Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neverovatno...  (Pročitano 21553 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Ono sto je Estela rekla je najkljucnije u celoj prici- a to je da imamo ovde u Srbiji gomilu stranaca koji se prilicno neuravnotezeno ponasaju. To je najvaznija stvar za razmatranje a ne mozda to kako sebe nazivaju i sta misle o svom poreklu. Laslo je sve to potkrepio knjiski i to je lepo ali sta vredi kad oni misle drugacije.

Krejzi Serb je reagovao impulsivno i sta je tu je. Ja bi jos gore reagovao od njega.

I na kraju NAJOSTRIJE zamerke moderatorima ovog foruma- kako smete da dozvolite da se ucesnici neposredno vredjaju kao sto je gore Krejzi Serb bio napadnut uvredama. Bio on u pravu ili ne, nije to zasluzio. I to vam nije prvi put, vec mesecima vam se desavaju takvi propusti.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
ма..бошњаци су творевина модерног света, они су потурице заостале на том подручју од Турака.. слажем се са тим да то сада нису само оне потурице које су ту живеле већ и потурице из Хрватске и Србије које су на то подручје избегле.. мало не разумем причу о покрштавању коју Ласло наводи..зна се да има и Срба католика, и Хрвата православаца..на том подручју су живели словени.. почело је покрштавање, долазак Ћирила и Методија, и они покрштавају та словенска племене, преводе их у Хришћанство.. после настаје распад цркве, дели се на две, православну и католичку, и та подела је ишла по границама римског царства. како се које племе "задесило" (не буквално наравно), такву је веру и добило..
али Срби су остали Срби, Хрвати су остали Хрвати (мада је термин Хрвата тада био на зачетку)..
нисам баш разумео ко си били крстијани?.. ако је то био неки изумрли народ за који ја први пут чујем, и да су данашњи бошњаци њихови потомци исламске вериоисповести онда може да се тврди и да смо ми Срби потомци Келта, јер су и Келти живели овде, само друге културе, обичаја, језика, вере....

затим неко је рекао да је источна босна била западна рашка.. не то је био ХУМ..

Citat
Ovo se nije ostvatrilo jer se nisu svi Sloveni na Balkanu podjednako oslobađali. Srbija je nastala mnogo ranije od Hrvatske... Često je "sloboda" jednih bila muka za druge. Npr. oslobađanje Srbije je bilo propraćeno pogromom domaćeg muslimanskog stanovništva ali je to kasnije zaustavljenjo. Zato u prvooslobođenim krajevima nema muslimana, a u poslednjim ima (Kosmet i srbijanski deo Novopazarskog sandžaka). A to nije radio narod već guzonje koje su htele da uskoče u njihove kuće, da uzmu njihovu ličnu imovinu... Samo 5% njih su bili neki begovi, paše i age, ostalo je bila raja, zanatlije, trgovci, građanska klasa Srbije, seljaci... Jer mi učimo iz istorije da se zemlja oslobađala Turaka, ali pravih Turaka je bilo vrlo malo. I naravno da su srbijanski muslimani počeli da razvijalju poseban identitet. Slično je bilo i sa Srbima u Bih i Hr.


видиш није ту постојало никакво треће муслиманско становништво које је ишло у збегове.. то су биле потурице али оне си имале статус Турчина, и били су много цењенији, сами прави крвни турци су их више ценили од своје крвне браће..али на другој страни они су били замржени од срба који су држали до свог индетитета и своје православне вере.. о томе како су гузоње хтеле да истерају турке, ми је сувише јадно за расправу.. ако те интересује зашто санџак, није ослобођен у устанку и делови јужније, то је зато што црногорци нису послали помоћ коју су обећали да се састане са већ измореним делом устаничке војске која их је чекала да би заједно кренули на саил-агу, који је имао велику војску на подручју санџака.. а у тим моментима и руска помоћ на истоку је попустила, па је карађорђе морао да помогне својима на истоку, око Неготина, код Видина (који је декларисан као српски град, и да је тада био ослобођен и данас би био наш а не бугарски), на Дунаву, код Кладова а и из правца Ниша је претила нова опасност.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
ет пилот:
не видим где је крејзи србин био увређен у толикој мери и толико директно да је потребно за брисање..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Takve rasprave vodite privatnim porukama ili u forumima predvidjenim za to.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Pilotu hvala za odbranu mene tj. mog imena, nije to napad...ocekivao sam ovako nesto...
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Citat
ма..бошњаци су творевина модерног света, они су потурице заостале на том подручју од Турака


1. Nacija, narod, pleme nisu isti pojmovi i nemojte ih brkati. Ako su pripadnici skupine plemena Srbi (za koje se ponegde tvrdi da su isto što i Hrvati) postali narodom sa nazivom Srbi/Hrvati a posle nacijom sa istim nazivom, onda se i drugima mora dozvoliti (a ko i kako bi to zabranio?) da stvaraju sostvene nacije.

