Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:30:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 340 341 343 344 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neobavezne filmske diskusije  (Pročitano 662332 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
  Na ovo pitanje imam dva odgovora.
  Prvi je okupacija a drugi je nedostatak para.
  Najbolji primer je naš vrli poslanik i jugosloven u narodnoj skupštini Srbije s.dragojević.

Добар текст. Ја рецимо за тај филм Енклава први пут чујем. Толико о реклами. Погледаћу га.

Налетех и на ово успут
http://www.imdb.com/title/tt3111626/?ref_=tt_rec_tt

  Navedeni filmovi su bili na Festu http://forum.burek.com/43-fest-t633595.msg11805351.html

 
« Poslednja izmena: 08. Apr 2015, 22:50:55 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Dosije X: Vraća se i Pušač
Sve je kao nekad...

Dosije X nam se vraća. A David Duchovny otkriva da se pored Muldera i Scully vraća i Pušač, kao i šef iz FBI Mitch Pileggi.

“Čudno je što ljudi i dalje žele da vide te likove. Vratiće se i Mitch Pileggi i Pileggi, ako vam to nešto znači”, rekao je Duchovny.

Kanadski glumac William B. Davis tumačio je lik Pušača, a nadimak je dobio, pa zato što je stalno pušio.

“Gledam na ovo kao 13-godišnju pauzu za reklame. Dobra vest je da je svet postao još čudniji, što znači da je pravo vreme da ispričamo ovih šest priča”, rekao je producent Kriss Karter.

  Ili Dosije X nema temu ili ja nisam mogao da je pronađem.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
dosije x nema temu  Smile
evo je covece  Smile
http://forum.burek.com/the-x-files-b81/
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Uskoro film o legendi Holivuda



Prema izveštavanju Deadlinea, sprema se film o holivudskoj ikoni Steveu McQueenu. Glumac koji je obeležio decenije filmske umetnosti svojim stasom i talentom, jedan je od prvih ikona filma koji je izgradio verno sledbeništvo publike svojom harizmom pravog frajera.

Njegovo javno lice, a po svemu sudeći i ono privatno, prodornog pogleda s cigaretom u ustima predstavljalo je ideal "pravoga muškarca" generacijama filmske publike. Neporecivo kul privlačio je obožavanje kako ženske tako i muške publike, čime je postao i najplaćenija holivudska zvezda svoga vremena.

Holivudski lepotan i zločesti dečko bio je obožavatelj žena i brzine, svoju slavu je izgradio na mukotrpnom radu i glumačkom talentu, a najpoznatiji je ostao po filmovima Afera Thomasa Crowna, Bullitt, Leptir, te klasicima Sedmorica veličanstvenih, Veliki beg i Pakleni toranj.

Biografski film o njegovom životu još nema režisera, a tenutno su producenti u potrazi i za scenaristom. Film će delom biti zasnovan na biografiji Steve McQueen: The Life And Legend Of A Hollywood Icon, autora Marshalla Terrilla koja je izdata 2010. godine. Autor je proveo 10 godina istražujući McQueenov život, od skromnih početaka u siromaštvu, preko svetske slave sve do njegove nenadane smrti nakon borbe s rakom.

Deo filma će biti i tajnoviti dnevnik koji je nastao u Meksiku gde se McQueen poslednjih godina svoga života lečio od raka, a producenti najavljuju i prikazivanje nekih tajnovitih, ali presudnih događaja iz života holivudske superzvezde koji su dugo bili skrivani.

Nesumnjivo je ovo jedan od filmskih projekata koji će privući horde holivudskih filmaša A liste, a ko će sve učestvovati u ovom prestižnom biografskom filmu žarko iščekujemo da saznamo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Jared Leto kao Joker.



Ruffalo izgleda da će snimati film o Hulku, reboot Spidermana se fokusira na vreme dok je pohađao srednju školu, najavljen reboot moćnih rendžera.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2015, 23:25:54 od Baki1410 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Nemci snimaju film o Angeli Merkel

Nemačka produkcijska kuća AVE objavila je da će snimiti film o životu nemačke kancelarke Angele Merkel koji će u bioskope stići 2017. godine, kada se održavaju parlamentarni izbori u Nemačkoj.

