Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:34:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nesudjena ljubav....  (Pročitano 5208 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 2390
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
meni su slatki nekako  Smile Smile
IP sačuvana
social share
tanka slika jave postaje sve tanja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Citat
koje je vaše mišljenje? kako pustiti nekoga iz svog života? jeste bili u slicnoj situaciji? Smile

Možda će ti izgledati surovo ali stvari su vrlo jednostavne. To je zakon prirode. Ljudi su deo prirode.

Elem, verovatn ti je poznato da su Indijanci stari mudraci. Stara civilizacija koja je funkcionisala isključivo putem repera iz prirode. Sve su vezivali za prirodne pogode i nepogode kao i za životinje kojima su bili okruženi. Način i stil života ih je jednostavno primoravao na to.
E sad, po tom principu "priroda je nepredvidiva ali mudra", dešavalo im se svašta. Pa čak i to da gaje razne mladunce koji su ostalali bez svojih roditelja (najčešće majki).
Da skratim, jedna takva priča, Indijanska priča, kaže, da je jedan mladi Indijanac slučajno, u šumi našao, malu vučicu. Zašto je mladunče ostalo bez roditeljske brige, sada nije važno. Elem, on je uzeo to mladunče, odneo u selo i gajio ga kao najvoljenije mezimče. Logikom prirode, on je i zavoleo. I ona njega, normalno. On joj je bio jedini staratelj. Za drugog nije znala.
Ali...jednog dana, to mladunče poraste u prelepu vučicu. I dalje je ona volela svog Indijanca i bila pitoma. Ali, ne lezi vraže, zakon prirode ne možeš pobediti, pogotovo njen neodoljivi zov koji teče venama.
Tako je ona jednog dana, povučena svojim iskonskim zovom, otrčala u šumu.
Danima je nije bilo. Indijanac je u početku tugovao. Ali onda (opet da skratim) se pojavio veliki poglavica plemena i rekao mu je mudrost koja se može primeniti i na ljude, i koja, ako se shvati, razjašnjava mnoge dileme ljudske prirode sklone posesivnoj i sebičnoj ljubavi. Ona glasi:

Ako nekoga voliš, pusti ga da ode . Ako ti se vrati - znači da je tvoje.

Biće mi drago ako si išta shvatio. Ako nisi, nema veze. Jenda priča, gore dole... Smile

I da ne zaboravim - ne postoji nesudjena ljubav. Svaka ljubav koja se ostvari je sudjena. Ona druga nije. Ona je životna lekcija  Smile
« Poslednja izmena: 23. Apr 2013, 22:00:01 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Iskoristicu priliku da malo hajdzakujem temu, a nadam se da ce i autoru ukazati na neke stvari:


Marina i Ulaj - 22. godine kasnije


Marina Abramović i holandski umetnik Ulaj tokom sedamdesetih godina prošlog veka pet godina izvodili su umetničke performanse iz kombija u kojem su živeli. U isto vreme, proživljavali su intenzivnu ljubavnu priču. 1988. godine ljubavi je došao kraj.

Performansi su im u to vreme bili jedini izvor prihoda, a radili su ih spontano. Od 1980. godine pa sve do 1983. boravili su u pustinjama Australije, u Sahari i pustinji Gobi.

Kada su shvatili da je njihovoj ljubavnoj priči došao kraj, odlučili su da peške pređu Kineski zid, tako što je svako krenuo sa svoje strane, da bi se susreli na sredini, u zagrljaju, još jedan - poslednji - put. Nisu planirali da se više ikada sretnu. Bilo je to 1988. godine.

Pune dvadeset i dve godine kasnije, 2010. godine, MoMa je organizovala retrospektivu Marininog rada tokom koje je ona po jedan minut provodila u tišini s potpunim neznancima koji su sedali za njen sto. Marina nije znala da je na izložbu došao i Ulaj....






Izvor: B92

treba vrijeme da prodje kako bi ljudi ponovo prepoznali sebe jedno u drugome
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Nisu se pomirili  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 26.0.1410.64
ona ostala uplakana...vjerujem kako ga potrazila iza pozornice
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Ona nije biće iz ove dimenzije, sigurna sam da je neki vanzemaljac ili neka druga forma života, ja se toj ženi ("ženi") divim do potpune imbecilnosti.
« Poslednja izmena: 24. Apr 2013, 02:20:43 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 26.0.1410.64
tako grube rijeci da kaze zena zeni sta da misle tada muskarci o zeni Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
I-mate 30 Pro
Ona nije biće iz ove dimenzije, sigurna sam da je neki vanzemaljac ili neka druga forma života, ja se toj ženi ("ženi") divim do potpune imbecilnosti.

