Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:39:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nightwish  (Pročitano 32698 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Nepoznat
Browser
SonyEricssonK510i R4EA
Epa nek se nose u pm. Owaj nowi wokal je pravo gowno. Imam pesmu Eva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Mens sana in corpore sano

Zodijak
Pol Žena
Poruke 373
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6233
Dok je bila Tarja, bili su odlicni. Zena im je nekako davala dusu...

Cula sam ''Eva'' i... nisam odusevljena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 249
Zastava Trieste
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
HTC Desire
Ma razvodnjeno... sta drugo da kazem.

 
Dok je bila Tarja, bili su odlicni. Zena im je nekako davala dusu...

Cula sam ''Eva'' i... nisam odusevljena.
Slazem se u cijelosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

I'll be your Wishmaster baby!!!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6030
Extra su zaista, Tarja jeste bila izuzetna, ali mislim da ne bi bilo fora da su doveli opersku pevacicu posle nje, koju bi svi poredili sa njom, Anette mu dodje kao osvezenje i promena!
IP sačuvana
social share
[url][/url] Ivana Wishica
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

I'll be your Wishmaster baby!!!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6030
Bitno je da im je muzika ostala jednako dobra, Anette je dobar vokal, ne moze da se uporedi sa Tarjom ali zena isto toliko ima i skole, i iskustva kao Tarja.  Meni se sa novog albuma najvise dopada pesma The poet and The pendulum tu je Anette pokazala svoj maksimum.  I ja sam vise volela Tarju, ali zamena u bendu je stigla i nije toliko lose.  Kad se zazelim slusacu stare pesme, ili Tarjin My winter storm!javascript:replaceText
IP sačuvana
social share
[url][/url] Ivana Wishica
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


666 the number of the Beast 666the one for you&me

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
ljudi,trebali bi ovo da procitate-pravo ludilo!!!imatega na www.everdreamers.org
IP sačuvana
social share
Tvi svepa mifa juve kao vudi

bokca mu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


666 the number of the Beast 666the one for you&me

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
prica prva:
-Cao ujko, otkud ti?
-Eto, sad se video s onim tvojim shkolskim drugom, Tuomasom, bili kod onog Tera, tvog bivsheg dechka u studiju...
-Kojim Tuomasom? Milainenom?
-Ma jok, bre, onim Mikinim, shto mi je onomad preporuchio onog vodoinstalatera. Nego, pravi sad neki projekat, ja im odsvir'o neke deonice na flauti, nego me zamolili da te pitam neshto...
-Shta, ujko?
-Pa, probali su on i Emppu da pevaju na tim pesmama, ali im ne ide neshto to visoko C, pa su me zamolili da te pitam ako bi ti to odpevushila?
-Onaj chupavac Emppu, klosharchina shto me proshlog leta muvao mrtav pijan kod Jukke na punoletstvu??? Daj ujko, mogu misliti kakvo sranje od muzike oni prave, sigurno su to oni njihovi sektashi i oni shto piju drogu, i skachu uz gitaru...uz onaj, kako se kaze....ajron mejden, jel'te...Znam ja, dok sam bila s Terom, uvek je slushao te drndavce, a meni govorio da sam fenserka shto slusham Vitni Hjuston...
-Ma ne, Tarjice, to je jedna pristojna muzika, melodichna folk akustika, svidece ti se sigurno...Hajde, uchini ujki, dugujem Tuomasovom caletu neke pare, ako im ti to otpevash otpisace mi dug...
-"ajde, kad si navalio...Ali samo cu da otpevam to i nishta vishe! Shta cu sve doziveti od tebe! Pazi kad cu na kraju josh da pravim bend sa onim shmokljom Tuomasom i shtrokavim Emppuom! Boze mili!
-Joj, ljubi je ujka!!!
-Ali da zavrsimo s tim do srede, posle se vracam u Kuopio, imam ispit iz horskog pevanja!
-Ma u redu, to ti je par sati samo! Obecavam ti da posle toga necesh u zivotu nikada vishevideti ni Tuomasa ni Emppua!
-OK onda. Ups, zvoni mi telefon. E, cao ljubavi, shta mi radish? Eto, nishta doshao mi ujka.......




.....and the rest is history..........


prica druga:
-Halo?
-Halo, Esa ovde. Cao, Ilma, shta radish, kako si?
-O, Esa! Evo, nishta, peglam Timu neke koshulje sad, treba mu za ekskurziju. Shta ti radish?
-Evo, bio sad do Joensuua, kupio neke dizne, opet mi se zapushila cev u kupatilu...Nego, necu da te zadrzavam, da li je Tarja tu?
-Aha, evo sad bash se sprema, u 5 ima voz za Kuopio, sutra ima neki ispit tamo. (TARJAAAAAAAAA!!!!!!! Ujak te Trazi!)
-(-Evo, mama!)
-Cao, Tarja!
-Moi, ujko! Kako si?
-Dobro, nego....jesi li bila ustudiju kod Tera?
-Jesam, bash smo jutros sve zavrshili....
-Joj, ljubi je ujka! Imash od mene za ovo karte za lozu u operi! Nemash pojma kakvu si mi uslugu uchinila!!!
-Ti nemash pojma u kakvu si me situaciju ubacio! Dodjem ti ja ustudio, a tamo onaj Emppu i Tuomas, pushe, ne mogu da dishem, i pustili one njihove giliptere, trese se ceo studio! Jedva uspela da se raspevam u svem onom dimu! A pesme su im....ubi Boze, smornije ni gluplje stvari nisam chula u zivotu! A Tuomasovi textovi...neke nocne zelje, leptiri, brachne postelje, device duhovi divljine...Nishta ne razumem. A josh im kad sam konachno pochela da pevam nije valjalo, mnogo mi, kazu, snazan glas za te pesme. Pa shta jebote treba, da shapucem, odrezem jednu glasnu zicu, ko mu je kriv kad pishe idiotske melodije! Ko josh slusha akustichnu atmosferiku? Jeb'o ga srednji vek!
-(TARJA, NE PSUJ!)
-(IZVIIINI, MAMA!)
-Dobro, dobro, Tarjice smiri se, nije strashno. Sad si to snimila, i ti vishe nemash vishe nishta s njima! Hvala ti k'o Bogu, a ti vishe se ne nerviraj oko njih!
-Ma naravno da necu, bre! Jok, da se sa tim indijancima ja bakcem!
-Nego, rece tvoja mama da imash neki ispit?
-A, da, imam horsko pevanje sutra, predaje mi onaj.........



.......and the rest is history..............
IP sačuvana
social share
Tvi svepa mifa juve kao vudi

bokca mu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


666 the number of the Beast 666the one for you&me

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
prica treca:
-I, shta nam je sad chiniti?
-Ma daj, Tuomase, zajebi onu debelu fenserku, pevala nam je na prvom demu, i shta? Niko nije pomenuo u recenzijama te tri pesme, a ako neko i jeste, svi su pljuvali po nama, i to bash zato shto ta krava ne ume da peva!
-ej, ej, ej, Emppu,nemoj tako, ipak Tarja i de na akademiju, mora da zna da peva da bi...
-Ma shta zna? Pa jebote video si kako je pevala na demu! Prvo gospodjica doshla u studio sa dva sata zakashnjenja, pa onda joj smeta dim, molim te, njoj treba pola sata da se raspeva, da zagreje glas, bolje bi joj bilo da ode na livadu da trchi malo ako hoce da se zagreje, a ismrshala bi malo, stoka debela! I shta je to otpevala? Ti si od Ese nju trazio jer ti je trebao piskav dechji glasic za pesme, tipa Sinejd O"Konor, a ova jebote k'o kamila kad je kolju! Nek ide u Milansku skalu pa nek tamo kreshti operu, shta koji kurac, upropastila nam je pesme....
-Ma daj, choveche, mozda joj glas nije ishao uz one akustichne pesme, ali ove nove su sad u metal fazonu, snaznije su taman kao i njen vokal...A ko bi drugi mogao da nam peva?
-Ma koji ce nam kurac uopshte zenski vokal? Ja sam ti josh kad smo onaj demo snimali rekao da zovesh Jukku, znash onog, Nevalainena, on chovek ima dobar, lep glas. Shto on ne bi mogao da otpeva to?
-Ma, znam ja da Jukka extra peva ali....
-Shta ali?
-Znash li ti Jannea, Tarjinog dechka?
-Mislim da znam. Je li to onaj, visoki, plavi, shto zivi pored jezera....
-E, bash taj, onaj shto stalno izlazi u Karhu Bar...
-Ma, fenser...
-Jeste, nego slushaj. On mi se svidja!
-E? On??? Ma daj, choveche...
-Majke mi, dechko je mnogo sladak, jesi li video njegove trbushnjake letos na jezeru...
-Ma daj Tuomase, do juche si mi samo prichao o Plamenu Dimovom shta bi mu radio sa onom njegovom violinom, a sad onog dzovana tamo...
-Ma dfaj Emppu, uchini mi jebote! Shto duze imamo onu debelu Tarju kraj nas, to ce se i Janne tu muvati. Pa iskreno, koga ce pre odabrati, mene, ili onu uobrazenu bitcharku shto se potripovala da je Marija Kalas?
-Pa sad, i ti si zgodan, ali Tarja ima jaku sisu, a i...
-Ma kakva Tarja, bre, nju cu eliminisati. Samo da ja nju dovodim ovde u studio, pa ce ona dovoditi Janneta, pa cu ja krenuti u akciju. A shto se tiche pesama, ma ionako i nisu neke. Lepo kaze meni moja mama nema 'leba od pevanja. Da ja lepo zavrshim ovu biologiju...
-Dobro, dobro, samo ne pochinji opet sa mudrostima tvoje majke! Pozovi Tarju, otmi joj Jannea, jebite se svo trije nasred studija, i marsh u pichku materinu! Ali imam i ja jedan zahtev! Hocu da Jukka svira bubnjeve! Oni njegovi bicepsi......



.........and the rest is history..............


copyright by Baki


prica cetvrta:
-D vi tu di landz, uir as a hirou I stend, d paf ue bjuti medbis, ilvinpaaaaaaf, ic di anesti of diz vrdz, ruld bajdmidzik en majti svrdz, det mejks maj….
-Chekaj, chekaj, chekaj, Tarja, jebote vec peti put ponavljamo ovaj refren. Koliko puta moram da ti kazem da se ovo swords ne chita svrdz, vec soooodz? Sooodz, devojko, jesi li mutava?
-Jebote, ko da je bitno, sooodz, svrdz, isti djavo.Videla bih ja tebe kako pravilno izgovarash rechi da pevash u drugoj oktavi. Sad si ti faca shto si bio godinu dana u Americi I to usred Kanzasa. Cvrc Milojko!. Nije nego! Uostalom ja ne znam ni koji kurac znachi ta rech…
-Ne znash? Jebem ti, I ti si imala 5 iz engleskog kod Sattu, a ja 4???!!! (pa naravno, kad si se shlihtala svim profesorima k’o najveca fufica, kuchko prokleta!)Jebem ti okean! Mach, devojko, mach, znash ono oshtro, kao noz….
-Da, Tuomase, znam shta je mach, ne pravi se pametan….(on ce meni shta je mach….on da ima mach gde treba, ne bi ga pominjao u pesmi), I koji kurac taj mach sluzi fabuli pesme? Izvini, ali ovi textovi su josh gori od onih sa prvog dema. Kakvi machevi, lepotice I zveri, Tutankamon, zashto slavuji pevaju, stolari….Kakve to veze ima s bilo chime, mozgu mozdani? To ni ti ne razumesh o chemu si pisao, a kamoli….
-A ne, nego ce pisati o sexu I zurkama, k’o oni tvoji fenseri sa MTVja! Budi srecna shto smo te pozvali da pevash ovde…
-Emppu, ne ubacuj se. U redu je Tarja, da nastavimo….
-Nije u redu Tuomase, da mi se ovako obraca! Ja ne bih ni u snu pristala da opet pevam sa vama indijancima, da me nije Janne nagovorio. Ja ne znam stvarno Tuomase zashto se Janne u poslednje vreme toliko druzi s tobom, I kako si ga ubedio da me natera da pevam ovde, ali stvarno nije u redu, ni od tebe ni od njega. Ja samo iz njegovog hira tracim ovde vreme! A ako nisi znao, stresiranje utiche veoma nepovoljno na boju glasa, a ja….
-Oh, evo ga Janne! Lupus in fabula! Gde si, bre, Jannche, sto godina!
-Cao, Emppu! Kako napreduje snimanje? Gde si, Tuomi?
-A, pa dobro je, bas I gitare su zavrshene, sad radimo vokale, za koji sat cemo zavrshiti, nadam se. Sutra treba flautu….
-Tuomase, mogao bi da pustish Janneovu ruku, chovek ochigledno bi hteo I sa mnom da se pozdravi!
-A, naravno! Gde si ljubavi! Kako napreduje?
-Ma nerviraju me! Sve im ne valja, kako god da otpevam, pesme su uzasne, a sabili su snimanje…..
-Janne!
-Da, Tuomi?
-Ovaj, sad se setih, treba da donesem u studio klavijature, da sutra Esi pokazem partiture za flautu, a masivne su I teshke, znash, Korg je to, pa ako bi mogao da skoknesh sa mnom do moje kuce, nema nikog…ovaj, tu mi je samo mama, pa samo da mi pomognesh da ih prenesem?
-‘Ajde! Vidimo se ljubavi! Srecan rad, Emppu!
-Hei hei!
-Stvarno mi nije jasno kako se Janne sprijateljio sa takvom seka persom! Nego, Emppu, shta sledece snimamo?
-Aha, sad radimo onu pesmu, znash onu pod radnim nazivom Homomaniac Fantasia? Jesi zapamtila melodije?
-Aha, pa nisam glupa!
-Ma kako da ne…ovaj, naravno, evo ti lirike.
-Hvala. Hmmmmmmmm….the scent of a MAN (?!) was not mine….ovo mi zvuchi nekako previshe pederski, verovatno je tuomas mislio WOMAN. Gde mi je hemijska da prepravim? Evo je. OK, hmmmm, bla bla bla………SUCK my deepest??!! Eh, Tuomase, ti k’o da nisi nikad video golu zenu! Pre ce biti LICK. Dobro……hmmmmmmmm……..deeper shall be……
-Tarja, pozuri, moramo danas da zavrshimo s vokalima!
-Joj, kako me nervira, klipan chupavi! Emppu, majke ti, objasni mi neshto? Zashto ste sabili snimanje vokala na samo 2 dana, a bubnjeve cete snimati chak 10 dana??? I josh ste bubnjeve ostavili za kraj da ih snimite! Pa ja ne mogu bez ritam sekcije da pevam, a I nemam vremena da uradim pozadinske vokale…
-Zato shto je u ovim pesmama bitniji bubanj od glasa.(dace tvom Janneu Tuomas pozadinski, mamicu li ti….) Shta si ti utripovala, da se svet vrti oko vas gologuzih pevaljki? Ima neshto I u bubnjarima…tj. Bubnjevima! A I valja da bubnjevi dodju kao shlag na tortu……mmmmmmm…..Jukka I shlag….Je li, Tarja, da ne znash mozda neku prodavnicu u Joensuu gde imaju da se kupe kvalitetni mixeri…….

