Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nokia E90 Communicator  (Pročitano 37840 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
mob
Apple iPhone
Ljudi moji, pa laptop je bolje poneti ispod miške od ovog sranja za koga verovatno neće biti ni 10 napisanih aplikacija za tako veliku rezoluciju ekrana ...

naravno da skoro pa ni nece biti aplikacija..... rezolucija, OS koji se i inace slabo razvija sto se tice programa.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Sensation Z710e
Mislim da niste u pravu vezano za rezoluciju i aplikacije. Ovo je Symbian S60 v3 OS9.2!!! Znaci nije kao i stare verzije komunikatora S80!
Uf oladiste me malo za cijenu al nema veze. Pasce ona polako za nekih godunu dve. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ček , ček.... Do sada su komunikatori bili kombinacija s80 i s40 telefona. Mislim kada je sklopljen bio je kao klasični s40 telefon. Ono što mene zanima a negdje sam i načuo da će E90 kada je sklopljena da se ponaša kao klasičan s60 telefon. Sad nisam siguran za ovo , možda sam sanjao. Smile

Ali ako je ovo istina onda će biti programa isto kao i za , recimo n73 + s80 inside... Ili su potpuno odustali od s80 i čitav je baziran kao s60?? Nije mi ovo najjasnije... Ispravite me ako griješim. Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2007, 19:54:44 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


tv izveštači izveštačuju izveštaj svakog dana

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28218
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone 6
Citat
Nokia E90 signalizes complete refusal of all groundwork made for platform 80, it is now shut down and will see no further devices employing it. Consequentially, the software, both system applications that came pre-installed with the previous models, and third-party programs, won’t be available for Nokia E90. It would have been a huge loss, if only the company had decided to start on a new branch of the operating system tree or interface (platform), but Nokia bases off well-known S60 platform, meaning that all applications written for S60 3rd edition will have no problems with starting up on this device

Citat
Nokia E90 brings about some fundamental improvements – both standard and third-party applications work in closed (phone mode, or better to say, smartphone), and flipped open modes. A simple example – you launch the browser and start viewing pages on the outer screen, then decide to write a quick reply on a forum, flick open the communicator and see exactly the same page, yet scaled up to fit the bigger resolution of the main display. You can fold the device open and closed, switching between the screens, as many times as you won’t – there is nothing wrong with that.

Citat
Applications are displayed perfectly on both the external and internal screens, being scaled up or down to fill either of the displays. In settings you can enabled the option when upon quitting the communicator mode (flicking it closed) the application would get minimized (not terminated by minimized!) instead of being shown on the outer display.

izvor
IP sačuvana
social share

jetra mi je propala, imam čir na crevu,
kamen je u bubregu, .ebem li mu kevu
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Znači e90 će biti u potpunosti s60 telefon. To mi se sviđa. Na spoljnjem ekranu vjerujem da će raditi većina aplikacija ali što se tiče unutrašnjeg ekrana... Već mi je sa E61 poznato kako funkcioniše ta skalabilnost rezolucije. Pola programa ne radi kako treba.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 585
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Sensation Z710e
možda sam sanjao.

Ali ako je ovo istina onda će biti programa isto kao i za , recimo n73 + s80 inside... Sad kako rekoh nisam siguran... Ispravite me ako griješim. Smile

 Smile Smile Smile Smile Smile
Ne sanjas buraz.

Ja ne bih o ovome razmišljao kao o budućem telefonu pa da mi neko na silu isti ustupi kao kaznu za nošenje uz sebe ... Smile

 Smile Pa brate Cigla zar bas ti nisi zaludjenik u hardver? Pa ovo ti je trenutno najjaca masina.
A sto se tice dimenzija... Znate sta. Ja sam najsretniji bio kada sam svoju ciglu S6 nosio i nije mi uopste bila problematicna. A i dosadilo mi je da gledam svakog "seljacinu" kako se folira sa N73, N80 ili N95 a veze nema sta ovaj telefon moze. Neki dan sam gledao N95 kod tipa koji je blago receno "kreten". Bljak!

« Poslednja izmena: 04. Jun 2007, 20:03:34 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Pa brate Cigla zar bas ti nisi zaludjenik u hardver? Pa ovo ti je trenutno najjaca masina.
Dobro si rekao - mašina ... sve je ovo lepo na papiru, ali brate ovo nije mobilni telefon.
Veći je i od UIQ i od PDA/PPC uredjaja, košta više od perfektnog laptop-a, jednom rečju glomazno za nošenje što bi jeli trebala biti primarna odlika telefona koji nosi pridev "mobilni"!

Je*** ti ako ja treba da ga vezujem oko pojasa kaiševima, trakama, ili da nosim torbice za isti ... onda mogu poneti i laptop ili one mini kompove na WM platformi koji jedu za doručak S60 platformu ...

Zato kukam da nije ništa posebno bez obzira što je trenutno najjači S60 uredjaj koji je poznat ...
« Poslednja izmena: 05. Jun 2007, 00:18:19 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy 3
Rade, prosto me eras da ti nadjem post kako si za neki PPC pricao kako velicina nije bitna, funkcije su najvaznije bla bla bla.
Ovo i jeste Komunikator: zbog oblika, dvostruke funkcije, velicine displeya. I manji je recimo od 9500. I naravno da ce se ponasati kao i svaki drugi Symbian telefon jer mu je rezolucija spoljnog ekrana 240x320 tj. kao i N73.
Cena: pa on nije ni namenjen Nama Obicnim Smrtnicima. Ja sam rekao Kad bih imao...
I posto ne volim duge postove (i ovo je previse) reci cu samo nesto o specifikacijama opet:

Najbolji ekran do sada. 800 x 352 pixela.
128 MB shared memorija od toga 80 MB slobodnog Rama!
330 Mhz ARM procesor
HSDPA
Wi-Fi
3.2 MP, 2048x1536 pixela, sa autofocusom, video je VGA sa 30fps !
GPS receiver
baterija 1500 mAh
... pa malo li je ?!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Da ne ponavljam ono što sam već rekao jer i dalje stojim iza toga da je S60 ipak interfejs za mobilne telefone, a ne PDA/PPC ili UIQ uredjaje pa i komunikatore i td., itd ... no, ....ako je do oduševljenja hardverom, onda bih mnogo radije kupio HTC SHIFT:

- Windows Vista Business OS
- 1 GB RAM
- 30 GB HDD drive
- 1.2 GHz VIA CPU
- UMTS/HSDPA
- Wi-Fi
- ...............
http://forum.burek.com/index.php/topic,207099.msg2892208.html#msg2892208
http://forum.burek.com/index.php/topic,119283.msg2969888.html#msg2969888
« Poslednja izmena: 05. Jun 2007, 14:43:45 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 841
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy 3
Uuuu da, pa ja sam i pisao o njemu... valjda.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.