Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nisam uspeo da pronadjem, bilo kakva pomoc u vezi protoka  (Pročitano 4423 puta)
22. Nov 2006, 19:32:52
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja se izvinjavam, ali nisam uspeo da pronadjem na onom linku to sto mi je potrebno. Da li je moguce da dobijem kakav takav odgovor (u jednoj recenici) na sledece pitanje- Koliko forum vise srednje klase (po posecenosti i broju postova) zauzima memorije, koliki je protok potreban, i koliko posetioca dnevno posete taj forum.
Ja se izvinjavam sto opet pitam, ali ne znam ko bi drugi mogao da mi odgovori na ovo pitanje, osim vlasnik nekog foruma. Znam da sve zavisi od foruma do foruma, ali opet ponavljam, nemam nikakvu predstavu o tome, a smatram da ste vi iskusni...
Hvala na odgovoru, necu vise postavljati pitanja....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Forum vise srednje klase ne kupuje hosting. Kupuje dedicated servere sa ne merenim protokom jer ni jedan provider nije lud da ti ponudi performance hosting za tako nesto...
Koliko forum vise srednje trazi prostora i protoka takodje ne moze niko da ti kaze.  To je veoma razlicito a opet kazem.. ne treba ti da budes guru, treba samo da koristis mozak...
Koliko forum ima poseta ... kazes forum vise srednje klase... ako dajes takvu neku kvalifikaciju onda valjda imas predstavu sta to podrazumeva...
Pritom.. pricas o forumu na kome se uploaduju i downloaduju fajlovi od 50 MB .. pa ja ne znam ni jednu skriptu koja ima tu mogucnost (file hostovi funkcionisu drugacije, takav sistem je nepraktican za forume), a ni mnogo korisnika koji bi to skidali..

Dakle.. nije problem sto ti pitas.. nego sto pitas nesto sto je ekstremno jasno i jednostavno...

I na onom linku nacices sve informacije koje su ti potrebne, jer ma koliko ti bio pametan i radan, do foruma "vise srednje klase" ne dolazi se za par dana.. nedelja.. pa ni meseci rada..
Ako vec radis neke projekte (a iz dosadasnjih poruka deluje kao da ne znas sta bi hteo...) onda valjda imas predstavu o cemu se radi i plan kako ce se nesto razvijati...
Ako ti je cilj da dodjes do foruma koji ima recimo 1000 poseta dnevno.. a znas da prosecna stranica ima recimo 150KB, da ce svaki 20ti posetilac skinnuti neki veci fajl, da ce veci fajl u proseku imatri npr 30MB... etc... etc .. samo sednes i izmnozis...

Primer
1000 poseta (unikatnih)
10000 otvorenih stranica (prosecno 10 po korisniku)
150KB prosecna stranica
25MB prosecan fajl
500 fajlova
...
..
.

10000 x 0.15 MB
+
500 x 25 MB
+
20% kao neka garancija
----------
1500 MB + 12500 MB = 14000 MB
x 1.2
= 16800 MB
x 30 dana
= 504 GB mesecno

Koliko prostora...
100 000 poruka ~ 100 MB
500 fajlova od 25 MB
+ 20% (sitnis)
---------
= 12.6 GB.

etc etc etc...

To je samo mnozenje...

Ako kazes.. imace galerija slika.. proceni koliko je to slika.. koja je prosecna velicina slike.. pomnozi... toliko prostora.. koliko ce poseta imati.. koliko ce ljudi vidi cele slike...etc etc...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala, to sam trazio... Problem je bio sto nisam znao koliko ima poseta taj forum (1000), i sto nisam znao da 100 000 poruka je priblizno 100 MB... Najverovatnije necu uploadovati velike fajlove za pocetak...
Jel' bi mogao da mi pojasnis ovu tvoju recenicu:
"Kupuje dedicated servere sa ne merenim protokom jer ni jedan provider nije lud da ti ponudi performance hosting za tako nesto..."
1.Sta je to dedicated server? I koji su najpoznatiji... nisam uspeo da pronadjem na ovom forumu.
2. "jer ni jedan provider nije lud da ti ponudi performance hosting za tako nesto..."? Mozda bezveze pitam, ali nerazumem se: Zasto nije lud, kada vec postoje ponude tipa:
500 MB prostora , 50 GB protoka mesecno - 15-30$ godisnje... Takodje sam cuo da neki nude 2TB protoka (!). Sta je to "tako nesto zahtevno"? Jel' si mislio na sve forume ili samo na one gde bi se kacili fajlovi od 50 MB. Unapred se izvinjavam ako sam  nesto nelogicno pitao, ili nisam razumeo- ali pocetnik sam...
Hvala na strpljenju i razumevanju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Problem je bio sto nisam znao koliko ima poseta taj forum (1000), i sto nisam znao da 100 000 poruka je priblizno 100 MB...
Ok.. nisi znao koliko treba poseta da ima forum koji planiras da pocnes... ali si znao da kazes forum vise srednje klase.. 
Veliki forum koji se bavi mikrobiologijom ima 500 poseta
Veliki forum koji se bavi sexy slikama ima 500 000 poseta
Veliki forum koji se bavi automobilizmom ima 50 000 poseta
Veliki forum uopsteno za domacu publiku ima 15 000 poseta
Veliki forum za svetsku publiku ima 15 000 000 poseta
Blah blah.. blah blah.. blah...

