Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neverovatno...  (Pročitano 21464 puta)
18. Jun 2004, 00:46:14
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Evo bas sad dolazim sa Paltalka i tako dodjose muslimani u nasu malu sobicu pocese sa nama da diskutuju kako su oni bosnjaci i kako su na ovim zemljama vec hiljadu godina i u trenutku mi dodje inspiracija kako da im odgovorim, i to sam odmah zapisao na papir. Ovo sam im rekao (sorry na allcaps):

DRAGI MOJI BOSNJACI, BOSANCI, TURCI, BALIJE ILI KAKO VEC. KAO PRVO PRAVI BOSNJACE TREBAO BI DA ZNAS DA JE PRVI BOSANSKI KRALJ KRALJ TVRTKO BIO SRBIN OD LOZE KOTROMANICA. LOZA KOTROMANICA JE BILA CISTO SRPSKA, NITI BOSANSKA NITI HRVATSKA. KAO DRUGO VI TKZ. BOSNJACI NAROD KOJI NEMA NI SVOJU KULTURU NITI SVOJ NACIONALNI IDENTITET, STE OBICNE POTURICE, JANJICARI. NISTE NI TADA PRE 600 GODINA , A NI SADA IMALI DOVOLJNO KARAKTERA ILI PO MODERNOM JEZIKU MUDA DA SE SUKOBITE SA TADA TRENUTNO JACOM VOJSKOM TURCIMA PA STE IM PREBEGLI KAO ZECEVI ILI BOLJE RECENO JAJARE. BILI STE TAD JAJARE PA STE TO I DANAS. OD GENA SE NEMOZE POBECI. KAKVA STE VI SORTA A I KAKVA VAM JE VERA, NAJBOLJE SE VIDI IZ TOGA STO VI I DANAS U 21 VEKU SVOJE BOGOMOLJE ZALIVATE KRVLJU NEDUZNIH ZIVOTINJA. SEREM VAM SE U OBICAJ. A TO KOJE KOLIKO RAZVIJEN SE NAJBOLJE VIDI KAD IZ FEDERACIJE PREDJES U RS. PA VI NISTE SPOSOBNI DA SVOJE DVORISTE OCISTITE, DA TRAVU POKOSITE, VEC ZIVITE U ONOM BRLJUGU KO KAKVE SVINJE. ZIVOTINJE OD KOJIH VI TOLIKO BEZITE SU USTVARI CISTIJE OD VAS. POTURICO OBJASNI MI SAMO ODAKLE POTICETE, KO SU VAM PRECI, KOJA VAM JE KULTURA? NEMOJ DA PETLJAS ISTANBUL I TURKE SA VAMA VI STE BOSNJACI I JA TRAZIM OD TEBE DA MI OBJASNIS KO JE VAS SVETI SAVA, KO JE VAS CIRILO I METODIJE , CAR LAZAR, CAR DUSAN SILNI, MILOS OBRENOVIC, CRNI KARADJORDJE, MARKO KRALJEVIC, GDE JE VAS HILANDAR, GDE JE BOSNJACKA, NAGLASAVAM BOSNJACKA BOGOMOLJA IZ 11 VEKA? KO SU VASI JUNACI I VASI KRALJEVI I VASI PISCI? NAVEDI MI JEDNOG CISTOG PRAVOG BOSNJAKA A DA NIJE TURCIN ILI POTURCENI SRBIN I JA CU ODMAH ICI U DZAMIJU DA SE MOLIM ALAHU. NEMATE, JER VI NISTE NISTA. VI STE OBICNA INSTANT NACIJA. NES KAFA BALKANA. E MOJA POTURICO, SAGNI GLAVU I CUTI JER TI SI UPRAVO ONO OD CEGA SE NAJVISE NA SVETU BOJIS.

Kada sam im ovo rekao (njih oko 10) je jednostavno bez ikakve rijeci izaslo iz sobe i nisu se pojavljivali. E sad ja vas pitam jesam li ja u pravu ili oni stvarno tu zive 1000 godina??? Tesko mi je to poverovati...
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Ko bre zivi 1000 godina???

Gde???

Pa ziveli su u Bosni i pre ljudi, ali su se njihali kako vetar duva...