…………..and the rest is history…………

Copyright by baki

prica peta:
(ZVRRRRRR, ZVRRRRRRRRR!!!)
-(Ko je bash sad nashao da zove! Ne moze chovek ni da gleda Paju Patka na miru!)Halo?
-Halo, Tuomase?
-Da?
-Hei, Tarja ovde, shta radish?
-Jaoooj….ovaj, eh, otkud ti, bash mi drago da si se setila da me pozovesh? Evo, nishta, gledam crta…ovaj, neke crteze skandinavskih sabljarki, treba mi za neki ispit iduce semice. Shta ti radish?
-Eto, I ja sad bila na akademiji, I meni idu ispiti I tako. Nego, reche mi Janne da si vec spremio pesme za novi album. Kaze da su super!
-Ovaj….pa da, jesam, mada nije to nishta posebno, tipichan poletni zvuk, stvarno nije…
-Jooooj, suuuuper! Jedva chekam da opet udjem u studio!
-Ovaj,shta, kako, molim???!!!!
-Chekaj, jel’neshto nije u redu? Halo, Tuomase, slabo te chujem!
-Halo? Chekaj, stani, samo malo, uno momento, Tarja, zar ti ne reche onomad da ti se uopshte ne svidja kako pesme Nightwisha zvuche?
-Pesme chega?
-Kako chega, pa Nightwisha, benda na chijem si albumu pevala!
-A taj nash bend se zove Nightwish??!! A ja mislila da se zove Angels Fall First!!!
-(Joj, tuke li tukaste!!!! Okeani, progutajte me!) Ma Tarja, zeno, Angels fall First je ime albuma, a ime grupe jeste Nightwish!!!!
-Aha! Dobro, shto urlash na slushalicu, nisam glupa! Nego, jeste, tachno je da mi se u pochetku muzika nije svidjala, shtavishe, ni sad mi se ne svidja, izuzev one nimfomanske fantazije, ali to samo zbog teksta koji me lichno pogadja, jer ne znam zashto ali imam utisak da me Janne vara, samo josh ne znam s kim, a I oni koncerti shto smo ih sad imali su bili katastrofa, ali necesh mi verovati koliko mi je skochila popularnost medju drushtvom na akademiji otkad je izashao taj album! Znash, Kuopio je malo mesto, I svi studenti tamo pevaju jedino u okviru akademije, a ja sam jedina koja radi neshto I van toga, neki project, jel’te, I to josh ne neki obichan, svakodnevni materijal, vec chak taj…taj, kako beshe, antik metal…
-Tarja, to je gotik metal!
-Pa da, to sam I mislila, znam da je neka ruska rech. Nego, da se vratim, svi se interesuju za to, mnogi su kupili CD, pa josh pitali da im se potpishem, pa onako, svi pokazuju prstom na mene kad prodjem kroz akademiju! Chak su me zvali I na svingerske zurke koje organizuju apsolventi!!! A josh da ti ne pricham kako se chudom chude kad im kazem josh da taj…Nightwitch, jel’tako beshe?
-Nightwish!!!! (Veshtica si sama, debela kurvo!!!)
-Dobro, shta vichesh! Ovaj, kad im kazem da to meni nije nishta posebno, a oni puknu od zavisti shto se ja tako snishodljivo odnosim prema tome! A I kad smo imali one koncerte, moram ti priznati, prijalo mi je da me svi mushkarci iz publike onako pozudno gledaju, pa osetila sam se kao pravi sex simbol!
-(Kako, da ne, kad te niko sem popaljenih metalaca…I onog smushenog Jannea ne bi ni pogledao!)Da, da, tachno!
-I ovaj, da skratim, kad pochinje snimanje?
-Znash, kako, Tarja, nemoj se ljutiti, ali vokalne deonice za ovaj album su mnogo drugachije, I teze, I pisane su u mnogo vishem registru, tako da…mislim da tvoj glas ne bi bio pogodan za njih. Angazovao sam Tapia Wilsku, znash onog….
-Onaj debeli, shto je svirao s tobom, shto ga je jedared moj brat prebio kad ga je sluchajno zgazio martinkom?! Zar on mene da zameni?! Leptepojo!!! Pa shta on da peva?! A ne, ne mozesh tako da me napushish posle svega, zvacu ja Jannea…
-Ne, ne, ne, ne!!!!! Ma Tarja, ovaj…kako bih rekao, pogreshno si razumela! Tapio ce pevati mushke deonice, a ti cesh pevati zenske, kad si vec nava…bolja pevachica!
-Naravno da jesam! Samo shto u ovoj provinciji nemaju sluha za moj talenat. He, ko josh u tom….tom, kako reche, barok metalu ima raspon glasa od vishe od dve oktave? Ups, moram u bioskop sad sa drugaricama, znash, sad sam popularna u akademiji! Javi mi kad pochne snimanje! Cao!
-Cao!(Jooooooooj, jebem ti Pacifik!!! Taman sam mislio da se otarasim nje I dovedem Wilsku da peva, a ova kuchka mora da se ubacuje, k’o Emppu u septichku jamu! Ma ne moze to tako! Zvacu Jannea, da je on ubedi, jer moram Tapia dovesti u bend. Tog debeljucu, malog, slatkog, chupavog, robusnog….bolje da prestanem!)Halo? Janne? Tuomas ovde!
-Hei, Tuomi! Shta mi radish? Odavno te nema! Da nisi nashao nekog drugog? Ili si se proshlog puta mnogo opekao voskom, pa si ljut?
-Janne, slushaj! Da si smesta odgovorio Tarju od toga da peva na mom sledecem albumu! Jas am planirao Wilsku tu da ubacim, I pisao sam pesme za njegov glas. Pa upropastice mi kuja celu muzichku karijeru! Vec me dovoljno kompromitovala na onim koncertima kad je flertovala sa ovima iz prvih redova, pa su se pobili posle!
-Ali, Tuomi, dusho, ako ona bude pevala, ja cu imati bolji izgovor da budem u studiju, kraj tebe! Kako cu moci da dolazim u studio posle ako ne budem shatro pruzao podrshku Tarji?
-Slushaj, dovoljno si dugo sedeo na dve stolice! Dosta je bilo. Ovog trenutka ima da odluchish! Ili ona debela kvazi-primadona ili ja!
-Ali, Tuomi, ne mogu josh uvek da je ostavim, znash, ti imash svoje adute, ali ona ima mogo bolju sisu, a I ona ima dvojicu brace, obojica su trenirali boks, a I cale joj je masivan…..uostalom, objasni ti prvo meni zashto Wilsku da dovedesh u bend? Je li imash neshto s njim?
-Ja??? Ma nikako!
-Lazesh! Primetio sam kako ga pohotno gledash kad god ga vidish, a u poslednje vreme ga mnogo chesto vidjash!
-Slushaj, ne optuzuj mene za nevernost, mene, koji sam ti se dao celom svojom guzicom….Znam shta cu, ako ne odgovorish Tarju, sve cu joj priznati, I poslace dodjavola I tebe, I mene, ali I moj bend, konachno….
-Da se nisi usudio! Jer cu onda ja I Tarji, I Wilski, I svima ostalima u Kiteeu reci kakve ti gadosti volish da izvodish sa lutkicama Diznijevih likova!!!!
-Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemoj, Janne, ne igraj se zivotom! To se nikad, ali nikad ne sme saznati, oh strashne li tajne srca moga! To sam samo tebi I nikom vishe rekao, pa zaboga…..nemoj, Janne, dusho, kuco moja mila, pa zar bih ja tebe! Evo, ‘ajde, nek peva Tarja na albumu, pa I na sledecem ako hoce, samo se ti meni vrati! Pa zar je ona vredna toga da se mi svadjamo?!
-I to shto kazesh. Oprosti mi na ovim ruznim rechima, I dodji sad kod mene u stan da se pomirimo! Nabavio sam Pepeljugu na VHS-u.Vazi?
-Pepeljuga??!!! Evo me za minut, kuco!........


………………..and the rest is history………………prica sesta:
Dragi okeanski dnevniche,
Danas smo nastavili snimanje vokala za nash novi album pod radnim nazivom CreekBorn, ali desilo se neshto nepredvidjeno, shto se moze negativno odraziti na nastavak snimanja. Elem, poshto je Tarja danas imala malo poteshkoca da otpeva izvesne deonice, pochela je da kuka kako pesma uopshte ne odgovara njenom rasponu glasa. Pa naravno da ne odgovara kade je to bilo pisano za Tapiov vocal, a ne za njen, skotica nijedna! I tad mi je pukao film, I izdrao sam se na nju, I bukvalno joj naredio da peva I ne sere vishe. Hm, I, gle chuda tad je otpevala kako valja. Ali onda, na sledecoj deonici, ona isto se zali kako ne moze da je otpeva, ja se josh vishe izurlichem na nju, a onda ona poche da plache I da se valja po podu studija, da chupa kosu, da vrishti, da jeca, da kune dan kad se rodila. Tad stvarno ne znam shta mi bi, ali sam je izvredjao onako najgore, I nju, I celu joj familiju, I akademiju, I Jannea, I nazvao sam je I kuchkom, I kurvom, I stokom, I svachim drugim. I, u poverenju, napalio sam se dok sam je vredjao! Izgleda da sam verbalni sadista! Pa to je prvi put od ko zna kada da me je zena napalila! Tuomase, majstore, izlechio si se! A Tarja, je, stvarno ne znam kako, sasvim istrpela te uvrede I otpevala sve relativno sjajno, ali koliko se jadnica uplashila od mog gneva, chak je u pesmi Passion & the Opera (pesma koju sam posvetio mom zigolu, inache ljubitelju Mocarta), u jednom staccato delu a lla Kraljica Noci otishla suvishe visoko, do poslednje dirke na klaviru. Jeste to extra, ali se ne uklapa u kontracepciju pesme. Pardon, koncepciju. Tako da, kad je otishla vecheras iz studija, uplashio sam se da nece vishe hteti da snima posle onakvog pljuvanja, pa sam pozvao Wilsku da uradi taj staccato, samo u normalnoj visini. Znash, Wilsku je sramota da prizna da vec 7 godina ide na chasove solo-pevanja (kaze, to mu narushava imidz zlog metalca), tako da cu podmetnuti Tarji njegove snimke kao njene, jer jadnica verovatno nema pojma ni kako je pevala danas. BTW, danas Janne nije mogao da dodje, ali inache je svaki dan u studiju, dusha moja! Chak je bio sve vreme dok sam snimao klavijature! Uh, shto je tu bilo sexa! Samo da Tarja nishta ne posumnja!
Tvoj, Tuomas



