2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova drzava - Nova zastava - Novi dresovi - Novi naziv  (Pročitano 14866 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 740
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 
Koliko sam cuo, moguce je staviti drzavni grb na dresove, ali preporuka FIFE je grb nacionalnog saveza. A nas grb saveza...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ispravka za anea-u.crnogorska zastava nije crvena-to je zastava iz boja -rata,vojnicka zastava. . .njihova zastava treba da je ista kao i srpska samo sa svetlijom nijansom plave i sa drugim grbom. . . sta hoce sa ovom zastavom -nije mi jasno. . .valjda da budu drugaciji od nas ili sl Smile

Sa nekog drugog foruma na znanje
Zastave carstava2


Zastava Njemačkog Carstva do 1410


Zastava Njemačkog Carstva od 1410 do 1806


Zastava Autrougarskog Carstva do 1918


Zastava Ruskog Carstva do 1917


Standard vizantijskog cara

Simboli Vizantije kao države nijesu bili, izgleda, kao simboli drugih država u zapadnoj Evropi. Najprije zbog toga što u vizantiji nije ni postokala heraldika. Heralrika nastaje tek sa krstaškim ratovima. Po mom mišljenju nastanak heraldike pored najvjerovatnijeg uzroka, prepoznavanja nosioca grba ( mada mi nije jasno kog đavola vitezovi nosaju teški oklop u svakoj prilici izuzev u bitci, pa prepoznavanje nema ni velikog smisla); postoji i sljedeći uzrok, koji je više propagandnog karaktera (kako bi ućerali strah u kosti neprijatelju, prikazuju na svakom slobodnom mjestu oklopa užasna stvorenja koja izazivaju strah). Takođe pored svih mogućih drugih uzroka , treći po redu je ljudska sujeta i želja za egzibicionizmom. Nešto slično se srijeće i u nekim narodnim pjesmama, đe se i pored evidentno iskazanog kukavičluka veliča hrabrost. Tako nosioci grba koji nijesu opepeljili niđe ništa sa ponosom isticali grb koji prikazuje junačka djela i zahvalnost za zasluge kruni i državi.  Situacija se komplikuje kad grb postaje oznaka vršenja vlasti. Kad se vršenje vlasti upetlja tu se odma nađe mogućnost zarade preko mjere, i naravno, raznih zloupotreba; koje nijesu specijalnost našeg vremena. Tako je zbog svega gore rečenog nastao sistem označavanja, kasnije cijela nauka, prozvana heraldika. Svaki prekršilac je strogo kažnjavan nezamislivo oštrim kaznama. Oštrina kazni samo upućuje na maštovitost prekršioca, i primamljivost koristi od kršenje zakona.
Zastave za razliku od grbova imaju drugačiju upotrebu. Grb je u početku strogo individualna oznaka, dok je zastava u prvom redu vojna oznaka vrlo praktična tokom odvijanja borebenih akcija. Zato vizantija ni nema grbove već zastave. Oznake sa zastava kasnije prelaze u grbove i tako u zemljama pod uticajem Vizantije nastaju grbovi sa oznakama sa vizantijskih zastava. Gore se vidi da su sve carevine poslije propasti Rima i Carigrada koristile njihove carske oznake kao izraz legimiteta svojih carevina.
Okle u zastavi i grbu Crne Gore dvoglavi orao?
U heraldici crnogorskoj se dvoglavi orao prvi put javlja preko grba Crnojevića.
Druga njegova pojava je za vrijeme vladikata, kad Crnom Gorom kao teokratskom državom upravljaju crnogorski mitropoliti (napomenimo da su bili autokefalni). Pogledajmo zastavu Svete Gore, i eto vjerovatnijeg izvora odakle je dospio dvoglavi orao u grb Crne Gore.


