Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Norvežanima „Mobi 63“, građanima niže cene  (Pročitano 3302 puta)
Poznata licnost


I kada ne budes prvi ti i kada se cuju zvizduci

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4720
Zastava yu
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson p900
Sad znamo zasto dosovske stranke nisu htele prevremene izbore. Smile
Svi su namireni i Kostunjavi i Velja i Djilas ...





 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 175
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC nexus one
Sad znamo zasto dosovske stranke nisu htele prevremene izbore. Smile
Svi su namireni i Kostunjavi i Velja i Djilas ...


Ne kapiram konstataciju!

Mada kad vidim te likove ispod posta sve mi je jasno! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Свако има право на моје мишљење!


  
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Pa­me­tan i skup po­sao
Ž. V., 2. avgust 2006

GO­TO­VA op­šta oce­na nor­ve­ških i skan­di­nav­skih ana­li­ti­ča­ra i eks­pe­ra­ta - da je "Te­le­no­ro­va" ku­po­vi­na srp­skog "Mo­bi 63" pa­me­tan, ali naj­ve­ro­vat­ni­je "ma­lo skup" po­tez - već je po­tvr­đe­na kon­kret­nim do­ka­zom.
Na­i­me, sklo­plje­ni po­sao u Be­o­gra­du bio je di­rek­tan raz­log kre­di­to­ri­ma "Te­le­no­ra" da ovom mo­bil-gi­gan­tu po­ve­ća­ju ka­ma­te! Ra­ču­ni­ce ka­zu­ju da će to po­ve­ća­nje go­di­šnje iz­no­si­ti oko 250 mi­li­o­na kru­na, ili ne­što vi­še od 30 mi­li­o­na evra.
U ru­ko­vod­stvu "Te­le­no­ra" se ni­su mno­go uz­bu­di­li zbog tog no­vog tro­ška: uve­re­ni su i da­lje da je ku­po­vi­na srp­ske kom­pa­ni­je od­li­čan po­sao. I to od ve­li­kog stre­te­škog zna­ča­ja, jer je in­ve­sti­ra­nje u Sr­bi­ji po­ve­za­no sa "Te­le­no­ro­vim" fir­ma­ma-kćer­ka­ma i ope­ra­te­ri­ma u Cr­noj Go­ri, Ma­đar­skoj i Ukra­ji­ni.
- Reč je o za­jed­nič­koj ope­ra­ci­ji i pla­ni­ra­nju, i je­din­stve­noj plat­for­mi uslu­ga - ka­že Jan Edvard Ti­ge­sen, Te­le­no­rov di­rek­tor, od­go­vo­ran za Cen­tral­nu i Is­toč­nu Evro­pu.
A da su u nor­ve­škoj kom­pa­ni­ji ite­ka­ko do­bro raz­mi­sli­li pre ne­go su kre­nu­li u bit­ku za "Mo­bi 63", ka­zu­je i či­nje­ni­ca da ni pod ko­jim uslo­vi­ma ni­su hte­li de­li­ti vla­sni­štvo. Raz­log: lo­ša is­ku­stva sa su­vla­sni­ci­ma u Ru­si­ji. Di­za­njem po­čet­ne ce­ne na su­mu ko­ja je oba­ve­zi­va­la Mar­ti­na Šla­fa da pro­da i nje­gov deo, Nor­ve­ža­ni su se una­pred obez­be­di­li od slič­nih ne­vo­lja.
Da­nac Jon Strand, ina­če je­dan od naj­u­gled­ni­jih skan­di­nav­skih ana­li­ti­ča­ra tr­ži­šta mo­bil­ne te­le­fo­ni­je, sma­tra da će "Mo­bi 63" vi­še pro­fi­ti­ra­ti ne­go sam "Te­le­nor":
- Pr­vo, srp­ska kom­pa­ni­ja ni­ka­da do sa­da ni­je ima­la istin­ski pro­fe­si­o­nal­ne vla­sni­ke, pa će sa "Te­le­no­rom" do­bi­ti mno­go. Dru­go, ogrom­nu do­bit će ima­ti i ka­da je reč o teh­no­lo­škom raz­vo­ju. I tre­će, ce­na po ko­joj su pro­da­li kom­pa­ni­ju, iz­u­zet­no je po­volj­na.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
KARIĆU, AJDE OLADI!
Predstavnici vladajuće koalicije tvrde da je "Mobtel" oduzet od Karića u skladu sa zakonom i da njemu nikada neće biti isplaćena odšteta