Moj, dnevniche, dal’si ziv,
Moram da ti se pohvalim da sam danas u studiju kod Tuomasa otkrila svoju mazohistichku stranu, ali samo u verbalnom smislu. Kad sam danas malo zapela oko jednog refrena (nisam ja kriva, jer Tuomas stalno pushi, teshko je pevati u takvom dimu), on se poshteno izdrao na mene, a meni ne samo da se razvezalo grlo I da sam zapevala ki Marija Kalas, vec sam I ovlazila, leptepojo! A kad se posle josh jedared izvikao, tad sam ga namerno drazila, I kao plakala, I lezala na podu, I vrishtala da su deonice teshke, I chupala kosu (sad mi je sve ono shto sam pre 2 nedelje nadogradila propalo, BTW), a on se idiot primio I urlikao na mene k’o vo kad ga kolju, a ja sam na podu studija svrshavala bezbroj puta!Kako je to lepo, kad te zadovolji drugi mushkarac, a da ne prevarish dechka! Tarja, majstore! Uh, a glas mi se prochistio od tog njegovog dranja, kad sam pevala neki staccato deo na foru Petog Elementa u pesmi Passion & the Opera(mislim da je text o nekoj penzionisanoj operskoj pevaljci shto se zaposlila kao kurva), odradila sam ga ki upisan! Nadam se samo da nisam otishla previsoko! BTW, Janne danas nije bio u studiju, ali inache je tu svaki dan, chak je bio I kad su se snimale klavijature. Da li treba neshto da posumnjam? Ma ne, pobogu, Janne uopshte nije muzikalan, shto bi on hteo da ukrade Tuomasove klavijature? Eh, Tarja, onaj sex od danas ti izgleda udario u glavu!
Operska diva, Tarja Turunen


prica sedma:
-Joooj, kako me nerviraju! Bre, ovo je ja mislim peti put na ovoj turneji kako Tarja I Emppu kasne na koncert jer su gospodin I gospodja u shoppingu! Jebala ih kupovina, ionako smo u Belgiji, k’o da ovde ima ishta pametno da se kupi! Opet nismo mogli da odrzimo tonsku probu jer njih nema!
-Smiri se, Tuomase. Doci ce do pochetka koncerta…..valjda. Znash ti kakve su zene, vishe vole da kupuju nego ‘leba da jedu, a I Emppu ima mnoge zenske osobine, tako da…..
-Ali, Sami, mi smo na ovoj turneji predgrupa, a ne hedlajneri, I ovi lepotani iz Rage-a su se sinoc izdrali na mene shto ovo dvoje uvek kasne na koncerte, a taman sam hteo da ostvarim malo prisniji odnos sa njima. Jebote, sinoc je Wilska morao da peva prve dve pesme dok je Tarja pokazala svima u bekstejdzu shta je tog dana kupila. A sve bi to vec nekako I trpeo da se njih dvoje zalazu na koncertima, Ili da stvarno znaju zanat, ali avaj. Emppu se trudi, ne mogu da porichem, ali chovek ne zna da svira gitaru! Jebote, ionako su sve solaze koje svira luk I voda, a I njih ne odsvira kako treba! A ona debela, koliko god znala da peva operu I studirala na akademiji, svaku pesmu izfalshira k’o nenormalna. A znam da moze da otpeva, nego se ne trudi, I koliko sam primetio, ne moze da peva dobro jer ne dishe na stomak, kuja!
-Ma smiri se, covece, opametice se njih dvoje.
-A Sami, mogu li neshto da te pitam?
-Izvoli.
-Zashto si ti onako ushtogljen na koncertima, I bez emocija, ni da se maknesh s mesta, a I zashto u busu uvek klechish na sedishtima, a nikad ne sednesh k’o chovek?
-Znash kako….ok, reci cu ti, ali to mora ostati tajna, razumesh?
-Kako da ne, chasne mi okeanske rechi, evo, povericu ja posle tebi jednu moju tajnu.
-Vidish, ja sam chlan sekte higijenikusa.
-Ti si higijenikus???? Ali….pa oni se valjda nikad ne kupaju I ne brishu dupe, zar ne?
-Tachno tako! Mi svu svoju telesnu prljavshtinu zadrzavamo na sebi da ne bi zagadjivala svet oko nas. Shto, da se mozda nije osecalo da se nikad ne kupam?
-Pa, mozda malo, mada ja nisam neshto preterano gadljiv, I sam se znojim k’o stoka. Ali kakve to veze ima s tvojim sedenjem I scenskim nastupom?
-Pa, poshto ja nikad ne brishem dupe, vremenom se oko mog anusa stvorio chitav kompleks shuljeva, I oni mi prichinjavaju ogromne bolove. Zato se nikad ne usudjujem sesti na dupe, a u toku koncerta su bolovi najzeshci, I prosto ne mogu da skachem, slemujem, trchim jer bih umro od muke tad. Zato samo stisnem zube, stojim u mestu I sviram.
-Aha, sad mi je sve jasno! I to za sedenje, I za scensko ponashanje, a I za to shto si ti jedini u hotelima trazio sobu bez kupatila!
-Hvala ti shto me razumesh. Nego, koju ti tajnu imash da predochish?
-Ah, pa da. Eto, kad Tarja nije tu, ja imam obichaj da se ushunjam u njenu svlachionicu I da oblachim njene haljine koje nosi na koncertima. Tako obuchen nekad provedem I po nekoliko sati. Jedino je problem shto su mi njene pantalone I suknje uvek shire broj-dva, imajuci u vidu da ona bash nije bash najmrshavija, jebem li joj Jannea!
-Pa zar te nije nikad provalila?
-Pa, za sada nije, mada, ja joj obichno izguzvam odecu, ali nadam se da nece primetiti!


********

-Jooooj, opet kasnimo na koncert! Tuomas ce nas ubiti!
-Chekaj, Emppu, kud zurish! Nisam ja mrshava k’o ti pa da mogu da trchim sa svim ovim kesurdachama preko pola Voselaara! I u kakvoj to mi vukojebini imamo koncert, nisam mogla ni u jednoj radnji naci one vibratore u obliku delfina!
-Nema veze, dacu ti ja moje kuglice, one rozika. Vec im se izlizala boja! Ja sam uzeo ove patike, pa ove kozne pantalone, malo podmazivacha, zlu ne trebalo, I ovaj divcho sat, Trolex. Da vidim, shta si ti kupila?
-Evo, neke charape, kako se zovu, Udarnik, uvezene iz Sirije, chini mi se…a ne, iz Srbije, onda ovu crvenkastu tashnicu, vidi kako je lepa, pa ovu fudbalsku loptu za Tonija, pa ovaj duksic za Tima, I ovaj korektor za vrhove ochnih kapaka Max Faktor! Vidi, menja boju, iz crvene u ljubichastu! I da, ovaj osvezivach za prostorije, da ne zaboravim!
-Shta ce ti osvezivach?
-Kako shta ce mi? Onaj Sami dzafti k’o kuga u zambijskom javnom WCu! Morala sam da kupim, za bus I scenu, jer ‘oj’ d’umrem kol’ko chovek smrdi, hajde da izdrzim josh nekako u busu, ali na koncertima se borim za vazduh, ne mogu da dishem uopshte, pa zato I falshiram u poslednje vreme!
-Pa ja sam zbog njega uzeo onu medicinsku kremu shto se koristi u mrtvachnicama, shto se namaze ispod nosa pa eliminishe sve smradove. Ali I pored toga ne mogu a da ne osetim njegov vonj! A ja mislio da Tuomas smrdi. Nije ni prici Samiju!
-Jes, vala, Tuomas se znoji k’o svinjche, ali se barem okupa posle nastupa, a ovaj chak trazi u hotelima sobe bez kupatila! Leptepojo!
-Josh da ne pominjem to da je na koncertima k’o da ima shuljeve! Ni da se pomeri iz mesta!
-I to shto kazesh. Nego, Emppu, mogu li ti reci jednu tajnu, ali da je nikome ne kazesh?
-Naravno. Kazacu posle I ja tebi jednu.
-Mislim da Wilska oblachi moju odecu za nastupe kad ja nisam tu. Kad god se vratim iz kupovine, odeca mi je ispreturana I izguzvana. A sve suknje su mi suzene zihernadlom, tako da to mora da je neko mrshaviji od mene. Ja mislim da je Tapio krivac. On je najfeminiziraniji od nashih.
-Moguce.
-Sad je red na tebe, Emppu. I uspori malo, josh nisam razgazila ove chizme shto sam ih kupila u Kelnu, stvaraju mi se zuljevi po tabanima!
-Naravno. Tarja, da li se secash letos kad smo imali turneju po Finskoj, onog tvog mixera shto si ga nosila, da bi sebi mutila jaja, zbog glasnih zica?
-Kako da ne, I to nije bio mixer, vec multipraktik, beba moja, najnoviji Simensov model, dobila sam ga od Jannea kad sam onomad smrshala 3 kilograma! Na stranu shto sam se posle ugojila 7 kg! Joooj, kako sam plakala onda na turneji kad sam ga nashla na podu busa I videla da mu je crk’o motor. A nisam ga ja pokvarila, sigurna sam, neko se zajebavao s njim, pa su se slomile I metlice, I morala sam da ga bacim. A shta s tim?
-Pa, ovaj….ja sam ga pokvario.
-Ti???!!! O, ti zlobni, mali, chupavi, zlochesti, zlikovachki zlotvorski klosharu! Kako si mogao?
-Izvini, znam da sam ispao kreten, ali ja I Jukk….ovaj, igrao sam se malo s njim, I samo je neshto unutra puklo, I posle toga nije radio. Izvini, molim te, nisam namerno, a nisam imao smelosti da ti priznam…
-Ma, nema veze, sad je ionako kasno. Ali, objasni mi, zashto je kad sam ga onomad nashla mixer bio pun nekih dugih, crnih, smrdljivih dlaka, k’o da su guzne, leptepojo!
-A to….ma, ne znam, to je sigurno Wilska neku gadost uradio………


……………and the rest is history………………..
IP sačuvana
social share
Tvi svepa mifa juve kao vudi

bokca mu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


666 the number of the Beast 666the one for you&me

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
prica osma:
-‘Ej, cao Tuomase! Jesam li mnogo zakasnila (joj, znam kakav je, sad ce da urla, bezdushnik nijedan)
-Moi! Ma nisi, kade je beshe trebalo da dodjesh, u 8, a sade je, koliko pishe vojna na chuki?
-Dvanaest…
-Ma dobro, bre, samo opushteno, nisam dugo chekao.
-(Shto je chudan…Chak nije ni vikao na mene….) Nego, Tuomase, shta se ovo oseca u studiju, neke cigare, ili neka paljevina?
-Cigare, shta….ma, ovaj, hm, ma nishta, ja bash nishta ne osecam, mora da se tripujesh, pa pobogu, Tarja, znash ti da ja ne bih nishta radio u studiju shto ne treba….
-Znam, zato I pitam tebe! Iju!!!! Pa shta ce moja haljina pored tebe?
-Shta, ko….a, haljina, pa ja je malo…..ovaj, razgledao, bash je lepa, reko’ jes’mi malo shiroka, ali…..ovaj, mislim, bash ima shiroke skutove, prava damska! A I ova ciklama nijansa ti se bash slaze sa karijesom u donjoj vilici.
-Pa jesi li normalan, juche sam je ispeglala I ostavila u studiju, sutra imamo foto-seshn, da se ne guzva po mojim kolima, a sad si je ti opet ispresavijao, sva se izguzvala, k’o da si je oblachio…I shta je ovo ispod nje…..Ih, leptepojo, a to je taj miris shto sam ga osetila! Pa ti si opet duvao u studiju! Pa, Tuomase, stvarno, em rushish sebi zdravlje, em shto ja stvarno, ne mogu da pevam u ovom dimu, to je…..
-Ali, Tarja, srce, chekao sam te chetiri sata, a sam sam bio sve vreme, dosadno mi, prelistao sam vec dva puta sve Playboyeve koje mi je Tero ostavio, I reko’, daj da se opustim malo….
-Ali, Tuomase, to nije zdravo! Ponashash se k’o oni shto piju droge I sede na ‘ladnom betonu celu zimu, onde iza Karhua, kako si ih ti jedared nazvao beshe….mankiji?
-Dzankiji, Tarja, dzankiji!
-Pa da, to sam I mislila.
-Evo ti, probaj I ti malo, samo jedan duv…
-Jesi lud, necu, posle ne mogu da pevam, a I Janne bi me ubio kad bi saznao….
-Ma nece Janne saznati, evo, dajem ti chasnu okeansku rech, a I pevacesh bolje od ovoga, veruj mi! Jel’znash da se mrshavi od cigara I vutre?
-Molim?! Tuomase, slushaj, ti si…..
-Majke mi….
-GENIJE! Taman sam mislila da se bacim na onu dijetu s limunadom, ali ako ti kazesh da je ovo chudo bolje, dajder srolaj ‘vamo jedan!
-Evo….uh, bice ovo dobar dziks! Izvoli……ej, ej, ej, lakshe malo, puci ce ti brus!
-AAAAAUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!! Kakva vutra jebote!!!! Choveche, shto je dobro! Joj, pa sad mogu da izvuchem C5! Majke mi, evo chuj sad….la, la, LAAAAAAAAAAAAAA…….
-Aaaaaaa, bole ushi! U redu, u redu, super je! Nego, valjalo bi sad da radimo malo. Evo ti text, I pochinji da pevash, ‘ajde!
-OK. Chek’, kakav ti je ovo naslov? Sheepstalker????!!!!! Jebote, ti si animalista!
-(Tvoj neverni Janne ti je animalista chim je s tobom, naduvana marvo!) Sleepwalker, Tarja!
-Dobro, shta vichesh, nisam glupa! Nego su mi ispale naochare iz torbe onomad kad sam pokushavala da vozim rolere. A profesorka pevanja mi kaze da ne valja da stavim sochiva, jer……
-Ok, shtagod, daj samo otpevaj da probamo……



…….-Joooj, bash mi se svidja pesmica, Tuomi, mnogo je dobra! Bash zvuchi nekako….mediteranski. Daj jedan duv! Uuuuhhhhh! Nego, shta kazesh na to da se mi s ovom pesmom prijavimo na festival u San Remu?
-Daj da povuchem. Brrrrhhhhmhgfjthjtfkjrsk!!!!!!!!! Mnogo dobra gandza! Ovaj, shta reche, na Evroviziju? Pa I nije ti losha ideja! Vidish, I vi pevaljke kazete ponekad neku pametnu! Ali, da nosish ovu crvenu haljinu na nastupu!
-A, pa hocu, hocu, samo moram da je odnesem kod shnajderke da mi je malo proshiri, znash, popravila sam se malo ove zime, a I zatvorila ona Marianna teretanu, a mrzelo me da idem na fitness kod Marjut, poshto je ona ishla s mojim Timom, pa smo se josh tad neshto podzapale. Raskinuli njih dvoje, I samo me sutradan u 11 unoc ona zove, I veli…..



