Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku

Napomena: Ovaj forum sluzi za pitanja vezana za koriscenje foruma, probleme u radu, probleme sa scriptom, greske ili nesto slicno. Ovaj forum ne sluzi da u njemu postavite pitanje o temi koja nije vezana za funkcionisanje foruma poput pitanja u vezi problema sa racunarom, mobilnim telefonom, gde naci ovo ili ono. Za svako od takvih pitanja postoji prikladno mesto i nacin da se pitanje postavi. Pregledajte index foruma i, ako zaista niste sigurni, gde da postavite pitanje, uradite to u forumu [Buvljak ~ Opsta blebetanja ~ Svastara] , a mi cemo zatim temu premestiti gde joj je mesto.

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemojte da zakljucavate teme o Gay Paradi - tu se najvise diskutuje  (Pročitano 5736 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
Citat
Lajte, da li si pomislio da su ljudi vec razumeli da je to taktika, i da vise ne brinu zbog bana a imaju efikasno sredstvo da dovedu do zakljucavanja svake teme koji im se ne dopada?
Jasno mi je to. Samo to moze da prodje jednom, dva put.. Vise ne. Zasto se moze desiti da prodje ? Veruj to tako moze samo izgledati. Na PP se posalje poruka, opomena. Koju vi ne vidite ovde. Ako ne ispostuje tu opomenu, onda je posve jasna namera. I nema se potreba razmisljati i premisljati sta dalje. Vidis razne verzije Klice i njemu slicnih, koliko su puta banovani bili. Pa i za neki manji ispad se banuju, jer je postalo jasno sta rade. A onda se navodno daje tim i takvima razlog da kazu, eee a sto onog nisi banovao za nesto vece ? E pa necu da ga banujem. Bez obzira koliko me neko krivio. Jer je jasno sta se onda u tim prilikama koristi, koje argumentovanje.

Ali kada se ne zaustavljaju ni oni koji odgovaraju, onda mi je bolje izabrati manje zlo nego ljude udaljiti. Naravno, ukoliko se bas pretera, onda je neminovno malo hladjenje.

Ja mozda imam jedan "problem". Sto razumem ljude, sto se postavim u njihovu situaciju, pokusam razmisljati na njihov nacin ... sto jednostavno mozda imam veliki prag tolerancije. Ali opet sam svestan, da taj prag ne sme uticati na rad, na ljude da trpe zbog mog praga tolerancije. Sebi ne dozvoljavam da to uvodim u procenu.

A veruj, mnogo su manje zakljucane teme nego sto izgleda. Nego, vec rekoh, mozemo argumentovati do besvesti. Bolje da se bacim na skidanje nekog filmcica.  Smile

 Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 15:57:08 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Nije lako biti supervizor i naći pravu meru.
Nekoliko članova se posebno ističu postavljanjem slika koje imaju jednu jedinu svrhu - vređanje verskih osećanja vernika i religije uopšte. Jedno je postaviti slike koje prikazuju religiju u negativnom, ili šaljivom smislu, a nešto sasvim drugo je prikazati morbidne i ekstremne slike koje bi bila uvreda za bilo koju društvenu grupu, ne samo za vernike. Ako poštujemo slobodu verovanja, ili neverovanja, nemojmo uskraćivati i povređivati ta prava, vređati verovanje, ili neverovanje onih drugih. Daleko je lakše povrediti verska osećanja vernika, jer tu postoji objekat koji se vređa, dok su ateisti i agnostici u tom smislu neranjivi i ne mogu sasvim da razumeju kako to izvesne slike mogu da uvrede vernike.
Objavljivanjem takvih slika, njihovi postavljači izazivaju mržnju i negativne stavove prema sebi i društvenim ili nacionalnim grupama kojima pripadaju.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Nije lako biti supervizor i naći pravu meru.
Nekoliko članova se posebno ističu postavljanjem slika koje imaju jednu jedinu svrhu - vređanje verskih osećanja vernika i religije uopšte. Jedno je postaviti slike koje prikazuju religiju u negativnom, ili šaljivom smislu, a nešto sasvim drugo je prikazati morbidne i ekstremne slike koje bi bila uvreda za bilo koju društvenu grupu, ne samo za vernike. Ako poštujemo slobodu verovanja, ili neverovanja, nemojmo uskraćivati i povređivati ta prava, vređati verovanje, ili neverovanje onih drugih. Daleko je lakše povrediti verska osećanja vernika, jer tu postoji objekat koji se vređa, dok su ateisti i agnostici u tom smislu neranjivi i ne mogu sasvim da razumeju kako to izvesne slike mogu da uvrede vernike.
Objavljivanjem takvih slika, njihovi postavljači izazivaju mržnju i negativne stavove prema sebi i društvenim ili nacionalnim grupama kojima pripadaju.

takvih slika je mozda bilo dve ili tri, ali je zato uvredljivih slika za druge grupe bilo mnogo vise. dakle, najlakse je reci "ja sam uvredjen i pazite da mene ne vredjaju". ovo je forum i prema svima moraju ista pravila da se primenjuju ne zato sto je to "demokratski" ili "pravedno", nego zato sto na drugaciji nacin necemo moci da raspravljamo i da se bavimo razlicitim temama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Dobili ste temu, pricali ste, niste ispostovali pravila foruma za komunikaciju, upozoreni ste bili, ponovo niste isposovali pravila, ponovo ste bili upozoreno, ponovo nista ispostovali... (otprilike tok kako je isla tema), implikacija - > (poznat vam je fazon sa nacrtanom ovcom). Molim lepo; mogucnosti imate, urednistvo nije represivno na prvu loptu, ali ukoliko ne ispostujete smernice istih, drugog efikasnog resenja nema.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 16:48:18 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
HTC One
Nekoliko članova se posebno ističu postavljanjem slika koje imaju jednu jedinu svrhu - vređanje verskih osećanja vernika i religije uopšte.

