Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Avg 2025, 11:33:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nesavršenstvo nije propast  (Pročitano 1141 puta)
30. Sep 2007, 06:37:30
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Nesavršenstvo nije propast

U različitim časopisima i magazinima, kao i knjigama, često možete pročitati gomilu saveta o tome kako se poneti u ovakvoj ili onakvoj prilici. Ti saveti uglavnom budu akademski i uopšteni (zaista bi bilo neizvodljivo da se svaki od njih precizno odnosi baš na vas), i ako se delimično prepoznate u situaciji i shvatite da niste postupili po datom savetu koji vam se u principu čini razumnim, može se desiti da odmah optužite sebe i nervirate se. A ne bi trebalo.

Neretko ste i bez tog saveta znali kako bi bilo stvarno pametno da postupite, ali to iz nekog svog razloga niste učinili. Recimo, znate da ne treba da popustite detetovom kenjkanju nasred supermarketa da mu kupite neku stvar za koju niste planirali da izdvojite novac, ali vam je lakše da to uradite nego da se natežete s njim dok ono viče, a svi iz blizine vas gledaju s neodobravanjem. Kasnije osećate da previše popuštate svom detetu, strahovito se nervirate zbog toga i osećate se ne baš kao propalitet, ali tu negde - nesposobno.

Normalno je da vas iznervira što opet "niste bili karakter", ali ne bi trebalo da dopustite da to nerviranje potraje. Pogrešili ste, pa šta? Ako znate kako bi vam bilo pametno da postupite, bilo bi dobro da tako i uradite, ali stvarno nije propast sveta ni ako pogrešite. Naknadno višečasovno ili višednevno nerviranje vam nimalo neće pomoći, samo ćete se osećati još lošije i kao da zaista jeste propast u pitanju.

Kako onda postupiti ako konstantno, uprkos tome što ste svesni da tako ne treba, pravite iste greške? Razmislite zbog čega pravite te greške (recimo, u datom trenutku vam bude lakše da tako postupite), a zatim pokušajte da osmislite strategiju kojom ćete sebi pomoći da grešku ne ponavljate. Pomaže ako za to imate dobru motivaciju; u navedenom primeru s detetom, recimo, motivacija vam može biti znanje da će ne samo vama biti lakše ako istrajete nekoliko puta, dok vaše dete ne uvidi da vaše "ne" zaista znači "ne", već i da preteranim popuštanjem zapravo povređujete svoje dete, jer kasnije neće umeti da se snađe u svetu u kome mu neće biti ispunjen svaki hir samo zato što je diglo dreku. Uspelo vam je? Čestitajte sami sebi. Nije vam uspelo? Nije propast sveta i ne maltretirajte sebe višednevnim nerviranjem i uvredama na sopstveni račun.

Sad, ukoliko se radi o zaista ozbiljnim greškama koje svaki put iznova pravite, onima koje mogu dovesti do toga da vi ili neko vama drag bude teško povređen (na primer, muž nasilnik bi mogao da vas osakati ili ubije, vas ili vaše dete, a vi i dalje zavaravate sebe da vas on zapravo voli i da ste same zaslužile batine), rezon "nije propast sveta" baš i ne može da se primeni. Tada bi trebalo, ako niste u stanju da korigujete ponašanje tako da sebe i najbliže sklonite od opasnosti, pod hitno potražiti pomoć sa strane (roditelji, prijatelji, policija, neko...).

Međutim, ako situacija nije u toj meri drastična, to što niste postupili onako kako bi u teoriji bilo idealno zaista nije nikakva propast.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
slazem se, niko ne moze biti savrsena Smile inace bi bila savrsen Smile
« Poslednja izmena: 30. Sep 2007, 13:44:41 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
jeste ako ne postoji zelja za unapredjanjem....
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Kako se svideti samoj sebi?


Eksperti kažu da su, za razliku od muškaraca, žene ređe zadovoljne izgledom. Denise Martz, psiholog i profesor na Appalachian Univerzitetu u Severnoj Karolini je nedavno dizajnirala i nadgledala istraživanje kako to 2.000 ispitanica vidi svoje telo, i ispostavilo se da su samokritičnim virusom inficirane žene svih uzrasta i veličina. Čak 78% pripadnica lepšeg pola reklo je da bi želele da nose bar jedan konfekcijski broj manje, čak i one koje odeću traže na dečijem odeljenju.
Mnogi veruju da je nezadovoljstvo povezano sa ozbiljnijim problemom: manjkom samopouzdanja. Nažalost u današnjoj kulturi pojam za dobar izgled i određeni oblik tela isprepletani do granice kada je ekstremno teško osećati se dobro u spostvenoj koži. Mnoge žene su svesne da je sve to loše, ali ne mogu da se zaustave. Zašto?

