Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemojte biti zirant naivcina  (Pročitano 3762 puta)
10. Okt 2006, 12:54:06
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
ŽIRANTI NAIVČINE

Svetlana M. bila žirant prijateljici za kredit od 10.000 evra, na kraju banci sama morala da plati 1.700 evra duga

Prijateljica je podigla kredit od 10.000 evra za renoviranje stana, bez razmišljanja sam pristala da joj budem žirant, kaže Svetlana M.

Šok je usledio kada sam nedavno od poštara dobila račun od 1.700 evra koji moram da podmirim za jedan dan. Skupila sam sve pare koje sam imala, ostatak sam pozajmila i vratila dug banci

BEOGRAD - U Srbiji i žiranti mogu da "nadrljaju" zbog kredita. Iako se to dešava samo u jedan odsto slučajeva, žiranti zbog nesavesnog korisnika kredita na kraju sami otplaćuju dug banci! Tako se i Beograđanka Svetlana M. neprijatno iznenadila kada joj je, kao žirantu, na kućnu adresu stigao račun iz Komercijalne banke od 1.700 evra!!! Ona je, naime, pre godinu dana bila žirant drugarici, koja je od banke uzela kredit od 10.000 evra za renoviranje stana. Drugarica je, međutim, "zaboravila" da uplati preostale rate i "nestala". Svetlani M. je zato morala iz svog džepa da izvadi 1.700 evra i plati dug!
- Bez problema sam pristala da budem žirant. Svi smo znali da ta naša drugarica treba da renovira stan i da zbog toga uzima kredit. Ona je to stvarno i uradila, ali je posle prodala stan i otišla u inostranstvo. Znala sam da se odselila, ali nije mi palo na pamet da nije otplatila kredit. Shvatila sam da sam u ozbiljnom problemu kada mi je na kuću stiglo obaveštenje da moram da vratim njen dug. Sve se zakomplikovalo i zbog toga što celog leta nisam bila kod kuće, pa su upozorenja banke stalno vraćana. Šok je usledio kada sam nedavno od poštara dobila račun od 1.700 evra koji moram da podmirim za jedan dan. Skupila sam sve pare koje sam imala, ostatak sam pozajmila i vratila sam dug banci - uzrujano priča Svetlana.
Ljuta zbog "neplaniranog podmirivanja tuđeg duga", ona je pozvala drugaricu u inostranstvo, koja joj je mrtva 'ladna rekla da dođe da joj da pare.
- Poludela sam! Kada sam joj rekla da sam sve pare dala na vraćanje njenog kredita i da nemam pare još i za kartu, ona je, kao, obećala da će se uskoro vratiti u zemlju. Bojim se, međutim, da mi nikada neće vratiti tih 1.700 evra - ogorčena je Svetlana.
U Komercijalnoj banci, u kojoj je podignut kredit, kažu da građanima odobravaju gotovinske nenamenske i potrošačke kredite na rok otplate do 77 meseci i da je kao "garancija" dovoljan jedan kreditno sposoban žirant. U ovoj banci, međutim, nisu hteli da navedu koliko su puta imali slučaj da žirant otplati kredit.
- Uobičajena procedura prilikom odobravanja kredita je overa podataka o visini zarade i izjava žiranta. Potpisom ovog obrasca žirant potvrđuje da je u potpunosti saglasan da banka, bez traženja saglasnosti ili sudskog postupka, može staviti administrativnu zabranu na svaku vrstu primanja žiranta u iznosu i po uslovima koji su predviđeni Ugovorom o kreditu. Ovo se primenjuje u slučaju neplaćanja duga korisnika ovog kredita. Banka se ne upušta u međusobne odnose između korisnika kredita i žiranta - šturo su odgovorili u Komercijalnoj banci.
S. GAVRIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.