Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:47:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Niš uvodi svoj Bus plus  (Pročitano 2327 puta)
13. Maj 2014, 12:45:16
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Građani će od 1. septembra dobiti kvalitetniji prevoz u smislu komfora, tačnosti i pouzdanosti, a grad će ostvariti uštede jer neće morati da plaća konduktere.

Direkcija za javni prevoz Niša pokrenula je postupak za poveravanje gradskog i prigradskog prevoza, čija je petogodišnja vrednost oko šest milijardi dinara.

Procedura traje 52 dana od dana raspisivanja tendera, a posle toga će komisija, koju je obrazovala Direkcija, u roku od 30 dana odlučiti koji su najbolji ponuđači i svoju odluku dostaviće Skupštini grada, rekao je danas gradski većnik Mihajlo Zdravković.

Sama priprema javne nabavke i raspisivanja tendera je potrajala, kaže, jer se radilo na projektu javno-privatnog partnerstva. Bilo je mnogo nedoumica zbog tek započete primene zakona, pa izmene i dopune Zakona o javnim nabavkama, a trebalo je sačekati i usvajanje određenih podzakonskih propisa.
Mesečno se proda nešto više od 20.000 markica ne računajući pojedinačne karte, navodi Zdravković i ukazuje da je Niš grad koji prednjači po obimu povlašćenih kategorija stanovnika koji imaju prava na besplatan ili povlašćen prevoz kao što je to sa penzionerima, đacima i studentima i socijalno ugroženim gradjanima. Grad sadašnjim prevoznicima duguje nešto manje od 300 miliona dinara.

"Zbog toga je ugovor sa postojećim prevoznicima produžen do 31. avgusta ove godine. Zbog vrednosti javne nabavke morali smo da angažujemo građanskog nadzornika i očekujemo da kompletan postupak bude okončan do 1. septembra", objašnjava Zdravković.

Građani će od 1. septembra, prema njegovim rečima, dobiti kvalitetniji prevoz u smislu komfora, tačnosti i pouzdanosti, a grad će ostvariti uštede jer neće morati da plaća konduktere za čiji rad je godišnje izdvajano oko 120 miliona dinara. Tenderom je predviđena skala u pogledu ocene motora čime će dodatno biti zaštićena životna sredina i stepen zagrađenja.

Uloga Direkcije za javni prevoz ostaje da upravlja kartama i obavlja kontrolu redovnosti prevoza, upravlja prigradskom autobuskom stanicom i sprovodi kontrolu rada konduktera, navodi Zdravković koji je kao većnik zadužen za oblast privrede i saobraćaja.

Očekuje se, dodao je, uvođenje jednog novog sistema prodaje karata, čime će biti sprečene manipulacije, posebno prodaja duplih karata. Kondukteri će biti nadležnost prevoznika, a kontroli će i dalje biti nadležnost Direkcije.
Zdravković najavljuje od 1. juna poskupljenje mesečnih pretplatnih karata za 10 odsto, i podseća da su prevoznici zahtev za poskupljenje podneli još marta ove godine.

Grad će i dalje snosti troškove prevoza za povlašćene kategorije stanovnika, rekao je, i naveo da je do sada izdato oko 23.000 legitimacija za besplatan ili povlašćeni prevoz i Nišu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Bas me zanima, hoce li ovde, nakon npr godinu dana, neko podvuci crtu i uporediti prihod GSP-a sa starim i novim sistemom  Smile  ili ce opet biti krivi gradjani ... ili Djilas  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
LG Nexus 5
Ocigledna pljacka je u pitanju, docice sada busplusicari da ti objasne. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Firma koja je uvodila sistem u Nisu je iz Pozarevca. Radi mi ortak tamo i vec pola godine ako ne i vise testiraju tamo sistem. Napravili su o svom trosku mali operativni centar i sljakaju. Nisam se cuo odavno sa njim i dal su njima dali ceo posao za ugradjivanje.
A njihov sistem vec odavno funkcionise u Subotici i tamo su veoma zadovoljni cena-usluga-kvalitet.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Наисус плус
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Nemam ja nista protiv bilo kog sistema naplate, ali ovo je cisto kao kad proizvodjac hoce da poskupi kafu ili cokoladu, pa je stavi u lepsu ambalazu (paz' da im ne poverujem o komfornoj voznji u gsp-u  Smile ).
Meni se vec sada ne isplati da kupujem mesecnu karticu (cak ni studentsku), jer skoro svuda mogu pesice ili biciklom, a tih par voznji autobusom ili taksijem kada je bas lose vreme, mi izadje dosta jeftije od mesecne kartice, plus se ne jebavam po redovima. Tako da oni od mene imaju oko 500 dinara mesecno. Ukoliko bude bilo komplikacija oko vadjenja legitimacije,  cimanje po stanicama,  stajanje autobusa dok neko ne izadje, skuplja voznja, pa tek onda autobus nece da me vidi, a slicno misli i dosta ljudi koje znam.
Nis je ionako skoro mrtav grad, malo ljudi radi, niti se ima nesto para, niti bas mora negde da se ide, ako misle da zive od ovih sto rade u par fabrika na periferiji Nisa, onda ok.
BTW, ti kondukteri su visak i trosak, ali je zato komunalna policija korisna u PM  Smile
Ocigledna pljacka je u pitanju, docice sada busplusicari da ti objasne. Wink
Jebe mi se i za jedne i za druge, ja se u zivotu nisam svercovao, smatram da usluga treba da se plati, ali ako sam je vec platio hocu da dobijem to sto sam platio, a ne da autobus stoji dok se oni raspravljaju, zabole me kako ce na mu naplati kartu, to je njihov problem , a ne moj.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2014, 13:08:46 od Ilija Nis »
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Cuti hteli su oni i kod mene u gradu da dodju, ali prc...neko se vec ugradio u posao sa mini notebookovima iako su dobili najbolju ponudu  Smile
A kumara mi drajvinguje gradski bus, pa leti staje i ubacuje onaj notebook u frizider da se oladi jer zablokira pa ne moze da izdaje karte  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Cudo da se neko nije ugradio u kulere  Smile  ili se neko prvi ugradio u frizidere  Smile

IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
И ова тема ће ускоро доћи до 500 страна кад почну нишки противници плаћања карте да образлажу свој став Smile
« Poslednja izmena: 13. Maj 2014, 13:54:01 od Мргец »
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
mob
Nokia 6630, valjda
@cg
znam oko pet programersko-IT-inzenjerskih firmi koje su konkurisale na tenderu u beogradu...
koje su imale bolja reshenja, koji su bili vishestruko jeftiniji al jbg u tenderskoj dokumentaciji samo shto nisu okachili sliku onog ko ce da dobije tender  Smile

U BG-u nije mogla da dodje nasha firma...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Znam al da ne budemo oni koji drame kako je sve namesteno  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:47:56
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: svoj Bus uvodi plus

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.