Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:33:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 372 373 375 376 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobavezne filmske diskusije  (Pročitano 662807 puta)
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Damian Lewis izgleda najbliži da bude James Bond.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Bryan Singer snima “20.000 milja pod morem”


Reditelj Bryan Singer je posredstvom twittera objavio svoj sljedeći rediteljski poduhvat: celuloidna adaptacija knjige Julesa Vernea “20.000 milja pod morem”. Singer je također najavio da neće skroz napustiti rad na filmovima iz X-Men franšize, te da će se posvetiti obradi Verneovog dela nakon što završi rad na filmu X-Man: Apocalypse. David Fincher i McG su reditelji koji su trebali raditi na projektu i to za filmski studio Disney. Fincher je trebao režirati po scenariju Andrewa Kevina Walkera (Se7en), ali je zbog neslaganja sa studiom napustio ceo projekat. Ime Brada Pitta je u jednom momentu spominjano za ulogu kapetana Nema, ali se i od toga odustalo. Rick Sordelet i Dan Studney su napisali scenarij po priči koju su skrojili sa rediteljom Singerom. S obzirom da se Singer sa svojim filmovima “udomaćio” u Foxu postoji mogućnost da se i 20.000 milja pod morem radi pod okriljem tog studija.

Izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
Pogledajte zvanični trejler za novi "Dosije X" (VIDEO)

Fox je predstavio zvanični trejler za nastavak popularne serije “Dosije X”.

Trejler je prikazan u dva dela. U jednom se čuje glas agenta Moldera (Dejvid Duhovni) koji kaže da je 2002. (godine kada se serija završila) obustavio istragu, ali ne i “ličnu opsesiju”.

On zaključuje da u novi pohod za istinom ne može ići sam.

Ipak, Skali i Molder u nastavku nisu isti kao što su bili na kraju poslednje sezone. Oni su raskinuli što prema rečima tvorca franšize Krisa Kartera otvara mnoge mogućnosti za zaplete.




Izvor: B92

______________________________ ______________________________ _____________________

Da li će Džared Leto biti bolji Džoker od Hita Ledžera?

Neizbežno je da se Džared Leto koji tumači lik Džokera u filmu „Suicide Squad“ poredi sa legendarnim Hitom Ledžerom koji je posthumno nagrađen oskarom za ulogu poremećenog Betmenovog neprijatelja.

Ipak, ako je suditi po snimcima i fotografijama sa snimanja novog filma, Leto i te kako ima šta da ponudi.

„Jedva čekam da vidite ovo. Mislim da će me zaključati u kutiju kad se ovaj film pojavi“, našalio se Leto.

U filmu igraju i Margot Robi, Vil Smit, Kara Delavinj i Džesi Ajzenberg.

Film prati grupu zlikovaca koji za vladu obavljaju „prljave“ poslove u zamenu za smanjenje kazni.

„Suicide Sqad“ trebalo bi da se pojavi u bioskopima u avgustu naredne godine, dok će „Batman vs. Superman: Dawn of Justice“ stići u martu.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
First Look At Concept Art From James Cameron’s Avatar Sequel

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(119.64 KB, 599x706)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Kako Tarantino koristi hranu u svojim filmovima?

On je ljubitelj oštroumnih razgovora, nasilja epskih razmera, ženskih stopala, ali i … hrane! Pogađate, u pitanju je Kventin Tarantino, jedan od najtalentovanijih reditelja savremene kinematografije. Ukoliko ste pažljivo pratili njegova ostvarenja, sigurno ste zapazili i brojne scene u kojima se pojavljuje hrana. Teško ih je zaboraviti, zar ne?

Tarantino, gotovo po navici, koristi hranu kako bi produžio pojedine scene, kako bi u teške razgovore uneo dozu komičnosti ili crtu realnosti kod pojedinih neobuzdanih situacija. Na kraju, u njegovim filmovima hrana je često metofora za moć.

Online servis za naručivanje hrane Donesi.com je zapazio Tarantinovu ljubav prema burgerima, ukusnom doručku koji uključuje jaja i slaninu, ljubav prema kafi i uopšteno, prema svoj toj ukusnoj hrani koja nas čini srećnima. U nastavku pogledajte sedam najboljih scena iz filmova Kventina Tarantina u kojima se pojavljuje hrana.

