Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: nokia 6600 - zvuk  (Pročitano 2580 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 420
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 
ok za to,mislio sam na zvono poshto sam namestio da mi zvoni mp3 ali je tiho! Smile Smile

Pomocu kojeg programa ti zvoni Mp3?

http://forum.burek.com/index.php/topic,14929.msg1189758.html#msg1189758
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Postoji nacin da se pojaca zvuk i midi melodija na 6600.Procitajte tekst.Na engleskom je,nadam se da to nece biti problem.

Citat
The Symbian S60 and UIQ devices use a midi patchset by Beatnik which is built into the ROM. If you are slightly musical you will be able to tell that this is a highly compressed and reduced patchset.

[Patchset: A file containing samples of the 128 midi instruments and drums needed to play a .mid/midi file. Larger patchsets (for a PC) generally have multiple samples per instrument as a piano sounds different in one octave to another. Small patchsets (e.g. smartphone) can double up (e.g. a "steel guitar" might use the same as a "nylon guitar" to save space.]

This patchset is stored in read-only ROM memory at Z:\System\Data\Beatnik\ with the name "patches.hsb".

[.hsb files are Headspace Sound Banks.]

Although ROM cannot be deleted or replaced, the Symbian devices have a wonderful feature where if you put the same file in a directory on C: with the same filename and directory path it will load that file instead of the one in ROM.

Therefore, you can upgrade your Symbian device to have a larger (and better sounding) patchset for playing MIDI files by copying a compatible HSB file to C:\System\Data\Beatnik. (You have to create the Beatnik sub-directory first as it doesn't exist on C: by default).

The only place I've found to get patchsets free so far is from Sun Microsystems as they also use the exact same format for their Java patchsets.

The default patchset in your Symbian phone is about 100-170k (depending if UIQ or S60 etc).

Small replacement (480kb):
http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-min.gm.zip
- okay, better than the built-in patchset esp. for piano etc

Midsize replacement (1.1mb):
http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-mid.gm.zip
- sounds more like a PC

Large replacement (5mb):
http://java.sun.com/products/java-media/sound/soundbank-deluxe.gm.zip
- haven't tried this, I don't think any phone would have enough memory to use this properly yet (my 7610 only has 5mb available memory out of 8mb total generally)

1. Download the zip file
2. Extract
3. Rename .gm file to patches.hsb
4. Copy to folder C:\System\Data\Beatnik

Notes:
- I've found you don't need to restart the device for changes to take effect after you've restarted the first time. e.g. to go back to normal, just rename patches.hsb in your C: drive to patches-tmp.hsb etc and you'll have the built-in patchset back.
- There is a considerable delay in opening midi files as it loads the new patchset into ram each time.
- This could impinge on copyrights of the patchsets but I don't see how... just don't hold me responsible

Preuzeto sa www.allaboutsymbian.com
Post by aidan

Ja sam ovo odradio i stvarno je bolje.
Ubacio sam srednji od 1.1MB
Mana je sto se melodije sporije ucitavaju u Voice Recorder-u
i kasne kad vas neko zove 15-ak sekundi.
Napomena:
Pre neko sto ga preimenujete idite u Z>system>data>beatnik i vidite tacan naziv fajla.Kod mene nije bio patches.hsb nego npatches.hsb
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
To usporava telefon tj. treba mu mnogo vremena dok pocne da svira al opet se slabo cuje.
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
SonyEricsson Xperia Ray
U pravu si Kope.Moja greska.Ovo samo poboljsava kvalitet a ne i jacinu mid fajlova.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ma no problem. Wink
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 139
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Nokia 6680
Koliko se sjećam,i moj 6600 je tiho svirao mp3,ali je bilo do programa koji sam koristio,ali sad se ne sjećam koji je program bio.Pokušaj sa više mp3 programa pa vidi koji ti odgovara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Ultra mp3 ima sasvim zadovoljavajuc odnos kvaliteta/jacine zvuka.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
HTC Touch Pro
a da probas da mozda pjacas bitrate pjesme
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 657
Zastava Jagodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson Xperia Ray
Jer mogu wav melodije da se stave kao melodija za poruke na 6600?Ja sam probao kod mene ali nece da radi,kad stigne poruka nema nikakvog tona.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kod mene radi bez problema... Smile
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.