Jednostavno razmisli...
Kada igra Zvezda - Milan koliko ljudi dodje.. a koliko kada igraju Radnicki Kragujevac - Sumadija Arandjelovac
U odnosu na to koliko ljudi kupuje strucne medicinske casopise.. a koliko ljudi kupuje kurir, svet, skandal...
Koliko ljudi gleda naucne emisije, a koliko jebenog velikog brata...

Nisu odnosi velicina isti.. za srbina je 500e fenomenalna plata, za norvezanina je 5000e ok za pocetak...

Ne bitno da li si na internetu nov ili nisi.. toliko valjda umes razmisljati...

A poruke i njihova velicina ce ti uvek biti najmanji problem jer treba jako mnogo vremena da se do neke ozbiljne brojke dodje a to je cist tekst i zauzima veoma malo prostora.
Citat
1.Sta je to dedicated server? I koji su najpoznatiji... nisam uspeo da pronadjem na ovom forumu.
Google: Dedicated server
Prakticno svi hosting provideri u inostranstvu nude u ponudi i zakup servera, dakle da si ispostovao proceduru iz teme na koju si upucen imao bi odgovor na svoje pitanje.
Citat
Mozda bezveze pitam, ali nerazumem se: Zasto nije lud, kada vec postoje ponude tipa:
500 MB prostora , 50 GB protoka mesecno - 15-30$ godisnje... Takodje sam cuo da neki nude 2TB protoka (!). Sta je to "tako nesto zahtevno"? Jel' si mislio na sve forume ili samo na one gde bi se kacili fajlovi od 50 MB. Unapred se izvinjavam ako sam  nesto nelogicno pitao, ili nisam razumeo-
Ima ih koji nude neogranicen protok...
Da si procitao video bi zasto su takve stvari nerealne... posebno za te pare.
Da si seo pa se informisao o tome kako u sustini sve te stvari funkcionisu bilo bi ti jasno.
Cak i ti koji nude 500/50 imaju jasno definisano u uslovima koriscenja koliko tvoj sajt sme da zauzima resursa na serveru.. dakle ne prostora nego koliko sme srkati ram memorije, cpu i sl.
... http://forum.burek.com/index.php/topic,155482.0.html
To je isto kao kad se organizuje novogodisnja zurka na koju je upad 1500 din sa koliko god mozes pojesti i popiti.. 95% ljudi ne moze popiti toliko zato i jeste takva ponuda..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ok, to je to... samo da napisem nesto:
Citat: SerbianFighter
Ok.. nisi znao koliko treba poseta da ima forum koji planiras da pocnes... ali si znao da kazes forum vise srednje klase.. 
Veliki forum koji se bavi mikrobiologijom ima 500 poseta
Veliki forum koji se bavi sexy slikama ima 500 000 poseta
Veliki forum koji se bavi automobilizmom ima 50 000 poseta
Veliki forum uopsteno za domacu publiku ima 15 000 poseta
Veliki forum za svetsku publiku ima 15 000 000 poseta
Blah blah.. blah blah.. blah...

Jednostavno razmisli...
Kada igra Zvezda - Milan koliko ljudi dodje.. a koliko kada igraju Radnicki Kragujevac - Sumadija Arandjelovac
U odnosu na to koliko ljudi kupuje strucne medicinske casopise.. a koliko ljudi kupuje kurir, svet, skandal...
Koliko ljudi gleda naucne emisije, a koliko jebenog velikog brata...

Nisu odnosi velicina isti.. za srbina je 500e fenomenalna plata, za norvezanina je 5000e ok za pocetak...

Ne bitno da li si na internetu nov ili nisi.. toliko valjda umes razmisljati...

A poruke i njihova velicina ce ti uvek biti najmanji problem jer treba jako mnogo vremena da se do neke ozbiljne brojke dodje a to je cist tekst i zauzima veoma malo prostora.

A ja sam lepo definisao, ako gledam samo broj poruka- ne i sadrzaj:

Citat: ja sam rekao
Koliko forum vise srednje klase (po posecenosti i broju postova) zauzima memorije, koliki je protok potreban,
Ocigledno je doslo do nesporazuma...

Druga stvar:
Citat: SerbianFighter
Da si procitao video bi zasto su takve stvari nerealne... posebno za te pare.
Da si seo pa se informisao o tome kako u sustini sve te stvari funkcionisu bilo bi ti jasno.
Procitao sam ja ali si me zbunio komentarom
Citat
Kupuje dedicated servere sa ne merenim protokom jer ni jedan provider nije lud da ti ponudi performance hosting za tako nesto...
Nesporazum, javlja se kod pocetnika... normalna pojava... tako da nema potrebe da mi dokazujes nesto "da sam..." ovo, a nisam....
Citat
Da si seo pa se informisao o tome kako u sustini sve te stvari funkcionisu bilo bi ti jasno.
Ja sam krenuo da se informisem po forumima...