………………and the rest is history……………..

pricha deveta:
Evo dugo ochekivanog (I josh duze smishljanog ) nastavka sage. Da vidimo kako su se, u pauzi izmedju napornih koncerata na Wishmastour jeseni 2000. chlanovi benda Nightwish opushtali u igri masne fote:

-Ok, daj sad meni flashu….da zavrtimo…..ha! Konachno I Tuomi da neshto kaze!
-Pih, jebem ti more sredozemno! ‘Ajde, Jukka, pitaj!
-Kazi nam ti lepo, kad si prvi put imao seks?
-Uf! Penissa tai piparissa?
-Piparissa, te tvoje nastranosti nas ne zanimaju, bar za sada.
-Ok.Pa, eto, kad sam imao 18 godina, secate se da je u Kiteeu bilo ono evropsko prvenstvo za seniore u pravljenju Sneshka Belica? E, pa ja sam se tad, dok su macani u polufinalu se borili, ushunjao u svlachionicu Shneewittchena iz Hamburga, jer su oni bili ipak najzgodniji od svih sportista tamo, prave atlete. I, dok sam ih chekao, ona luda chistachica iz ledene dvorane, znate onu, Ilmu….
-Ona shto je stalno chistila sa Biblijom u ruci?
-E, ta. Videla me kako se skrivam, I mislila je da sam tu da bih nju shpijunirao I gledao joj u bokserice. I….eto, ona me je tad “obradila”…..nisam bash ponosan na to. Shta se ti smejesh, Emppu?
-Pa jebote, zao mi te! Secam se da je ta ludacha stalno neshto vikala po gradu, I da je shetala s Biblijom, I da je sebe zvala “Ukletom lepotom Getsimanske avlije”.
-Ma cuti, meni prichash. I posle dugo godina nije htela da me se otrese, tek sam morao ceo Oceanborn da joj posvetim I onda je konachno shvatila da ne zelim vishe da se sexam s njojze. Uzas! Daj sad ja da zavrtim. I……Tarja!!!!
-Joooj, leptepojo, gde me nadje! Samo nemoj neshto perverzno, molim te!
-Ma naravno. Kazi mi, ali iskreno, da li si prevarila Jannea sad na ovoj, ili na nekoj od prethodnih turneja….
-Uh. Pa, ‘aj’sad, nashi smo, jel’te. Secate se kad smo letos imali par zajednichkih koncerata sa Rhapsody? E, tad sam spavala par puta sa Lukom Turilijem!
-Tarja, sunce ti…???!!!!
-Cuti, Jukka, bolje da ne govorim Sattu koliko si ti imao onih grupnih cura, jel’se tako zovu…
-Grupi devojke…
-Pa da! A ti sad meni tu neshto, sunce ti…. Pa choveche, Luka je bash shmeker…Pravi Talijan, onako vatren, Latin u krvi, strastven…a uzgred, primetila sam da se bolje raspevavam u toku sexa! Samo moram da pazim da ne progutam spermu u toku fekalija….
-Mislish, felacija?
-U redu, Emppulina, shta se sad pravish pametan?!
-Ali, Tarja, ti si verena za Jannea, a Luka je ozenjen!
-Pa shta! Ionako sam provalila da me Janne vara, raskinucu uskoro! Nego obecao je da ce me voditi na Maltu za Bozic, pa moram josh da ga trpim! A Luka ce se razvesti, rekao mi je, samo shto to kod njih ide malo teze, znate, katolichka crkva, papa,I sve ostalo….Znate kakve mi poklone shalje svake nedelje. Evo, bash mi je juche stigla bunda od nerca….
-U redu, u redu, hajde vrti tu flajku!
-Hajde.Hm! Emppu!
-Raspali, pichko!
-Pazi na jezik! Ipak sam ja neka kao dama! Kazi mi…..kazi……joooj, ne mogu da se setim…..
-Jebote, Tarja, pochinju mi Teletabisi, pozuri bre malo sa tim tvojim pitanjem!
-Tishina, Tuomase! Uvek se ti pravish glavni u svemu! E, da, kad vec rekoh to, kazi nam, Emppu, da li ti katkad smeta shto si stalno u Tuomasovoj senci?
-U senci? Pa mozda u medijskom smislu, ali po pitanju kreativnosti ne bih rekao!
-Kako sad pa to?
-Pa, vidish, ja u stvari sam napisao I pishem sve textove za Nightwish, a Tuomi pishe samo muziku!
-Iju, leptepojo! A zashto Tuomas onda prisvaja tvoje lirike?
-Eh, to je posebna pricha! Znate onu moju babu, ona shto je iskopala sebi jedno oko chachkajuci nos? E, ja nju mnogo volim, ali ona muchenica mrzi Ameriku, americhki jezik I sve shto ima veze sa Amerikom, I umrla bi jadnica kad bi saznala da ja pishem textove na americhkom, te sam se dogovorio s Tuomijem da on potpisuje moje textove, bar dok mi baka ne ode na Pajkino brdo.
-A shto toliko mrzi Ameriku?
-Pa to je pochelo kad su  Ameri pobedili Finsku u kriketu 1958, iznervirala se zena, tad je dobila I srchku. No, daj da zavrtim…..
-Tero, stoko nijedna, shto si prdnuo!!!!????
-Ja???!!! Tarja, pobogu, nisam stvarno, pa znam da ti to shteti glasu…..A, ne, to se samo Sami premestio u coshak kraj tebe!
-Sami, choveche, MOLIM TE, okupaj se vec jednom….
-Ali, Taco, ne smem….mislim, ne mogu, znash da sam uzeo sobu bez kupatila….
-Pa evo ti kljuch, idi u moju sobu istushiraj se. Samo ne diraj one vibratore na krevetu, Luka mi ih je kupio…..
-Ne, ne, ne, razumi me! Pa ne smrdim bash toliko…..
-Jebem ti nedeljne dane, samo idi u jebenu sobu I okupaj se! Dzaftaro nikakva, tunjava!
-E, ovo je dosta! Necu vishe da trpim tvoje nadrkano diva ponashanje, sponzorusho jedna uobrazena! Odoh ja da spavam, a vi se igrajte jebene masne fote I ostavite me na miru!
-Javi se kad nauchish da se krecesh na sceni!
-Javi se ti kad nauchish da pevash grlom, a ne sisama, kurvetino belosvetska!
-Nemoj da te sad ja bacim u more da se operesh!
-Sikter, kuchko prokleta!
-Ode! Hvala Bogu, da udahnem malo vazduha!
-Tarja, dusho, shto si tako gruba? Pokushaj da ga razumesh…..
-Ama, Tuomase, ne mogu vishe! Pobice nas jednog dana svojim smradom! A bash je fora bila kad ste ga letos u Panami bacilli u okean…dodushe tad se stvorila naftna mrlja u moru.
-Znam, ali…..ko ce nam onda svirati bas ako Sami ode? Da nece mozda Marko iz Sinergije?
-Ma da, Marko Hietala, kako da ne, da nece mozda I da peva u bendu! Najbolje bi bilo da dovedesh Pink Pantera da svira bas! Daj ne seri vishe, nego vrti tu flashu…………….




……………………..…and the rest is history…………………




pricha deseta:

Hajde da vidimo shta se dalje deshavalo u toku iscrpljujuce Wishmastourneje modne sezone 2000/01:



-Hei, Jukka, gde su svi nestali?
-Moi, Tero! Ma, otishli su na konferenciju za shtampu, dolaze za nekih dva sata.
-Au, jebote, ja sam totalno zaboravio! Ma ubio sam se k’o keva sinoc, tek sam sad ustao. Zaboravio sam I da imamo koncert vecheras. A shto ti nisi otishao s njima?
-Pitaj to onog zenskog petka Tuomasa. Rek’o mi je da sam ja samo jedan glupi samouki bubnjar, I to josh SAMO bisexualan, I da nemam shta ja da kazem novinarima, jer sam potpuno nebitan u celoj prichi. Skot! A josh me I ona debela kurvetina zaduzila da joj chuvam svlachionicu. Proshli petak su joj u Shpaniji ukrali sve vibratore, pa je morao organizator koncerta da je zadovoljava…..
-Znam, zatekao sam ih na gomili! Nego, ako si ti nebitan za intervjue, koji kurac ce onda Sami tamo? Ko ce njega bilo shta da pita?
-Ma ne daje on intervjue, njega su poveli da svojim smradom rasteruje poludele fanove oko ulaza.
-Heh, djavolchici moji vickasti! OK, nego sad su mi dali ovu poshtu shto je stigla za sve vas. Je li problem da im ti dash pisma I pakete, ja sad odo’ da jurim sojke, vracam se tek pred nastup.
-Ali, Tero, mi smo u nekoj nemachkoj banji, ovde su sve same babe!
-Znash kako kazu, jesu babe, al’ daju za dzabe! Vidimo se. I  razdeli ta pisma, molim te!
-OK, srecno s matorkama! Hm, daj sad da im svima pootvaram poshtu, kad su me majmuni izjebali za intervjue. Od koga da krenem? Daj prvo svoje da vidim. Ah, stigao mi novi singl Britni Spirs! Daj da to brzo sakrijem, da me ne provable ostali, da mi dupe pomere, k’o onda kad su saznali da slusham Dzastina. Dobro, aha, evo I pisma za mene! I to od Satu. Shta hoce vishe ta ruralna dosada od mene? Da vidimo:

Ljubljeni moj Jukkelo,
Nadam se da vam je lepo na turneji, I da se super provodite I da ste dobri na nastupima, ali I posle njih. Mariana mi non-stop govori kako svi hevimetal muzikanti posle koncerata se puno drogiraju, pushe, piju I spavaju sa mnogo varoshkih cura. Molim te, kuco moja, nemoj da me varash, ipak te ja ovde verno chekam da mi se vratish iz belog sveta sa pechalbe. Jel’ tako da ti ne spavash s tim varoshankama? Ovde u Kiteeu sve je isto samo tebe nema, goveche moje nabildovano! Puno te ljubim, I budi mi dobar, I brzo mi se vrati.
Satu


Ma da, ne spavam ja, gde bih ja tebe prevario, seljanchuro prokleta! Joooj, gde me roditelji verishe s tom dziberkom josh kad sam imao tri godine! Jebem ti finsku tradiciju! Ne mogu sad da se nerviram. Da vidimo dalje. Evo jednog pisamceta za Tarju. Vau, od Luke. Da vidimo shta kaze sponzor:


Charobnice moja severnjachka,
Nadam se da ti je lepo na tom muzichkom hodochashcu po Evropi. Ja ti pishem jer imam loshe vesti. Nisam u mogucnosti da ti vishe shaljem poklone, a I moracu da otkazem ono nashe letovanje na Majorci, a vikendicu na Siciliji  koju sam ti poklonio sam dao pod zakup, jer sam upao u materijalne poteshkoce. Znash, novi album se ne prodaje bash najbolje (kazu, kao, stalno teram jednu te istu prichu o zmajevima, machevima I magiji), cerka mi ide na exkurziju na Korziku, a I zeni sam morao da platim ugradnju novih silikona, da mi ne zvoca vishe. Nadam se da cesh me razumeti, azdaho moja od izgubljenih doba.
Tvoj Machor


Machor?! Ahahahaha! Joooj, Tarja ce poludeti kad sazna da joj je izvor finansiranja presahnuo. Ah, evo razglednice za Emppua. I to od one jednooke babe:


Djubrishte babino!,
Kako se provodish tamo u toj Ameriki, je li da je sve ruzno, prljavo, da su ljudi glupi I debeli.
Dodji nekad i svojoj baki, unuche moje plavo, poslala sam ti ovu razglednicu da vidish kako sam sredila kucu. Kad dodjesh, napravicu ti I krofne, bash onakve kakve ti volish.
Ljubi te baka


Boze, kakav debil. Sprc’o u dupe 22 godine, I josh uvek mu baba pravi krofne. Fala kurcu da smo raskinuli odavno! Ah, shta je ovo smrdljivo, iskorishceni toalet papir?! A,ne, to je samo pismo za Samija. Da vidimo:


