Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobicna istorija u udzbenicima za 3. razred gimnazije  (Pročitano 9569 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
A te pateticne gluposti svi smo mi isti i ima i dobrih i losih ljudi...stvarno mi se sere od toga.
nismo mi svi isti, vrlo smo razliciti.
ali ako velikom kutlacom zahvatis iz mora ljudi dva puta, izvuces otprilike istu mesavinu sranja


to sto sam naveo su govorili ljudi napadnuti propagandom. tako su se branili u sigurnosti svojih domova od zahteva da dehumanizuju druge narode
« Poslednja izmena: 25. Sep 2017, 16:36:22 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
mob
Samsung S8 Plus
U cemu je fora kad covek iznosi cinjenice.  Ovo je prava istorija a ne ono sto su komunisti nametnuli da se uci posle rata
ne iznosi on cinjenice nego diskutabilne stavove sa odredjenom ideoloskom pozadinom koja ljude trpa u isti kos po grupama i predstavlja ih kao vecno suprotstavljene. u sustini isto kao komunisti



Citat
"Crnogorci deo srpskog naroda – etničko poreklo im je srpsko"
Cinjenica

Citat
"O Turcima je u svesti balkanskih naroda ostala negativna predstava, uz retke izuzetke, a još gora o svojim sunarodnicima koji su primili islam, i kao konvertiti morali da dokazuju svoju pravovernost".
Cinjenica

Citat
"Čak i u globalistički uređenoj Evropi, pre svega, u Rimokatoličkoj crkvi, ako i nema velikih pobornika privrženih ideji o samostalnim balkanskim državama, nema ni velikih zagovornika o Turskoj kao delu porodice evropskih naroda (EU). Ta podeljena mišljenja čine da se Balkan oseća kmetom Evrope".

Opet cinjenica

Citat
bosanski Sloveni "primali islam iz materijalnih pobuda", a da su kasnije postali preterano revnosni u novoj veri

Takodje cinjenica, isti slucaj kao i Janjicari
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
Ала тебе Путин товари сваки дан Smile

Pa kako, ja sam Sorosevac i Papista ?

Па оно...Саша Греј је лезбејка али није имала проблем да јој два буду у дупету, један у пички и два у устима...одједном Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ma nema to veze da li je cinjenica ili ne..Kapiram da je ovde vise prica da li je to politicki korektno nego da li je istinito ili ne Smiley

Da budem jasniji. Uzmimo lupam stavku da su Crnogorci poreklom Srbi. Ako je istorija nauka, kapiram da bi naucno mogla da opovrgne ili potvrdi ovu stavku Smiley I kad bi to bilo moguce svi bi mi znali istinu i to bi bilo to Smiley

Ali ako uzmemo u obzir da je ova stvar podlozna raznoraznim misljenjima, analizama, spinovanju..dolazimo do prostog zakljucka da svako ima svoju istinu, a njima se nasa istina ne svidja.


Ni deca u HR sigurno ne uce da su im preci bila fasisticka stoka i da su imali logore za decu.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
U cemu je fora kad covek iznosi cinjenice.  Ovo je prava istorija a ne ono sto su komunisti nametnuli da se uci posle rata
ne iznosi on cinjenice nego diskutabilne stavove sa odredjenom ideoloskom pozadinom koja ljude trpa u isti kos po grupama i predstavlja ih kao vecno suprotstavljene. u sustini isto kao komunisti



Citat
"Crnogorci deo srpskog naroda – etničko poreklo im je srpsko"
Cinjenica
nie cinjenica jer se etnicka pripadnost ne uvrdjuje na osnovu porekla nego na osnovu licnog opredljenja koje se moze utvrditi na popisu stanovnistva.

dakle etnicki crnogorci jesu poreklom srbi ali nisu srbi



Citat
"O Turcima je u svesti balkanskih naroda ostala negativna predstava, uz retke izuzetke, a još gora o svojim sunarodnicima koji su primili islam, i kao konvertiti morali da dokazuju svoju pravovernost".
Cinjenica
o tome sta je u svesti balkanskin naroda ostalo, je diskutabilno. stavovi se menjaju tokom vremena i pripadaju pojedincima a ne narodima. nekada vrlo cest izrazito negativan stav prema turcima opada vec ceo vek a ta recenica bi verovatno odgovarala istini u XIX veku, mada bi i tada bilo degutantno naglasavati tako nesto, izmedju ostalog zato sto je bilo opstepoznato i deluje u sustini kao huskanje.
drugi deo recenice u vezi sa onima koji su primili islam je takodje neadekvatan jer narodi nemaju stavove nego pojedinci, a mislim da ne moram da te podsecam koliko je bilo "mesanih" brakova tokom prethodnog veka, narocito u komunistickoj jugoslaviji kad su ljudi masovno batalili veru. nazalost primitivizam se vratio devedesetih pa je ljusicev citat postao aktuelniji ali i zlokobniji. takvo podsticanje plemenskog duha i pokusaj da se ucenicima, mladim ljudima nametnu predrasude XIX veka je jednostavno degutantan.
danasnje poricanje jugoslovenskih osecanja koje je u modi od vardara do triglava je amo jedna od intelektualnih moda koje se valjaju ovude tokom prethodnih decenija.


Citat
"Čak i u globalistički uređenoj Evropi, pre svega, u Rimokatoličkoj crkvi, ako i nema velikih pobornika privrženih ideji o samostalnim balkanskim državama, nema ni velikih zagovornika o Turskoj kao delu porodice evropskih naroda (EU). Ta podeljena mišljenja čine da se Balkan oseća kmetom Evrope".

Opet cinjenica
ja licno ne razmem sta ovaj citat uopste treba da znaci i zasto se uopste spominje katolicka crkva u vezi sa EU i globalizmom. ovo je ponovo skup stavova o tome kako se balkan oseca. a balkan je poluostrvo.