Jos jednom hvala na odgovorima, koristice mi... Razumem ja da ti hiljadu ljudi dnevno postavlja hiljadu glupih pitanja, i da ti u principu i ne moras da odgovoris na to, i da je to sve stvar dobre volje, (a retko ko je takav). Nebitno... zaboravi... osecao sam se napadnut jer si ceo post govorio... da si ovo, da si ono, a ja sam sve to uradio, ali ocigledno je doslo do nesporazuma... Pozdrav, opusteno, najbolji ste i nace ne bih pratio ovaj forum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Citat
A ja sam lepo definisao, ako gledam samo broj poruka- ne i sadrzaj:
Citat
Koliko forum vise srednje klase (po posecenosti i broju postova) zauzima memorije, koliki je protok potreban,
Nisi lepo definisao.
Vrlo jasno sam napisao zasto nisi lepo definisao.. jer svi forumi u primeru koji sam naveo uklapaju se u tu tvoju "definiciju" a razlika je izmedju resursa koji si njima potrebni je nekih ~ 200 puta sto se cene tice...

Citat
Druga stvar:
Citat: SerbianFighter
Da si procitao video bi zasto su takve stvari nerealne... posebno za te pare.
Da si seo pa se informisao o tome kako u sustini sve te stvari funkcionisu bilo bi ti jasno.
Procitao sam ja ali si me zbunio komentarom
Citat
Kupuje dedicated servere sa ne merenim protokom jer ni jedan provider nije lud da ti ponudi performance hosting za tako nesto...
Nesporazum, javlja se kod pocetnika... normalna pojava... tako da nema potrebe da mi dokazujes nesto "da sam..." ovo, a nisam....
Citat
Da si seo pa se informisao o tome kako u sustini sve te stvari funkcionisu bilo bi ti jasno.
Ja sam krenuo da se informisem po forumima...
Kod nemerenog protoka ne postoji nista nerealno. Jasno je definisan link npr 10Mbit na koji imas pravo, i ti mozes da koristis ceo ili 1% nebitno.
Naravno.. treba procitati kod takvih ponuda da li je bandwith samo za taj server ili se ne meri ali je tipa na 10 masina ukupno 100 MBita pa onda jedna zagusi sve ostale.. ali to sve uglavnom lepo i jasno pise na sajtu. Samo treba procitati.
Normalna pojava je da kada nekog nesto zanima ode na google pa googla... jer zasto bi neko to radio umesto tebe?
Ili.. zasto bi neko razmisljao umesto tebe?
Dobra volja podrazumeva da nekome ko se trudi pomognes u necemu... mozda se ti trudis, ali ja to zaista do sada ni u jednoj tvojoj poruci video.. ti se trudis da postavis pitanje ne bi li neko umesto tebe razmisljao i sazvakao ti odgovor... a maltene sve sto te je zanimalo krajnje je jednostavna stvar koja cak ni ne zahteva neko preterano znanje..
I nemoj da mi pises "ja sam sve to uradio", vredja inteligenciju... za vreme koje je proslo izmedju otvaranja 2 teme nisi mogao ni 10% onoga sto je tamo navedeno da uradis.
Mogao si procitati sta pise u temi... a to je samo mali deo... lepo pise.. googlaj, uci, citaj opise, poredjenja, uci...

Citat
Jos jednom hvala na odgovorima, koristice mi... Razumem ja da ti hiljadu ljudi dnevno postavlja hiljadu glupih pitanja, i da ti u principu i ne moras da odgovoris na to, i da je to sve stvar dobre volje, (a retko ko je takav). Nebitno... zaboravi... osecao sam se napadnut jer si ceo post govorio... da si ovo, da si ono, a ja sam sve to uradio, ali ocigledno je doslo do nesporazuma... Pozdrav, opusteno, najbolji ste i nace ne bih pratio ovaj forum.
Nije problem u pitanjima.. problem je u pristupu...
Pojavljujes se na forumu iskljucivo kad ti nesto treba... i tad postavljas ekstremno opsta, jednostavna pitanja koja ipak zahtevaju da neko sedi i kuca, a taj neko sam uglavnom ja, posto drugi kada vide tako nesto samo ugase taj prozor u browseru....
Ako hoces da se bavis internetom, sedi i uci. Pitaj da ti neko preporuci knjigu, ili jos bolje samostalno googlaj i nacices 95% odgovora.. za onih 5% tu smo mi..
Razmisli dobro sledeci put.. googlaj googlaj i googlaj pre nego sto otvoris temu za sledecu ovakvu nebulozu... jer ovakva pitanja ne samo sto oduzimaju vreme.. nego uglavnom nicemu ne sluze.. jer sve i da pocinjes neki projekat.. sanse da on dodje do faze u kojoj je npr sad burek su uglavnom nikakve... i to nema veze sa time da li si ti vredan ili ne, jednostavno tako kaze statistika... dakle ne treba biti megaloman.. a jos manje treba trositi tudje vreme za nesto bez osnovne ideje i koncepta kakvo je ovo sa pocetka teme.. forum vise srednje klase sa fajlovima od 50 MB..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.