Herra Vanska,
Zelimo samo da vas upozorimo da budno motrimo na Vashe ponashanje tokom turneje s vashim bendom, a sve u cilju da se ne bi ponovila ona ogavna blasfemija od pre mesec dana, kada ste u pijanom I drogiranom stanju oprali ruke nakon vrshenja velike nuzde. U sluchaju da se incident ponovi, bicete exkomunicirani iz Zajednice Sv. Smrde Higijenikusa, I bice bachena kletva na Vas I Vashe potomstvo do 1442686970457. kolena.
U nadi da nas razumete, Episkopija Karelsko-vukojebinska


Sick! Eh, kako smo onda uradili Samija, I naterali ga da opere ruke. Hihihi! Uh, evo josh jednog pisma za Tacu:


Rouva Turunen,
Sa zaljenjem Vas obaveshtavamo da ste usled neodgovarajuceg ponashanja iskljucheni sa Sibelius akademije, bez mogucnosti povratka na istu. Disciplinska komisija je temeljno ispitala incident koji se dogodio kad ste fizichki napali I verbalno izvredjali profesora horskog pevanja, herru Nieminena. Ista komisija sa razlogom smatra da je Vasha izjava da je za “vocal broj 1 svetske  rok scene’’ uvreda da peva u ‘’horskoj gomili, sa krdom mutavih nesposobnjakovica koji nikad nece postati solisti’’ neosnovana, jer svi studenti na Akademiji, ukljuchujuci I soliste, moraju da polazu taj ispit. Takodje, utvrdjeno je I da ste u toku proteklih meseci ukrali 14 haljina velichine “Sumo  wrestlers”  iz garderobe akademijske scene, a kao dokaz dostavljene su nam fotografije sa koncerata vasheg benda na kojima nosite pomenutu odecu. Zbog toga ste duzni da Akademiji platite naknadu shtete u iznosu od 13,589.78 finskih maraka. Smatramo da Vam placanje naknade nece predstavljati problem, obzirom da Vam je dobro poznata afera od proshle godine u kojoj je glavni akter bio Vash verenik, herra Janne Leilo, koji je pokushao da podmiti profesora korepeticije koji Vas je oborio na ispitu. Takodje nisu zaboravljene ni pretnje koje je herra Leilo uputio pomenutom radniku ove ustanove.
Sa gadjenjem I vechitim prezirom, Centralni Komitet Sibelius Akademije


Ih, Tarja ce zaista popizdeti kad ovo prochita! No, dobro, verujem da ce joj Janne platiti shtetu, a ako ne on, verovatno onaj Marcello, shto nam je organizovao koncerte u Argentini. Ah, pa da! Evo, bash joj Marchelo poslao plishanog medu. I to od pravog medvedjeg krzna! Snob! I da vidim shta je ovo? A, pismo za Tuomasa. Daj da vidim shta pishu toj pederchini. Odakle je stiglo pismo? Iz Srbije?! Uf, shta taj mamlaz ima sa Srbijom? Zar nisu tamo sve sami homofobi?


Brate Holo…..kako god,
Samo da ti velim da sam ozbiljno razmotrila ponudu koju si mi onomad u mojoj  kavani predlozio( da zamenim tu tvoju pevaljku, kako se beshe zove, Tajra, koju planirash da shutnesh iz grupe), I umalo chak shtavishe I da je prifatim. No…..Konstatovala sam se sa svojim menadzerom I dechkom Zoranom, I on mi je otvorio ochi. Bez uvrede, ali mlogo ti je plitka ta muzika. Nema tu bre emocije, melodije su mnogo lake I nezanimljive, muzika je chista komercijala, tehnichki skroz nepotkovana, a vokali su suvishe neinteresantni I banalni za moj koloraturni sopran. A textovi koje bih pevala su takodje suvishe plitki, sumnjivog kvaliteta, I nemaju nikakvu trecu dimenziju koja bi I’ uchinila umetnichki vrednim. Tako da, ja I Zoran smo odluchili da ne kompromitujemo dalji tok moje karijere u usponu, jer vec spremam album prvenac, I mlogo sam ponosna na zvuk I moje pevanje na njemu. A ako vec o’sh da napushish tu Tajru, mogu ti preporuchiti moju drugaricu(peva u jednoj kavani 20 km niz magistralu od moje), zove se Indira Radic, pa ti javi ako si zainteresovan. A predlozi I Tajri posle da dojde u Srbiju, moze moj Zoran da joj sredi solo album za Grand (samo da uzme neko bolje umetnichko ime, recimo, Super Taca). A I ti si uvek dobrodoshao da opet dojdesh u Zoranovu I moju kavanu, onomad kad si bio bash smo se zezali, nadam se da ti se svidelo kad sam pevala na tvojim krkachama.
U zdravlje, Seka Alexic


Jebote, pa Tuomas stvarno trazi zamenu za Tarju?! Krajnje je vreme bilo, ova se bre uobrazila za sve pare, utripovala da je neka sex bomba, nadam se da je ta….Seka, valjda, bolja osoba, a I pevachica. Uh, neko dolazi! Daj da pozatvaram ova pisma I pakete! Josh mi samo fali da svi zavrishte shto im narushavam privatnost. Jebem li im sve u svemu!



…………..………………and the rest is history………………….

Hteo bih da se malo vratimo unazad, do vecheri 29. decembra 2000, u klub Tullikamari u Tampereu, gde je NW odrzao zavrshni koncert WM turneje, koncert koji svi znamo kao onaj sa FWTE-a. Dakle, bend se vraca na bis, perfektno izvodi Walking in the Air, I sad je red da Tarja najavi malu ispomoc za izvedbu Lepotice I Zveri. Da bi vam sve bilo jasnije, pustite pomenutu pesmu na pomenutom snimku I gledajte:



-Tenk ju! Uil hev a gest tunajt, hirond stejdz. Plis uelkaaam Lapin raspikurkku, Toni from Sonata aaarrrktikaaaa…..(ups, da se nisam izlanula za ovo kurkku?)
-(A? Otkud Tarja zna da je moj kurkku hrapav? Shta joj je to sad znachilo? Nema veze, daj samo da odradim ovu tezgu!) The dream of them, love eternal, lived forever that one day, from time of famine to days of feast, the tale of the beauty and the beast............
(Ide uvod klavijaturama, I instrumenti krecu)




-(E, sad ima da osvojim Tonija! Bice moj do kraja pesme! Uf, vidi ti malog kako se uvija oko mene! Pa I ja se njemu svidjam! Ljubav moja! To, sad je iza mene! Naguzi, me sreco, nema veze shto nas gledaju. Alo? Gde pobeze, ljubavi?)




-(A, vidi ti malu, hoce da glumimo ljubav na sceni, a? Pa dobro, daj malo da to ispadne romantichno, da dignemo masu na noge!)

Remember the first dance we shared
Recall the night you melted my ugliness away
The night you left with the kiss so kind
Only a scent of beauty left behind






-(Jao, kako samo flertuje! Vidi ti te male signale. Izgleda da je shvatio onu poruku sa kurkkuom! Uh, to, mali, to, oooo, da, aaaa.......)

Oj dir freend aj rimembr d najt, d mun en d dzrims vi sherd
Jo chremlin po in ma hend, dzrimin of det nodn len
Tachin mi vid kis of d bist......(to, daj mi ruchicu, macane, jel’da da ne mozesh da izdrzish moj pogled?)






-(Ma idi, Tarja se bash uzivela! Mislim da cu je sad kad odemo sa scene konachno pitati.......samo da me ne odbije! Molim te, Boze, pomozi mi! Tako bi mi znachilo kad bi pristala!)

I know my dreams are made of you
Of you and only for you
Your ocean pulls me under
Your voice tears me asunder
Love me before the last petal falls





-(To, sreco! Tih, shto me ne pomazi kad ti je ruchica vec krenula k meni? Oh, ljubavi moja najmilija, zelim te!





Aaaaaaaah, fuuuj! Joj, dobila sam! Chek, chek, imam li ulozak? Joj nemam! A gace? Jao, pa nisam ni njih obukla! Mislila sam da budem shto direktnija kad vecheras pridjem Toniju. A tek sam kupila ove PVC pantalone, sad mogu komotno da ih dam Samiju! Uzas.)





Es d vrld vidaud glens
Of di oushnz ferikspens
Sach d vrld vudbii if no lav did flo in di
Bat es ma hat is okjupajt, jo lav tu mi na hes to daj
Fogiv mi a nid mo den ju ken ofa miiiii..... (joj, kako si legao, tako bih naskochila sad na tebe, jebesh, koncert, jebesh kamere, jebesh publiku…..samo, Janne mi je tu negde u masi, ne smem, ubio bi me…..pa ne, shto ustajesh, pa gde cesh?)





-(Chek da joj sad shapnem da skokne do bekstejdza kad joj prodje deonica) Taco, dojdi posle da ti neshto reknem.........
-Killa. (Leptepojo, kao da mi chita misli! Joj, tachno ce on meni prvi prici, a ne ja njemu! Joj, tako ga volim! Jes! Tarja, majstore!!!!!!)






-Baci kosku, Tuomase! Pozeli mi srecu!
-Ma nece te odbiti, Toni, kazem ti!

-Haueva koold d uiiind en drejn
Al bi deeer tu iz of jo peeejn
Haueva kruuul d miroooz of sin
Rimemba bjuci is faaand vidiiiin.........(Daj, jebote, Tuomase, shta razvlachish tu melodiju, popishmanice mi se Toni dok odsvirash prokletu deonicu!)





-Alo, Tarja, gde cesh?
-Ne seri, Sami, I uspori malo tu muziku, odmah se vracam na scenu!

-Hej, Tarja, bash sam hteo da ti kazem kako si super otpevala pesmu, I ceo koncert uopshte! Bash je super. Nego, imam neshto da te pitam.........
-Jao, Toni, izvini shto pomenuh malopre tvoj kurkku, znam da je mozda bilo malo degutantno, ali......kad samo mislish na neke stvari I prizeljkujesh ih, onda ih nesvesno I pomenesh tamo gde ne treba. Nadam se da se ne..........
-Ma u redu je, bilo mi je malo chudno shto si to rekla na sceni, jer me je malo sramota shto mi je kurkku hrapav, ali ne brini, nije.........
-Ne, Toni, toga uopshte ne treba da se stidish! Evo, recimo, ja bash obozavam hrapave kurkkue! To su  po meni pravi mushkarci, a ne ovi moderni, svi cosavi I glatki k'o pilad, leptepojo.........
-Ma u redu je, nego, vec duze vreme se savladavam da te pitam jednu stvar….
-Da, da, znam da si nameravao, I samo napred. Ja znam da bi nam Janne mogao biti potencijalan izvor problema, ali..........
-Ma razgovarao sam ja vec sa Janneom, I on se apsolutno slaze da te pitam….
-Molim? Hocesh reci, Janne se slozio?
-Janne je sasvim OK s tim, josh ako se ti slazesh...........
-Pa naravno, dragi moj, pa o tome  vec mesecima sanjam I mashtam…..
-Zbilja? Ne mogu da verujem! Pa ti pristajesh da mi budesh zirant za kredit za moju novu farmu svinja?! Joj, Tarja, najbolja si stvarno! Hvala ti k'o Bogu! Vec mogu da zamislim male gice kako mi se motaju po avliji…. Davacu ti mesa sa farme koliko ti dusha.......
-Molim?
-Shta, neshto nije u redu? Kunem ti se, Tarja, placacu rate na vreme, nece ti stici ni jedna opomena, krsta mi.......
-(TARJAAA, BRZO NA SCENU, TREBA DA PEVASH!)
-Evo, idem!!! OK, Toni, ovaj......pa, dogovoricemo se onda kasnije, zurim sad nazad..
-Ma nema frke, znao sam da si carica! Hvala ti josh jednom. Odoh ja sad da napravim ugovor o kreditiranju, za banku! Chucemo se!





-Naravno…… (Ah, pa ja ne mogu da verujem……..kako mi se ovo desilo, pa to ne moze biti moguce! Boze, zashto mi ovo uchini??!! Ah, nikad nikog u zivotu nisam tako volela, a on u meni vidi samo oporezovanog ziranta? Eh, nesreco! Fala kurcu te sad ide ono arlaukanje, te mogu da kukam iz sveg glasa!)





Uuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaij ijijaoojo jojaojijoooooaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......... .......