Kako prenose nemački mediji, reč je o međunarodnoj koprodukciji, čiji će naslov najverovatnije biti kratko „Angela Merkel“.

Ko će igrati glavnu ulogu, kao i ostatak distribucije, biće poznato u narednim mesecima.

Scenario filma napisao je Dirk Kurbjuvajt, novinar uticajnog nedeljnika Špigl, navodi isti izvor.

Ćerka pastora, odrasla u nekadašnjoj Istočnoj Nemačkoj, i doktor kvantne fizike, 60-godišnja Merkel važi za najmoćniju ženu na svetu.

„To je najuzbudljivija političarka našeg vremena“, izjavio je Kurbjuvajt, koji važi za „vrsnog poznavaoca nemačke političke scene“.

„Odlično poznaje kancelarku“, kazao je Valid Nakšbandi, direktor AVE-a.

„Gospođa Merkel je šarmantna i poznata širom sveta. I vreme je da se njen život pretoči u film namenjen svetskoj publici“, dodao je on.

Iako svoj privatni život pažljivo krije od očiju javnosti, tokom parlamentarnih izbora 2013, Merkel je otkrila nekoliko detalja vezanih za svoju ličnost, priznavši, između ostalog, da voli kada muškarac ima „lepe oči“.

Ona je, takođe, rekla da vrlo malo spava i da može dugo da izdrži bez odmora. „Ja sam kao kamila. Mogu puno da izdržim, ali u jednom trenutku ipak moram da napunim baterije“, kazala je Merkel.

Nemački analitičari predviđaju da će na izborima 2017. Merkel pokušati da osvoji još jedan, četvrti mandat.

Angela Merkel je prvi put izabrana za kancelarku 2005.

Izvor http://www.pravda.rs/2015/03/19/kult-licnosti-nemci-snimaju-film-o-angeli-merkel/
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Film Ivane Todorović na sajtu Njujork tajmsa


BEOGRAD - Film "A Harlem Mother" Ivane Todorović objavljen je na sajtu Njujork tajmsa.

Film je, kako se navodi u saopštenju autokre, završni rad na katedri Dokumentarnog filma na "New Shool" u Njujorku i imao je premijeru u istorijskom bioskopu Alberta Mejslesa u Harlemu u oktobru 2009. godine.

Film govori o osamnaestogodišnjem Latronu Parkeru, koji je napravio dokumentarni film o teškom odrastanju u Harlemu 1998. a osam godina kasnije ubijen je na ulici.

Danas, njegova majka Džin kroz svoju organizaciju "Harlemske majke" bori se protiv oružanog nasilja među mladima i pomaže drugim roditeljima da se nose sa bolom.

Preplićući scene iz Latronovog filma sa scenama iz života Džin danas, film Harlemska majka govori tragičnu i inspirativnu priču iz prespektive majke i sina.

Film je snimala, režirala i producirala Ivana Todorović, montirala Tijana Petrović, zvuk je snimao Dejvid Guitierez Kamps, a muziku je napravio Janko Radosavljević.

Ovaj film prikazan je na mnogim festivalima poput Majkl Murovog "Traverse City", "Palm Springs Int ShortFest", Americkog paviljona na Kanskom Festivalu i u "Anthology Film Arćives".

Dobio je nekoliko nagrada u Americi i koristi se u medijskim kampanjama u borbi protiv oružanog sukoba mladih, navodi se u saopštenju autorke.

Ivana Todorović je rediteljka socijalno-angažovanih dokumentarnih filmova.

Završila je Filozofski Fakultet, smer za Etnologiju i Antropologiju, francusku radionicu dokumentarnog filma "Ateliers Varan" u Beogradu, a u Njujorku je studirala dokumentarni film na "New Sćool-u".

Njen poslednji film "Ja kada sam bila klinac , bila sam klinka" (2013) imao je premijeru na Berlinskom festivalu u konkurenciji "Berlinale Shorts", a osvojio je nagradu za najbolji dokumentarni film na festivalu Kratkog Metra u Beogradu.

Ovaj film proglašen je i za najbolji Balkanski dokumentarni film na Dokufestu u Prizrenu, za najbolji kratki film na festivalu filmova iz jugoistočne Evrope u Los Anđelesu i dobio je nagradu za najbolje kinematografsko dostignuće na festivalu kratkog filma u Solunu.