#1 Kahuna burger, Petparačke priče



Scena: Tarantino je osmislio “The Kahuna Burger”, mesto za pripremu brze hrane, još u filmu “Ulični psi”, gde se čaša sa natpisom pomenutog lanca brze hrane pojavljuje u pozadini. U filmu “Petparačke priče”, Kahuna burger postaje sredstvo za mučenje i zastrašivanje, kao i simbol moći. Džuls (Semjuel L Džekson) je u dominantnom položaju, a prvi pokazatelj toga je scena, koja se odigrava neposredno pre prve velike scene nasilja, kada on uzima zalogaj Bretovog burgera i time čini nešto što se inače nikada ne radi. Zaista, burger je hrana koja se nikome ne nudi. Bilo kome možeš ponuditi pomfrit, picu, i ostala jela, ali burger nikako.

Citat:

Džuls: Mmmm…..Ovo je jedan ukusan burger. Vinsent, da li si ikada probao Kahuna burger? (Mmm-mmmm… That is a tasty burger! Vincent, ever have a Big Kahuna Burger?”)

#2 Štrudla, Prokletnici (Inglourious Basterds)



Scena:

Šošana ( Melani Lorent) se ponovo susreće sa kolonelom Hansom ( Kristof Valc), koji naručuje štrudlu sa jabukama za oboje, espreso za sebe i za Šošanu čašu mleka, čime pokazuje da on možda i zna ko je ona. Koliko god da štrudla u ovoj sceni izgleda ukusno, Šošanin strah i gađenje preovlađuju, pretvarajući ovu ukusnu štrudlu u simbol zastrašivanja i moći. U ovom napetom trenutku osetno je i instistiranje Colonela, kao i samog Tarantina da mi zapravo uživamo u ovom divnom desertu.

Citat:

Hans: “Sačekaj da stigne šlag.” (Attendez de la crème”)

#3 Kabum Žitarice, Kil Bil I deo



Scena :

Čak i u filmu Kil Bil, Tarantinovoj epskoj priči o osveti nailazimo na scene u kojima se pojavljuje hrana, a sve počinje rečima - “Osveta je najbolja kada se servira hladna”. Upravo želja za osvetom dovodi Beatriks, koju tumači Uma Turman, do jedne od svojih takozvanih ubica, Vernute Grin (Vivica A. foks), koja u tom trenutku čeka da se njena ćerka vrati iz škole. Vernita pokušava da završi ovu napetu situaciju i dokopa se pištolja sakrivenog u kutiji Kaboom pahuljica. Ipak, na kraju, Betriksin nož završava u Vernitom grudom košu. Izgleda da dobra snalažljivost u kuhinji ima svojih prednosti.

Citat:

Betriks Kido: “Tvoja majka je to zaslužila” (“Your mother had it coming”

#4 Sendvič, Kill Bill II deo



Scena:

Beatriks (Uma Thurman) konačno pronalazi Bila (David Carradine), koji pred njihovu finalnu borbu priča o Bibinoj zlatnoj ribici, Emiliju, dok priprema sendviče koristeći izuzetno veliki kuhinjski nož. U Tarantinovim filmovima, kao i u ovom, sam čin seckanja i slaganja sendviča, dodaje određenu dozu tenzije u naizgled nevinoj situaciji. Scena pripremanjanja sendviča odlaže krajnji neizbežan ishod, trenutak kada će Bil i Beatriks krenuti jedno na drugo.

