Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:12:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobavezne filmske diskusije  (Pročitano 658819 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Nije los AI ispao na kraju, ali ono sti mi se najvise svidelo jeste sama ideja, a ne Spilbergova rezija. Nisam ni ja znao da je Kubrickova ideja u pitanju  Smile . Spielberg je tu gde je zato sto nije imao predrasude pri izboru scenarija, zato sto je imao avangardno razmisljanje, daleko ispred svog vremena, zato sto je na momente bio opasno inspirisan. Mada svacije vreme prodje. Za mene je on jedan od najvecih vizionara medju rediteljima, covek koji je uspeo da svoje vizije prebaci na platno i napravi sebi everlasting ime u hall of fameu kinematografije. Sto se Sindlera tice, tu je covek bio opasno inspirisan, sto se da i videti. Svaka mu cast za taj film. Juressic Park mi je kao klincu bila omiljena knjiga, pa sam obozavao ono sto je uradio sa ekranizacijom... Danas nisam preterano odusevljen, ali i dalje mislim da je film dobro odradjen. Sta mu zameram? Ucesce u filmu Michaela Baya... Bolje da ga je sam rezirao, ma bolje ni da nije ni bilo rezisera, cenim da bi bolje film ispao  Smile , al' da ne pricam o Bayu, ce se ljute pojedini  Smile . Licno cenim da je doslo vreme da Spielberg okaci klapu o klin i uziva u penzionerskim danima... PS. Isto vazi i za Lucasa, on odavno zreo za penziju  Smile
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 14:18:19 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Spilberg jeste najbolji za režiranje tih nerealnih filmova tj, sa dosta efekata. Ali je po mom mišljenju bolje odradio ove relistične poput Schindler's List, Empire of the Sun, Saving Private Ryan, Amistad, Munich pa i Catch Me If You Can, The Terminal iako oni sami po sebi nisu zahtevni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
To nisam osporio, samo sam rek'o da je ime stekao Sci Fi naslovima, koji su izborili kultni status, kao sto je Jaws, Indiana, E.T., a to mu je i omogucilo da kasnije snimi takve filmove kao sto je Lista, Ryan... Whateva' else. Nije imao predrasuda, imao neosporen talenat i viziju...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Skjuz mi sto double postujem, al nece tema da ode gore ako samo izmenim post. Krenuli smo da pricamo o Spielbergu

Schindler's List [1993] http://www.imdb.com/title/tt0108052

Majke im ga bolesne, zasto Nemci moraju pricati na engleskom? Mislim kontam zbog americhke publike koja ne voli titlove, ali to me bas nervira, kao hocemo prikazati neki istorijski dogadjaj u Nemackoj, ali spika se na engleskom. Mislim da bi bolji impact film ostavio da je radjen na Nemackom.

Prvih sat vremena filma je zesce smaranje (za mene los storytelling sto bi rekao Orph), a onda je finish dobar, pogotovo sto nista nisam znao o tom Schindleru pa sam se malo shokirao da je sve istinit dogadjaj (haos).

Cenim film zbog price i zbog tih jevreja i te tragedije i treba da postoji ovakav film. Dosta mu 8/10


Jednostavno je prica takva, posto je, kao sto verovatno znas, film snimljen po knjizi. Glavne karakteristike price ne mozes da promenis u filmu. Ovo je verovatno najbolji Spielbergov film. Ovim filmom je Spielberg zapravo zeleo da izazove emocionalni boom kod gledalaca... Niko na ovo nije ostao ravnodusan. Crno bela slika na najbolji nacin docarava sivilo tog vremena i tih dogadjaja, pa tako pojacava utisak kod gledalaca. Spielberg je bio dosta motivisan da uradi ovakav film, posto je i sam jevrein, pa ga je sve to dosta pogodilo. Film je definitivno vredan gledanja. Ja sam ga prvi i poslednji put gledao pre 3-4 godine pa je zato verovatno na mene ostavio mnoogo jaci utisak nego sto bi to bio slucaj danas, ali i dalje mislim da je Spielberg ovim filmom na najbolji nacin pokazao kako jedan takav film treba da izgleda i kakav utisak na coveka treba da ostavi. Steta sto mi ne umemo na ovaj nacin da odamo pocast nasim zrtvama...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svako zasto ima svoje jebiga ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Naravno, to sam i rekao. Sav rispekt za prichu. Samo mi je zao sto je snimljen na engleskom.

Verovatno je to Spilbergov najbolji film, ali realno od ovakve price tesko je napraviti los film. Mada svaka cast kako je odradio kadrove Ausvica, bas mi se svidelo.
IP sačuvana
social share

                                     L E S    U N T O U C H A B L E S
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
To ti i pricam, covek je inspirisan stradanjem svog naroda napravio taj film, koji izaziva iskrena osecanja... S' druge strane, sto za dobru pricu je, bar kod mene, uvek bilo sinonim za Scorsesea... Da budem savrseno iskren nisam fan rezije tog coveka, iako ne sporim da ima dosta odlicnih filmova.