Ima i onih koji su postali katolici, tj. Hrvati iz bosne pod Austo-Ugarskom, a bili su
Srbi!!!

Gorski Vjenac sve lepo kaze...

Poturice i kraj!
Nego sta su....  Dobro si im rekao...!!!

Sto bi se dzabe pokupili i izasli, boje se istine koja je jos crnja i koje si ti izneo samo mali delic te istine....
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Дечко, реагујеш у складу са имено, лудо и дебилно.

Прво научи из социологије појмове нација и народ, а после мало боље проучи повест а не да се ту хвалиш делима којих се паметан стиди.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Neznam sta da kazem....osim ziv primer jednog slucaja u mojoj okolini:
Naime moja najbolja drugarica Srpkinja se vec 10 godina zabavlja sa jednim muslimanom u sred Beograda.OK.Sve to nije strasno da je on normalan,ali tesko da ce tako biti.On u sred Beograda propagira svoju veru i njegova familija.Mama mu godinama vraca i vraca ne bi li uspela da raskine njihovu vezu.5-6 puta moja drugarica je imala trudnoce a onda i pobocaje....njegova mama je pravila svadje u kuci zbog buduce snaje Srpkinje..;nikako mu nije to dozvoljavala...
A on izgubljen u svemu maltretira svoju devojku,vredja je a i dalje ostaje sa njom.Njeni roditelji su njega prihvatili,ali verovali ili ne on vredja i njih.(oni cute zarad cerke-budale a budala je i ona)Sada je ponovo trudna,ovoga puta trudnoca se odrzala,vec je 7-mi mesec i sve je ok,ali njen dragi decko ne zeli da je ozeni,samo je iznajmio stan za njih dvoje(troje uskoro) i nije ni rekao svojima da je ona trudna...;zar to nije ponizavajuce,a ona ce vanbracnom detetu dati njegovo prezime....Zasto je toliko glupa to ni ona ne zna.Voli ga pa se ponizava,a Svekrva se zaklela odavno da ih nece ni pogledati...itd. ma uzas,a ima hiljadu takvih slucaja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat
E sad ja vas pitam jesam li ja u pravu ili oni stvarno tu zive 1000 godina??? Tesko mi je to poverovati...



Pa, možda baš nije najzgodnije da ja to objašnjavam, ali evo....

Možda je nevjerojatno, ali oni doista tu žive 1000 godina, jednako kao i Hrvati, kao i Srbi, kao i Bugari i Mađari i ostali narodi.

Iz tvog citata onoga što si im rekao, dalo bi se zaključiti da ti očito pripadaš onom nazoru na naciju i narod koji gleda neku današnju etničku skupinu kao zatvorenu zajednicu, izrazito jake nacionalne svijesti koja postoji od pamtivijeka, tj. otkad se prvi put taj narod spominje. Budući da Bošnjaci jesu kao konačno formirana nacija (u modernom smislu) produtk našeg vremena možda je malo teže uvjeriti te u suprotno, ali oni koji su danas Božnjaci žive ovdje jednako dugo koliko i ostali narodi.

Kao prvo i osnovno, da to odmah riješimo, Bošnjaci sigurno nemaju veze s Turcima, tj. da su poslavenjeni Turci, što bi predpostavljalo njihovo naseljavanje od strane turske vlasti, jer Osmanlije nisu nikada imale običaj preseljavati stanovništvo (to je bila bizantska navada.) Turci u Mekdoniji, Trakiji, Bugarskoj i Grčkoj su posljedica nekoć šire etničke rasprostranjenosti  Turaka, koja je plod drugih okolnosti, a ne sustavnog naseljavanja. Dakle današnji Bošnjaci sigurno predstavljaju islamizirano slavensko (i ne samo slavensko) stanovništvo.

