Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neuspelo prvo sklapanje novog računara  (Pročitano 14052 puta)
23. Feb 2010, 20:05:21
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Mušterija je donela nove komponente da se sklope

Kučišće 500 W frontier
MB SAM2+/AM3N  7200 GKGABYTE GA  M720-US3
CPU AMD Athlon II, X" 245 2,9 GHz
Grafička Radeon HD 4350 PCIE 2.0
i DVD i hard sata konektori.

Po mome sam sve pravilno povezao, sve po knjizi za matičnu ploču, međutim, ne dobijam nikakvu sliku na monitoru. Računar startuje, kuler na procesoru radi, LED dioda za napon i hard disk rade, ali slike na monitoru nema.

Usput pitanje da li je crvena žica +.

Svi računari koji su mi u radnji su stari sistem tako da ne mogu da proverim ispravnost komponenata, kako su nas na kursu učili (znači AGP slot, ATA hard, CD preko IDE kabla itd.)

« Poslednja izmena: 24. Feb 2010, 07:39:08 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
crvena zica 5+ volti,zuta12+.i 2 crne (gnd) to je sto se tice molexa....da li si na grafickoj povezao napajanje....(onaj crni molex na njemu)....eto kada bi svi bili serviseri de bi nam kraj bio...ali zdravlje boze...sve se da nauciti...samo polako mladi kolega naucices na malo tezi nacin(prvo si trebao na svom kompu da treniras ...nego odma nov) al ajd....javi ako zapne...mislim da je nesto oko grafe cim nema slike...proveri dal nisi lepo ubacio grafu u slot(da li se cuje biiip iz biosa)???
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 20:28:55 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
crvena zica 5+ volti,zuta12+.i 2 crne (gnd) to je sto se tice molexa....da li si na grafickoj povezao napajanje....(onaj crni molex na njemu)....eto kada bi svi bili serviseri de bi nam kraj bio...ali zdravlje boze...sve se da nauciti...samo polako mladi kolega naucices na malo tezi nacin(prvo si trebao na svom kompu da treniras ...nego odma nov) al ajd....javi ako zapne...mislim da je nesto oko grafe cim nema slike...proveri dal nisi lepo ubacio grafu u slot(da li se cuje biiip iz biosa)???

Kako sam već par puta pisao završio sam kurs za PC servisere 10.10.2006. godine. Od tada do danas održavam svoje računare koji rade u igraonici, i kako je Filip93 rekao, nedostaje mi praktičnog iskustva jer sam imao samo 4 računara za mušterije. Pošto smo na kursu sklapali i rasklapali stare računare, i to sam uspešno radio, smatrao sam da mogu da se upustim u ovu operaciju.

Ne čuje se nikakav zvuk. Zato sam i postao pitanje oko crvene žice da nisam pogrešno povezao speaker. Ali i to sam dobro uradio.

Što se tiče grafičke koji crni kabl. Grafička je PCI 2.0 i gurnuo sam je samo u odgovarajući slot.

To je i mana ovog kursa, zašto sam i rekao da je drp sistem, recimo nije nam skrenuta pažnja da postoje dva AGP tipa kartice. Sada da ne tražim, ali znaš na šta mislim.

IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
sa zadnje strane graficke pogledaj dali ima 6 rupa kao za molex ....evo postavio sam sliku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Probao sam putem Web kamere da ti pošaljem sliku. Dok sam na mom računaru instalirao drajvere (ostali računari su mi zauzeti mušterijama) evo me. Nisam uspeo putem kamere da dobijem sliku, verovatno sam mnogo iznerniran jer mi je mušterija kojoj radim računar u radnji i igra na mom računaru, tako da ću pokušati rečima da ti opišem.