Ima takvih zena...ljudi uopste...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
ona ostala uplakana...vjerujem kako ga potrazila iza pozornice

Nije.. rastali su se... kao 23 godine pre toga...  Smile
Poenta je da happy end ne mora da znaci  - "and they lived happily together ever after"... Smiley

Ona nije biće iz ove dimenzije, sigurna sam da je neki vanzemaljac ili neka druga forma života, ja se toj ženi ("ženi") divim do potpune imbecilnosti.

Bas smo juce raspravljali o tome... posto sam gledala dokumentarac The artist is present.... posle x vremena... Ona je potpuna emocija... Neverovatno...
« Poslednja izmena: 24. Apr 2013, 09:54:32 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
Nemoj slusati bobka on ipak malo pretjeruje.Mislim covjek je malo drugacije to zelio reci,pa se omakla istina
Ali nemoj da te to usporava jer ti i dalje nju treba da volis.Nastavi je voljeti pri tome voli i druge.
Recimo ja sam volio udatu i dan danas je udata i dan danas je volim.Ima dva telefona,jedan za svakoga a drugi za mene i taj drugi skriva niti manje niti vise u alvejs jer tu muz nikada ne zagleda.Ehh sada slijedi pitanje sta mislis da li ona mene voli?  Ja sam siguran da nju volim a ipak i muz skakuce po njoj tada odagnam mislim kao ono sama je i ja sam jedini kao da muz ne postoji.Mislim da i ti tako trebas uraditi ,nije vazno ko je ima,mnogo je bitnije da je tvoja povremeno...to je ljubav

 Smile istina je bolna...nazalost svi je traze,..a niko je ne zeli cuti o sebi...
 
to je sustina problema...kod ljudi ....kojima se to(ovo) desava....
 idu srcem... tamo gdje se na njih ide koljenima....a uzdarac koljena u srce..je ponekad smrtonosan...
ni glavom ni srcem se ne ide na koljeno...

laps...osoba koja je u braku..ili dugoj vezi..koja nije zadovoljna..u tom braku...bilo s'cim...recimo sexom...
ili manjkom paznje i njeznosti..lijepih manira....slatkih zaljubljenih reci...i zaljubljenih otkacenih stihova i gestova...
(uglavnom nisu ljudi zadovoljni seksualnim odnosima...a sve ostalo ako je u redu..
ako nema svadja izmedju njih..ako ima kvalitet zivota..solidan...
ako ima neku svoju rijec..koja se postuje u toj kuci...
takva...ili takav...nece svoju sigurnost ....nikad minjenati...ostace uvijek u tom braku..ili toj vezi...
ako je bilo sta drugo u pitanju..sem sexa...brak nece opstati.... Smile)
a sa strane moze da nadje...sebi...kako da nadomjesti taj nedostatak...koji joj fali....
uglavnom...se to lako nadje....muskarci su takvi....malo pi*** i  malo njeznosti....
i onih sedam slova sto muskarcima...um pomrace.."volim te"...
cine cuda....
takva osoba je u stanju bilo kojem muskarcu ili zeni...da kaze bilo sta..
a ne samo volim te...zivim za tebe i tako to....
te niskoprofilne fore...malo naprednijeg sesnaestogodisnjaka.... Smile

samo ima jedan mali problem...covjek koji je siguran u bilo kojem smislu...
ima zaledje...i svoju zivotnu sigurnost...on tih sedam slova moze da kaze...iili napise...smsom..ili bilo s'cim...
bilo kome i bilo kada....

jesi ikad razmisljao...koliko ta..recimo tvoja_(ne kazem da je tako)
ima takvih brojeva telefona..koji su samo za njega...iz ljubavi..Smiley
za nekoga..kao i za tebe... Smile

lapsuze...mene je zivot pogledima mojih ociju u drustvu u kojem zivim...
naucio....i pokazao mi...
da preljube ne traju dugo...
ne...ako postoji ljubav..
ljubav...ona se ne moze sputati...i drzati ..sakrivati u sebi dugo...
ljubav je nesto sto trazi sloboodu..ona je kao ptica..srecna je samo kada leti...skakuce i cvrkuce...
i kada spava i grije se u svom gnijezdu...uz svog zivotnog drugara...

svaka veza ili svaki brak..pukne...ako postoji neka druga ljubav...mimo tog braka...

takve preljube...u kojima se i pored silne izrece ljubavi...mimo braka...
ipak  ostaje  u braku..a svaleranje traje godinama...
tu nema nista..sem potrebe...

nema tu nikakve ljubavi....

i uglavnom takva osba to ne radi samo sa jednom osobom...
iz mnogo razloga...
a jedan je uvijek u pitanju..osladi se to...

zasto mislis ako vara muza sa tobom...da ne radi to jos sa nekim...i zasto mislis..
da ne vara i tebe....kao i muza... Smile

jel li mozda zbog toga sto ona to kaze..da je tako... Smile
razmisli... ona to i muzu govori... Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:34:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.