O etničkom karakteru srednjovjekovne  Bosne je teško raspravljati, a kamo li kateogrički tvrditi da su svi njezini stanovnici tog doba bili isključivo Srbi ili Hrvati. Budući da jedne od drugih dijeli vjera, neki misle da je dovoljno onda pogledati vjerski karakter predturske Bosne, ali po tome Kotromanići ne mogu biti Srbi jer su svi (s dva izuzetka) bili katolici (među njima i najvažniji Tvrtko), a isto tako pravoslavnog stanovništva nije bilo nigdje osim nešto u istočnoj Hercegovini (dok recimo na području današnje zapadne Bosne, tj. Banja Luci i široj okolici pravoslavci dolaze tek s Turcima). Naravno tu se uvijek može potegnuti priča o pokatoličenim Srbima, ali ona je lako oborljiva jer dokumenti jasno pokazuju da su katoličeni samo "krstjani", a ne pravoslavci jer ih u najvećem dijelu Bosne do Turaka nije ni bilo. Ovaj dio površno pročitan, bi ispao kao nekakvo dokazivanje hrvatskog karaktera srednjovjekovne Bosne, međutim, iako je on sigurno bio izraženiji od srpskog, bilo bi pretjerano i nerazborito reći da su stanovništvo Bosne činili isključivo Hrvati. (O ovome dovoljno da ne idemo predaleko).

Upravo ovo postojanje "krstjana" daje mogućnost nacionalistički i propagandistčki orijentiranim bošnjačkim povjesničarima da na toj vjerskoj klasifikaciji grade nekakav srednjovjekovni bošnjački identitet, tim više što se u nekim dokumentima češće nailazi na termine "Bošnjani" i "Bošnjanski". Prije nego se dotaknem toga, treba samo naglasiti da je termine Bošnjak i bošnjački skovao Benjamin Kallay, austrougarski upravitelj Bosne, a da su bili na neki način (nikako isključivo) upereni i protiv Hrvata i protiv Srba da onemoguće pretenzije i jednih i drugih na taj teritorij, kao i razvijanje hrvatske i srpske svijesti među stanovništvom BiH. Kallay među pravoslavnima i katolicima nije uspio, ali je ta ideologija dala muslimanima posljednji podstrek ostvaren tek stotinjak godina kasnije za formiranjem posebne nacije i spriječila je utapanje muslimana bilo u hrvatsku bilo u srpsku naciju (iako je dolazilo i do takvih slučajeva. npr. Osman Đikić ili Mehmed Spaho su se deklarirali kao Srbi, a Safvet beg Bašagić ili Spahina braća(!) kao Hrvati).

Pitanje tko su bili krstjani nije do kraja razjašnjeno, a vjerojatno neće ni biti, međutim njihova snažna prisutnost je omogućila fantaziranja o posebnom bošnjačkom narodu još u srednjem vijeku, a njihov brzi nestanak je bio izvorište mita o Bosni kao zemlji gdje je islamizacija bila izrazito uspješna, što drugdje navodno nije bio slučaj. Ovo je obična laž, jer je islamizacija postigla gotovo istovjetne rezultate i u Srbiji i u okupiranim dijelovima Hrvatske. Nakon velikog bečkog rata svo islamsko stanovništvo iz oslobođenih dijelova  Hrvatske i Mađarske se povuklo u Bosnu (ojačavši time tamošnji udio), a slično se dogodilo i nakon oslobođenja Srbije. (To recimo fino opisuje Andrić u "Na Drini ćuprija".)
Dovoljno je uostalom pročitati npr. Karadžićeva zapažanja o turskom karakteru srpskih gradova prije oslobođenja ili pogledati stare vedute npr. Beograda i vidjeti koliko je džamija tad postojalo, a koliko ih ima danas.

Dakle vraćamo se na početak. Stoput sam već napisao na raznim mjestima: reći da su Srbi ili bilo koji narod ovdje došli kao zatvorena nacionalna zajednica, visoke svijesti, noseći crven-plavo-belo i pjevajući Oj Srbijo mati je davno nadvladan romantičarski mit. Na ova područja su se doselile različite (više ili manje srodne) slavenske skupine, koje su se potom okupile u različite državne jedinice, koje su nosile imena koja danas nose, ali isto tako i imena koja se više ne koriste (Duklja, Raška...). Smatrati da su Hrvati ili Srbi u srednjem vijeku bili isto što su Hrvati i Srbi danas je krajnje naivno. Dakle u Bosni nije došlo do islamizacije Srba ili Hrvata, nego slavenskih skupina običnog stanovništva koje se moglo razviti u Hrvate ili Srbe ili na neki treći način (uzmimo npr. Makedonce, koji bi sigurno da nije bilo Jugoslavije postali Bugari) tj. kako se to dogodilo danas, u Bošnjake. U srednjem vijeku gotovo jedini nacionalni karakter je bila državna pripadnost, što je ostala karakteristika na Zapadu Europe (nikakavo uvjeravanje neće dokazati Bretoncu da on nije Francuz, kao što se neće naći gotovo nijedan Francuz koji bi mislio da bi Francuska trebala razdijeliti Belgiju ili Švicarsku, obzirom da tamo žive ljudi koji govore francuski), na njemačkom području se razvio jedan međutip, a na ostaku Srednje Europe,  jezični nacionalizam, potpomognut tzv. "historijskim nacionalizmom". Drugim riječima različite teritorijalne pretenzije se pokušavaju opravdati "povijesnim pravom" ili "etničkim pravom". Međutim problem je što se ona obično ne mogu nikako uskladiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Citat: Aurelije
Дечко, реагујеш у складу са имено, лудо и дебилно.

