitao da am2+ ploce mogu da podrzavaju nove AM3 procesore ako se uradi nekakav update  biosa...e sad mene interesuje dali je zaista u praksi ostvarivo ? dali ce procesor ipak raditi nekim manjim kapacitetom neko da je na am3 ploci ? dali na ovu plocu mogu stavljati graficke kartice novije generacije ili sam i tu ogranicen ? i posto imam 2 ddr2 slota toj ploci kakva je najbolja ram memorija koju mogu da stavim na nju.Jer pokusao bi da malo produzim vek ovog racunara ,da neuzimam neku novu slabiju konfiguraciju,neko posle nekog vremena da uzmem nesto bolje.
Svaka pomoc dobrodosla.
tvoja matična podržava ove procesore:
Support for Socket AM3/ AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™ FX processor/ AMD Phenom™ X4 processor/ AMD Phenom™ X3 processor/ AMD Athlon™ X2 processor/ AMD Athlon™ processor/ AMD Sempron™ X2 processor/ AMD Sempron™ processor.

If you install AMD AM3/ AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM3/ AM2+ CPU will not be impacted.

Pošto imaš PCIe 16x slot (ne znam koje generacije), mislim da teoretski možeš staviti i novije grafičke, npr Geforce GTX seriju, ali ne verujem da će ti procesor  i memorija može da ga prati.

Moje skromno mišljenje je da ne diraj ovu konfiguraciju, nego ovaj novac što bi potrošio na upgrade, ostavi na stranu i kad budeš imao nešto više, uzmi novu.
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
SonyEricsson T630
ne vrijedi nista jace stavljati na tu plocu jer ce ona svaku jacu komponentu smanjiti na svoj nivo i nista ne dobijas.
kvalitetna ploca za novije amd procesore se krece oko 100 e, mislim da to i nije previse ako zelis da dobijes vrhunske rezultate (ok, ne vrhunske ali recimo odlicne).
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.57
ne vrijedi nista jace stavljati na tu plocu jer ce ona svaku jacu komponentu smanjiti na svoj nivo i nista ne dobijas.
kvalitetna ploca za novije amd procesore se krece oko 100 e, mislim da to i nije previse ako zelis da dobijes vrhunske rezultate (ok, ne vrhunske ali recimo odlicne).
Ja mislim da si malo preterao u cenii 100e to su vec jace za 50e isto moze da se nadje da obavlja posao 
i da  se ispravim trebati pcie x16 za graficku .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
SonyEricsson T630
ok, onda 50 ali da "samo obavlja posao". o kakvom poslu se radi, nije vazno.
veoma malo ljudi obracaju paznju na kvalitet ploce a ona je najvaznija. mozes imati vrh procesor, grafiku i memoriju ali ako je sabirnica na ploci smece onda ona nece progurati sve nego samo koliko ona moze. to znaci da si dzaba kupio skuplju komponentu ako ti ona ne radi punom snagom. znaci najvazniji je chipset na ploci ili da se usudim reci u cijelom racunaru. fabricki podatci cesto ne govore istinu ali kvalitet prati cijenu uvijek. ako uzimas procesor od 300 eura, grafiku isto toliko onda neces ih staviti na plocu od 50 ako imas mozga.

pcie x16 je vec odavno odavno na plocama
« Poslednja izmena: 25. Nov 2013, 13:24:46 od akreca »
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 182
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Nokia n73
nista ,znaci nema nista od toga...uzecu novu konf,za mesec ,dva...
Hvala na odgovorima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Sta ja radim ovdje?

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 918
Zastava Banja Luka --- REPUBLIKA SRPSKA
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
SonyEricsson T630
ako ces igrati igrice onda definitivno nova konf.
IP sačuvana
social share
Sasa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 31.0.1650.57
ok, onda 50 ali da "samo obavlja posao". o kakvom poslu se radi, nije vazno.
veoma malo ljudi obracaju paznju na kvalitet ploce a ona je najvaznija. mozes imati vrh procesor, grafiku i memoriju ali ako je sabirnica na ploci smece onda ona nece progurati sve nego samo koliko ona moze. to znaci da si dzaba kupio skuplju komponentu ako ti ona ne radi punom snagom. znaci najvazniji je chipset na ploci ili da se usudim reci u cijelom racunaru. fabricki podatci cesto ne govore istinu ali kvalitet prati cijenu uvijek. ako uzimas procesor od 300 eura, grafiku isto toliko onda neces ih staviti na plocu od 50 ako imas mozga.
Delimicno si upravu ja sam rekao 50e maticna za losiju  i jeftiniju varijantu . Normalno je ako kupujes cpu od 300e da das za maticnu 150+ e.
pcie x16 je vec odavno odavno na plocama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 11. Jun 2024, 18:30:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.195 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.