BEOGRAD - Lider PSS-a Bogoljub Karić zapretio je juče da će država Srbija, pre ili kasnije, morati da mu isplati ogromnu odštetu zbog, kako tvrdi, "bespravnog otimanja 'Mobtela'"! Iziritiran prodajom kompanije "Mobi 63" norveškom "Telenoru" za rekordnih 1,513 milijardi evra, Karić je rekao da je njegovoj porodici nezakonito oduzeta licenca za mobilnu telefoniju.
Odgovarajući na ove Karićeve tvrdnje, predstavnici vladajuće srpske koalicije poručuju bivšem gazdi "Mobtela" da se vrati u zemlju i prvo "sredi" odnose sa pravosudnim organima. Oni, međutim, nisu bili spremni da lično garantuju da građani Srbije jednog dana zaista neće morati da plate Kariću višemilionsku odštetu.
Šormaz: Baraba i kukavica!
Član GO DSS-a Dragan Šormaz kaže za Press da je Karićeva pretnja veoma bezobrazna.
- On je godinama isisavao pare iz "Mobtela" kao najobičnija baraba i propalica! Onda je pobegao kao poslednja kukavica, da ne bi odgovarao pred sudom. I taj čovek sad nešto preti! Neka se stidi i srami! - nije birao reči Šormaz, iznerviran Karićevim pretnjama.
- Zar mislite da bi "Telenor" kupovao ovu kompaniju da misli da je tu nešto sumnjivo. Za taj posao su se prijavile razne svetske kompanije i tu nema ništa sumnjivo. Što se tiče samog čina oduzimanja licence i to je urađeno po zakonu. I kakve sad veze ima PSS sa "Mobtelom"! Hoće li to Karić da nam kaže da je finansirao stranku iz "Mobtela". Ma dajte, čovek priča gluposti! - tvrdi Šormaz. Ipak, kad smo ga pitali može li da garantuje da jednog dana Karić neće preko suda dokazati svoje tvrdnje, naš sagovornik se malo zbunio.
- Kako to možete mene da pitate?! Država je ta koja garantuje da je sve urađeno po zakonu. Kao i sve ove strane kompanije koje su se javile na tender za kupovinu "Mobi 63" - zaključuje Šormaz.
Potpredsednik G17 Plus Čedomir Antić tvrdi za Press da je svako slobodan da kaže svoje mišljenje, ali da bi Bogoljub Karić trebalo prvo da odgovara pred sudom.
- To bih ja uradio, ali nismo mi ista vrsta ljudi. Svako onaj ko beži iz zemlje, pred sudskim organima, jasno je da ne želi da odgovara i da mu savest nije baš čista. Karićeve tvrdnje su besmislene, jer su ceo proces nadgledale nadležne institucije - tvrdi Antić. On uopšte nije želeo da priča o garancijama da se Karićeva priča neće pokazati tačnom, već je poručio građanima Srbije da se prisete prošlosti.
- Zapitajte se samo kako je neko došao do monopola u mobilnoj telefoniji u saradnji sa Slobodanom Miloševićem i koliko je para time zaradio. Nije država prodala "Mobtel" da bi uzela sebi pare, nego da bi vratila deo para, koje je Karić ukrao od naroda - navodi Antić.
Srećković: Gotova priča!
Potpredsednik SPO-a Srđan Srećković podsetio je da je za državu Srbiju i za njene građane bilo neprihvatljivo da visokoprofitabilni "Mobtel" ne uplaćuje nikakve dividende u državnu kasu.
- Država je bila debelo oštećena dok je "Mobtelom" upravljao Bogoljub Karić. Ova prodaja je prvi ozbiljni državni prihod, još od prodaje "Telekoma". Mislim da učešće poznatih svetskih kompanija u kupovini "Mobi 63" govori protiv Karićeve tvrdnje da je oduzimanje licence bilo protivzakonito i politički motivisano - tvrdi Srećković.
Đ. O.

Bogoljub nudi 350.000 evra jemstva!

