Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:39:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nik Sloter u Srbiji  (Pročitano 28623 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
I po makedonijata se to gledalo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Slotere Nice, Srbija ti klice!  Smile

U originalnom grafitu je stajalo Žarkovo, Srbija je kasnije došla na red.

A serija je bila glupa do bola. I još onaj njegov pajtos koji nekada "igrao"
polufinale Vimbldona Smile


Spajder? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8



 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Over & out

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4706
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia E51
Slotere Nice, Srbija ti klice!  Smile

U originalnom grafitu je stajalo Žarkovo, Srbija je kasnije došla na red.

A serija je bila glupa do bola. I još onaj njegov pajtos koji nekada "igrao"
polufinale Vimbldona Smile


Spajder? Smiley
Jes' vala, baš taj.  Smile
Nisam mogao odmah da mu se setim imena. A vozio je neki kabriolet,
baš mislim da je Alfa Romeo Spider Smile

Svakoj majci treba da je dika, koja ima sina k'o Slotera Nika.
IP sačuvana
social share
Happiness has 4 paws and a blue tongue

Daniel Alves da Silva
Ako ima Boga, teško da se zove drugačije.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Legendarni lik. Smile Smile =D>Kakva je to bila gotivna serija,obelezila je rane devedesete u Srbiji.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.2.1
Sreca pa ima da se skine sa interneta  Smile mada sam video samo 22epizde  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Motorola V3i
http://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_Heat

 Smile Smile Smile Smile

Ljudi engleska wiki a pise o srbiji u ovoj seriji Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Tropical Heat (aka Sweating Bullets) was a Canadian TV series made in cooperation with Mexico and Israel and released between 1991 and 1993 (and in the US eventually as part of the CBS umbrella series Crimetime After Primetime). It was about two private investigators, ex-police officer Nick Slaughter and ex-tourist agent Silvie Girard, solving a variety of different cases.

The series ran for three seasons totalling 66 episodes. Season one was filmed in Puerto Vallarta, Mexico. Season two was filmed in Eilat, Israel. Season three was filmed in Pretoria, South Africa, with some sequences shot on the Isle of Mauritius.[1]

Lead actor Rob Stewart purportedly met his bride in Mexico during filming of the first season.
Contents
[hide]

    * 1 Popularity in Serbia
    * 2 Cast
    * 3 References
    * 4 External links
    * 5 See also

[edit] Popularity in Serbia
Nick Slaughter portrayed in Serbian comic "Strip protest", by Aleksa Gajić, released during the 1996-97 students' protests against Slobodan Milošević's regime.

The series was particularly popular in Serbia, where it gained a cult status. It was broadcast on four Serbian television stations - TV Politika, NS+, RTS 3K, and RTV Pink - during the 1990s and rerun numerous times. The show was extremely well received, mostly because of its simple and exciting plot, dry humor and idyllic atmosphere of a tropical island, which was an absolute contrast, in comparison to Serbia of the mid-1990s. The reruns in the then isolated country made the show immensely popular, turning it into something of a cultural phenomenon.

The whole "movement" of turning the main character, Nick Slaughter, into a sort of a symbolic national hero has probably started in the Belgrade suburb of Žarkovo, where the first, now legendary, graffiti saying "Sloteru Niče Žarkovo ti kliče" ("Nick Slaughter, Žarkovo hails to you") could be seen on the walls. Soon afterwards, during the massive months-long protests against the rule of Slobodan Milošević in 1996 and 1997, the slogan "Slotera Nika za predsednika" ("Nick Slaughter for President") was often seen on the banners and badges as a symbol of oppositional politics. Also, slogan "Svakoj majci treba da je dika, koja ima sina k'o Slotera Nika." ("Every mother should be proud to have a son like Nick Slaughter") could be heard on streets of Belgrade. Atheist Rap, a Serbian punk band, paid a tribute to the Tropical Heat's main protagonist by recording a song titled Slaughteru Nietzsche, with the graffiti-based chorus "Sloteru Niče, Srbija ti kliče" ("Nick Slaughter, Serbia hails to you") on their album from 1998, titled "Druga liga Zapad".