Prica dvanaesta:

Kao shto znamo, nakon koncerta u Nivali 15. IX 2001. nasha draga petorka se (prvi put) raspala. Razlozi nikad nisu do kraja predocheni javnosti, ali evo dugo skrivanih dogadjaja koji su naterali stare prijatelje da se posvadjaju na krv I noz, neposredno pre tog koncerta:


Prolog:

Pochujte zalosnu povest ovu
Sa severa ledenog shto zimom seze
Kako za vrbu, tako I za jovu
Dokaz da ljudi smrtni uvek greshe

Istina je puna da ljubav chini chuda
A ako prevarena bude, nesreca se sluti
Tako I Tarja, ta veverica luda
Pojma nema shto verenik joj muti

Ali kako laz svaka na svetlo izleti
Ni Janne nije preduprediti mog’o
Sumnju u Tarji, taj crv prokleti
Da dragi joj chovek preti njoj nogom

Instinktom vodjena, iz shume pokupljenim
Mora ispitati vernost svog dragana
Zato joj kolega Vallo, sa plucima skupljenim
Savetova prorochicu, srca razigrana

Zaputi je Ville u Srbiju nejaku
Preko sedam mora, I pola planete
Kod Kleo Pathre, zene u muzjaku
Koja je saslusha k’o da joj je dete

Tarja:

O, mocna, Kleo, evnuhu stari
Otkrij mi moje radosti kraj
Ko mi vezu s Janneom kvari,
Jer stalno imam osecaj taj

Kleo Pathra:

O, krasna, prekrasna veverice,
Dize mi se organ davno odstranjen
Samo kad vidim prelepo ti lice
I chujem taj glas muzama namenjen

Mojoj radosti nestade kraj
Jer upravo pozvala sam banku
Chek shto posla, validan je taj,
Prilog za moju bolesnu majku

Pre nego shto predjem na tuznu stvar
Moram te pitati, pa izgubila bulju
Shta ce ti taj nitkov star
Ti zvezda I diva, a volish tu hulju?

Tarja:

Oh, Kleo draga, ljupki hermafroditu
Novchanik Janneov tezak je k’o tuch
A retko gde cesh naci takvu kitu
Novac I potencija, srece su kljuch

Kleo Pathra:

Ah, draga moja, razumem te jako,
I ja ponekad zalim za mojim
No daj da kuglu pogledam lako
Da vidim shta je s verenikom tvojim

Tarja:

Leptepojo, sudbino huda
Ne daj da izvor prihoda mi presushi
Jer onda odoh u Argentinu, bilo kuda
Marcelo ce me podici, ako Janne me srushi

Kleo Pathra:

O, sveta kravo, Milko sa pashnjaka
Podaj plodnosti mislima mojim
Kobilo muchena, testisi seljaka,
Na’ranite me madjijom, k’o semenom svojim

Povedite me vidom do finskih gora
Da pomognem ovoj hevimetal divi
Da zadjem do najdubljih Janneovih pora
Da vidim da li, I s kim joj to skrivi

Tarja:

Shta vidish, Kleo, oh, mene ti, govori
Slutnja me ubi, nervoza me kida
Moje grlo ni C4 nece da stvori
Dok ne saznam ko mi frajera skida

Kleo Pathra:

O nesrecnice moja, vidim ti cho’eka
U postelji tvojoj, znojavog I golog
On da obljubi nekog tamo cheka
Sexa zestokog, ovo je prolog

Tarja:

Ah, tugo, tugo,odnela te moda
Pored mene Dive, shta ce njemu ona
Jedva michem, melodije srichem
Tugo, tugo, ej, ej, ej!

Kleo Pathra:

Opa, evo ulazi sad osoba ta
Crnu kosu, pokracu nosi
Ali shta je to, pa to je kita
Pa to je mushko, premda svoj toj kosi!

Tarja:

Hej, guzice, hej kuglice, hej brojanice
Skrnavljena mi je postelja
Preshao je sve granice
I to s mushkim, krv mu propala!

Kleo Pathra:

Leze u krevet s Janneom tvojim
Tvojim, kazem, al’ tvoj vishe nije
Uf, ja ovol’ko sexa ne mogu da odstojim
Ah, evo detalja, shvaler se svud brije

Kakva im je sad sexy igra ova
Lizu se, ljube, guze svaki svakog
Bogami, batinu ima ovaj chova
Ni ja se ne bi’ odrekla pastuva tak’og

Tarja:

Aj, prestani, stani, srce mi cepash
Ne zelim detalje, samo ime hocu
Oh, ti, pederu, dace Hansi da krepash
U snu cu da te koljem, progonicu te nocu

Kleo Pathra:

Ime ti ne bih, dusho jadna, znala reci
Ljudima, znash I sama, na chelu ne pishe ime
Al’ shta je ovo, Miki Maus, jedan, drugi, treci
Diznijeve lutke, napaljuju se time!

Kakva je ovo boleshtina, Boze?
Shto za decu sluzi, ovi izopachishe
Zar Paja Patak za ovo sluziti moze?
Gle, I Tri Praseta sad opkorachishe!

Tarja:

Shta reche, crna, leptepojo, iju
Dizni, kazesh, meni to smrdi
Da znam kitu Janne pushi chiju
Tuomas je to, zar ne, potvrdi!

Kleo Pathra:

Ne znam ti reci, vec ti kazah zashto
A uplacen termin nash vec se svrshi
Nek um tvoj ime prokljuvi mashtom
Jer ja se vratih realnoj povrshi

Tarja:

Oh, Kleo divna, za’valjujem duboko
Srce mi unishti, al’bar istinu kaza
A ne k’o Janne, jebem li mu oko
Srce mu poklonih, k’o pashtetu ga smaza!

Odoh sad ja u zemlju mi rodnu
Zavrshavamo turneju u selu Nivali
Misao ja dobih ljubomore plodnu
Da ce Janne tamo s Tuomasom da navali

Pa kad I’u’vatim na znojavoj gomili
I ubijem svakog Boga u njima
I trunka zivota iz njih ce da ishchili
Napushtam bend, nek je znano svima

Ostaj mi pozdravljena, Kleo Pathrone
Zaradjuj I dalje na prevarama lakim
Ukaza mi ti da moj brod tone
Zapushicu rupe sredstvima svakim….
IP sačuvana
social share
Tvi svepa mifa juve kao vudi

bokca mu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


666 the number of the Beast 666the one for you&me

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
.Prica trinaesta:



Nase junake smo u poslednjoj prici ostavili pred poslednji koncert u 2001. godini, 15. septembra u Nivali (Finska). Tarja, iako I vise nego potresena informacijama koje je dobila od Kleo Pathre u Srbiji, resila je da bude musko, kao I uvek, I da se pretvara da ne zna nista o Janneovim I Tuomasovim odnosima. To joj nije ni bilo tesko, posto je po obicaju dolazila u svlacionicu 15 minuta pre pocetka koncerta, te je ostatak benda prakticno vidjala samo kad I publika, tj. na bini. Ovog puta je dosla samo 10 minuta pre pocetka, zaronila glavu u ogromno burence Max Factor pudera (dok se vozila prasnjavim busevima beogradskog GSP-a iskocila joj je citava kolekcija bubuljica), prikacila za grlo svoj novi Voice Processor (ko jos ima potrebu da se raspevava pored savremene tehnologije?), promenila tampon u WC-u, I istrcala je na binu taman kad se zavrsio intro.
Nakon koncerta, muski deo benda je radosno potrcao u novootvoreni gej bar prekoputa hale gde su imali nastup. I Tuomas je krenuo sa svima njima, ali ga je iznenada Tarja uvukla u svoju svlacionicu I zavrljacila na svoju King Kong Size sofu. Tuomas umalo da udari glavom u Tarjinu haubu za friziranje dok je padao.
-Hej, lutko, lakse malo, mislim da je veceras Tomijev red da te “masira” posle koncerta, sta cu ti ja?
-Cuti, pedercino prokleta, I odgovaraj samo kad te ja pitam. Gade jedan smokljavi!
-Ja pede…..cekaj, otkud ti znas? Ja sam mislio da to niko izuzev….hm mora da je ona muska alapaca Emppu rekao, ali samo da znas, I on je…..
-Sikter – pobesne Tarja – nije bitno uopste ko mi je rekao, to sad nimalo nije bitno! Kako si samo mogao, meni, the Veverici, da nabijas rogove? Pa koja jos veverica ima rogove?
-Kakve rogove, crna Tarja? Koliko se ja secam, dosad smo koristili samo mikrofone, krastavce, banane, foot long hot dogove, gudala, pajalice za prasinu, creva od usisivaca……
-Nisam mislila bukvalno, leptepojo! Kako si mogao navesti Jannea da me prevari sa….sa …s tobom!!!! Gade!
Tuomas poblede, pa pocrvene, pa pozelene, I na kraju poljubicasti. Nije mogao da veruje da ih je Tarja konacno provalila. Mislio je da taj dan nikad nece doci, da su on I Janne bezbedni u svojim bezazlenim Dizni igricama, ali ovo nikako nije ocekivao. Nakon skoro 3 sekunde cutanja, jedva uspe da prozbori nekoliko reci, sve zamuckujuci:
-Ali……kako….Tarja, zaista…….molim te….ja……
-Kako ste mogli, skotovi jedni prokleti! - Tarja zarida tu, I pocne tako jako jecati da su se stakla na brojnim ogledalima u svlacionici pocela tresti – Pa ja sam njega tako volela! Jeste decko skot, ali mi smo bili vereni, I toliko smo dugo bili zajedno, a on me je ustvari sve vreme varao s hermafroditom! Oh, uzasa li! Grom I pakao! Joj, majko mila! Oh, sudbino huda! Eh, zivote lutalico! Cas falsiras u Poljoprivrednoj zadruzi u Nivali, cas places u svlacionici iste! Joj, leptepojo, sta ja doziveh!
-Tarja, duso, smiri se, ja stvarno…..
-Ma sta da se smirim! Kako da se smirim? Reci mi, gde je sad to kopile, da ga satrem ovde na licu mesta?
-Pa on, ovaj…..ceka me u hotelskoj sobi, sad, u krevetu…..
-Ih, Sunce vam! Ja vec pet meseci ne mogu da ga na’vatam da spava sa mnom, a tebi trci u krevet! Govori, koliko dugo sve to traje? Koliko dugo ja ovde izigravam budalu?
-Pa, ovaj….nije dugo, Tarja, okeana mi….svega nekih…pa, tu recimo, samo….nesto maaaaalko vise od tri meseca – Tuomas se zaledi iscekujuci da vidi da li ce Tarja poverovati ovoj lazi.
-Tri meseca, kazes? Eh, Tarja, Tarja, lepo je tebi govorio onaj Marcelo iz Arhentine, nema ‘leba od tih Finaca! Ah, da sam ga tad poslusala I udala se za njega, pa gde bi mi kraj bio? Bilo bi mi ravno sve do Laponije! Sad bih bila gradska gospodja u Buenos Airesu, mafijaska snajka, Marcelo bi me progurao u Udruzenje debelih tango igracica, mozda bih I u nekoj latino sapunici zaigrala! Ali ne, ‘ocu ja za ovog seoskog odrpanca, koji me jos vara sa mojim kolezom iz benda! Cvrc Milojko! Avaj, crna sudbo! Oh, zle li kobi…….
-Tarja, smiri se, molim te, veruj mi, nije to….
-Ma sta nije, bre? Sta nije? – pogleda ga devojka ocajnickim izmucenim pogledom – smrsala sam 2 kg otkad sam to saznala! Ej, covece, 2 kilograma, cujes li? Uskoro ce da me nestane! Gotovo, nece moci publika da me vidi od stalka za mikrofon! Ma koja bre publika, napustam ja bend, I tacka.
-Molim, ovaj….sta? Tarja, neces valjda?
-Tuomase, kako ocekujes da ja saradjujem s tobom nakon ovoga? Nakon svega sto ste mi Janne I ti priredili? Tu skotinu vise ne zelim ocima da vidim, a ni tebe, posle svega.
-Jaoj, Taco, ti to ne smes da uradis….. – Tuomas opet poblede, smisljajuci kako da je privoli da ostane – Janne je kriv! On me je naterao! Kunem ti se, ja nisam uopste hteo da budem s njim, ali on me je silovao, I zapretio mi da ce ti nalagati kako ja njega silujem ako ikome pisnem o tome! I on me je zlostavljao sve ovo vreme, a ja nisam smeo nikome da se pozalim, jer bi onda ti sigurno napustila bend u po turneje!
-Ah, Tuomase, toooo…….
-Evo, dabogda… - Tuomas se ohrabri Tarjinim uzdisajima – dabogda za tri godine cunami pogodio Aziju ako lazem! Zaista, Taco…..
-Jooooj, Tuomase…uuuuf…..
-On je kriv, Tarja! Ostavi ga odmah, ali ne napustaj bend! Eto, Marcelo bas deluje kao fin cova, cak i….
-Jos, Tuomase, jos…ah….
-Cak sam I svoje Dizni lutkice morao da zrtvujem…smrc…..
-AaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!
-Sta bi Tarja, jesi li svrsila?
-Svrsila? Ma ne, UPRAVO SAM SE ISKENJALA NA TVOJE BEZOCNE LAZI, PREVARANTU JEDAN NITKOVSKI! Sta mislis, da cu povereovati tim tvojim glupostima? E pa varas se, grom te ubio! Sta, ja sad I da hocu da odem za Marcela, ne bi me primio! Pre nekoliko dana je ozenio vec neku propalu arhentinsku opersku drolju! Pros’o brzi voz, pedercino!
-Ali ne, Tarja, varas se, veruj mi! Eto, Marcelo je, kao sto znas, bio nas snabdevac gandzom za Finsku tokom protekle godine ( ha, a ove budale iz policije misle da je centar sverca u Kolumbiji). Lako cu se ja s njim dogovoriti. Ti ces otici kod njega, on ce te ozeniti cim mu ta zena umre, a ne verujem da ce kraj njega dugo izdrzati!
-Ti bi mene sad I prodao! Prvo mi upropastis veridbu, a sad me I prodajes…..
-Taman posla, bre! Ja od tog braka necu ni pezos uzeti! Sad, ako mi Marcelo da koji kg koke, to se vec ne sme odbiti, znas ti kakvi su Arhentinci, ako ih uvredis, odmah brojis zarzere sasute u mozak! Hehehe… -poce Tuomas manicno da se smeje
-Ti si ogavan, ti si grozota jedna, stoko prokleta, kako mozes tako, nisam ja….dobro, mozda jesam bespomocna ali ipak..…..OOOOOOOOOOOOOOAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAH – Tarja pohisterisa od jada I istrca iz svlacionice.
Kad je sirom otvorila vrata I istrcala, umalo se ne sudari sa Samijem. Da, Sami je sve vreme stajao tu kraj vrata I prisluskivao ih. On nikad nije sa ostalim momcima visio po gej barovima, posto ga je njegova slepa odanost higijenikuskim kodeksima moralnosti terala da ostro osudjuje homoseksualnost, kao I svaki drugi vid seksualnosti uopste. Ali opet, higijenikusi su gajili neobicnu naklonost ka prisluskivanju tudjih razgovora. Kako su njihovi verski oci govorili, higijenikusi su prisluskivanjem mogli saznati mnoge zanimljive informacije, koje bi im kasnije mogle pomoci u ovladavanju univerzumom. Sad kad je Tarja prosla pored njega, Sami, zgrozen Tuomasovim lazima koje je upravo cuo, povika za Tarjom:
-Cekaj, Tarja, on laze! Cekaj…Tarja!
Tarja, izmucena, sa celim svojim svetom koji joj se u komadice razbio u rodjenim rukama, samo ga mucenicki pogleda I odbrusi:
-Ostavi me, smradu jedan! Svi ste vi isti! Samo ‘oj’ da nas obrnete!  - I placuci, zakaslja se, zapahnuta Samijevim zaudaranjem, I otrca napolje.
Sami, nakon sto je cuo ceo razgovor iz svlacionice, bio je iz dubine duse zgadjen nacinom na koji je Tuomas izvrnuo situaciju u svoju korist, da bi se opravdao pred Tarjom, I bojao se da bi on zaista mogao iskoristiti stanje u kojem se Tarja nalazi da je proda Marcelu, a sve da bi smanjio svoju krivicu u celoj situaciji. Higijenikuska moralna nacela su zestoko osudjivala lazi, proracunatost, I varanje, I sve ovo je duboko pogodilo Samija kao iskrenog vernika. Resio je da zaustavi Tuomasa dok jos moze. Usao je u svlacionicu, gde ga je nasao obucenog u Tarjinu haljinu, kako se sminka, I place, sve se tresuci.
-O, Sami…izvini, ja malo…znas, rastrojen sam……izgleda da se Tarja naljutila…ona…kaze…hoce da napusti bend…. – I briznu u plac
-Znam, sve sam cuo, ti majmune pokvareni! O, ti, bezocni lazovu, kako si imao srca da to uradis jadnoj devojci? Prvo si je godinama pravio budalom s onim njenim perverznjakom Janneom, pa je jos sad lazes samo da bi smanjio svoju odgovornost! Ni sad jadnica ne moze da zna potpunu istinu! Uzasan si!
-Ali, Sami, sta sam mogao da uradim! Pa nemoj me I ti jos osujivati, dovoljno mi je toga na savesti…..
-Znas sta, dosta mi je vise razvrata I bluda u ovom bendu! Ja sam u njega usao zadojen potpuno drugim, cistim idejama I ubedjenjima, I sa totalno drukcijim misljenjem o vama. Ali vi ste postali najgori perverznjaci I izopacenici. Iskreno se nadam da se Tarja nikad nece vratiti u bend, jer ja definitivno odlazim ovog trenutka.
-Sta? Sami, ne, molim te, NEEEEEEEEEEE!!!!!!!! – urliknu ocajni Tuomas
-Ne pokusavaj da me zadrzis, Tuomase! Ja jesam mislio da mojim clanstvom u Nightwishu podignem svest metalaca o religiji higijenikusa, ali I sam znas kolike sam zdravstvene probleme imao na koncertima, a I Centrala je pocela da sumnja na mene, jer, kazu, vrlo je moguce da cu se I ja odati bludu pored vas tolikih gresnika! I stvarno, jesam postao suvise gresan. Pa koliko prosle nedelje ste me naterali da sa vama gledam onaj grozni pornic! Moja dusa je izranavljena zbog toga, I ja sam definitivno resio da je krajnje vreme da odem u divljinu Indonezije, da se posvetim prasumskom pustinjastvu I okajem svoje grehe.
-Ali Sami, ne mozes nas sad ostavljati! Molim te oprosti nam! Pa gde ces sad u Indoneziju? Vratices se, zar ne?
-Zao mi je, Tuomase, ali idem! Veruj mi, vreme je! Idem, I ne verujem da cemo se ikad vise videti, niti da ces bilo sta vise ikada cuti o meni. Zbogom, Tuomase. – I Sami ode, sa sve rojevima musica koje su uporno pratile njegov miris
-NEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! Ne, Sami, vrati se, molim te!!! – Tuomasovi vapaji ostase neusliseni – joj, sto mu mora, sta se ovo desilo? Prvo Tarja, pa Sami! Oh, Janne, proklet da si, necu te vise pogledati, zbog tebe je sve ovo I pocelo! Sta cu sad da radim? Izgleda da je ovo kraj Nightwisha. Kraj jedne ere……. – I zaplaka se Tuomas, zagnjurivsi glavu u Tarjine boxerice koje je nasao na njenom bilijar stolu……..


