Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 32 33 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikolić: Ruske baze u Srbiji ~ Mali Rusi čekaju velike Ruse  (Pročitano 22600 puta)
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Alcatel 
Mir deco , mir . Smile Smile Smile
 Evo vam jedan Ruski antiraketni štit.

« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 22:23:15 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo i Americke pustinjske samohotke !

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1005.jpg
(89.19 KB, 700x784)
« Poslednja izmena: 13. Jan 2008, 23:28:19 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
LG Nexus 5
@skorpi

Opomena pred ban i pred nasu pravoslavnu Novu Godinu.  Smile (Nacisti su takodje pretili gasom, a nacisti ovde nisu pozeljni.)


@perudji

ili normalni postovi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6230
Hvala, vidim da mi sve skakljive teme zatvarate.
I onu sa Jul-om.
To je jos tabu tema u Srbiji.

Ne ljutim se, svakako da su druga mesta gde se daju takve informacije kao moje, proverene i znane samo od malog broja ljudi.
I za mene je ovo zabava, pa ponekad se zaletim kad vidim koliko ljudi cene one koji im sitematski rade o glavi.

Ako za sve je Vatikan kriv, znam ja to.

A za ovo sto si mi tako cestitao srpsku novu godinu, ja ne mogu ban ali mogu kletvu.

Da Bog da kreso Borku Vucic u Nebesku Srbiju. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 15. Jan 2008, 10:42:46 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ako za sve je Vatikan kriv, znam ja to

na čelu sa papom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0

Citat
Da Bog da kreso Borku Vucic u Nebesku Srbiju. Smile Smile Smile

Мало ти је поремећена та фантазија  Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia N70

Da Bog da kreso Borku Vucic u Nebesku Srbiju. Smile Smile Smile


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Hvala, vidim da mi sve skakljive teme zatvarate.

Zapitaj se se cije pisanije najvise tome doprinese...
« Poslednja izmena: 15. Jan 2008, 11:34:27 od Raven_Claw3190900 »
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7220
Baze uzduž Drine, Moskva užurbano razrađuje planoveza smještaj nuklearnih bojnih glava

Ruske rakete tik uz RH

Premda ruske nuklearne rakete na teritoriju Srbije i Republike Srpske neće izravno ugrožavati Hrvatsku jer su namijenjene udarima na SAD, Zagreb će se naći, u vojnom i političkom smislu, u krajnje osjetljivoj situaciji.



U Moskvi se užurbano razrađuju planovi, saznaje “Slobodna Dalmacija” iz dobro upućenih diplomatskih izvora, da se tik uz granice Hrvatske, na teritoriju Srbije i Republike Srpske, duž rijeke Drine, izgrade ruske raketne baze. Iz njih će se moći, predviđaju ruski vojni stručnjaci, interkontinentalnim raketama s nuklearnim bojnim glavama “pravodobno i maksimalno efikasno” suprotstaviti novom američkom raketnom štitu koji NATO pakt namjerava rasporediti u blizini europskog dijela ruskog teritorija.

 Ako Vladimir Putin realizira planove ruskoga generalštaba, tada će doći do dramatičnih promjena u odnosu snaga između SAD-a i Rusije te u Europi i na Balkanu. Premda rakete neće izravno ugrožavati Hrvatsku jer su namijenjene udarima na SAD, Zagreb će se naći, u vojnom i političkom smislu, u krajnje osjetljivoj situaciji.
Uz vojne čimbenike koji su nagnali Moskvu da razrađuje planove o izgradnji raketnih baza uz rijeku Drinu, geostrateški eksperti tvrde da postoje i ozbiljni politički i ekonomski razlozi za takvu odluku. Ponajprije želja Moskve da se efikasno zaštite vitalni ekonomski interesi Rusije na Balkanu.

