2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova drzava - Nova zastava - Novi dresovi - Novi naziv  (Pročitano 14872 puta)
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
ma ovo je glupost
do kad cemo vise da mijesamo politiku i gurati svugdje srpstvo
postojeci grb je sasvim ok i jednostavan je

a i vidim kolko su pravili zbrku oko dresova (kao bice kao zastava, a nosimo crveni dres, plavi sorc i crvene stucne) cija je to zastava pitam se

bolje da je ostao plavi dres al mi uvijek seremo i politika je uvijek u sportu-zato smo ovdje gdje jesmo i zato nam zive manje placeni sportovi jel politicarima se ne isplati da tu uvaljuju politiku jer nema para ko u fudbalu i kosarci

a evo kako nam super waterpolo ide....zivila vaterpolo reprezentacija
pravi su momci nema sta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Da li su nova država i himna uticale na uspehe naših sportista
„Bože pravde“ kao stimulans

Sportisti Srbije su ovoga leta ostvarili sjajne rezultate na velikim međunarodnim takmičenjima, svetskim i evropskim šampionatima, što mnogi objašnjavaju dodatnim specifičnim stimulansom - nastupom za novu, samostalnu državu.

Da li su i u kojoj meri srpska država i njeni nacionalni simboli - pre svih himna „Bože pravde“ - predstavljali pozitivan podsticaj za naše šampione, pokušali smo da saznamo kroz razgovor sa aktuelnim osvajačima medalja i nekadašnjim reprezentativnim asovima.

Veslač Nikola Stojić, član zlatnog srpskog dvojca sa nedavnog Svetskog prvenstva u Itonu, smatra da nova himna i država nisu presudno uticale na njegov uspeh u Engleskoj.

- Drago mi što smo baš mi veslači osvojili jednu od prvih zlatnih medalja za Srbiju na svetskim šampionatima i slušali himnu „Bože pravde“ na pobedničkom postolju, ali na moj nastup u Itonu najviše je uticao lični motiv, želja da ostvarim dobar rezultat. Pre početka trke sam se koncentrisao na rivale koji su se nalazili levo i desno od mog čamca, tako da ne mogu da kažem da sam razmišljao o himni i državi kao o dodatnom motivu.

Član zlatne vaterpolo reprezentacije Srbije Petar Trbojević tvrdi da je za sportiste na nastupima na međunarodnoj sceni izuzetno važno da imaju stabilnu državu i njene prepoznatljive simbole.

- Mi, vaterpolisti, smo u poslednjih 15 godina imali velikih problema zbog političke nestabilnosti u zemlji, odnosno stalnih promena naziva države. Igrali smo kao SR Jugoslavija, SCG, Srbija, a dugo nismo znali pod kojim imenom ćemo nastupiti na Prvenstvu Evrope u Beogradu. Kada su se Crnogorci odvojili, ostali smo bez 40 odsto dosadašnje reprezentacije, zbog čega ovaj naš trijumf još više dobija na značaju. Izuzetno nam je važno da država bude stabilna i prepoznatljiva, a ne privremena, kao, kako sam čuo, sadašnja himna „Bože pravde“ - ocenjuje Trbojević.

On priznaje da aktuelna srpska himna za njega nije predstavljala dodatni pozitivan stimulans na Evropskom prvenstvu.

- Ja sam ateista i tekst ove pesme mi se ne dopada, ali ću je prihvatiti ukoliko država odluči da postane stalna himna zemlje. Bilo bi dobro da od Srbije napravimo brend, a on se pravi tridesetak godina. Nadam se da ćemo ubuduće živeti u normalnoj zemlji, i da će samim tim i nama sportistima biti lakše - zaključuje Trbojević.

Nekadašnji košarkaški as Dragan Kapičić sa reprezentacijom bivše Jugoslavije osvojio je prvu titulu svetskih šampiona 1970. godine u Ljubljani. Zanimljivo je njegovo poređenje tadašnjeg i kasnijeg odnosa sportista prema državi i njenim simbolima.

- Mi smo s motivom igrali za svoju zemlju i s ponosom pevali jugoslovensku himnu „Hej, Sloveni. Bili smo poštovani i kod nas i u svetu, a tadašnja država je brinula o nama i ulagala u sport. Posle velikog uspeha na šampionatu u Ljubljani, Tito je poslao avion po nas i priredio prijem za nove svetske šampione. U proteklih 15 evolutivnih godina društvo i država su izgubili identitet, što se negativno odrazilo i na sportiste. Mada ne želim da pravdam one mladiće koji nisu želeli da nastupaju za reprezentaciju, smatram da oni nisu krivci što nisu znali za koju državu igraju. Jednostavno su imali razloga da budu u dilemi da li da prihvate poziv u situaciji kad društvo ne ispoljava političku stabilnost - smatra Kapičić.

Po njegovom mišljenju, srpski sportisti sada imaju veći motiv da reprezentuju samostalnu državu.

- Uvek sam se zalagao da sportisti Srbije, kao uostalom i Crne Gore, na međunarodnoj sceni nastupaju samostalno. Sigurno je da oni sada imaju veće motive jer nastupaju za svoju državu, koja ima jasne simbole, himnu, zastavu... Taj motiv je dobrodošao, ali, ipak, nije presudan za nastupe i rezultate vrhunskog sportiste na terenu - rekao je na kraju Dragan Kapičić.

Konstantin Besarović

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Vojvodina Novi Sad

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3927
Zastava Srpska Atina (Novi Sad)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC HD2
SRB i zvanično u upotrebi

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) od 10. oktobra 2006. koristi SRB kao kod-oznaku za Nacionalni olimpijski komitet Srbije (OKS).

O promeni skraćenice, MOK je obavestio i sve Međunarodne sportske federacije sportova na programu Olimpijskih igara.

Ova promena, na zahtev NOK Srbije, usledila je pošto je Međunarodna organizacija za standardizaciju (ISO) zvanično dodelila dvoslovnu i troslovnu oznaku za Republiku Srbiju 25. septembra 2006. godine.

Dvoslovna oznaka za Republiku Srbiju je RS, a troslovna SRB.

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


eat steel !

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 853
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
ovakvo stanje kako je sad u klubu je bolje za sve nas

extra je ovako sve novo ! tjeraj rode
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.