It is confirmed that Rob Stewart (Nick Slaughter) is coming on summer 2009. to Serbia, filming a documentary about his extraordinary popularity in that country. He found out about it by viewing this webpage.

[edit] Cast

    * Rob Stewart ..... Nick Slaughter
    * Carolyn Dunn ..... Silvie Girard
    * John David Bland ..... Ian Stewart (1991–92)
    * Ian Tracey ..... Spider Garvin (1992–93)
    * Eugene Clark ..... Ollie Porter (1991)
    * Pedro Armendáriz Jr. ..... Lt. Carillo (1991–92)
    * Ari Sorko-Ram ..... Sgt. Gregory (1992–93)
    * Allen Nashman ..... Rollie (1992–93)
    * Graeme Campbell ..... Rupert
    * Tun-Tun ...... Himself
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
a sada.. histerija.. Smile

Nik Sloter: Moj brat je Srbin!

"Sloteru Niče, Žarkovo ti kliče" bio je jedan od najpopularnijih grafita u Beogradu dugi niz godina. Kanadski glumac Rob Stjuart do nedavno nije ni znao da je lik iz detektivske serije "Tropska vrelina" (Tropical heat) ostavio dubok trag u Srbiji.

Mnogo godina nakon što je ta serija prikazivana u Srbiji, Stjuart je saznao da je Nik Sloter bio čak "predlagan" za predsednika Srbije, i odlučio je da dođe ovde i snimi dokumentarni film o svojoj, odnosno Sloterovoj popularnosti.

U intervjuu "Blicu", Stjuart (Sloter) je izjavio da ima usvojenog brata iz Srbije(!), što će svakako doprineti još većoj histeriji posle vesti da krajem maja dolazi u Beograd.

"Do pre dva meseca nisam ni znao da je serija uopšte prikazivana u Srbiji. Na Facebook-u sam naleteo na profil Srbina koji se zove Ivan Jovanović i koji je uz svoje ime stavio parolu 'Nika Slotera za predsednika'. Napisao sam šaljivi komentar: 'Hej, ako želite da budem vaš predsednik trebalo je samo da me pitate', i mislio sam da će se sve tako završiti. Međutim, Ivan mi je odgovorio, objasnio mi je koliko je serija bila popularna u Srbiji i poslao mi je prevod pesme 'Sloteru Niče, Srbija ti kliče' (grupe Atheist rap). Poruku sam prosledio mojim najbližim prijateljima i u roku od nekoliko minuta odlučili smo da dođemo u Srbiju i snimimo dokumentarac", rekao je 48-godišnji Stjuart.

Lik detektiva sa konjskim repom, i havajskim košuljama, koji ima zgodnu sekretaricu, Silviju Žerar, korišćen je i tokom studentskih protesta protiv režima Slobodana Miloševića (1996/97. godine), a jedan od slogana bio je: "Svakoj majci treba da je dika, koja ima sina k'o Slotera Nika".

Kada je čuo za to glumac Rob Stjuart je "odlepio" od sreće, a još više kada je saznao da je novosadski pank-rok bend "Atheist rap" snimio pesmu o detektivu. Zbog toga je zakazao i intervju sa članovima grupe, kada bude došao u Srbiju.

"Razgovarao sam sa gitaristom Radulom i pitao ga da li bismo mogli da uradimo intervju s njim kada dođemo u Srbiju. Radule mi je odmah predložio da 6. juna budem gost na njihovom slavljeničkom koncertu u Novom Sadu, pvodom 20-godišnjice postojanja, što sam ja sa velikim zadovoljstvom prihvatio", izjavio je "Nik Sloter".

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung 
Знам да није тема, али да ли би неко од модератора, могао да направи банер са Ником Слотером?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:39:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.