Drugo narod se stvarao u srednjem veku u državama. Ali je kod nas to doba totalno sjebano. Uglavnom Bosna nikada nije bila u istoj državi kao i Srbija osim u Turskoj. Hercegovina jesete posebno njeni istošni delovi (btw Hum je deo Hercegovine oko Trebinja), ali Bosna nikad izuzev pograničnih oblasti oko kojih su Srbija i Bosna ratovale (bratoubilački rat?) kao što je Srebrenica, jer su svi želeli rudnik. Semberija je jedno vreme bila poklonjena Srbiji (kao i Beograd), ali su to uradili Ugari. Srbija je bila deo Bosne neposredno pred njen pad tako što se Stjepan Tomašević bosanski princ oženio princezom Srbije. I nije se pokazao kao neki junak obzirom da je predao Smederevo bez borbe.

Poturica je neko ko pomaže Turcima. Ako su Bošnjaci poturice to su onda i Srbi. Jer su se Srbi prvi poturili. Oni poturiše Oliveru Hrebeljanović i Maru Branković direktno sultanu na kušanje. Pa i prvi muslimani ovde su Srbi koji su promenili veru. Bosanci su to tek kasnije kranuli. Pa Marko Kraljević, braća Dragaši, pa onaj lik u kosovskoj bici... Pa Stefan Lazarević koji je kod Nikopolja pobedio bugarsku i krstašku armiju, koji je spasao kod Angore (Ankare) Bajazitovog sina.

Pa koliko je martoloza (hrišćana koji ratovahu za Turke) bilo. Neki od njih su bili i turksi plemići, spahije. O tome čitajte u knjizi V. Ćorovića Istorija Srba. Da li znate za stećak turskog plemeića na kojem piše Branković? Ej, Brankovići, Lazareva loza pa postali muslimani. A postati muslimanom mije kraj sveta. Pa Sloveni su prethodno postali hrišćanima pripadnicima jedne jevrejske, dakle bliskoistočne, sekte, ito nasilnim putem. Pa posle toga nije teško primiti najnoviju sektu jeuvrejsko-hrišćansku.

A upravo će ti bošnjački nacionalšovinista reći kako su Srbi genetski Turci jer su ih vekovima punili svojim genima. Naravno da je to laž, ali je u istom nivou kao i tvrdnja da su oni zaostali od Turaka. Pa nisu ih Turci doneli sa sobom a onda ih zaboravili!

Drugo, kad su ptanju nacije one se stvaraju zajedničkim osećanjm njenih pripadnika, odnosom drugih prema njima, pa državom i jezikom.

Država ovde nije bilo, jezik nam je isti pa se on nije mogao koristiti (zato se i pokušavaju smisliti neki novi jezici da bi se nacije lakše stvorile, ali jebi ga ne ide). Ostaju one 2 stvari. E sad jasno je da se ti ljudi osečaju posebnim zbog religioznog okruženja (jer svakako da nisu svi oni muslimani) . Možda ne toliko da bi stvorili naciju. Ali sad drugi njih vide posebnim. Jer ne bi neki "Srbin" ubijao nekoga čoveka koji se zove Mirsad ako ga smatra Srbinom. Iako neki nacionaliti ne samo srpski nego i hrvatski negiraju tu naciju i smatraju ih Srbima i Hrvatima to se u praksi ne pokazuje. A video se u 2. sv ratu kada se braća poklala međusobno, a bogme i sada. Pa zar nije bila doktrina Pećke patrijaršije da Srbin može biti samo pravoslavac. A umalo se ne desi da većina Srba tako bude proglašena za nesrba. Jer popu ne treba Mirsad, od njega neće dobiti para ni za šta (mada su muslimani davali pare za gradnju crkava npr. u Mostaru u 19. veku i većina posetitelja Mileševe u 16. i 17. veku su bili muslimani).

