Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:31:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Network controller  (Pročitano 4489 puta)
21. Avg 2009, 18:25:32
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
       Pozdrav!!! Prvo bih zamolio nekoga ko zna da mi objasni sta je network controller. Radi se o jedinoj stavci u device manager kod koje stoji upitnik. Drugo, da li to mozda ima veze sa tim sto mi kad pokrenem bilo koji browser opterecenje CPU-a skoci na 100% i ne spusta se nikako. Ranije sam imao (prije 15 dana) bezicni  internet a sada kablovski. U racunaru mi i dalje stoji sve tj. vjerovatno je to samo adapter, sta li vec od bezicnog interneta. Znaci, interesuje me prvenstveno sta je to sto mi blokira racunar odnosno procesor do te mere. To mi se takođe desava kada ukljucim film ili neki video. Toliko me nervira da cu na kraju reinstalirati sistem Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
"Network controller" radi u sprezi sa Ethernet karticom,pomaze racunarima koji trebaju da rade kao serveri ili uopste u mrezi sa drugim racunarima.Ako ti pored stoji zuti znak pitanja drajver nije dobar,mada to nece da ti skodi protoku  ali ipak odradi drajver za Ethernet karticu nije na odmet Smile

Uzrok preopterecenje moze biti svakojak ako uzmemo u obzir i softverski i hardverski deo racunara...
Prevelik broj informacija,los drajver u najgorem slucaju malewr ili hladjenje,ako ti je komp stariji moguce da je isparila hladna masa na procesoru pa se neuravnotezeno pregrejava i slicno,mnogo toga,mozda je i sistem... Smile
Izbaci sipisak procesa iz task menadzera da vidimo sta se tu krije,zasada Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Ok. Mouce da je pregrejavanje, a i ventilator huci kao Nijagara Smile. Komp je star 5 godina. Ima 512MB Rama, 80GB Hard disk, 2400GHZ, graficka ati 9600.

Kako bi mogao proveriti to za ventilator i za tu hladnu masu? Kako da kopiram procese koji su aktivni?
« Poslednja izmena: 22. Avg 2009, 12:03:58 od cobja »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Pa ako huci da te nemaltretiram dzaba da skidash neke programe da proveravash brzinu,najbolje da proverish koliko su stabilni imaju li prasinu,malo da se ociste peraja i hladnjak i td. ako ti je guzva sa kablovima u kucistu gledaj da kablove rasporedish tako da ima prostora za cirkulaciju vazduha izmedju coolera procesara i coolera na zadnjem delu kucista,samo postavis ruku u tom prostoru i osetices kako vazduh cirkulise,ako imash minitover kuciste to obavezno odradi...hladna masa nalazi se na procesoru i na hladnjaku...skines cooler sa procesora pa zetim hladnja i pogledas na procesoru i na hladnjaku ona je bele boje nije bas cvrsta,sluzava je...ako je nema eto problema a ako je ima a posivela je vreme je da se menja Smile...hladnu masu imaju likovi koji drze TV servise tj. mogu da ti nabave ali u svakom slucaju ako je problem hardverske prirode najpametnije je da racunar odneses u neki servis i da im napomenesh ovo sto sam ti napisao posto su svi serviseri dobri ali ih malo mrzi da otvore napajanje,podignu procesor i slicno Smile

Ne da kopirash,moja greska,izbaci sliku procesa izbaci je ovde....
Kada ukljucis neki film ili igru i kada pocne da baguje,da li se pojavljuju npr. na filmu sire kockice(uvelican pixel ili slicno)ili na igrici neki znakovi ...??
Imah li antivirus program,i koji??/
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Hvala ti sto se javljas. Imam eset smart securuty 4(ali to nema veze jer sam imao i aviru i avast), redovno cesljam sa spybotom, ad-aware-om, spy sweeper-om, tune-up-om, defragmentujem, uradio sam podesavanja servisa i jos kojesta(onako podosta se "razumijem" Smile u windows ali ovo nemam pojma sta je). Kuler sam mijenjao nedavno, valjda je dobar i kako znam za ovaj komp uvijek je bio bucan. Ranije sam imao i autopacher, ne znam da li da ga i sad instaliram pa da vidim sta ce biti. Inace napravio sam sliku particije c(gde mi je OS) Northon ghost-om kad je radio ko munj, prije 4 meseca pa ne znam da li da povratim na to stanje c particiju??? Smile. Ako me procesor "zeza", da li da ga overclockujem, nemam pojma vise... Evo procesa aktivnih i evo servisa svih...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

servisi 2.JPG
(135.74 KB, 1024x768)
servisi 1.JPG
(129.09 KB, 1024x768)
servisi 3.JPG
(134.85 KB, 1024x768)
servisi 4.JPG
(136.47 KB, 1024x768)
startup.JPG
(188.19 KB, 1024x768)
procesi.JPG
(82.41 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Prvo svaka cast za pocese stvarno malo procesa imash na kompu vidi se da vodish racuna,mada ova Opera koju kosristish stvarno mnogo opetrecuje komp.Necu da sumnjam u norton ali cisto da se uverish da je sve u redu skini malwerbyte,uploud ga i skeniraj particije.
Kakve si promene u registru radio,po savetu necijem ili....?!?
AutoPatcher je bespotreban sada on nece pomoci...

Bte. ipak pogledaj da se resis Opere ili pak probaj neki drugi brpwser,ja licno koristim GooglChrom bas zato sto komp oterecuje vrlo malo a i praktican je i koristan...pokusaj za sada to Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Ok.Registar sam sredio po onome sto je napisao ovde na bureku, cini mi se goran988, a sto se tice ostalih browsera kod svakog je ista situacija (i kod google chrom-a). Malwarebytes imam i azuriran je, nemam nista zarazeno. sad sam u safe modu sve preskenirao i uradio check dick itd i opet isa prica. Nista, hvala ti, guracu ovako dok me ne iznervira jednom pa cu reinstalirati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
gde da nadjem driver za ethernet controler u menager divice mi stoji zuti znak pitanja.....kaze da fale driveri....inace je kartica stavljena iz drugog kompa tako da drivere nemam....pomazite Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Otvori novu temu, nema potrebe da dizes ovu bajatu...


[Lock]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:31:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.309 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.