Lider PSS-a Bogoljub Karić ponudio je juče preko svog branioca Okružnom sudu u Beogradu 350.000 evra jemstva da se brani sa slobode, u okviru istrage afere "Mobtel", saznaje Press. Pošto je reč o istražnom postupku, o tome će odlučiti istražni sudija, po preporuci javnog tužioca. Očekuje se da će Tužilaštvo tokom sledeće nedelje odlučiti o eventualnom prihvatanju Karićevog jemstva.
U septembru će da se nastavi istraga "afere Mobtel", a tek za 4. decembar određeno je saslušanje bivšeg izvršnog direktora kompanije "Mobtel" Patrika Harpura, koji je već jednom odbio da se pojavi u Beogradu na saslušanju.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N82
Iskustva iz Crne Gore sa kompanijom ProMonte su odllicna. Tako da se nadam da ce i Telenor u Srbiji biti na nivou.
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
NE ZNAMO ŠTA
ĆEMO OD NOVCA
Gordana BULATOVIĆ, 3. avgust 2006

AKO je suditi samo prema brojkama, ulaganje norveškog “Telenora” u “Mobi 63” jedna je od najvećih stranih investicija u istoriji Srbije. Jer, 1.513 miliona evra ili oko 1,9 milijardi dolara vrednost je četvoromesečnog srpskog izvoza ili, ako to pretvorimo u ekvivalent neto zarada, ovo je tromesečna plata svih zaposlenih u Srbiji.
     - Kad vas bije maler, onda se problemi množe. Srbiji je konačno krenulo i posle ovako fantastične investicije, sudeći po onoj izreci "para na paru se lepi" uveren sam da će se investicije samo umnožavati, a da će građanima biti sve bolje i bolje - kaže za “Novosti” srpski ministar finansija Mlađan Dinkić.
* U prvi mah, posle proglašenja pobednika na licitaciji za “Mobi 63”, rekli ste da ste i sami prijatno iznenađeni visinom transakcije. Šta je, zapravo, uslovilo da Norvežani daju gotovo duplo više od početne cene?
     - Martin Šlaf, koji je u pregovorima s Vladom zastupao austrijski konzorcijum, kao zvanični vlasnik većinskog dela “Mobtela”, insistirao je, pri utvrđivanju uslova za formiranje nove kompanije i njene prodaje, da za svojih 30 odsto vlasništva u firmi, zadrži velika manjinska prava. Ideja mu je, očigledno, bila da odvrati konkurenciju. Kao šef pregovaračkog tima Vlade Srbije, ja sam na tu opciju velikih manjinskih prava pristao, ali samo ako cena na licitaciji bude manja od 1,1 milijarde evra. Šlaf je, tvrdeći da taj iznos nikada neće biti ostvaren, to prihvatio. Međutim, baš to se pokazalo kao savršena odskočna daska za ovako visoko postignutu cenu, jer svako ko je želeo da otkupi 100 odsto “Mobija” morao je da računa da to plati više od 1,1 milijarde evra. Iako sam očekivao cenu veću od 1,1 milijarde evra, za mene je objava ponude od 1,373 milijarde evra, kao početne, bila ogromno prijatno iznenzđenje. Mislim da se ovako nisam obradovao od Đorđevićeve "trojke" u Istanbulu kada je Partizan postao prvak Evrope u košarci.
* Već ste najavili da će se od ovog novca, delom, finansirati Nacionalni investicioni plan. Šta ćete sada uraditi sa viškom od oko pola milijarde evra?
     - Nećemo menjati suštinu investicionog plana, jer godišnje srpska privreda nije u stanju da apsorbuje više od stotinak milijardi dinara kapitalnih investicija. Ostaje da, posle godišnjih odmora, Vlada Srbije odluči šta sa tih 500 miliona evra viška, koje nismo planirali. Siguran sam da ćemo naći način da neke projekte dodatno poboljšamo.
* Gde će sredstva od prodaje “Mobija” stajati do realizacije pojedinačnih projekata? Neki od njih biće realizovani tek narednih godina...
     - Novac koji smo dobili od privatizacije stići će u devizama, a mi ćemo ga držati na računu Ministarstva finansija kod Narodne banke Srbije. Nećemo ga pretvarati u dinare, tako da je bezrazložan strah nekih ekonomskih analitičara koji su pomislili da ćemo sve pretvoriti u dinare, i tako povećati masu naše valute u opticaju.
* Kažete da ulaganja u kapitalne investicije ne mogu da dovedu do povećanja javne potrošnje. Zar, ipak, nije realno da se poveća količina novca u opticaju?
     - Narodna banka Srbije će, naravno, pratiti realizaciju ovih sredstava i, ukoliko to bude potrebno, intervenisaće tako što će povlačiti dinare iz opticaja. Novac će se, inače, do realizacije svakog pojedinačnog projekta, držati u devizama. Najpre ćemo trošiti dinare iz budžetskog suficita, a tek kasnije ćemo pretvarati devize u dinare.
     * I pored vašeg optimizma, postoji strah zbog mogućih inflatornih udara...
     - Novac će se trošiti fazno. Za ovu godinu predvideli smo 400 miliona evra, pri čemu će istinski potrošen novac zavisiti od brzine realizacije svakog pojedinačnog projekta. Naša procena je da srpska privreda može da primi te investicije bez većeg uticaja na platni bilans i bez uticaja na inflaciju.
      * Kao izvor finansiranja projekata iz Nacionalnog investicionog plana pominju se i krediti međunarodnih finansijskih institucija. Zašto uzimamo kredite, kada imamo ovaj, više nego solidan, prihod?
     - Nacionalni investicioni plan finansira se iz više izvora. Najviše iz sredstava privatizacije, ali i iz kredita međunarodnih organizacija. Od 2007. godine očekujemo i finansijsku pomoć Evropske unije. Uzimamo kredite, jer tako postižemo dobar efekat. Ako bismo, recimo, samo iz sredstava privatizacije finansirali obilaznicu oko Beograda, onda bismo na jedan projekat potrošili 150 miliona evra. Ovako ćemo 30 miliona utrošiti iz privatizacije, a 120 miliona evra iz kredita. Jasno je računica da ostaje više novca za druge projekte.