Da li znaš da su gradovi Srbije sve do 1840 i neke bili većinski naseljeni slovenskim muslimanima? Da je Miloš za razliku od Karađorđa želeo da njihov broj umanji. Neki od njih su odlazili tako što im je oduzimana zemlja (nacionalizacija), neki verovatno nisu želeli da budu pod hriščanima (tako su se iseljavali i iz BiH, Ostajte ovdje), a mnogi su nestali kao Srbi u Sentandreji čistom asimilacijom. A asimilacija se mogla vrlo lako dogoditi, dovoljno je samo da od muslimana postanu hrišćani. Pa dovoljno je pogledati telefonski imenik pa videti prezimena. Hrustanović je mlogo srpsko prezime. Memedović, Delibašić, Pašić, Dizdarević, Spajić, Begović, Bašić...

A nepoznavanja istorije majko mila. Kako možeš reći da novopazarski sandžak nije osloboćen. I još si rekao sam sandžak ali bez odrednice koji možda si mislio na smederevski kome je pipadao BG. Lično je Karađorđe opsedao Sjenicu! Ali ja nisam na to mislio. Pogledaj kartu autonomije srbije iz 1830. neke i prati kako se širi na Niš i niz Ibar, pa posle 1. balkanskog na sve južne krajeve.

Za domaći: Pronaćite ko je prvi srbijanski obaveštajac (pomoć: on je pobratim Karađorđev) i sećam se nekog da je reko kako mu je uzor Uzun Mirko Apostolović. Taj nek se raspita kod koga je šegrtovao Mirko u mladosti. Treći zadatak je da se sazna što je naredio Karađorđe posle oslobađanja BG-a i kako ga je sovjetovao Dositej. Kako su zauzeti Smederevo i Užice?

Još da nešto objasnim. Moj stav je da svako može da bude ono što hoće i da mi je svejedno ko je šta, već ko je kakav. Drugo meni su sve te navionalne, verske i jezičke razlike čisto izjava neke osobe, a u suštini nikakva razkia. Jer zaista srpski, hrvatski i bosanski je jedan jezik, Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Muslimani, Goranci, Jugosloveni, Crnogorci, Šokci, Bunejvci su jedno te isto. Što se više budu upoznavali (jedni druge i sami sebe) videće da je to isto. Biće nešto na ovu foru:
Srbin: Ajmo zapevati staru beogradsku Ej žalim žalim biće meni žao žao...
Hrvat: UUUUUUUUU ne seri pa to je stara hrvatska a nisam znao da se peva u Srbiji.
Bošnjak: Ma ajmo onu moju Crven fesić nano.
Srbin: Daj ne pričaj da se to peva i kod vas. Pa to mi je omiljena starogradska, pored Nizamskog rastanka.
Bošnjak: pa i Nizamski rastanak je naša pesma.
Srbin: Ma ajmo Kafu mi draga ispeci
Bošnjak: Ja stare bosanke, ama niko je bolje ne otpeva nego onaj Srbnin Cune.
Jugosloven: Meni je najlapša narodna pesma Hasanaginica
Srbin: E to je Vuk zapisao u Srpskoj pjesmarici
Bošnjak: Jes, ali je to bošnjačka pesma
Hrvat: Kurac, kad se sve dešava u Hrvatskoj i tu je prvo i zapiana. Tu je zapisao jedan franjevac mnogo pre Vuka

I tako bi oni mogli da razgovaraju i da shvataju da su jedno te isto u svakom polju, ne samo u muzici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Ma daj molim te , mozda nasi pevaci ne znaju nista drugo da pevaju osim turske muzike ali ja nikad necu priznati da smo isti narod kao poturice.
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ti nemoj priznati, uopste nije pitanje dal ces ti priznati ili ne, to je cinjenica...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Citat: CrazySerb17
Ma daj molim te , mozda nasi pevaci ne znaju nista drugo da pevaju osim turske muzike ali ja nikad necu priznati da smo isti narod kao poturice.


Zanimljivo je da voliš Aleksu Šantića, čoveka koji je za razliku od tebe voleo sve nacije u svom gradu. Bio je i zaljubljen u Hrvatice (Anku...) i Muslimanke (Eminu Seftić...), pesme im posvećicao. Ostajte ovdje (tvoj sig) je spevao Muslimanima koji su se u nekoliko navrata iseljavali iz BiH zbog Austrijske vlasti.

E da i niko ne uradi one domaće. CCCCC slabo volite školu. Evo 2 popravna, laka:
1. Ko je kako se zove i odakle je vojnik sahranjen na Avali ispod spomenika Neznanom junaku.
2. Ko je i sa kim je vodio bitku na Kosovu oko 1830. protiv Turaka i pobedio u njoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Nepoznat
Browser
Nokia5070 2.0
Sve je tako,samo meni treba pesma
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.