Znas kako, treba razlikovati vredjanje i slobodu misljenja i izrazavanja. Patrijarh obojen u sve boje duge NIKAKO nije vredjanje vec sloboda izrazavanja i misljenja, a sama slika potpada pod umetnicku slobodu.

Mnogo su mi nesto svi postali uvredljivi, a istovremeno su u stanju da bez pardona i na prvu loptu vredjaju sve druge. Pusti te duple arsine.

A i gde pise da je religija neprikosnovena? Na pojedincu je da li ce da postuje religiju bar kao tradiciju i deo kulture naseg naroda (domace vaspitanje) ali nikako nije duzan to da radi i ima svako pravo da iznese svoje misljenje. Cinjenica je da se sve moze podvesti pod uvredu ali treba biti i iskren pa kada je uvreda reci da to i jeste a kada nekom to licno smeta (a ima diskreciono pravo i van pravilnika da deluje) kaze lepo - eto, meni smeta i tacka. I ja to postujem i nema prigovora.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 18:23:00 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
 Framlingu posto ima visak vremena je jedina razonoda da montira neke slike koje imaju za cilj da vredjaju odredjenu grupu ljudi.

Pa ako neki takav lik toliko bezobrazan i drzak , ja cu ga uvek prijaviti bez obzira da li su slike o Hriscanstvu ili Budizmu........

A o fotomontaze o Budizmu sigurno nisu jer framling zna da tako nesto nece pogoditi nikoga , tako da situacija je jasna.

Ako je Framling ateista onda neka sere po svojoj veri , ali NE njemu to ne odgovara. Trebalo bi da mu je svejedno zar ne.

Neka na primer izmontira sliku rabina kako sere u svoju tradicionalnu kapicu , ako mu se religija toliko gadi.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 18:39:38 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
HTC One
Sve to sto si rekao nema veze sa onim sto sam ja napisao.

Cinjenica je da je to sloboda izrazavanja i tu nema uvrede, bar ne u slikama o kojima ja pricam/pisem. Koga briga sto si ti vernik ili ja ateista? Sto je neko zensko a nekom musko? Hocemo i viceve o plavusama da zabranimo?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Sve to sto si rekao nema veze sa onim sto sam ja napisao.

Cinjenica je da je to sloboda izrazavanja i tu nema uvrede, bar ne u slikama o kojima ja pricam/pisem. Koga briga sto si ti vernik ili ja ateista? Sto je neko zensko a nekom musko? Hocemo i viceve o plavusama da zabranimo?  Smile

Generalno si u pravu...mada smatram da je Framling ipak previse tendenciozan.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.36
mob
Apple iPhone SE 2020
Slika je bila provokacija, ali... nije prva ni poslednja.

Licno ne shvatam kako se mnogima nije dopala, a dobili smo samo 1 (i slovima: jednu) prijavu.

Da sam sumnjicava, rekla bih da je u sustini ta provokacija dobro dosla kao jos jedan povod za sveopsti pokolj i pljuvacinu.

Ali... vi niste takvi, zar ne? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
Sve to sto si rekao nema veze sa onim sto sam ja napisao.

Cinjenica je da je to sloboda izrazavanja i tu nema uvrede, bar ne u slikama o kojima ja pricam/pisem. Koga briga sto si ti vernik ili ja ateista? Sto je neko zensko a nekom musko? Hocemo i viceve o plavusama da zabranimo?  Smile

A zašto bi nešto što ti pišeš moralo da ima veze sa mojim mišljenjem (onim što ja pišem).

 Sloboda izražavanja mora da ima neke granice , pa ako je neko uporan kao Framling onda su moderatori totalno u pravu što ga toliko banuju. Ne znam da li si primetio da čim mu istekne ban evo njega sa montiranim slikama koje je sam pravio. Kakav je do zaludan i bolestan dečak ! On zna da će biti banovan ali ne odustaje , i šta ti sad misliš o njemu.

 I kakve veze imaju vicevi o plavušama sa verskim osećanjem , da li si ti svestan šta govoriš.
 
 Mene živo zabole tvoja naklonost prema gejevima i spremnost da ih braniš svojim postovima. Oni su verovatno na tome zahvalani , i ti ispadaš tolerantan , moderanih shvatanja ali da li stvarno tako misliš. Nisam siguran !
Ono što oni ne umeju da kažu , tu si ti da im kao strejt dečko pomogneš. I ja i ti znamo da sereš.  Smile  , mislim "prijatelju" nećemo sada ponovo da počinjemo ali ti znaš šta ja mislim o tebi.  Smile

Ja sam već napisao :

 Ako je Framling ateista onda neka sere po svojoj veri , ali NE njemu to ne odgovara. Trebalo bi da mu je svejedno zar ne.

 Zašto Framling ne izvrgava ruglu Budizam , Islam , i pravi fotomontaže (i ovo sam već rekao) sliku rabina kako sere u svoju tradicionalnu kapicu , ako mu se religija toliko gadi.
 
Slika je bila provokacija, ali... nije prva ni poslednja.

Licno ne shvatam kako se mnogima nije dopala, a dobili smo samo 1 (i slovima: jednu) prijavu.

Da sam sumnjicava, rekla bih da je u sustini ta provokacija dobro dosla kao jos jedan povod za sveopsti pokolj i pljuvacinu.

Ali... vi niste takvi, zar ne? Smiley

Na kojoj temi , nije moguće da sam ga samo ja prijavio. Smile

Tipa koji je non-stop banovan.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 20:21:27 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.