Zastava Arhion Oros (Svete Gore) autonomne monaške republike u Grčkoj

Dozvoljavam da su boje sa grba Crnojevića (može li i ovđe likvidna metateza??). Odakle lav? To je drugo važno pitanje.
Pored lava u crnogorskim državnim znacima se javlja i zmija. Zmija ima duboko uvriježene korijene u tradiciji crnogorskog naroda. Prvo jer žive sa njima u ljutom kršu i đe ih srijeću na svakom koraku. Drugo u najstarijim vremenima, još od doba Ilira na ovim prostorima je gajen posebni odnos prema zmiji. I treće iz vremena hrišćanstva đe je zmija smatrana otjelotvorenjem sotone. Tako se u grbu Crne Gore iz doba Vladike Save (1735 do 1781) u kandžama dvoglavog orla (simbol Svete Gore) nalazi zmija (simbol sotone). Takođe se zmija nalazi i na novcu koji je šćeo kovati vladika i vladar Petar II vjerovatno u smislu oroborosa jer je ta zmija grizla sebi rep. Vratimo se na lava. U ranijoj državnoj heraldici Crne Gore nijesam niđe naišao na lava prije njegove pojave za vrijeme vladikata. Od tad se redovno javlja kako u državnom grbu tako i u grbu vladika. Uzrok njegovog pojavljivanja ne mogu naći na drugi način nego preko t.zv. Venecijanske Albanije. Ona je pored Sjeverne Albanije obuhvatala i današnju Crnu Goru (što je zapravo nekadašnja Zeta, i za nevjerovat Duklja). Grb Venecijanske Albanije je bio zlatni lav naoružan plavom na crvenom štitu. Vjerujem da je pored bliskih političkih i trgovačkih veza sa Veneciom na crnogorski grb ušetao i lav. Kasnije je grb prešao na zastavu i to je to. I zelena i plava boja su se ranije javljale u crnogorskim simbolima (zelena preko zmije a plava preko kandži i jezika lava). Tako da ispade sve na svom mjestu. 


Zastava Crne Gore od 2004
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


u birača nema glasača

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 171
Zastava Free Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
 Smile Smile Smile svaka cast
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


I krv svoju za plavu boju!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 102
Zastava Zagreb, Hrvatska, XPBATCKA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Benq c 81
Sorry što se miješam ali zastava Crne gore mi je malko anakrona....
IP sačuvana
social share
Moj dom je Hrvatska!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


I krv svoju za plavu boju!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 102
Zastava Zagreb, Hrvatska, XPBATCKA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Benq c 81
A što vam nije palo na pamet ta u dres ugradite nešto s grba (recimio ocila) kao što smo mi šahovnicu
IP sačuvana
social share
Moj dom je Hrvatska!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
Bok herr Trosic!

Je.. ga, kad skontas, vi ste birali boje u neko bolje vrijeme...
a,
nema ni kod vas sahovnice, samo kockice...

Smile

gotivni su dresovi, sta im fali. samo sto cemo izgleda uci u fazon - nova vlast novi grab nova zastava, novi naziv za centarhalfa.... Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


I krv svoju za plavu boju!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 102
Zastava Zagreb, Hrvatska, XPBATCKA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Benq c 81
Nisu kockice nego kvadratići...Malo sam mpevrtio topic ima jedna dobra kreacija crvena majica, biijeli križ po sredini i ocila....bravo,bravo
IP sačuvana
social share
Moj dom je Hrvatska!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
Pa da to bi bilo dobro, kada bi na ovu sadasnju kombinaciju samo napred ubacili taj krst sa ocilima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Na jednom forumu sam nasao ove predloge za grb Fudbalskog saveza Srbije i cini mi se da su prva cetiri mnogo bolje resenje nego postojeci grb. Svaka cast kreatoru, nadam se da se ne ljuti sto sam ih postavio ovde  Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

687113b142f4f1cbd26b0182546a6ec4.png
(458.09 KB, 620x877)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ja sam za to da ostane samo grb Srbije...
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.