Citat
bosanski Sloveni "primali islam iz materijalnih pobuda", a da su kasnije postali preterano revnosni u novoj veri

Takodje cinjenica, isti slucaj kao i Janjicari


bosanski sloveni nikada nisu postali preterano revnosni u svojoj veri. isto kao i janicari
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava


Da budem jasniji. Uzmimo lupam stavku da su Crnogorci poreklom Srbi. Ako je istorija nauka, kapiram da bi naucno mogla da opovrgne ili potvrdi ovu stavku Smiley I kad bi to bilo moguce svi bi mi znali istinu i to bi bilo to Smiley
.
Problem je ovo

Crnogorci su se kleli u sva tri, ali nikada iskreno, već prema potrebama

savršeno nepotrebno, a onda se vadi pa kaže

Nisam ja mislio ništa loše tom rečenicom, ja sam hteo da kažem da su oni PRAGMATIČNI ljudi?!

Ne znam ja šta si hteo, al gore si im rekao da su pi**e, i tome nema mesta u udžbeniku za školu, jer je potpuno nebitno.
« Poslednja izmena: 26. Sep 2017, 15:29:43 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
mob
Samsung S8 Plus
U cemu je fora kad covek iznosi cinjenice.  Ovo je prava istorija a ne ono sto su komunisti nametnuli da se uci posle rata
ne iznosi on cinjenice nego diskutabilne stavove sa odredjenom ideoloskom pozadinom koja ljude trpa u isti kos po grupama i predstavlja ih kao vecno suprotstavljene. u sustini isto kao komunisti



Citat
"Crnogorci deo srpskog naroda – etničko poreklo im je srpsko"
Cinjenica
nie cinjenica jer se etnicka pripadnost ne uvrdjuje na osnovu porekla nego na osnovu licnog opredljenja koje se moze utvrditi na popisu stanovnistva.

dakle etnicki crnogorci jesu poreklom srbi ali nisu srbi



Citat
"O Turcima je u svesti balkanskih naroda ostala negativna predstava, uz retke izuzetke, a još gora o svojim sunarodnicima koji su primili islam, i kao konvertiti morali da dokazuju svoju pravovernost".
Cinjenica
o tome sta je u svesti balkanskin naroda ostalo, je diskutabilno. stavovi se menjaju tokom vremena i pripadaju pojedincima a ne narodima. nekada vrlo cest izrazito negativan stav prema turcima opada vec ceo vek a ta recenica bi verovatno odgovarala istini u XIX veku, mada bi i tada bilo degutantno naglasavati tako nesto, izmedju ostalog zato sto je bilo opstepoznato i deluje u sustini kao huskanje.
drugi deo recenice u vezi sa onima koji su primili islam je takodje neadekvatan jer narodi nemaju stavove nego pojedinci, a mislim da ne moram da te podsecam koliko je bilo "mesanih" brakova tokom prethodnog veka, narocito u komunistickoj jugoslaviji kad su ljudi masovno batalili veru. nazalost primitivizam se vratio devedesetih pa je ljusicev citat postao aktuelniji ali i zlokobniji. takvo podsticanje plemenskog duha i pokusaj da se ucenicima, mladim ljudima nametnu predrasude XIX veka je jednostavno degutantan.
danasnje poricanje jugoslovenskih osecanja koje je u modi od vardara do triglava je amo jedna od intelektualnih moda koje se valjaju ovude tokom prethodnih decenija.


Citat
"Čak i u globalistički uređenoj Evropi, pre svega, u Rimokatoličkoj crkvi, ako i nema velikih pobornika privrženih ideji o samostalnim balkanskim državama, nema ni velikih zagovornika o Turskoj kao delu porodice evropskih naroda (EU). Ta podeljena mišljenja čine da se Balkan oseća kmetom Evrope".

Opet cinjenica
ja licno ne razmem sta ovaj citat uopste treba da znaci i zasto se uopste spominje katolicka crkva u vezi sa EU i globalizmom. ovo je ponovo skup stavova o tome kako se balkan oseca. a balkan je poluostrvo.


Citat
bosanski Sloveni "primali islam iz materijalnih pobuda", a da su kasnije postali preterano revnosni u novoj veri

Takodje cinjenica, isti slucaj kao i Janjicari


bosanski sloveni nikada nisu postali preterano revnosni u svojoj veri. isto kao i janicari

Izvini, ako se ja na popisu izjasnim kao vanzemaljac...jesam li ja stvarno vanzemaljac?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
...
Izvini, ako se ja na popisu izjasnim kao vanzemaljac...jesam li ja stvarno vanzemaljac?

Ne, jer to nije nacionalnost, to je pripadnost vrsti.

I dalje bi (nazalost) spadao u Homo Sapiense
« Poslednja izmena: 27. Sep 2017, 14:28:13 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
goxi, pored ovoga sto rece sistem, mozes ti da se izjasnis i kao Vanzemaljac. ali kao sto sistem rece ipak neces biti vanzemaljac. nadam se da razumes


najvaznije ti je sledece: odes kazes crnogorcima da nisu crnogorci i oni te oteraju u pizdu materinu. a zasto? zato sto ne mozes ti da govoris ljudima kako se osecaju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
oni prvo izmisle neku zajebanu pricu o sebi...

onda provedu zivot ubedjujuci druge da su to...

pred kraj zivota poveruju i sami u to...

onda to sve propadne...

a onda se naljute...

ceo emocialni cikus prodju u eksperimenti in vivo...

a samospoznaja ostane virgo intakta... Smile

Smile Smile Smile Smile

sa velikim zadovoljstvom citam ovde sta narod pise...

luda zabava... Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2017, 16:48:40 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.