Uošte na kartici ima samo jedan prazan konektor (laički dva pipka - zaboravio sam koji je konektor molex, davno sam završio kurs - mislim da je to onaj koji kao napajanje u hard. Znači ima četvrtasti crni da kažem čip na kome piše 2R2M pa jedan okrugli, pa ovaj konektor koji je prazan. Ako je u njega nemam taj kabl (ili ga ja ne vidim).
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 23:21:17 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
to je taj konektor sa slike u njega se stavlja kabl od napajanja....e sada gledam po netu i vidim da ta kartica nema taj deo za napajanje....onda je nesto drugo u pitanju...ovako...proveri ponovo po 100 ti put kablove od napajanja do ploce...obrati paznju na beli cetvoropinski konektor na napajanju jer on se bode u plocu(obicno iznad cpu-a se nalazi mesto gde se bode) onda proveri ram ...dali je lepo legao u slot,pa graficka dal se ne pomera.....onda proveri sata kablove i one ostale (cd-rom itd..) ako ne pali i dalje....idemo onda deo po deo....
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 21:52:21 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Sve sam proverio i sve je OK. Taj četvrtasti beli kabl od napajanja je pored konektora za kuler za procesor i odmah sam ga povezao.

Ostavljam ga sada kako je. Mnogo sam se iznervirao. Ovo ne radim od hira, nego što nešto moram da radim. Drugi klinac je počeo da podje*ava ovog što mi je mušterija što je doneo kod mene. A inače pre dve godine sam mu popravio računar, a on je tvrdio da nisam i nije hteo da donese računar po reklamaciji već da mu vratim pare. Da bi se na kraju ispostavilo da sam mu ja popravio računar.

Sutra planiram da nabavim drugu grafičku pa ako možeš preporuči mi neku do 5000,00 dinara (zbog mušterije).

Jedino se plašim jer sve drugo mislim da sam uradio kako treba, nisam mogao da nabavim antistatičku rukavicu i radio sam bez nje ali pre dodira ploče sam se rukama hvatao za metalna vrata. Ostalo je sve urađeno po knjizi. Termalna pasta je već bila fabrički naneta (da eventualno kažem da sam ja naneo debeli sloj, jer to nismo vežbali na kursu - pasta je vrlo skupa - 250,00 dinara da bi se trošila na kursu koji je 2006. godine koštao 9900,00 dinara).
Kako je ovaj posao izuzetno težak juče sam imao mušteriju kojoj se crklo napajanje, zamenio sam mu napajanje i računar je proradio (polovno napajanje 800,00 dinara i rad 500,00 dinara) , ali je imao ono upozorenje od Microsoft genious advantage (tako nekako da je validacija kopija neuspešna) i rešio je da reinstalira Windows, uradio sam mu back-up podataka (preko mreže prebacio na hard od mog računara), stavio sam mu originalni XP (prošla internet verifikacija), instalirao sve drajvere za ploču (plaćam licencu kod driveragent-a), skinuo total comander, vratio podatke na njegov računar i naplatio još 300,00 dinara i danas njegov brat priča kako je neki njihov prijatelj rekao da nešto nisam instalirao pa zato ne može Auto-cad (piratski).
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 23:25:21 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
naplatio 300din  Smile Smile Smile Smile ti si lud covek....ja bez 1200 ne pocinjem...ali kada odradim to radi...do sada se niko nije zalio...a to za auto cad sto nece to je i mene zezalo mislim da je neki djavo oko framework-a ili neki plugin...samo znam da je kod mene tada morao da padne format c...tada je sve radilo ok...
« Poslednja izmena: 23. Feb 2010, 22:30:43 od misewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
naplatio 300din  Smile Smile Smile Smile ti si lud covek....ja bez 1200 ne pocinjem...ali kada odradim to radi...do sada se niko nije zalio...a to za auto cad sto nece to je i mene zezalo mislim da je neki djavo oko framework-a ili neki plugin...samo znam da je kod mene tada morao da padne format c...tada je sve radilo ok...

E to je što je naselje Bele vode. Daš prst hoće celu ruku. Ajde smatram dete je (drugi srednje) roditelji ne rade, dvoje dece i tako se revanšira. Sa igraonicom stalno me ucenjuju idemo u Forum, AI (ili kako se već piše), ART itd.). Da pukneš.!

A što se tiče AutoCad-a to mene i ne treba da interesuje. Dogovorena je zamena napajanja- urađeno, dogovorena reinstalacija Windows-a  - urađeno i to je to.

Ajde molim te, pomozi mi neka preporuka za grafičku. Ubuduće kod mene je sat 800,00 dinara, pa hoće hoće.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
pa sada za graficku pitaj u temi za tako nesto ovde odma pada lock zbog pitanja...takva pravila...evo ti tema pa pitaj http://forum.burek.com/saveti-za-kupovinu-racunara-komponenti-pitanja-predlozi-t374392.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.