Прво научи из социологије појмове нација и народ, а после мало боље проучи повест а не да се ту хвалиш делима којих се паметан стиди.


Ma nemoj? A ti si mi ko neki nacitan jel? Cega da se stidim? Da smo imali kraljeve nad kraljevima i junake? Ne razumem te...
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Kad smo kod Bosne...Znate da se Bosna na pocetku zvala Zapadna Srbija(Raska)??? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 54
Citat: Laslo
Stoput sam već napisao na raznim mjestima: reći da su Srbi ili bilo koji narod ovdje došli kao zatvorena nacionalna zajednica, visoke svijesti, noseći crven-plavo-belo i pjevajući Oj Srbijo mati je davno nadvladan romantičarski mit. Na ova područja su se doselile različite (više ili manje srodne) slavenske skupine, koje su se potom okupile u različite državne jedinice, koje su nosile imena koja danas nose, ali isto tako i imena koja se više ne koriste (Duklja, Raška...). Smatrati da su Hrvati ili Srbi u srednjem vijeku bili isto što su Hrvati i Srbi danas je krajnje naivno. Dakle u Bosni nije došlo do islamizacije Srba ili Hrvata, nego slavenskih skupina običnog stanovništva koje se moglo razviti u Hrvate ili Srbe ili na neki treći način (uzmimo npr. Makedonce, koji bi sigurno da nije bilo Jugoslavije postali Bugari) tj. kako se to dogodilo danas, u Bošnjake. U srednjem vijeku gotovo jedini nacionalni karakter je bila državna pripadnost, što je ostala karakteristika na Zapadu Europe (nikakavo uvjeravanje neće dokazati Bretoncu da on nije Francuz, kao što se neće naći gotovo nijedan Francuz koji bi mislio da bi Francuska trebala razdijeliti Belgiju ili Švicarsku, obzirom da tamo žive ljudi koji govore francuski), na njemačkom području se razvio jedan međutip, a na ostaku Srednje Europe, jezični nacionalizam, potpomognut tzv. "historijskim nacionalizmom". Drugim riječima različite teritorijalne pretenzije se pokušavaju opravdati "povijesnim pravom" ili "etničkim pravom". Međutim problem je što se ona obično ne mogu nikako uskladiti.


Laslo skidam ti kapu so si imao zivaca sve ovo da otkucas. I slazem se sa tobom 100% Smile
IP sačuvana
social share
U ZDRAVOM TELU ZDRAVA PANTLJICARA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Lepo je Laslo objasnio povest. A ja bih se zadržao na trenutnom stanju. A ono je da praktično imamo nacije Jugoslovene, Muslimane, Crnogorce, Bošnjake, Hrvate i Srbe koji pripadaju istom narodu. Nešto slično kao Nemci koji su se izdelili na Austrijance, Dojčlandere i Švajcarce ili Rumune na Moldavce i rumunske Rumune.

Jer narod je ono što je u običajima, igrama, pesmama, pričama, jednom rečju u kulturi. A tu zaista nema razlika između pripadnika ovih nacija, tim pre što su sve nabrojane nacije jako mlade, praktično se pojavljuju posle ustanaka u 19. veku.

Evo nek mi neko nađe ijednu krucijalnu razliku između pripadnika ovih nacija a da ona ne potiče i iz religije. A zna se da ljudi ovde nikad nisu bili bog zna kako religiozni i veru su menjali kako vetar puše. Uglavnom nikad nije bilo fanatizma.