Posle vaših silnih pohvala rešio sam i ja da odgledam posle 100 godina ponovo jebeni Reservoirs Dogs. I šta sam video. Teško sranje od filma. Sad se pitam dal je moguće da se neko na ovo pali !?  Smile Pola filma pričaju o jebenom bakšišu i nekim pokojnim filmovima i pesmama. I onda taman da krene akcija kad ovaj lik što je umro još u prošlom filmu oživi i rokne ovog sa 25 metaka iz pištolja u koji staje 12 i sjebe ceo film. WTF ?  Smile
I samo nešto pričaju i smaraju i ništa se ne dešava do poslednjih 5 minuta. Ja jesam zaboravio ovaj film ali bolje bi bilo da ga nikad više nisam odgledao. Katastrofa -1/10


Pa bre prike, ni jedan Tarantinov film ti ne karakterise bog zna kako jaka prica. Ovaj film ti pripada zanru cool filmova, ne znam kako ti se toliko nije svideo. Kod Tarantina ti je vise stvar u tome kako je prica ispricana. Cela poenta filma je da je samo onaj ko se poneo kao pravi profesionalac izasao kao pobednik, dok psihopate i lakoverni, uglavnom neprofesionalni, stradaju... That's just how life works.  Mr. Pink je pobego sa dijamantima, a i pandura je zbog toga izmedju ostalog ostavio u zivotu do kraja, pa je ostalo nedoreceno da li je on na kraju umro. 2 profesionalca su prezivela do kraja, to je cela poenta.


Je l' gledao jos ko Eastwoodov Gran Torino? imam zanimljivo zapazanje vezano za taj film  Smile
« Poslednja izmena: 15. Maj 2009, 01:03:15 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Meni se sviđaju filmovi kao što je DIM.
Nema neke posebne priče, samo ponašanje.  Smile

« Poslednja izmena: 15. Maj 2009, 01:15:19 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
A ovo je najluđi film ikada!




http://www.imdb.com/title/tt0117577/


Zatim Living in oblivion

« Poslednja izmena: 15. Maj 2009, 01:27:39 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16;
To ti i pricam, covek je inspirisan stradanjem svog naroda napravio taj film, koji izaziva iskrena osecanja... S' druge strane, sto za dobru pricu je, bar kod mene, uvek bilo sinonim za Scorsesea... Da budem savrseno iskren nisam fan rezije tog coveka, iako ne sporim da ima dosta odlicnih filmova.


Posle vaših silnih pohvala rešio sam i ja da odgledam posle 100 godina ponovo jebeni Reservoirs Dogs. I šta sam video. Teško sranje od filma. Sad se pitam dal je moguće da se neko na ovo pali !?  Smile Pola filma pričaju o jebenom bakšišu i nekim pokojnim filmovima i pesmama. I onda taman da krene akcija kad ovaj lik što je umro još u prošlom filmu oživi i rokne ovog sa 25 metaka iz pištolja u koji staje 12 i sjebe ceo film. WTF ?  Smile
I samo nešto pričaju i smaraju i ništa se ne dešava do poslednjih 5 minuta. Ja jesam zaboravio ovaj film ali bolje bi bilo da ga nikad više nisam odgledao. Katastrofa -1/10


Pa bre prike, ni jedan Tarantinov film ti ne karakterise bog zna kako jaka prica. Ovaj film ti pripada zanru cool filmova, ne znam kako ti se toliko nije svideo. Kod Tarantina ti je vise stvar u tome kako je prica ispricana. Cela poenta filma je da je samo onaj ko se poneo kao pravi profesionalac izasao kao pobednik, dok psihopate i lakoverni, uglavnom neprofesionalni, stradaju... That's just how life works.  Mr. Pink je pobego sa dijamantima, a i pandura je zbog toga izmedju ostalog ostavio u zivotu do kraja, pa je ostalo nedoreceno da li je on na kraju umro. 2 profesionalca su prezivela do kraja, to je cela poenta.


Je l' gledao jos ko Eastwoodov Gran Torino? imam zanimljivo zapazanje vezano za taj film  Smile



Ja sam gledao Gran Torino,i ne znam zasto ga vecina hvali,kad film nije nista posebno.Po meni je 7/10.Ima on dosta boljih filmova.Kad smo kod Eastwood-a,sad pogledah dobar,los,zao:9.5/10.Stvarno odlican film. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Čudi me da niko nije primetio bela slova u mom postu na kraju ove zajebancije sa Reservoir Dogs. Samo sam hteo da vidim reakcije. Pogledajte originalni post ispod teksta...   Smile

a orpheus lik citirao i izbrisao bela slova  Smile
« Poslednja izmena: 15. Maj 2009, 02:34:19 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:12:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.