Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nišlija koji je dobio posao u „Fejsbuku“ uskoro se vraća u Srbiju  (Pročitano 5698 puta)
22. Feb 2012, 15:06:32
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Opera 11.61
Aleksandar Ilić (27), svojevremeno najmlađi doktor nauka iz Niša, pre šest meseci dobio je kartu u jednom smeru do Amerike i posao na neodređeno vreme u jednoj od danas najatraktivnijih svetskih firmi - "Fejsbuku". Ko to ne bi poželeo, s kog god da je meridijana? Ipak, Aleksandar planira da se do kraja godine vrati u svoj rodni grad.



Raditi u “Fejsbuku” je, kaže, za njega veliki izazov. Doktorska titula se ceni svugde u svetu, pa je tako i Aleksandar stekao poštovanje kolega, ali bi on stečeno iskustvo želeo da podeli sa kolegama iz Srbije i da stečeno znanje prenese u svoju zemlju.


 - Ovde sam se fino uklopio, radim već šest meseci. Na posao dolazim biciklom i treba mi je 30 minuta vožnje, pa mi je sve intresantno zbog kružnih šatlova kojima se može doći do posla. U “Fejsbuku” se razvija drugačija poslovna kultura nego kod nas, ali se čovek brzo navikne. Osim novih metoda i tehnologija specifičnih zahteva iz oblasti bezbednosnih informacija i ogromnih baza podataka, ovde se može naučiti i kako bi, zapravo, trebalo da izgleda timski rad. Kolege i atmosfera su izuzetni, a jedna od glavnih parola je “napreduj brzo i lomi stvari”. Sam posao je vrlo zanimljiv, ali i veoma zahtevan. Međutim, zaposlenima su obezbeđeni svi obroci, mesta za opuštanje i relaksaciju - teretana, bilijar, košarka... - priča Aleksandar.

Osim ovog Nišlije, u “Fejsbuku” radi još nekoliko kolega iz Srbije sa kojima se druži.



 - Doktorska titula im je jako važna, ali je najbitnije da budeš kreativan, da ostvaruješ zapažene rezultate i osmišljaš nove ideje. U “Fejsbuku” ima stotinak doktora nauka koji su došli sa prestižnih američkih univerziteta.

 
Sa mnom rade još petorica Srba, svi su sa Računarskog fakulteta u Beogradu, sa kojima sam prethodno radio u kompaniji „Wowd“. Kada mi slobodno vreme dozvoli, a to je najčešće tokom vikenda, često posećujem prijatelje koji studiraju na Stenfordu i Berkliju - kaže Aleksandar.

Radno vreme u “Fejsbuku” je 10 sati dnevno, pa slobodnog vremena za zabavu i nema puno. Svakog meseca se održavaju “hakatoni” gde svako u toku jedne ili dve noći pokušava da napravi prototip neke nove ideje.

 

Tako je i nastao sada već popularni tajmlajn i razni interni alati. Aleksandar slobodno vreme koristi i za obilazak San Franciska.

 

Osim toga, “Fejsbuk” nekoliko puta mesečno organizuje zanimljive izlete za zaposlene.


 - Ovo je zaista divno i korisno iskustvo, u svakom smislu. “Fejsbuk” je kompanija koja ima socijalnu misiju, da učini svet otvorenijim i povezanijim. Ovde može svako da pokaže kreativnost, bez ikakvog ustručavanja. Mark Zakerberg je prijatan i uvek otvoren za nove sugestije i predloge. Zadovoljan sam prihodima, kolegama. Ali, kao što sam obećao, moj plan je da se do kraja godine vratim u Niš i stečeno znanje podelim sa kolegama iz Srbije - ističe ovaj mladi doktor nauka.

 

Na kraju, a moglo je i na početku - priznaje da mu “najviše nedostaju devojka, porodica i prijatelji”.

Bitna stavka u biografiji

 - Rad u “Fejsbuku” za mene predstavlja novo i zanimljivo iskustvo. Ujedno, to je i jedna od najbitnijih činjenica u mojoj biografiji. Rad na realnim problemima u kompaniji takvog svetskog uticaja je neprocenjiv, gde svaku vašu promenu vidi 850 miliona korisnika - objašnjava Ilić.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Run... run for your life...
« Poslednja izmena: 22. Feb 2012, 15:32:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
LG Nexus 5
Ma naravno, za 6 meseci je stekao znanja da podigne nasu privredu na noge i da napravi neki srpski FuckBook uz redovnu platu od 600 evra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Ma naravno, za 6 meseci je stekao znanja da podigne nasu privredu na noge i da napravi neki srpski FuckBook uz redovnu platu od 600 evra.
За разлику од неких нишлија није имао ту срећу да се роди као јеврејин. Smile Smile

Мени је ова прича нејасна.
Да ли је он дао отказ или су га отпустили? Или је тамо био само на школовању?
« Poslednja izmena: 22. Feb 2012, 15:43:22 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Ma sam je otisao. Bio drugar pre neki dan, i pricasmo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
LG Nexus 5
To sestomesecno planinarenje meni deluje kao neki fail, bez namere da omalovazavam njegovu titulu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Ne znam ga licno da ti detaljnije kazem. Drugar ga zna. Sta smo razgovarali, bilo je ono, bez veze razgovor oko profila. Hteo da ugasi pa pricasmo kako to ide na FB i sta mu je ovaj rekao, sta su odradili i td. A u toku tog razgovora samo rece da je sam dosao. Ali nista nismo detaljnije oko toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
To sestomesecno planinarenje meni deluje kao neki fail, bez namere da omalovazavam njegovu titulu.

Meni rekose da su ti iz specijalnog odeljenja... posebni... u smislu.. gikovi...
A i dao je odgovor... mora da radi 10 sati, mora nesto kreativno da smisli i nedostaju mu mama, tata, prijatelji, devojka i sarma... Smiley

Neke ptice nikad ne odlete...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
ma kad dodje u Nish .. odma ima da ga metnu tamo da radi za 500e ... dzabe tebi ovde doktorat...dzabe ovde sve.. kad je samo koverta u ocima poslodavca... bez bele koverte za 2000-5000evra .. dzabe prica.. mozes ti i da izmislis toplu vodu .. ma ne vredi ...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
Pa ocigledno covek misli da ce mu u Nisu biti bolje Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.