………………………and the rest is history…………  Prica cetrnaesta:

Nakon ovako sramnog I histericnog zavrsetka benda, Tuomas je javio svim izdavackim kucama I prijateljima benda da je prica zvana Nightwish gotova. Raskinuo je s Janneom, koga je Tarja inace preko pisma obavestila da raskida veridbu. Sve ovo je licilo na jedan veoma ruzan epilog, dok jednog dana nije Tuomasa pozvao stari drug iz vrtica, Toni Kakko (koji je I sam pokusavao nesto sa svojim bendom Sonata Arctica), da odu zajedno da beru tartufe u Laponiji. Nemajuci nista pametnije da radi, Tuomas je prihvatio to. Nakon 2 nedelje branja tartufa, dok su jurili odbegle svinje po laponskoj vrleti, dvojica metalaca su se konacno dotakli I teme Nightwisha:
-Je li, bre, Tuomase, izvini, znam da verovatno ne zelis vise o tome da pricas, ali, moram da te pitam, jel’ti bas ne nameravas uopste da pocinjes opet s tim Nightwishom?
-Pa kako cu, majke ti, Toni, da pocnem opet, kad vise nemam ni pevacicu, ni basistu. S kim da nastavim? Sa Strumpfovima? Ovaj, ramisljao sam da ja opet pevam, ali opet mi treba basi…….
-Ti da pevas? Ovaj, ne, ne, molim te….mislim, ovaj, nije da ne znas, ali…….nekako ti nije bas boja glasa za to……ali stvarno bila bi steta da se sve to ovako zavrsi…gre’ota Bozja…..
-Znam Toni da jeste grehota, ali sta cu? Cekaj malo, sta se koji kurac ti uopste toliko interesujes za opstanak Nightwisha? Sta bi ti imao od toga?
-Tuomase, covece, banka mi je stavila hipoteku na onu moju novu farmu svinja, a kad sam pisao Tarji da mi uplati ratu dok ja ne dodjem do para, ona mi je rekla da nema, jer vise nema koncerte sa bendom, I nije vise s Janneom, nema otkud da joj pristizu pare. Jadnica je od bede morala da ode u Nemacku, da snima pornice, da bi mogla da se izdrzava I studira usput…..
-Ali sto ona tebi mora da placa rate? Ona je samo zirant. To je tvoj kredit……
-Znam, ali fora je sto ovaj nas novi album, Silence, se nimalo ne prodaje, cist fijasko I gubitak! Kazu kriticari, kao, kopiramo Straktovaruijus, cuj molim te, mi I Straktovarijus, k’o dupe I milibrat! Ne znaju seljaci sta je umetnost, idioti! I zato bi mi bilo veoma vazno da Tarja opet peva u bendu, da ima prihode opet…..razumes?
-Da, ali ona se jos uvek nije potpuno odljutila od mene, tako da cu izgleda morati da nagovorim Marcela da dodje kod nje u Nemacku da je zavede I nagovori da se vrati u bend.
-Pa vi ste tom Marcelu ostavljali toliko kesha za svu onu gandzu I utoke, covece, to je najmanje sto moze da vam ucini!
-Znam, to mi mozda I ne bi bio toliki problem, ali opet mi fali basista!
-E, za to se ti nista ne brini! Naci ce tebi tvoj Tonce basistu ki upisanog. Evo, dal’bi ti odgovarao Marko Hietala?
-Marko ko?
-Hietala, onaj tip iz Sinergije, sto si ti mislio da je gej jer vezuje bradu u mashnice, pa se ispostavilo da nije. Znas, bre, onaj sto je jebao Kimberli, pa se posle Alexi razveo od nje zbog toga, pa da bi se osvatio Marku, jebao njegovu zenu, I napravio joj blizance, bas se skoro porodila……
-Joj, Toni, postao si prava Radio Mileva……
-Joooj, znam ti ja to, al’ sta cu, znas, nema se posla sad u Finskoj za nas talentovane power metalce, nego eto, posto smo svi “klonovi Straktovarijusa”, mamlazi jedni glupi, klonovi im u gacama, sedis kuci po ceo dan, pa ne znas sta ces od muke, te eto……
-U redu, u redu, znam ko je jebeni Marko Hietala! OK, ne kazem, dobar je muzicar, ali ne verujem da ce on hteti da udje u bend.
-E, ali I to je tebi tvoj Toni sredio! Eto, ja sam njemu pre dve godine bio zirant kad je nadogradjivao kosu nekim silikonskim vlasima, beznacajan kredit, ali ostao mi je duzan jos tada. Nemaj brige bre, racunaj da sam ti I to sredio. Vi’s, mozes komotno da vaskrsnes bend sada!
-I to sto kazes, ali…….Ej, cekaj, eno je jedna!
-Sta jedna?
-Ma jedna pobegla svinja, eno iza onog zbunja. Trci, hvataj je! Brze, Toni!
Obojica se zaletese I preskocise problematicni zbun, I punih minut I po su se rvali po zaledjenom laponskom blatistu sa neobicno zivahnom svinjom. Naposletku je ipak savladase, I upregnuse da im trazi tartufe.
-Uf, jebote Toni, kakve su ti ovo svinje, sav se preznojih dok je zavezah, pa jos na ovoj promaji, ima da mi udari u krsta, dobicu reumu, a jos sam mlad…..
-Daj ne kukaj k’o neka baba…..pocinjes da me podsecas na Jukku…Nego, sta kazes na moj predlog, sad kad imas celokupnu postavu, da zapocnes opet s bendom, da snimite taj novi album?
-Iskreno, mislim da bih I mogao to, ali postoji jedan veeeeliki problem…..Toni, ja nemam vise inspiraciju….Verujes mi, da od Wishmastera ni ja ni Emppu nismo napisali ni jednu jedinu notu ili rec…sta da snimamo ako nemamo nove pesme?
-Tako znaci? A, pa ima herra Toni I za to resenje! Sta ti mislis, ko je nama pisao pesme za ovaj album? Mi? Ma daj, ne budi smesan! Ima jedna baba u Srbiji, zove se Marina Tucakovic, mnooogo dobre pesme pise zena! Ona nam je uradila sve za Silence, pa cak I omot!
-Ne pricaj? Ali zasto je niste pomenuli onda u bukletu, crni Toni?
-Pa znas kako, ona u inostranstvu saradjuje iskljucivo s metal bendovima, dosad je radila s nama, s HIM-om, Metalikom, Mejdenima, Manowarom, Tokio Hotelom, Paradise Lostom, ali u Srbiji je ipak najpoznatija kao kompozitor I textopisac turbo-folk muzike. Znas na koju ziku mislim…..
-Da, znam, objasnila mi je Seka onomad……
-E, vidis, ona je postala slavna po svojim folk pulenima, I uslov za saradnju s bilo kojim bendom jeste da se njeno ime niposto ne pominje u zahvalnicama.
-A zasto?
-Pa zato sto bi je, kad bi se saznalo da saradjuje s metal muzicarima, svi ti turbo-folkeri nazvali pozerkom, a onda ne bi bila tr00. Nemam pojma sta joj to znaci, samo mi je tako objasnila drustvene odnose u Srbiji I rekla da je niposto ne pominjemo bilo gde.
-E pa vidis, mogao bih ja da je kontaktiram……
-To covece! Vidis kako mozes! Jebacete im kevu s tim albumom, obecavam ti, znaci Marina je genije, ceo album ti napravi za nedelju dana!
-Hyvin. Pozvacu sutra Marcela, I pitati ga da malo odobrovolji Tarju, a ti pozovi Marka.
-Ma shengenski, bre!
-Jos samo kad bih mogao sebi da nabavim nekog jebaca, da ga ubacim u ekipu…..vidis, bas bi nam trebao menadzer….
-Pa koga imas u izboru?
-Hm, znas onog zigola sto me stalno salece ispred one gej birtije u Helsinkiju, kako se zvase…..
-Kod Vesele Veverice?
-E da bas tu. Kako rece da se zove onaj visoki, plavi, s dugom plavom kosom?
-Joj, cek’ da se setim. Ewo! Ewo Rytkonnen!
-Tacno, bas on. Vidis, on mi je mnogo seksi! Stavicu njega da nam bude menadzer, taman da ga izvucem s ulice, a I da ima ko da me trpa za vreme turneje.
-Eto, vidis kako su se sad sve kockice slozile. Kazem ti ja, cudo ima da naprvite s Marininim albumom. A meni taman Taca da vrati sve dugove koje imam prema banci. Nego, je li, jesi li I ti primetio kako je smrsala u poslednje vreme………………………

Priča petnaesta:


Izvinjavam se na veoma dugoj pauzi u apdejtovanju ove istorije, ali eto, ponestalo inspiracije i istorijskih izvora. Evo jednog nastavka, nadam se da će vam se svideti.