Ostali filmovi "A Harlem Mother" (2010), "Rapresent" (2008) i "Svakodnevica romske dece u bloku 71" (2006) su takođe prikazivani na svetskim festivalima poput i dobili mnogobrojne nagrade.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
"Konstantin Koča Popović" od sutra u Parobrodu


BEOGRAD - U Ustanovi kulture Starog grada "Parobrod" sutra uveče će biti premijerno prikazan dokumentarni film "Konstantin Koča Popović" proslavljenog reditelja i scenariste Gorana Markovića.

Film će se prikazivati svakog radnog dana od 20.30 sati u Parobrod bioskopu, a ulaz je slobodan.

Dokumentarni film "Konstantin Koča Popović“ svetsku premijeru imao je na 62. Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma u Domu sindikata.

Kako se navodi u saopštenju Parobroda, retki su primeri da dokumentarni film, kao pretežno televizijski medijski izraz, izazove pažnju koja zavređuje projekciju na velikom platnu. Biografija Koče Popovića u nekom srećnijem vremenu i bogatijem društvu bi svakako dobila i svoje igrano izdanje.

Goran Marković kao autor i Filmske novosti kao producent napravili su dokument o čoveku koji treba da postane lektira kako novim generacijama, tako i nama - njegovim zakasnelim savremenicima, i našim roditeljima kao empatija u odnosu na SFRJ plus kvam perfekat, velikana i časnih ljudi, čiji se format danas teško dostiže, dodaje se u saopštenju.

Koča je bio disident i u odnosu na svoje porodično nasleđe, ali i pripadnost novoj nomenklaturi kojoj je post festum pripadao.

Španski borac, komunista i komadant Prve proleterske brigade, skoro istovremeni načelnik generalštaba i ministar spoljnih poslova Jugoslavije.

Čovek koji je, kao školovan na Sorboni pripadao krugu francuskih nadrealista, sa Markom Ristićem napisao, domaću verziju tog idejnog manifesta "Nacrt za jednu fenomenologiju iracionalnog“.

Na vrhuncu političke moći vozio je spaček, a u penzionerskim danima igrao tenis. To je lik čiju bi životopis Di Kaprio ili Spilberg otkupili radi tumačenja i ekranizacije, ocenjeno je u saopštenju.

Marković ga je u ovih 52 minuta ipak učinio dovoljno čitljivim i prijemčivim, dodaje se u saopštenju.

Izvor http://www.tanjug.rs/novosti/174078/konstantin-koca-popovic-od-sutra-u-parobrodu.htm
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Zvezda serije The Walking Dead u novim epizodama Dosjea X?


Iako mlađe generacije glumicu Laurie Holden najbolje poznaju po ulozi u seriji The Walking Dead, ona je svoju slavu započela pojavom u kultnoj seriji The X Files ili Dosjei X.

Laurie Holden u Dosjeima X Nakon što se njena uloga Andree u seriji The Walking Dead okončala, a u jeku talasa uzbuđenja zbog najavljenih novih epizoda neponovljivih The X Filesa, otvorila se mogućnost da se Holden ponovo okuša uz Davida Duchovnyja i Gillian Anderson.

Holden je na pitanje fanova o mogućnosti povratka u ulogu Marite Covarrubias na svom Twitter profilu odgovorila bez konkretnog "da" ili "ne" što je bilo dovoljno da se pokrenu medijske spekulacije.

Marita Covarrubias je svojevremeno predstavljena u četvrtoj sezoni serije The X Files kao doušnik agentu Foxu Mulderu, a bez konkretne najave od producenta serije Chrisa Cartera fanovi za sada mogu samo čekati i nadati se.

Podsećamo, producentska kuća Fox nedavno je objavila da će se serija vratiti produkciji koja je najavljena za leto. Fanove čeka novih šest epizoda koje bi trebale zaokružiti relativno nedovršenu priču agenata Mulder i Scully.

Izvor http://www.prolog.rs/Zvezda-serije-The-Walking-Dead-u-novim-epizodama-Dosjea-X-article-15993.htm
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 340 341 343 344 ... 438
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:30:16
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.