Najveći protivnik samouverenosti jedne žene su mediji. Seksi, dugonogi modeli u magazinima, ultra-tanušne poznate ličnosti na velikom platnu i TV emisijama, čak i reklame za zdrav život predstavljaju nam sliku glamura povezanu sa mršavošću i poruku da je prihvatljivo izgledati samo onako kako je to prikazano u reklami. Dokle to ide može se uočiti na primeru ostrva Fidži - od kada su im 1995. uveli kablovsku televiziju i počeli da kljukaju sa TV sapunicama kao Friends, Ally McBeal, Melrose Place broj bulimičnih i anoreksičnih žena se drastično povećao. Pre nego što su mediji umešali svoje prste, žitelji Fidžija cenili punačku figuru, a poremećaji u ishrani su im gotovo bili nepoznati. Istraživanje koje su studenti Harvarda sproveli 2003. pokazalo je da su devojčice koje su gledale serije tri puta nedeljno imale 50 % više šanse da počnu da se nepotrebno rvu sa kazaljkom na vagi.
Ironično, većina slika sa kojima se žene upoređuju nisu čak ni stvarne - većina fotografija se ulepšava sve detaljnijim softverima, a ništa manje se ne ušminkavaju filmski ili TV snimci. Dodatan udarac zadaju kompanije koje upravo savršenim telima prodaju svoje proizvode za savršeno telo, pa bio to prašak ili parfem.

Naučnici kažu da je ženama stalo do izgleda i zatošto je to odvajkada bio najbolji atribut za privlačenje mužjaka. Uostalom, hiljadama godina vaspitanje je isto: kod dečaka se vrednuje snaga i inteligencija, a kod žena izgled.
Konačno, ono što najveći protivnik žena su same - žene. Što je najgore, one sebe ne srozavaju u privatnosti iza zaključanih vrata, jer ocenjivanje poređenje sa idealima grupni sport. Ne “šamaraju” se samo kroz normalne uvrede i ogovaranja - žene ni ne shvataju da, kada se požale prijateljici kako im noge loše izgledaju zbog celulita, prijateljica će odmah početi da zagleda svoje i deprimira se kako su u užasnom stanju.
Stručnjaci smatraju da je lek za ovakvo stanje samo jedan: početi da cenite sebe. Žene sigurne u sebe čine stvari koje pomažu da još bolje izgledaju. Zdravija hrana, dijete i vežbanje se lakše podnose, a imaju i više uspeha zbog pozitivnijeg stava.
Kako to da Vi uradite? Sklonite vagu, zaboravite na brojeve odeće i fokusirajte se:

    * Prekinite da negativno govorite o sebi. Iako ono što vidite u ogledalu i dalje nije ono što biste želeli, opisivanje sebe neutralnim objektivnim frazama mogu pomoći da se podigne moral. Tako, umesto da mislite “Stvarno su mi grozne butine” pomislite “Stvarno bih mogla da butine dovedem u red”.
    * Fokusirajte se na stvari koje volite na sebi. Lepa kosa, dugi nokti, sjajni beli zubi… Nađite stvari koje vam se dopadaju i svaki put kada se pogledate u ogledalu primetite prvo nešto pozitovno
    * Ponašajte se prema sebi sa istom nežnošću i poštovanjem kao prema najboljem prijatelju. Uostalom, da li bi uopšte brinuli za nekog ko o vama govori stvari koje sami sebi kažete kad vidite sopstveni odraz?
    * Kaži ono što misliš - ponekad mrzeti sopstvene butine znači želeti mršavije butine. Loše objašnjenje problema vodi do konfuzije koja ne mora biti vezana samo za izgled, već i za sve sfere svakodnevnog života. Zato naučite da dešifrujete sebe.
    * Idite u kupovinu. Ako odlažete da kupite novu garderobu dok ne skinete koje kilo, loše vam se piše. Bilo da kiptite iz preuskih farmerki ili plivate u starim pet brojeva većim košuljama, svejedno sebe srozavate u spostvenim očima. Kupite šta vam odgovara i uvek izgledajte najbolje moguće.
    * Shvatite da su ljudi različite građe i volite posebnost sopstvenog tela. Samo 2% žena na svetu spada u one sa telom supermodela. To ostavlja sasvim dovoljno prostora za nas ostale!

извор: Ekstravaganca
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Avg 2025, 11:33:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.