Srbijanska odluka



Poznato je, naime, da je ruski kapital sve snažniji, pa i dominantniji u Srbiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori.
Uz vojne čimbenike koji su nagnali Moskvu da razrađuje planove o izgradnji raketnih baza uz Drinu, postoje i ozbiljni politički i ekonomski razlozi za takvu odluku jer Moskva želi efikasno zaštititi vitalne gospodarske interese na BalkanuStoga nije čudno što se Moskva želi politički i vojno pozicionirati uz prostore u koje ulaže desetke milijardi dolara. Beograd, koji se dugo lomio hoće li se prikloniti Rusiji ili SAD-u i EU-u, zbog najave Washingtona i nekih članica EU-a da će priznati neovisno Kosovo, napokon je odlučio sklopiti čvrsto političko, vojno i ekonomsko savezništvo s Moskvom.
Znakovita je, u strateškom smislu, odluka Moskve da kupi naftnu industriju Republike Srpske, a potom i naftnu industriju Srbije. Navodno će za koji dan Moskva i Beograd u Sofiji potpisati ugovor o ruskom preuzimanju srpske naftne industrije, ali i plinovoda. Na taj način Rusija će posjedovati dvije važne rafinerije u Pančevu i Bosanskom Brodu, ali i srpski dio naftovoda iz sustava JANAF-a.
Tomu valja pridodati i najave da će Rusi graditi veliko skladište plina u luci Ploče. Sve to u potpunosti će promijeniti energetsku situaciju na Balkanu: Beograd i Banja Luka postat će potpuno ovisni o Moskvi, a Zagreb, posebice Ina, naći će se u sasvim novoj situaciji.
Vladimir Putin bi mogao dramatično promijeniti odnos snaga Rusije i SAD-a

Velika sila



Sve te promjene na Balkanu posljedica su posve neočekivanog i dramatičnog ekonomskog oporavka Rusije. Posljednjih godina Moskva je, naime, ekonomski i financijski toliko ojačala da je preko noći ponovno izrasla u veliku političku silu.
Istodobno se ulažu milijarde eura u obnovu ruske vojne sile: već neko vrijeme na tajnim poligonima razrađuje se nekoliko novih velikih vojnih sustava koji će Moskvu definitivno pozicionirati kao ravnopravnoga vojnog partnera Washingtonu.
   

Jači utjecaj Moskve i na Balkanu i u Europi

•• Ulazak na Balkan Moskvi bi donekle nadomjestio gubitak ruske zone utjecaja u Europi. U posljednjih dvadesetak godina, nakon pada komunizma, Moskva je, naime, izgubila sva svoja važna politička i vojna uporišta.
Ona su se protezala od Poljske i Češke preko Bugarske, Rumunjske i baltičkih država do Mađarske i bivše Istočne Njemačke.

Hrvatski položaj

•• Sve te spektakularne promjene u blizini Hrvatske zahtijevaju od predsjednika Stjepana Mesića, Vlade Ive Sanadera i cijelog državnog vrha da žurno odrede vlastitu poziciju prema svim tim novim političkim, vojnim i ekonomskim fenomenima na Balkanu koji će bitno utjecati na položaj Hrvatske u međunarodnoj zajednici.

Amerika se povlači

•• SAD se ne namjerava izravno suprotstaviti prodoru Rusije na Balkan, što upućuje na mogućnost ponovne podjele interesnih sfera između Washingtona i Moskve. Naime, američki vojnici koji su bili stacionirani u vojnoj bazi Bondsteel na Kosovu premještaju se u nove kampove u Rumunjskoj i Bugarskoj. U Bondsteelu, od predviđenih deset tisuća vojnika, ostalo je njih samo oko dvije tisuće, a još samo prije dvije ili tri godine ta se baza smatrala najvažnijim vojnim uporištem SAD-a u Europi. Sada, međutim, Amerikanci nude državama Europske unije da se njihove postrojbe usele u tu supermodernu vojnu bazu dok se istodobno u Albaniji užurbano gradi četverotračna autocesta i brza željeznička pruga od Tirane do Prištine, što je od iznimna strateškog značenja zbog mogućeg osamostaljenja Kosova.

Slobodna Dalmacija
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
samo sto bi onda i na nas bile uperene americke bojeve glave.... Smile

Za vreme Hladnog rata, mozda jos i uvek, u Grckoj su bile stacionirane nuklearne rakete koje su bile namenjene nama. PO Amerima, ako dodje do atomskog rata svi ce najebati, u smislu, odvojili su koliko treba raketa za Ruse, ostatak je namenjem ostalom delu sveta. Doktrina: "Ako mi padamo, povucicemo sve ostale za sobom"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 32 33 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.237 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.