NEKA SE ŽALI ŠLAFU
* BOGOLJUB Karić je, posle prodaje “Mobija 63”, preko medija, poručio Vladi da će morati zbog ove transakcije da mu plati veliku odštetu...
- Martin Šlaf je od Karića, još prošle godine, kupio većinski udeo u “Mobtelu”. Posle oduzimanja licence, raskinuti su svi ugovori koje je Karić prethodnih godina u ime “Mobtela” pravio sa svojim raznim firmama. Martin Šlaf je kupovinom udela preuzeo sve sudske sporove koji su vođeni i oni su, posle sporazuma sa Vladom, svi stavljeni ad akta. Norvežani, tako, uzimaju potpuno čistu firmu, a Karić, eventualno, može pravdu da traži od Šlafa, a ne od države.

TREĆI OPERATER
* “MOBILKOM”, već za narednu godinu, najavljuje ulazak na ovo tržište?
- Odlikom Vlade predviđeno je da se treća licenca ne može izdati u periodu od naredne 2,5 godine po ceni nižoj od one po kojoj je prodata druga licenca. To znači da svako ko je spreman da ponudi više od 320 miliona evra za treću licencu može da se obrati Agenciji za telekomunikacije. Tako će, ukoliko “Mobilkom” podnese zahtev za treću licencu, u kratkom roku biti raspisan međunarodni tender.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nevidjeno dobra prodaja!  Smile

I po ukupnoj ceni koja je najveca do sada postignuta, i po ceni po korisniku koja nadmasuje sve prodaje mobilnih operatora u okruzenju, i po cinjenici da je drzavni udeo zahvaljujuci pravnim i diplomatskim nadmudrivanjem sa Slafom uvecan sa 49% na 76%, uprkos cinjenici sto su i Karic i Slaf bili ubedjeni da su zajebali Srbiju i da ce ovaj drugi (Slaf) otkupiti i tada manjinski drzavni udeo za sitnis...

Ovako je drzava dobila maksimalno mogucu cenu a umesto austrijskog Mobilkoma koji je imao dil sa Slafom dosao je jedan daleko ozbiljniji norveski operator, ali sto je jos bolje i Mobilkom razocaran porazom na aukciji najavljuje da ce cim se ova transakcija zavrsi zatraziti licencu za treceg operatora koji ne moze da kosta manje od 320 miliona evra a najverovatnije ce na tenderu ispasti daleko vise od toga. Dakle, bice do kraja godine jos para od mobilne telefonije Smile

Sve u svemu, cista desetka za vladu, Dinkica i Bubala za ovo sto su uradili!
« Poslednja izmena: 04. Avg 2006, 03:03:17 od rade_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

ceterum censeo, Carthaginem esse delendam

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 854
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da li se iko seća obećanja:
"uvešćemo trećeg operatera
mobilne telefonije"  ???
sve ovo ostalo liči na igre
oko monopola i provizija
pa valjda je sada svakom
jasno kolika se tu lova okreće
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ja se samo nadam da ce 063 da pojeftini, jer to vuce snizenje cena na o64 mrezi, ciji sam korisnik. Jedino me u tom smislu sve ovo raduje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.