Izvodi iz dnevnika Floorke Jansen, pevačice After Forevera:

23. avgust 2002.

''Dragi dnevniče,
Kao što znaš, kad sam ti pisala pre nekoliko dana, bila sam veoma uzbudjena što idemo na prvu evropsku Turneju sa Nightwishom i Charonom (kako god se ime ovih potonjih izgovaralo). Prekjuče smo se svi skupili, a sinoć smo imali prvi koncert, u Dortmundu. Bilo je kul! Publika nas je stvarno lepo prihvatila, čak kad sam bacila peškir u publiku na kraju koncerta, neko se potrudio da ga podigne sa poda! Jeste da je samo hteo da obrise cipele o njega, i posle ga bacio, ali i to je nešto! Osećam da ćemo osvojiti Evropu ovom turnejom!
   No, htela sam da ti pišem o nečemu drugom. Znaš, kao jedine ženske u ekipi, Tarja, pevačica Nightwisha i ja smo dobile posebnu svlačionicu. I moram priznati, tako je mnogo lakše. Jeste da je Tarja zauzela oba ogledala, i da je svoju pudlicu smestila na moje stvari, i da mi je oduzela stolicu da bi ispružila noge, i da mi je dala samo jednu hoklicu, na kojoj sam morala da sedim ispod njene daske za peglanje (znaš, svlačionica je malo skučena, pa nije bilo mesta da sednem negde drugde, pošto je Tarja unela tri kofera i klavir za raspevavanje), i da sam morala da joj navijam i odvijam viklere, ali nema veze.....baš je osvežavajuće provoditi vreme pred nastup u svlačionici bez dosadnog Sandera, kome moram lizati čmar svakih pola sata (odakle mu toliki libido, jebote?). Nego, Tarja me je, dok sam se presvlačila za koncert (da, dnevniče, dobro si pročitao, sad sam počela da nosim specijalna odela za nastupe, pa se sad čak i presvlačim za koncert), pomalo čudno gledala, i pohvalila moje bicepse? Hm, kao da nikad nije videla žensko koje diže 80 kg iz benča! Čudna su nacija ti Finci......Evo, Sandere!!!!!!! Oh, kako je naporan! Opet moram da ga ližem.....napaljenko čupavi! Do skorog kuckanja!''


24. avgust 2002.

''Dragi dnevniče,
Sinoć samo nastupali na Summer Breeze festivalu. Bilo je okej, ne baš kao u Dortmundu, ali sam zadovoljna. U toku našeg nastupa čak mi se učinilo da je negde u petom redu počela šutka, i taman se poradovala, kad ono, ispade da su to samo gazili nekog lika koji je došao u HIM majici. Nego, opet moram o Tarji da ti pričam!
   Kad se završio koncert Nightwisha, ostala sam s Tarjom u svlačionici, da bih joj spakovala stvari i očetkala pudlicu dok se ona tušira. Medjutim, ona me je, onako u negližeu, pozvala da odem s njom pod tuš. Ja sam se u pvi mah zaprepastila, i izgovarala se kako sam dobila, kako moram da joj zašijem jednu nitnu na korsetu za trudnice, kako ne smrdim mnogo, jer sam počela da koristim dezodoranse (a stvarno, mnogo se manje znojim i otkad sam počela da se brijem ispod pazuha)....Ona je nerado popustila i otišla sama pod tuš, ali mi je naredila da držim otvorena vrata kupatila, da može da me gleda dok se kupa. Nije mi jasno što. U jednom trenutku je tako zaječala, i držala se ispod stomaka, da sam se uplašila da nije imala napad kamena u bubregu....medjutim, ona je bila sva srećna, nasmejana..... Čudne su te Finkinje!
   E da, još jedna stvar mi je mnogo neobična. Sander mi uopšte više ne traži da ga ližem. Izgleda da otkad se druži s momcima iz Nightwisha i Charona, više uopšte ne oseća potrebu za tim. Koliko god Finkinje bile čudne, toliko sam zahvalna Fincima!''

28. avgust 2002.

''Dragi dnevniče,
Ovo s Tarjom je definitivno izmaklo kontroli! Jutros u hotelu me je pozvala u svoj penthaus apartman. A ja tek došla sa jutarnjeg džoginga, onako znojava i napucana, i odmah sam otišla kod nje. Udjem ja, a ona, da prostiš, u negližeu totalnom, spremila slaninu s crnim lukom za mene, i da je mi na tanjiru. Kaže, za moje mišiće, da narastu još više. Ja uzmem i jedem ono, a ona sve počne da mi opipava bicepse, tricepse, lepezu, listove, gleda vene na rukama.... I sve nešto priča kako se divi nama Holandjanima, kako smo mi napredni, liberalni, pa onekoj legalnoj marihuani, gej brakovima, eutanaziji, pedofiliji, prostitutkama...... Pa kako njen muž uopšte nema tako jake mišiće kao ja, pa me pitala da li ja mislim da je ona lepa i seksipilna, sve nekako konfuzno je pričala. Na kraju me je pitala da li bih htela da zalijem doručak jednim pivcem, i ja sam rekla da hoću, ali samo ono od 2litra, iz plastičnjaka u najlonskoj kesi. Ona ode u kujnu, i dodje iz nje, sve onako gola, a iz njene, da prostiš, djane, viri otvoreni grlić plastičnjaka od 2 litra u najlonskoj kesi!!!! I naskoči ona na mene, a ja se otimah, drž', bež', ne daj, i sve tako, i na kraju je obalih na pod i pobegoh iz sobe, dok je ona vrištala kako nju niko ne voli, kako je njen muž nesposoban i šonja, kako odavno nije imala dobar seks......ludnica prava!
   Ali to nije sve. Utrčim ja odmah posle toga kod Sandera u sobu, kad ono imam šta da vidim! On skroz go, a ližu ga....onaj klavijaturista Nightwisha i pevač Charona!!!! Znai ako tad nisam umrla od jada i iznenadjenja, neću nikada! Zato on meni nije tražio da ga ja ližem! Morala sam tad da odem u teretanu da boksujem tri sata u vreću, ne bih li se smirila i iskonrolisala.
   Lepo sam ja rekla, hrdje su ti Finci, belosvetske!!!!!''Prica šesnaesta:


Septembar 2002. godine, Kerava, Finska. Mladjahni Erno Vuorinen, nakon završetka Svetske turneje veka sa Nightwishom, ide sa svojom babom (već ranije pominjanom, onom što ima samo jedno oko) u lokalnu crkvicu. Iako je Emppu zakleti pravoslavac otkad se preobratio iz evangelizma tokom turneje po Rusiji, svoja nova religijska ubedjenja morao je da krije od svoje porodice, posebno od gore pomenute babe, koja je iz dna duše mrzela sve što ima ikakve veze s Rusijom, obzirom da je još uvek pamtila kako su je Sovjeti na početku Zimskog rata '39. uhapsili nakon što je u lokalnoj kavani rekla da bi pre dala pičke Hitleru nego Staljinu.

-Ali baba, kažem ti, ne moram da idem na ispovest, nisam ništa ružno radio na turneji, veruj mi!!!-branio se mali plavušan
-Ćuder, tamo, pašče nijedno, 'nam ja dobro šta vi tamo radite. Onaj Tuomas Mikin, pravi drogaš, čula sam da mu je čak i kosa pocrvenela od droge, rekla mi Elma Jarmova......
-Ali baba, nije mu pocrvenela, sam se ofarbao.....
-Ćut! A ona debela Tarja, čujem od onog Paavovog sina, Lese, kad je išao u Nemačku onomad da švercuje rogove od irvasa, veli, pola pornića koje je tamo gledao na teveliziji, ona u njima glumi.
-Pa dobro, ali shvati, ona je tad morala da plati školarinu....
-Ma nemo'? A šta misliš, kako sam ja sebi plćala svoju četvoroletku? Nisam se sigurno tamo kezila u kameru, da me gleda svet s onih sokoćala, nego lepo, u moje vreme se znalo, nemaš para, odeš na jedan vikend u Švedsku. Tamo su njima sve one ženetine tunjave, ne umeju ni noge da rašire, te pusti Švedi daju šta stignu da dovedu Finkinje u krevet na par dana. I tako sam se ja izdržavala, a ne k'o ova vaša debelguza.....
-Znam, bako, pobogu, pričala si mi tu priču već petsto....
-Tišina, i ne psuj Boga, Hansi te ne jeb'o!!! Eve ti tamo oca Simona, idi kod njega da se ispovediš, a ja ću biti tamo s njegovom švalerkom da tračarim. I nemoj da si mu išta prećutao!
-Važi bako. Vidimo se.-pokunjeno reče Emppu

Emppu udje u kapelu, i u ispovedaonicu, gde ga je spremno čekao otac Simon.

-Pomoz'Hansi, oče.
-Hansi ti pomog'o, čedo moje. Ovaj.....nemoj me pogrešno shvatiti, ali znaš, ako želiš, možeš slobodno da predješ ovde kod mene u kabinu. Sećaš se kad si bio mali i išao na časove veronauke kod mene, kako smo se lepo družili, zar ne? Mogli bismo opet zajedno da se prisetimo starih dana, kad smo.....
-Rado bih, oče, ali došao sam samo da se ispovedim, baka me čeka, pa ne bih da se zadržavam....
-Aaaaa, tako znači.....ništa onda.....U redu, reci onda, čedo moje, šta ti leži na kurc.....ovaj, htedoh reći, srcu......
-Oče, došao sam da se ispovedim za sve bludno i nemoralno što sam uradio na poslednjoj turneji koju sam imao s mojim bendom.
-Kaži sve što želiš.
-Pa 'vako......prvo, ni za jedan koncert nisam štimovao gitaru. Znaš, komplikovan je to posao, a ja i moj tehničar bismo umesto da štimujemo gitaru....znaš, oče, malo štimovali jedan drugoga, ako znate na šta mislim......
-Naravno, čedo moje, pogreši čovek, reče davno jedan veliki mislilac, zaboravih mu ime.....
-Upravo tako.....dalje, krao sam žice za gitaru i trzalice od naših predgrupa. Pošto su žice i trzalice poskupe, a Tuomas nam je rekao da skrešemo malo budžet za turneju, pošto je preskupo platio svoje klavijature gde je ubacio sve MIDI fajlove, kako ne bi morao uopšte da svira uživo. Zatim, namerno sam Jukkine slušalice, umesto za predajnik, povezivao u MP3 plejer gde je išao novi album Mitra Mirića, kako bi stalno ispadao iz takta.......znam, odvratan sam, ali još uvek nisam preboleo kako me je ostavio zbog jedne žene, i to one grobine Sattu. Takodje, pre svakog koncerta Tarja bi me zadužila da joj umutim jaja za glas (ona je zauzeta da bi to radila, jer mora da zagreva prste na nogama, kaže, to je esencijalno za svaku vrhunku pevačicu). E, pa vidiš, oče, ja bih joj umesto žumanceta i belanceta umutio svoj šlajm i seme koje bismo ja i tehničar izbacili iz sebe nakon našeg....hm, štimunga, hehe. Uz to, Kad bi mi Tarja naredila da joj pred svaki koncert kupim drugu operu na CDu kako bi se raspevavala uz profesionalce, ja sam joj uvek podmetao razne albume Tetka Sare Brajtman, hehehe...a ona glupača nije ni primećivala razliku, i kako se uz nju raspevavala, uvek je falširala i grozno zvučala na nastupima. Čak joj je dvaput i glas pukao......doduše tad mi je bilo i žao, jadnica je tad odmah bežala kod onog mafioza u Arhentinu, gde bi sazivala konferencije za štampu i prstima komunicirala s novinarima, govoreći kako ona na našim koncertima koristi nešto manje od 1 puta 10 na minus dvadeset treći deo svog glasa. Hahaha, debela uobražena glupača.......ček' da se setim šta sam još radio.......oče, da se ipak nas dvojica premestimo kod Vas u kancelariju, da se brže prisetim............
IP sačuvana
social share
Tvi svepa mifa juve kao vudi

bokca mu!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:39:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.192 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.