Citat:

Bil: Naša mala devojčica je pre nekoliko dana naučila šta je to život i smrti. (“Our little girl learned about life and death the other day”)

#5 Bela Torta, Đango Unchained



Scena:

Lik koga tumači Leonardo Di Kaprio, Kalvin Kandi, tokom čitavog filma jede nešto slatko, poput Di Kapria u pravom životu. Ključna scena filma je večera koja traje čitavih 23 minuta a završava se belom tortom. U pitanju je Kalvinov poslednji obrok, pre nego što biva upucan od strane Šulca ( Kristofer Valc). Torta unosi određenu komičnu crtu, karakterističnu za Tarantina, gde Kalvin insistira da pojedu belu tortu i kada ga Šulc upuca izgovara reči: “Jednostavno joj nisam mogao odoleti”

Citat:

Kalvin: “Gospodo, pridružite mi se. U salonu ćemo poslužiti belu tortu.” („Now gentlemen, if you care to join me in the parlor, we will be serving white cake“.)

#6 Večera, Ulični psi



Scena:

Tarantonov prvi film “Ulični psi”, počinje u restoranu, gde vidimo grupu lopova u odelima sa tankim kravatama kako uz večeru raspravljaju o značenju Madonine pesme “Like a virgin”. Tarantino i ovaj put koristi dugačku scenu sa hranom, gde učesnici upadaju u reč jedni drugima prilikom razgovora, koji naizgled nebitan, ali i u isto vreme važan sa aspekta upoznavanja karaktera glavnih glumaca.

Citat:

Dobar lik Edi: Ne ostavljaš bakšiš? ( You don’t tip?)

Gospodin Pink: Ne, ne verujem u to. (Nah, I don’t believe in it.)

#7 Naćos, Otporan na smrt



Scena:

Kroz scenu koja se odvija u baru u Ostinu, upoznajemo se sa likom koga tumači Kurt Rasel, kaskader Majk. U pitanju je duga scena ispunjenja različitim zvucima, lizanjem prstiju i pomalo groznim načinom na koji kaskader Majk jede svoj naćo “grande”. U ovom trenutku on upoznaje svoju prve žrtve, čekajući strpljivo na susret koji se naizgled dešava potpuno slučajno.

Citat:

Kaskader Majk: “Žene, naćo grande, društvo fasninatnih ljudi kao što je Voren. Alkohol sliuži samo da podmaže sve indivdualne susrete koje bar može da ponudi” ( “Women, nacho grande platters, the fellowships of fascinating individuals like Warren here. Alcohol is just a lubricant for all the individual encounters that a bar offers.”)

Autor: Donesi.com
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Mark Wahlberg veruje da će Michael Bay režirati 'Transformers 5'

Bilo u dobrom ili lošem smislu, uz Transformers franšizu uvek se spomene i reditelj Michael Bay. Blockbuster reditelja krasi kolokvijalni pojam "Bayham" koji među filmašima u Americi predstavlja neku vrstu vizualnog zločina, odnosno Bayov stil pokreta kamere, kompozicije i montaže kojima dobija nešto prenaduvano, dinamično i izdvojeno.

U Transformers franšizi Bay ostavlja pečat pun eksplozija, neprestane akcije, zgodnih glumaca i glumica, ali i besmislenog pripovedanja. Ali, koliko god možda negativno gledali na Baya, činjenica je da se drži tog nekakvog vlastitog rediteljskog kursa koji ga čini prepoznatljivim - lošim, a ipak popularnim.

Još se od avgusta 2014. pričalo da će Bay franšizu predati novom reditelju, ali čini se da to ipak više nije slučaj.

Zvezda franšize, Mark Wahlberg veruje da će Bay ponovno završiti iza kamera. Ali, u isto vreme, nije imao nikakvih informacija o iščekivanom nastavku.

Iako Bayev povratak još uvek ne možemo potvrditi, sa sigurnošću možemo reći da postoje veliki planovi oko povratka divovskih robota, s obzirom da je u proteklih nekoliko nedelja angažovana vojska scenarista.

Po onom što smo zadnje čuli, Hasbro očekuje da će Paramount Pictures "Transformers 5" u bioskope isporuči do 2017., što se trenutno uklapa u raspored snimanja obojice - i Whalberga i Baya. Bilo kako bilo, znamo da se Wahlberg u nastavku svakako vraća kao Cade Yeager, a Bay će, ako ne kao reditelj, sigurno barem biti u ulozi izvršnog producenta.



Izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Jeremy Saulnier ekranizuje roman “Hold the Dark”


Nakon uspeha kojeg je na ovogodišnjem Cannes Film Festivalu postigao sa kriminalističkim trilerom Green Room, scenarista i režiser Jeremy Saulnier ima još jedan razlog za slavlje. Nedavno se udružio sa američkom produkcijskom kompanijom A24 uz čiju pomoć će ekranizovati roman “Hold the Dark” Williama Giraldia iz 2014. Ovo će biti njihova druga saradnja nakon filma Green Room kojeg A24 namerava tokom naredne godine pustiti u oficijelnu distribuciju. Macon Blair, zvezda njegovog ostvarenja Blue Ruin, zadužen je za scenario. Smešten u divljinu Aljaske, Hold the Dark prati lovca koji kreće u potragu za detetom kojeg je oteo čopor vukova. Njegov opasno putovanje je u stvari jedan ogromni test o odnosima između čoveka i životinje.

    Jeremy je jedan od najtalentovanijih i najoriginalnijih režisera , a mi smo presrećni što ćemo još jednom sarađivati sa njim, pogotovo jer je reč o jednom ambicioznom projektu sa jasnom vizijom. “Hold the Dark” je neverojatno hrabar i odlučan komad materijala i ne sumnjamo da će Jeremy i Macon kreirati nešto nezaboravno jer je je reč o priči koja će ljude ostaviti bez daha,  izjavili su članovi kompanije A24 u svom oficijelnom saopštenju.
    U poslednje tri godine, A24 je postao najuzbudljiviji brand američke filmske distribucije. Macon i ja nismo mogli zamisliti  boljeg partnera za naš najambiciozniji projekat do sada. Kombinacija resursa, podrške i kreativne vizije koju zajednički nose A24, VisionChaos i Addictive Pictures pruža nam neverojatnu priliku stvoriti nešto na nivou o kojem smo pre samo mogli sanjati, izjavio je Saulnier.


Izvor prolog
« Poslednja izmena: 01. Okt 2015, 20:03:52 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 205
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.101
Večeras sam u banjalučkom multipleksu gledao svjetsku premijeru Marsovca sa Met Dejmonom. Nakon Prometheusa jos jedno neubjedljivo SF ostvarenje Ridlija Skota! Film je drama od 2,5 sata. Dejmon zaglavi na Marsu i pokusava prezivjeti dok ne dodje pomoc. Kombinacija Gravityja i Interceptiona (i Robinsoa Krusoa), ali je losiji od oba. Film srednja zalost, a posebno su mi oci bole americke zastave i logoi NASE u svakom drugom kadru...Ocigledno da NASA danas i ne zna praviti nista drugo, nego snimati filmove. Za transport astronauta na Medjunarodnu svemirsku stanicu koriste ruske Sojuze... Znači, film se može pogledati, ali ne očekujte ništa spektakularno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2524.0
mob
Motorola 
..., ali ne očekujte ništa spektakularno  Smile

  I ne očekujem,jer teško može biti spektakularniji od svega ovoga :

     https://en.wikipedia.org/wiki/Mars_in_fiction
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Samsung GT-S7580
Ja ako mogu neku primedbu da iznesem, iako nisam mod ili neko mudo na forumu, pa me možete u potpunosti ignorisati.  Smile

Ne razumem od kada se u ovoj temi stavljaju vesti

Zar one dve teme nisu sasvim dovoljne za vesti?

http://forum.burek.com/filmovi-u-najavi-ili-ti-filmadzije-na-poslu-t122028.html

http://forum.burek.com/zanimljvosti-iz-tv-pozorisnog-i-filmskog-sveta-nova-tema-t378317.html

A ovu temu doživljavam baš kao što naslov kaže Neobavezne filmske diskusije

Kao ovo što je vlado banja luka komentarisao



Sad videh u pozorištu da ima naš novi muvi i evo ne znam da l' da dam skoro tristo dinara.. Šišanje mi je od ovog Filipovića bio kul film, a Šejtanov ratnik govno
U Šejtanovom ratniku jedino mi smešna ona profesorka što psuje  Smile
« Poslednja izmena: 03. Okt 2015, 00:03:39 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 372 373 375 376 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 14:33:04
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.