Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:12:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nežnosti na javnom mestu  (Pročitano 2724 puta)
31. Jul 2006, 12:00:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nežnosti na javnom mestu

Sigurno ste bar nekada na nekom javnom mestu videli zaljubljeni par kako se drži za ruke, ljubi, pomiluje se... Moguće je da ste ih videli da rade i nešto više od toga. Da li vam smetaju takvi prizori? Ili su vam simpatični? Da li to zavisi od toga šta taj par konkretno radi? Zaista, koliko daleko bi zaljubljeni par trebalo da ide s izlivima nežnosti u javnosti?

Ima onih koji su u tom pogledu prilično liberalni. Njihov stav je da zaljubljeni par može da radi šta hoće, dokle god time nikog ne povređuje (dobro, ne moraju baš ni da se skidaju na javnom mestu). Stav ovakvih ljudi je - kome takav prizor smeta, neka ne gleda. Niko vas ne tera da gledate, zar ne?

S druge strane, neko "žešće vatanje" na javnom mestu je teško ne primetiti i teško je ne zapitati se koliko se tu radi o zaljubljenosti, a koliko o egzibicionizmu. Nemali broj ljudi smatra da bi takve stvari ipak trebalo ostaviti za privatnost spavaće sobe ili stana.

Ono što je, bar u većim gradovima, stav većine ljudi jeste da je sasvim normalno da se dvoje zaljubljenih drže za ruke, zagrle, poljube, pomiluju, a da je sve što je više od toga, ukoliko se obavlja na javnom mestu, znak neukusa. A sami zaljubljeni parovi? Kako će se oni ponašati i dokle će ići s izlivima nežnosti u javnosti najviše zavisi prvo od domaćeg vaspitanja (koliko je konzervativna ili manje konzervativna bila porodica u kojoj su rasli), a onda i od društvenih normi mesta u kome žive, s tim što će se neki pokoravati tim društvenim normama, a neki će biti buntovnici i namerno raditi ono što se smatra neprihvatljivim (to već i nema baš mnogo veze s ljubavlju).

Kojih se, dakle, pravila držati? To najviše zavisi od vaše sopstvene procene. Svakako da je nevaspitano komentarisati i dobacivati kada vidite neki zaljubljeni par, a ako ste vi deo zaljubljenog para, pa, odluka je na vama. Upamtite samo, ako ste baš protiv suzdržavanja, da bi vam preterano (po standardima sredine u kojoj živite) ispoljavanje nežnosti na javnom mestu moglo doneti neprijatnosti, pa razmislite da li je malo uživanja vredno tih neprijatnosti, ili biste ipak mogli da sačekate dok ne budete imali dovoljno privatnosti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Meni je u principu i glupo drzanje za ruke, ali devojcica to voli a meni u principu i ne smeta toliko, licno ne volim da se ljubim svugde i uvek, jer vidim nekad recimo u redu ispred mene ( dakle bez mogucnosti da se pomerim ) dvoje se zvalave, viri mu jezeik iz njenog uveta , i cuje se ono - zval, zval, cmok , shljup,shmmuuuuuumc... get a room people !!!
Znaci verovatno ima ljudi koji vole da se pokazuju , Jaooo vidite sto smo lepi zajedno pa se ljube po rukama, nogama grizu u usi, a mi svi sedimo u drustvu i gledamo ih  Smile

Ali nekad mi dodje da prekrsim svoje stavove  Smile, ali uglavnom to nije pred 15 000 ljudi , na trgu itd.

Uvek se trudim da postujem ton-bon koliko toliko, pa izbegavam zbog drugih, a i nekako drzim uvek privatni zivot za sebe... vi ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile drzimo se za rucice, eventualno sedimo zagrljeni, cmoknemo se tu i tamo, al' posto imamo kad i imamo gde... ne maltretiramo okolinu  Smile
ako smo dosli negde, tu smo da se druzimo i zabavljamo... a ne da pokazujemo svima dje video i dje ne video koliko se mi to silno volimo, da sve od ljubavi gorimo, i tako dalje i tako redom...  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Umereno ispoljavanje neznosti na javnom mestu ne treba osudjivati. Ne vidim zasto bi nekome smetalo drzanje za ruke, poljubac, zagrljaj... pa vole se, zar to nije lepo? Na kraju krajeva, to je njihova stvar  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
slazem se za 'umereno'  Smile
doduse, ako je i neumereno, uvek mozes da okrenes glavu ako imas gde, i da ne gledas ako ti smeta...

no ima dosta situacija kad je stvarno neukusno i neumesno 'drpanje' (na pr., sedis u prevozu a kraj tebe cura u krilu svog dragog i svasta nesto se desava, cuje i vidi  Smile),
ali isto tako ume da bude i simpaticno u nekim drugim situacijama... u odredjenoj meri

iskazivanje lepih emocija u nekoj preteranoj meri na javnom mestu, nije mnogo razlicito od davanja oduska negativnim emocijama... tipa svadje na sred ulice i sl. Smile ili se bar meni tako cini
jednako je neumesno, al' ovi sto se vataju se bar vole... ipak, ako ih vidim za koji dan da vriste pred svima, necu se iznenaditi  Smile
« Poslednja izmena: 31. Jul 2006, 17:49:13 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
mislim da je najogore kad tvoji prijatelji ili poznanici krenu da se krljaju dok si npr. usred razgovora...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia the best
ne volim neznosti na javnom mestu...mislim da za to ima boljih mesta od ulice i parka.ali cesto se desava da mladi nemaju gde raditi neke stvari Smile pa to rade gde stignu.
 naravno nemam nista protiv kada je u pitanju zagrljaj i drzenje za ruku,po koji poljubac ali vise od toga je stvarno nepristojno.

ne praktikujem ove stvari na javnom mestu. jednom smo bili 4 para,setali  i odjednom svi posedeli na klupe i poceli,sta sve ide redom.ja otisla da igram stoni fudbal.mislim,mogli su to raditi i u sobi,bili smo na moru.

a drzanje za ruku mi je ranije bilo simpaticno,danas imam osecaj kao da sam pas a gazda me vuce lancem.vise mi prija ruka preko ramena.naravno ne smeta kad se drugi setaju drzeci se za ruke.

P.s

@ Anea,jedmom mi se desilo da me prijatelj pozove da sednemo sa njim i njegovom devojkom u kaficu,kad cura otisla do wc on meni ''jao,molim te sedi tu ne znam sta da pricam s njom pa moram stalno da je ljubim''  Smile
« Poslednja izmena: 31. Jul 2006, 18:01:40 od glviki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
ne praktikujem ove stvari na javnom mestu. jednom smo bili 4 para,setali  i odjednom svi posedeli na klupe i poceli,sta sve ide redom.ja otisla da igram stoni fudbal.mislim,mogli su to raditi i u sobi,bili smo na moru.

ovo tako lici na mene  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
aaaaaaa sto ja to ne volim, drzanje za ruke, cmakanje is sl.

kao lepo je videti zaljubljen par ....... to znaci da je lepo videti i dva pedera ili dve lezbejke kako se grle, ljube i sl. kako su srecno zaljubljeni..

  Smile nikad

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Znate koliko puno ljudi radi to , cmakanje a kao pricaju sa tobom , i odjednom gledas jezike jedno 5s a ti ono kao fiiijjuuuuuuuuu.....fijuuuuu....( tesko je ilustrovati zvizdanje ). Krajnje nekulturno, i osetis se neprijatno, ali uvek. Znas , pomislis GetARoom, ili "ako vam smetam ja mogu da odem", ne znam koja je to fora
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:12:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.