Da smo imali povoljniji splet događaja verovatno bi se broj nacija jako smanjio.

Mogao je biti scenario po kome bi se nacije stvorile u okviru slovenskih skupina u državama. Te bismo imali naciju Srbijance gde bi upali svi južni Sloveni (zbog jezika), pa ne bismo imali Srbe, Muslimane, Crnogorce, Bošnjake, Jugoslovene, Makedonce i Bugare. Ovako nešto se dogodilo u Makedoniji.

Podvarijanta je da se vremenom u tu naciju uključe svi građani, što u tradicionalnim zemljama kakva je Evropa ide malo teže ali ide. Tako niko za Zidana ne kaže da je Arapin, ili Alžirac, već je Francuz kao i ostali.

Ovo se nije ostvatrilo jer se nisu svi Sloveni na Balkanu podjednako oslobađali. Srbija je nastala mnogo ranije od Hrvatske... Često je "sloboda" jednih bila muka za druge. Npr. oslobađanje Srbije je bilo propraćeno pogromom domaćeg muslimanskog stanovništva ali je to kasnije zaustavljenjo. Zato u prvooslobođenim krajevima nema muslimana, a u poslednjim ima (Kosmet i srbijanski deo Novopazarskog sandžaka). A to nije radio narod već guzonje koje su htele da uskoče u njihove kuće, da uzmu njihovu ličnu imovinu... Samo 5% njih su bili neki begovi, paše i age, ostalo je bila raja, zanatlije, trgovci, građanska klasa Srbije, seljaci... Jer mi učimo iz istorije da se zemlja oslobađala Turaka, ali pravih Turaka je bilo vrlo malo. I naravno da su srbijanski muslimani počeli da razvijalju poseban identitet. Slično je bilo i sa Srbima u Bih i Hr.

Sledeći scenario je da se stvori jedna nacija na račun zajedničkog jezika. Na tome se i railo u Ilirskom pokretu, na tome je i Vuk Karadžić radio.

I najmasovnije projekat je bio stvaranje nacije Jugoslavije u koju bi ušli i Slovenci i Makednoci a kasnije i nesloveni. Pre 2 sv. rata se radilo na tome čak i nasilno. Zabranjivane su hrvatske i srpske zastave, govorilo se o troimenom narodu. postojala je ideja da se uvede latinično pismo kao jedino i ekavski izgovor štokavskog narečja kao standard. Imena meseca su trebala biti unifikovana. Ali sve što se nasilno uteruje rađa kontraefekat.

Posle 2. sv. rata ej bio projekat stvaranja jedne nadnacije koja neće ugrožavti obične nacije. I to je bilo vrlo dobro. Svi su bili Jugosloveni iako su bili Srbi, Hrvati... Ljude nacije nisu ni zanimale preterano. Počela je i da se prirodnim putem razvija i prava jugosloveska nacija. Ali se to poslednjih decenija urušilo.

I tako od svih sceanrija zaživeo je onaj ubedljivo najgori a to je nacionalni partikularizam.

Imamo gomilu isfrustriranih nacija koje se grade ne na ideji da su nešto posebne već na ideji da nisu druge. Zato je npr. definicija Crnogorca da to nije Hrvat, Bošnjak, Srbin, Musliman, Jugosloven itd. Stvaraju da veštačke podele koje samo štete. Jezik nam se izdeli skroz a razumemo se savršeno.

I ne priznaje se da su te nacije duboko u sebi iste. Da teritorijalna razdaljina mnogo stvara mnogo veće razlike imeđu ljudi nego nacionalne razlike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Uh je*ote, kakav uceni razgovor. Laslo po tvom tekstu mi se stvarno cini da si upucen u sve to ( posto ja o tome neznam gotovo nista - bezao sa casova istorije ), ali samo znam da smo se mi podelili na razlicite nacije prilicno davno i da Bosnjaci po nijednom realnom kriterijumu ne mogu biti proglaseni NACIJOM. Ja ostajem pri tom misljenju pa makar me doktor istorije ubedjivao u suprotno, ne slusam: LA LA LA LA. icon_headfones
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.